Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła mama

TERMIN SIERPIEŃ 2005

Polecane posty

Gość Też przyszła mama
Witam Moje Kochane! Smutny czas nastał - tragedia w Katowicach.Aż trudno to sobie wyobrazić.Jak pomyślę,że tam były całe rodziny,z dziećmi...aż ciarki chodzą po plecach. Kochana Fiono-najlepsze życzenia dla Tymka.Jak to dobrze,że jest już zdrowy.No i że drugi synek ma się lepiej. Moja Natalka wczoraj wzięła ostatni zastrzyk-dziś mniej jej rzęzi,co mnie cieszy,ale jeszcze ma furczenie w oskrzelach.Pozostaje też gęsty katar i męczący kaszel.O kaszlu wiem,że może się jeszcze długo utrzymywać,ale te świsty w oskrzelach powinny chyba ustać,skoro kuracja antybiotykowa zakończona.Jak to było u Ciebie,Fiono? Tymek miał zapalenie oskrzeli czy oskrzelików?Wiem,że to drugie leczy się głównie inhalacjami.Jeśli możesz,napisz coś więcej i podaj mi adres z tym sprzętem do inhalacji. Elu,cieszę się,że Michałek robi taki postępy,mimo Twoich obaw o jego rozwój. Jeśli chodzi o siadanie,to Natalka posadzona samodzielnie,kiwa się i buch do przodu,więc musi mieć jakąśś podpórkę,poduszki,a najepiej moje ciało. Przekręca się tylko na jeden boczek i to niechętnie,za to rwie się do stawania.Coś mi się wydaje,że może opuścić etap raczkowania.Na brzuszku kładę ją na przymus,bo ma tak leżeć z powodu choroby-wytrzymuje bez lamentów kilka minut.W ogóle moja malutka ma teraz same nieprzyjemności-zastrzyki,znienawidzona gruszka do noska, trudności w ssaniu i oddychaniu,brak spacerów i porządnej kąpieli.Oj,kiedy ona wyzdrowieje taz zupełnie i do końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane! Mamo Natalki dołączam się do pytania, czy wszystko już porządku? TPM, zdrówka dla małej! Odpowiadam na pytanie o jedzonko. Ja też zaczynałam od jabłuszka, potem marchewka, jaqbłko z marchewką, ziemniaczek, dynia z ziemniaczkiem, marchewka z ziemniaczkiem, gruszka wiliamsa. Ja dawałam po karmieniu, kilka łyżeczek jednego dnia - obserwowałam, i tak coraz więcej dostawał jednego produktu przez 3 dni, jak nic się nie działo, wprowadzałam kolejny produkt. Nie należy zastępować cycusia nowym daniem, tylko ono ma uzupełniać mleczko, więc Mati jadł normalnie co 3 godzinki cycusia a godzinę po karmineniu dostawał pokarm stały. Dwa razy dziennie. Jadł bardzo chętnie, domagał się jeszcze. Tak było przez calutki miesiąc z okładem a potem zaczął mi odmawiać piersi. Tak od tygodnia omija niektóre karmienia. Lekarz był u nas i powiedział, że mam mu wprowadzić już mięso, bo on jest taki duży (już zdrowo ponad 9 kg, nie wiem dokładnie), ma dwa zęby, sam siedzi, siada i wstaje, pełzakuje i zdaniem lekarza potrzebuje już więcej żelaza i sytego jedzenia. Powiedział mi też, żebym się nie martwiła, że zaczął omijać, tylko mam mu proponować. No nie wiem. Planuję jeszcze zadzwonić do poradni laktacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Malutka śpi od 20 min,więc jestem ponownie. Nesiu,dziękuję za informacje-zakodowałam i wkrótce zaczynamy od jabłuszka.Nie podałaś nazwy firmy,ale chyba kiedyś pisałaś,że hipp,co? Jestem w szoku,że Mati tyle już potrafi,no ale od zawsze był naszym forumowym bobasem-siłaczem! Mam nadzieję,że pokonacie te przeszkody w karmieniu piersią. Moja Natalka chyba powoli zdrowieje,obserwuję ją od rana i wydaje mi sięże tego rzęrzenia i furkotania w oskrzelach jest mniej. Fionko,nie zapomnij o moich pytankach,proszę! Zdrówka dla Jaśminki,Adrianka iUlci,bo reszta dzieciaczków chyba nie choruje i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie, Ja od wczoraj w szoku, mieszkam zalewdwie kilkanasie kilometrów od hali targowej. a szpitale w których są ranni sa jeden kilometr od mojego domu :( to naprawdę straszne, dzwonią do nas znajomi, którzy tam byli ratować, okropnośc nie mogę mówić :( Mój dziadek był pasjonatem gołębi pocztowych, jakby zył to my na pewno bysmy tam byli:( Całuję Was mocno, idę odwiedzić mamę Gosia 66 świeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Skye,jak to dobrze,że na Ciebie ani na nikogo z Twoich bliskich nie spadła ta tragedia...Choć tak naprawdę dotyczy ona nas wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
66 świeczek My również dołaczamy sie do narodowej żałoby Dominika,Jacek i Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniec wolności . Babcia wróciła :( no i od razu się zaczęło. Dlaczego mała chora, porady na temat żywienia. Dzień do d.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka
Laczymy sie w zalobie... Dziewczyny, dzis jak zmienialam Ninie pampersa to zauwazylam odrobine krwi, to wygladalo jak pasmo sluzu z krwia. Nie wiem czy to wyszlo z moczem czy z kupka.Wystraszylam sie bardzo!!! Co to moze byc???????? Czekam na nastepna kupke czy sie to powtorzy. Jezelitak to lece do lekarza. b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka
TPM jaka ulga, ze z Natka lepiej! B. sie ciesze!!! Ja podobnie jak Ty czekam az Nina skonczy pol roku by zaczac dawac jej cos oprocz cycusia ( teraz dwa razy w tyg. dostaje troche kaszki). Pozdrawiam Cie serdecznie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka
Ach, Julianko co z Jasminka? Jak wyniki badan? Krew w moczu i powiekszona watroba- to brzmi zle. A jak Ty sie czujesz? Carla, jak przeprowadzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka
Czy juz wszystkie spicie???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
hej,ja nie spie! jutro ide z malym do lekarza,bo jest okropnie zakatarzony i lekarstwa ktore kiedys mial przepisane na przeziebienie nie pomoglo :-( mam nadzieje,ze nie skonczy sie antybiotykiem,bo wlasciwie to dokucza mu tylko katar,ale za to bardzo go meczy. oceny z dzisiejszych testow : 4 i 5, informatyke zaliczylam na 5. jeszcze "tylko" 3 testy i jeden egzamin ustny-pewnie Was to malo interesuje,ale musze sie pochwalic! ;-) Kurcze,czy te nasze dzieciaczki wreszcie wydobrzeja???? !!! Zmykam do malego,bo wlasnie dobiera sie do cyca tatusi :-) serio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona 79
Hi TPM- juz odpowiadam......... Tymek miał ciężkie zapalenie oskrzeli i tak jak twoja malutka mial dusznosci, mokry duszący kaszel i strasznie mu rzęziło jak oddychał. Dostał Antybiotyk Zinnat, a dodatkowo 2x dziennie inhalacje (sól fizjolog z berodualem), oraz deflegmin w kropelkach na rozrzedzenie zalegającej wydzieliny by młody mógł to odkaszlnąć.Berodual 3 krop na 2-3 ml soli . Inhalator elektryczny tłokowy kupiłam na allegro od firmy Novamed.Zwie się Medel Family w wyposazony w nebulizator medeljet basic, 2 maseczki dla dziecka i dorosłego, koncówki różnorakie.Naprawde polecam, u nas sprawdził sie doskonale.Koszt to 163 zł + 9 z groszami za przesyłke.Oczywiscie nówka na fakturke, na drugi dzien odbiór. Zostawie go sobie na zaś jakby ktoś jeszcze śmiał chorowac w domku( mozna uzywac przy chorobach dolnych i górnych dróg oddechowych) oki , chyba to wszystko, uciekam bo jestem po 11 godz pracy i padam. Zycze expresowego powrotu do zdrówka dla niuni!!!!!! NIECh MOC BĘDZIE Z WAMI i niech Chuck Norris czuwa nad wszystkimi Katowice- potworność, poprostu brak słów,słowo tragedia to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech z małą do lekarza musze :(, taki ma kaszel okropny, że sam cebion nie pomoże, no i do tego Dawid też musi do lekarza. nie lubie zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiaczek właśnie nakarmiony i zasnal ale strasznie sie rzuca po calym lozeczku.A ja czekam na mezulka i cieple buleczki.No to do ranka pa pa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Ja juz na nogach, piję kawusię z mleczkiem. Mała własnie sobie drzemie:) ooo właśnie się obudziła, no to na razie, Miłego dnia, Gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
dzien dobry,my wlaściwie juz od 7 nie śpimy tzn michalek nie spi a własciwie nie drzemie,musielismy go nosić z mezem na zmiane,on podkulał nózki i jęczał-spałam dzis moze 3 godziny wszystkiego. Tertaz też za dobrego humoru nie ma a ja padam. Nie pisałam nic wczoraj bo smutny wyjatkowo dla Polski byl to dzień-glupota ludzka i tyle nieszćzescia a przede wszystkim zginęly tam też dzieci i to mnie bardzo poruszyło. kończe bo mały juz na ręce sie dopomina a ja jeszcze w pizamie-zapowiada sie ciezki dzionek miłego,spokojnego poranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ten tydzień zapowiada się fenomenalnie. Dzieciaki chore, w sumie ja też, babcia wróciła i nazwoziła różnego g..... . Po co ? Nie wiem, przecież mamy małe mieszkanie, a kuchnie wogóle malutką. Więc poco następne garnki, jakieś maszynki do mięsa, no i jedzenie. Przecież u nas nie średniowiecze i jedzenie te same co w Niemczech. Cholera miesiąc bedzie sprzątania po jednym jej wyjeździe . A tak wogóle czy któraś widziała Uli żel na dziąsełka ???? Gdzieś się nam zapodział. Ech koniec laby u teściów, zaczyna się szara rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też przyszła mama
Witajcie Kochane! U nas nocka ciężka,ale kładę to na karb choroby Natalki i trwam.Dziś wieczorem idziemy do kontroli,więc dowiem się dokłdnie,co i jak.Mam wrażenie,że jest lepiej,choć wiem,że na pełne wyzdrowienie przyjdzie jeszcze poczekać. Fionko-dziękuję,że mimo przepracowania,znalazłaś czas na wyczerpującą odpowiedź.Mój Jaro bardzo napalił się na ten sprzęt. Dalka-a więc powrót BABCI! Brrrrr.... Najważniejsze,aby dzieci wyzdrowiały-z bałaganem w kuchni jakoś się uporasz. Niuninko,dziękuję za pamięć,jesteś kochana. Elu-może to ząbkowanie lub jakaś niestrawność? Dziewczyny,wczoraj mój mąż pojechał w odwiedziny do dziadka,no i przyszedł tam mój wujek,który go ochrzanił,że dziecko przeziębilismy,bo kto to słyszał,by w mrozy na spacery wychodzić.A pamiętam,jak niedawno on i jego żona chwalili nas,że nie kisimy małej w domu,że ją hartujemy itd. No cóż,sukces ma wielu ojców,a porażka tylko jednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...TPM, ja już mówiłam, ze olać tych wszytskich głupio-mądrych bez wyczucia...nie znam matki, która by specjalnie dziecko na chorobę narażała(pomijając jakieś patologie, no ale nie ty...), więc niech sie wujko-ciotki 5 razy zastnowią, zanim coś pieprzną. Drugi ząbek nam lezie, a znowu Nesia mnie uświadomiłas, ze teraz już szczoteczke trzeba..lada dzień sie obejrzę. dziś mały kaszke dostał, ale miał ją w nosie, zaczynam go przyzwyczajać, żeby było coś w razie mojego wyjścia-właśnie dzis chciałam go zostawić z opiekunką, ale nie chciał jeść i musze zostać:( Powiedzcie mi, czy chrupki kukurydziane mozna takim bąkom powoli dawać? Bo skład ma taki jak kaszka kukurydziana która jest od 5. miesiaca. Tobek chyba ze wzgledu na ząbki zatrzymał sie poki co w rozwoju motorycznym, nie chce sie przewracać, siadać-to dokładnie tak siedzxi, jak Natalka TPM, hihi:)A ja tak sobie naiwnie marzę, ze jak zacznie kiedyś tam raczkować, to bedzie ulga trochę pod wzgledem noszenia..pewnie głupia jestem:P Mamo Natalki, żyjesz? Carlaa, szybko sie przeprowadzaj i neta podłączaj!! Pozdrawiamy wszystkie mamy🌻 A dla Adrianka buziaczki z okazji pół roczku!!!{🌻 🌻 🌻 I buziaczek dla Iwki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
iwko al masz juz duzego synka Adrainku na pół roczku ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
❤️ ❤️ ❤️ ❤️-dla Adrianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie obyło się bez antybiotyku :(, Ula ma lekkie zapalenie oskrzeli :(. Dziś się wymęczyła, bo nie mogła dobrze przysnąćw dzień, a teraz jak na razie śpi. Mam nadzieje że szybko jej się poprawi i ten wstrętny kaszel minie. Dostała Amoksiklaw plus do tego Lakcid, Mucosolvan i do noska krople mieliśmy, no i od dziś kuracja. Młodego musze od razu przypilnować coby też zdrowiał bo to będzie błędne koło jak się nie dokurują. Stówka dla Adrianka :) ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:):):) dzis Adi konczy pół roczku rany jak to zleciało:)to dla niego 🌻❤️🌻 Elu duży duzy rosnie jak na drożdzach:D Dalka zdrówka dla zdrowka dla Ulci❤️ T.P.M. rowniez życzę zdrowka dla Natalki❤️ Fiona moj Addrianek dziśkonczy 6 miesięcy i jeszcze nie siedzi sam choc juz się podnosi do siedzenia więc myslę że już niebawem będzie siedział:)nic na siłę..... Nesiu czy u Mateuszka idą juz nastęne ząbki???u nas chyba będą juz następne:) Carla szybko się przeprowadzaj i wracaj do nas:):):):) Jutro idziemy do lekarza bo Adriankowi poci się głowkaa myślę że jest to nadmiar witamin zobaczymy jutro.... pozdrawiamy buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka1
Sto lat!!!Sto lat!!! Adrianek!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka1
Sto lat!!!Sto lat!!! Adrianek!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79
blam na bobasach-są nowe fotki niektorych maluchów-slodziaków Adraianek Iwki ma taki sam smoczek jam moj Michaś pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuninka1
Niuninka1 to Niuninka czyli Marta. Chcialam do Was napisac ale nie chcialo mi wyslac tej wiadomosci bo maialm podac haslo. Jakie haslo????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×