Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość kristel

bardzo bolesne miesiączki

Polecane posty

Gość Olitka
Witam, potrzebuje pilnie porady bo już się zaczynam martwic a jestem straszna panikara wiec wole zapytać o opinie. Biorę antykoncepcję qlaria, miałam miesiąc przerwy w którym uprawiałam sex. Czekałam na miesiączkę która oczywiście dostałam i zaczęłam brać dalej antykoncepcję po jednym miesiącu przerwy. Okres był wyjątkowo długi mimo zażywania tabletek, był obfity ze skrzepami. Przed okresem robiłam 4 testy ciążowe w różnych odstępach czasu i wszystkie były negatywne. Jestem już w drugim tygodniu brania tabletek a piersi bolą mnie jak cholera, czasami swędzą mnie sutki a czasami bolą ze nie mogę się ich dotknąć, do tego mam upławy wodniste na przemian z mazią... bezwonne... o co może chodzić? Pomocy proszę dziewczynysmutas.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zwlekaj tylko udaj sie do lekarza, by sprawdzic czy nie ma jakiegos glebszego powodu Twoich okropnych boli. Osobiscie chodze do ginekologa http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ i moge CI polecic. Zapytaj co i jak, moze da sie jakos poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska127
Są bardzo dobre tabletki nowe spasmolina. Poleciła mi je moja ginekolog. trafiła w 10. Nareszcie od 4 miesięcy moje miesiączki nie bolą i maż odetchnął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenkajj4
Powiem wam z doświadczenia że bolesne mieisaczki czesto mają przyczyne gdzieś w organiżmie. U mnie to było pcos. w zyciu bym nie pomyślała, cierpiałam 2 lata. Dopiero jak pojawiły se dodatkowe objawy czyli włosy mi zaczeły rosnąc na twarzy i miałam problemy z wagą lekarz zaczął drążyć i wykrył. Ale nie jest żle. przeszłam z polecenia lekarza na specjalną dietę, zaczełam tez brać taki preparat witaminowy na uregulowanie gospodarki hormonalnej bo to ona jest przyczyną. To moge polecić bo jest delikatny, polecany nawet dla kobiet które maja problemy z zajściem w ciaże http://ovarin.pl/suplement-diety-ovarin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zenka, a możesz napisac coś o tej diecie? jakieś ogólne wytyczne co jeść a czego nie? Mam podejrzenie o pcos, jestem po swiętach umówiona na usg i mam zrobic jakie stam badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy PCOS ważne jest przede wszystkim wykluczenie białej mąki i cukrów i jedzenie przetworów z niskim indeksem glikemicznym. Co tez wazne - owoce i warzywa zawierajace dużo własnych cukrów też warto ograniczyć albo spożywać ale przed 14 . Jeść kwasy Omega3 one są wazne a unikac tłuszczów nasyconych Ważna jest witaina B8 - warto jeść dużo produktów ktore ja zawierają np cytrusy i fasolkę szparagową . Wejdź sobie na strone Ovarinu co ktoś wyzej podał, tez masz tam rozpisane co jesć a czego nie - jest taka strona u nich z radami dietetyka , jest tez menu przykładowe podane, nie będe Ci tu pisać to sobie przeczytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akdbjopole.pl/2018/07/20/kilka-sprawdz onych-sposobow-na-bole-miesiaczkowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mogą być początki endometriozy. Nie życzę ale warto by było wspomnieć o tym lekarzowi bo bardzo ciężko jest zajść w ciążę przy takiej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena216598
Też często zmagam się z takimi miesiączkami i żaden lek mi nie pomagał. Pani w aptece poleciła mi Gardon https://adamed.expert/product/gardan/ i rzeczywiście pomógł. Co najważniejsze działa na prawdę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewka
NIe wierzyłam puki sama nie zaczęłam stosować tego czegoś : https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/117-olej-cbd-5-decarboxylated-15-ml.html Co miesiąc na 2-3 dni byłam wyłączona z życia. Ja dosłownie umierałam za każdym kolejnym okresem. Gdyby nie mój partner, który mi na siłe wcisnął te konopie to do dzisiaj pewnie jeszcze bym cierpiała. Myslalam,ze to nielegalne itp. bo nigdzie o tym wczesniej nie slyszałam. Okazało się, że 100% na legalu dostępne. Moc z jaką to działa na moje bóle i nerwy jest nie do opisania. A co najlepsze po 3 msc. od stosowania odstawiłam i kolejna miesiaczka i tak była bezbolesna. Jak macie możliwość to kupujcie ... przyznam się, że byłam mało obeznana w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graszka

Tu jest świetny przykład diety przy pcos https://ovarin.pl/dietetyk-radzi/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi

Mi przy bolesnych miesiączkach gardan pomaga, a mam tak mocne, że potrafiłam leżeć na podłodze i płakać. Polecam jeszcze te tabletki bo są jednocześnie przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie, wcześniej łykałam jeden lek na to jeden na to, a efekty były i tak średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaroKaroska

To prawda, sama ostatnio testowałam gardan i okazało się, że to bardzo silny i dobry lek. A co więcej, nie miałam skutków ubocznych jak np. biegunka czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helka

Zamiast faszerować się tabletkami antykoncepcyjnymi i lekami przeciwbólowymi stosujcie codziennie olej z wiesiolka (polski Gal najlepszy wg mnie). Poczytajcie o właściwościach tej rośliny, która jest najlepszym przyjacielem kobiet bez względu na wiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza

Na mnie to w ogóle nie działa,  zioła? Zapomnij!! Nawet silne tabletki nie dawały rady bo potrafiłam je zwymiotować. Poprawiło mi się dopiero po tabletkach antykoncepcyjnych vines, które wipisała mi moja ginekolog i to wcale nie jako antykoncepcjęale właśnie na te bóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiatoja

Ja korzystałam z metody, która oferuję Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu.  Przez lata cierpiałam na bolesne miesiączki, które wyłączały mnie totalnie z życia na 3 dni.....trudno wyjaśnić pracodawcy, że nie mogę przyjść do pracy bo mam bolesne miesiączki....Problem był poważny i naprawdę w te dni byłam cieniem człowieka i nie bylo zemnie pożytku. Jak zaszłam w ciąże to miałam wolne całe 9 miesięcy i paradoksalnie czułam że żyję ;). Niestety po porodzie i połogu wszystko wróciło do normy.  Moja koleżanka poleciła mi to centrum i bardzo mi pomogli i zastosowali terapię Salus-Talent URO z wykorzystaniem  stymulację głębokich struktur mięśniowych i tkanek w sposób nieinwazyjny i bezbolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lau

A ja nie mogę uwierzyć, że w dobie obecnych osiągnięć medycznych ten problem nadal pozostaje nierozwiązany ;)

Zdycham równo co miesiąc, dosłownie, bo wczoraj prawie się udusiłam, mdlejąc z bólu, a byłam sama w domu. Co ciekawe, przez ostatnie miesiące się poprawiło i nie mogę rozkminić, dlaczego. Teraz już jest tragicznie, coś musiałam wtedy przyjmować, czego nie biorę teraz.. może tran, ale to byłoby dziwne, bo brałam znikome ilości. Prawdą jest jednak, że w tym miesiącu zapomniałam pić regularnie krwawnik i całe piekło wróciło.

Mogę tylko się pochwalić, że z 6 dni katorgę udało mi się zredukować do 2 - pomogła dwuletnia kuracja ziołowa - krwawnik i liście maliny.

Mam chory żołądek, więc coś silniejszego niż Ibuprom kończy się szpitalem. Ibuprom działa w pierwszy dzień, potem te 2 są nie do wytrzymania, a 4 do końca nie biorę zupełnie nic (to właśnie dzięki kuracji). Ale dobra, jeszcze tlyko z 15 lat męki i może wreszcie się skończy, moja mama już przed 50-tką nie miała okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z bolesnymi miesiączkami najlepiej zgłosić się do ginekologa. On przepisze tabletki antykoncepcyjne lub poradzi inną metodę na bolesne miesiączki. Osobiście polecam wam zgłosić się do lekarza chojnicki.com.pl, który ma swój gabinet w Poznaniu. On bardzo mi pomógł z tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joka

Mi dopiero antykoncepcja pomogła, Vixpo świetnie się sprawdzają z uwagi na krótszą przerwę zmniejszają dolegliwości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saharowa

U mnie ginekologicznie jest wszystko w porządku. Zdarzają się takie okresy gdzie ból jest okropny, wtedy tylko leżę, jest mi niedobrze, nie mam apetytu a leki średnio działają. Teraz kupiłam po raz pierwszy tabletki vemonis femi i są naprawde dobre, działają bardzo szybko, przede wszystkim są przeciwbólowe i rozkurczowe, także już nie muszę łykać kilku innych tabletek na raz. Cieszę się, że w końcu są tabletki które dają mi ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena

Zgadzam się, że przede wszystkim ginekolog powinien postawić diagnozę, bo może to są jakieś zaburzenia miesiączkowania. Doradzałabym znalezienie dobrego ginekologa. Ja w Poznaniu chodzę do doktora Piotra Pawlika www.gabinetypawlik.pl/ i jestem bardzo zadowolona z tego lekarza bo to świetny specjalista i do tego uprzejmy człowiek, zawsze potrafi dobrze rozpoznać problem i odpowiednio zająć się człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szartka

ja mam bardzo bolesne miesiaczki, co miesiąc to samo, zawsz emnie boli czasami skręcam się z bólu i biorę wolne z pracy, bez proszkó się nie obchodzę, teraz używam vemonis femi, działa super, u mnie sprawdza się idealnie bo ból przechodzi szybko a ja mogę się ruszyć do pracy i norlamnie bez bólu funkcjonowac te kilka dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyna

Skąd ja znam te problemy, bolesne miesiączki, to naprawdę moja zmora... Ginekolodzy załamywali ręce nie wiedzieli jak mi pomóc, dopiero potem jak poszłam do Szpitala Mazovia to tam bardzo fajna babeczka przyjmuje i przepisała mi odpowiednie leki, dzięki którym naprawdę się dobrze już czuję. obyło się bez hormonów, 🙂 co mnie bardzo cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polla

kontroluj sobie owulację i bierz za wczasu rozkurczowe tabletki, u mnie sprawdza się taki schemat juz parę lat, a monitoruje sobie dni płodne testerem ze śliny takim mikroskopem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maruszka

najważniejsze jest to, żeby znaleźć odpowiednie rozwiązanie mi bardzo podczas okresu pomagają tabletki vemonis femi, działają mega rozkurczowe, jak zwijam się z bólu podczas okresu to od razu mi pomagają i sprawdzają się idealnie na tego typu bóle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

Też miałam bolesne miesiączki i ciężkie pms. Odkąd biorę vixpo znacznie mniej odczuwam jedne i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barulla

jeśli chodzi o mnie to tylko tabletki mi pomagają, co prawda nie biorę hormonów, które super łagodzą bóle menstruacyjne, ale ad hoc sięgam po tabletki vemonis w czasie okresu a właściwie w pierwszych jej dniach zwijam się w bólu, wtedy najchętniej nie wychodziłabym z domu ale nie da się tak funkcjonować, dlatego sięgam po tabletki żeby się jakoś reanimować i normalnie funkcjonować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinnka

Tabletki vemonis brałam teraz po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona ich działaniem bo wcześniej kilka tabletek łykałam a teraz po jednej ból minął na prawdę w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×