Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młodaa- kasia

pomożcie...chce się nauczyc... -

Polecane posty

Gość młodaa- kasia

właśnie zaczyna sie uczyc gotować... nie wiem chciałaby zaczac od czegos prostego i w miarę zeby się udało, od czego wy zaczynałyście... od zup??? dajcie przepisy jakies w miarę nieskomplikowane...co uwazacie z góry dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynalam od rosolu - to podstawa zup i wielu innych dan. Potrzebowac bedziesz kawalek kurczaka (np. skrzydelko, udko, moze byc piers, moze byc kazda inna czesc - zalezy od Twojej woli) - nie trzeba go duzo, zeby wyszla dobra zupka. 2. wloszczyzna - najlepiej taki zestaw, gdzie wiecej marchewki - rosol jest smaczniejszy (w sklad wloszczyzny wchodzi marchew, pietruszka, seler, por, lisc kapusty - choc ten niekoniecznie) 3. cebula - 1 srednia - ja \"opalam\" ja na palniku gazowym, az czesciowo zbrazowieje i dopierow wtedy wrzucam do rosolu. Warzywa obierasz, mozesz pokroic na mniejsze czesci, wstawiasz. Gdy to zaczyna wrzec, skrecam gaz do minimalnego, zbieram dokladnie lyzka szumowiny, dodaje 1/3 lyzki soli, 1/2 lyzki Vegety i tak powolutku sie to gotuje przez niecala godzinke - na koniec probuje, ewentualnei doprawiam i rosol gotowy. ------------------------------------------------------------------------------------- Z rosolu mozesz zrobic wiele zup - na gotujacy rosol wrzucasz ziemniaki pokrojone w kostke, marchewke, fasolke i gotujesz do ich miekkosci - gdy juz sa dobre bierzesz 2 lyzki smietany, pol lyski - lyzke maki i rozklepujesz je w kubeczku - dodajesz do kubeczka klika lyzek goracej zupy, a gdy to sie dobrze rozmiesza wlewasz do garnka, zagotowujesz, mozesz doprawic malenka szczypta kwasku cytrynowego - to jedna z wersji zupy jarzynowej. Moja rada - nie boj sie eksperymentow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
dziekuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile wagowo
a ile wagowo tego kurczaka na ile wody???? Byłabym wdzięczna za info:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
wpisujcie się proszę dajcie przepisy plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
Mysle ze byłby to fajny topik dla wszystkich osób które chciałyby się nauczyc gotowac tylko musiscie pomóc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilosc kurczaka moze byc dowolna 1-2 skrzydelka lub 1 udko lub pol piersi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na ile wody
na ile wody? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu taki zeszyt i wpisuje do niego co fajniejsze przepisy. Żródła różne kleżanki, mama sieć. Bardzo ulubione przeze mne drugie danie. Kluski śląskie z sosem pieczarkowym. Kluski: ziemniaki + maka ziemniaczana Bierzesz ziemniaki ile tam chcesz np pół kilo obierasz i gotujesz normalnie w osolonej wodzie (tak jak ziemniaki do obiadu), odcedzasz i ubijasz w garnku tłuczkiem. Uklepujesz je na płask ręką i wyjmujesz ćwierć ziemniaków, odkładasz na bok, a pozostałą po ich wyjęciu dziurę zapełniasz mąką ziemniaczaną , wkładasz odłożone ziemniaki spowrotem i i zagnieatasz. Deske do krojenia posypujesz zykła maką (odrobine) i na niej bedziesz układac kluski. Z tej masy robisz kulki mniej więcej wilekości orzecha włoskiego (lub piłeczki pingpongowej) i w każdej robisz wgniecenie palcem. W dużym garnku gotujesz wodę i jak bedzie wrzec to wrzucasz kluski. Delikatnie mieszasz (najlepiej kopyską) i czekasz aż kluchy zaczną wypływaćna powierzchnię. Od momentu gdy większośc kluch bedzie wypłynięta odmierzasz dwie i pół minuty . Wyłączasz gaz, odcedzasz kluchy (możesz też wyławiać taką łyżką durszlakową). Jak ja je robie to najpiepw lepię kluski, odstawiam na desce na bok przykryte ścierką, a gotuje dopiero jak mam podawać już jedzenie na stół. Sos pieczrkowy: 1 cebula 200g pieczarek poł kubka smietany 12% 1 łyżka mąki, odrobina masełka kroisz cebule w kostke i podsmażasz na masełku, jak cebulka zrobi się złocista to dorzucasz pieczarki (pokrojone w talarki bądź kostke) i smazysz to (najlepiej jak masz pokrywke pasująca do patelni bo wtedy pieczarki się ładnie duszą) do momentu aż na patelni nie bedzie prawie wcale sosu. Wtedy dodajsz śmietanę zmieszaną z łyżką mąki. Solisz i pieprzysz i dodajesz maggi (przyprawy do zup). soli to bedzie tam mniejwięcej szczypta, pieprzu to ze dwie, a maggi to łyżeczka, albo na smak doprawiaj. Podgrzewasz to jeszcze chwilkę (tak z 3 minutki lub 5 byle by się nie przypaliło). Ja bardzo lubie to połączenie kluski+sos pieczarkowy :) Ale kuski są pycha też z bitkami, czy jakim kolwiek duszonym mięskiem. Powodzenia w kuchni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
dziekuję wiem , że mogę na was liczyć, mamy juz zupke i drugie danko ;))) co dalej?? ciasto deser, a może pomidorówka ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos na deser
ja pierwsze co przyrzadziłam do jedzenia były ciasta, wszytkie oprocz ty do kth trzeba zagnieść ciasto,najlepiej sie gotuje według mnie jak jest sie samemu w kuchni i nikt na ciebie nie patrzy,wtedy sie niedenrwujeszm,zaczynalam od biszkopta z dzemem a teraz pieke torty,ugotuję spagetti itd,powoli i wszystko wychodzi,mam chlopaka i od kilku lat jeżdzimy razem na wakacje i wtedy to juz musialam cos upichcic i nawet mu smakowalo i nie otruł sie wiec chyba nie jset tak żle,nawet potem chwalil; mnie do swoich rodziców ze z glodu ze mna nie umarł.powodzenia,to nie jest takie trudne,jak sie wydaje,kupuj sobie czasmi jakieś ksiązeczki w ktirych są w miarę łatw przepisy i potem troche trudniejsze i trudniejsze.smacznego.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra to ja zapodam jeszcze przepis na pycha ciacho: 4 jaja 1 szklanka cukru 2 szklanki maki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 kostka margaryny margaryne rozpuścić na malutkim ogniu białka odzielić od żółtek, ubić białka, dodać żółtka i cukier, miksować chwile, dodać mąkę, chwilke pomiksować (dosłownie chwilę bo wtedy ciasto jest gęste i można spalić silniczek w robocie), dodać mararyne, miksować aż bedzie bez grudek. brytfankę wysmarować masłem albo margaryną i wsypać bułką tartą, wlać ciasto, wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 na ok 45 minut. po upieczeniu posypać np cukrem pudrem, albo jakas polewa z torebki. modyfikacje : - ułożyć na dnie brytfanki jabłka (2 lub 3) pokrojone w grube plastry i dopiero zalać ciastem (wtedy piec jakiś 10-15 minut dłużej) - wlać do brytfanki połowe ciasta, do reszty dodać ze 2 łyżeczki kakao wymieszać i wlać ostrożnie na to jasne ciasto (tak żeby się za bardzo nie wymieszało) - dodać startą tabliczke gorzkiej czekolady możesz kombinować też z bakaliami, innymi owocami (teraz to mogą być takie z kompotu), czy co Ci tylko przyjdzie do głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaa- kasia
dziekuje wam bardzo, w sobote piekę ciasto ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.S
2 jaja 1 szklanke mleka mąke cukier puder smietane ogórki sałate rzodkiewke rybe 2 jajaja wymieszaj wlej szklanke mleeka ... potem dodaj sałate i nastpnie mąke do tego dodaj cukier puder elej do wszystkiego smietae i dokładnie wymieszaj potem dodaj ogórki i nastepnie sałate.... upiecz rybe a nastepnie zagotuj wszystko i ponownie upiecz bardzo pszne naprawde mósisz sprubować ja tesz mnie wierzyłam że z takichrzeczy można coś zrobić a jednak da bardzo pyszna wychodzi ryba z tym wszystkim prosze zrób to:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, poszperaj w tym dziale, kiedyś był taki temacik \"pomóżcie mi ugotowac zupę pomidorową\" czy jakoś tak. Zaczęło się od tego, że facet chciał dla dziewczyny ugotowac zupę pomidorową, a rozwinęło się do wielkiej ilości właśnie takich \"łopatologicznych \" przepisów. Chyba że ktoś ma go jeszcze w \"moich tematach\" i mógłby pomóc i odświeżyc tamten temacik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa gołębica ledwie żywa
Skorzystam z przepisu i jutro odwale kluski śląskie, dzieki :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa gołębica ledwie żywa
Do sweet pink Skorzystałam z tego przepisu na ciasto i powiem Tobie, ze ciasto pieknie mi wyrosło, jest leciutkie i pyszne , dodam na drugi raz jakis zapach, i może bakalie, tylko czy pod ciężarem bakalii ciasto nie klapnie....Pozdrawiam Ciebie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa gołębica ledwie żywa
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak na drugi raz dodam starta tabliczkę gozrkiej czekolady ,to czy ona w piecu sie zbyt nie rozleje w głąb ciasta? ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwa gołębica ledwie żywa
Dodam, że jestem babulina starsza (mocno starsza) , ale ucze sie chetnie cały czas.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucharka o zmierchu ...
A ciasteczka, takim najprostszym sposobem, i zeby były pyyszne 🌼 ;), podacie przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucharka o zmierchu ...
Kluseczki sa pyszne, ciasto tez , ufam, z ecos o ciasteczkach napiszecie ❤️ ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kucharka o zmierchu ...
Kluchy wg. podanego tu powyżej przepisu, są mało tego że pyszne to niesamowicie tuczace, wystarczy zjesc troszkę i człek nabity jak nie wiem co!;), Ciasto smakowite i niesamowicie lekuchne. Oj, ale macie reke do przepisów, jak to taki kuchenny tłumok jestem, ale chetny do przyuczania sie , a potem moz einnych :), pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sook
Zacząć łatwymi przepisami np. "Łatwo, lekko, smakowicie" i próbować, gotować i ćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×