Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kielczanie

Kielce - czy jest ktoś z Kielc?

Polecane posty

Lekarze chcieli dzisiaj robić przeszczep memu dziecku za sztucznej skóry, ale podpisałam, że nie wyrażam zgody na takie leczenie. Dostałam dzisiaj jeszcze od ordynatora i prowadzącego opr. za to, ze postępuję lekkomyślnie. Poprosiłam więc o kartę pacjenta, i po zapoznaniu się z nią wypisałam dziecko ze szpitala, bo przy leczeniu zachowawczym też można leczenie przeprowadzić w domu. Przez te 8 dni po 27 zeta za boks szpital na nas i tak sporo zarobił, a chcieli nas jeszcze trzymać z następny tydzień. . , wiec nerwowo nie wytrzymałam. Na odchodnym ordynator jeszcze powiedział mi do słuchu, ze głupio postępuję i narażam dziecko na zakażenie sepsą( bo ma jeszcze otwartą ranę na nodze- źle się gojącą) a ja mu na to, że sepsa, to dziecko moze sie raczej zarazic podczas takiej operacji! nic to, i ja i dziecko lepiej się już czujemy i nareszcie będę od 8 dni spac we własnym wyrku- ALLELUJA!!! -pozdrawiam i miłego weekendu życzę wszystkim. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy 27 zeta za boks? Ja nic nigdzie nie płaciłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boksy - to pomieszczenia, kliteczki 2m/3 z łóżkiem dla dziecka, matki i szafka, stolikiem, stwarzające pozory intymności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszym czasie, wrocilam do domu. Na jak dlugo ? Kto wie :D Znowu mam roadzine z Niemiec na trzy tygodnie i dobra zabawe. Wczoraj nadrobilysmy zaleglosci w garacej czekoladzie, kawie, paczkach, rogaliczkach i lodach w \"4 Porach Roku\" :D Pozdrawiam WAS serdecznie. Lorelai, tak mi przykro z powodu Julci. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Empik - a kalorie lecą:D, ale co tam najwyżej zabije nas świńska grypa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setebos 🖐️ lecą i lecą kalorie, znowu jestem po gorącej czekoladzie. Ale od świńskiej trzymam sie z daleka :D Balladynko 🖐️ Lorelai 🖐️ i dla dzieciakow 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wywiało wszystkich ? :D Wierze, ze jesteście cali i zdrowi. Gosci mamy do końca miesiąca. wiec brakuje mi czasu na komputer czy latanie po mieście. Jesteśmy na wsi. Lorelai, co z Julcia ? Napiszcie co u Was. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moją córeczką jest wszystko ok. rana się cały czas goi i jeszcze chyba ze 2 tygodnie będzie się goić. Ma się jednym słowem na życie. Ja jestem za to zmordowana, bo przez 23 dni był festiwal i konkurs gitarowy w Kielcach- Gitara Viva i dziś po 21.00 się skończył. Wróciłam do chałupy przed 22 i jestem wykończona. To do miłego usłyszenia. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się machnęłam, nie przez 23 dni, tylko 3 dni- hehe, przez 23 byłby to rzeczywiście \"maraton\" -pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, ze mamy dobre wiadomości odnośnie Julci😘. Llorelai, czy to znaczy, ze już masz przerwę w pracy ? Wakacje ? Po 30 Maja MUSZE wygospodarować czas na kawę. Zycze miłego weekendu dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też Muszę wygospodarować czas na kawę, czekoladę, piffo. z wielka przyjemnością. Właśnie wróciłam z Wawy i ostatni raz tam byłam. Mam w \"plecy\" 8 przedmiotów i muszę dokończyć referaty, które mam pozaczynane, lecz nie mają właściwych konkluzji. Mam jednak czas do połowy września. Myślę, że do tego czasu cos sie mądrego w mojej głowie \"urodzi\" i dojdę do właściwych wniosków? Na razie czekam na to otwarcie \"trzeciego oka\" po środku czoła. . . hehe, gorzej, jeśli otworzy się w innej części ciała. . np. na zadku ?- :) -pozdrowionka i jestem otwarta na propozycje spotkania w miłym gronie. -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai, odezwę się pod koniec tygodnia. Tymczasem, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pogoda \"pod psem\". . . nic innego, tylko zaszyć się w domowych pieleszach i czytać. . . -No i czytam. . Richarda Rorty\'ego-\"Przygodność, ironia i solidarność\" . . -Facet ukuł następujące terminy: \"liberalna ironistka \", \"słownik finalny\". Naturalnie Rorty nawiązuje do literatury pięknej. .a właściwie powieści w głównej mierze i tez postawionych przez filozofów doby starożytnej i nowożytnej. Kto to jest \"liberalna ironistka\"- to osoba(bez względu na płeć) która jest b. inteligentna i przy tym okrutna. Rorty uważa, że okrucieństwo jest rzeczą najgorszą, na która może sobie człowiek pozwolić. . - i pozwala sobie. . Analizując twórczość Nabukowa-\'Nana\". , i Orwela-\"Rok 1984\" i \"Folwark zwierzęcy\". Autor książki przywołując literaturę zauważył, że wszelkie okrucieństwo pokazane w totalitaryzmach(komunizm,faszyzm) było wcześniej opisane przez w/w pisarzy(60-80 lat wstecz). Poprzez historie zwykłych ludzi, którzy potrafią wyrządzić sobie krzywdę przez okrutne zachowania( również w sferze psychicznej), wbrew zasadom moralnym. . i odziedziczonego tzw. \"słownika finalnego\" . Każdy człowiek posiada słownik finalny , a są to idee, w/g których chciałby żyć. . np/ - dobro, miłość, Bóg, kosmiczna inteligencja. . itd. Oto słowa Rorty\'ego : \"Orwell pomaga nam dostrzec, że to tak się po prostu złożyło, że władza w Europie przeszła w ręce ludzi, którzy litowali się nad upokarzanymi i marzyli o równości, i ze moze się tak po prostu złożyć, iz świat skończy na rządach ludzi, którym brak jakichkolwiek tego rodzaju sentymentów, czy idei. Uspołecznienie, by powtórzyc, dochodzi do samego dna, a to, kto bierze się za uspołecznianie, zależy często od tego, kto kogo pierwszy zdoła zabić. [. .]Orwell pomaga nam dostrzec, że mogło po prostu tak sie złożyć, iż Europa zaczęła cenić uczucia oraz ideę wspólnego wszystkim człowieczeństwa, i że może po prostu sie złozyć, iż świat skończy na rządach ludzi, którym brak jakichkolwiek sentymentów i jakichkolwiek zasad moralnych\". Ta powyższa książką \"uwaliła\" mnie profesorka- Z.Rosińska z Wa-wy, która kazała mi opisac różnice pomiedzy ironizmem Rortego, a cynizmem u filozofów starozytnych( szkoła cyników). . -hehe, tak więc mam nieco do roboty, bo musze te \"madrosci starozytnych czytac. . i obładowana jestem niezłymi cegiełkami( a to tylko 9 przedmiot . .jeszcze innych 7. , gdzi kazdy z nich musi skonczyc sie referatem podpartym literatura naukowa( kilka, do kilkunastu cegiełek. . ) Moze Wam się nasuna jakies konkluzje, które dopomogłyby mi w pisaniu , dokończeniu tego wszystkiego? Sprawa okrucieństwa,m sadyzmu, czy masochizmu znana była od starozytnośc. . cWyczyny Nerona w stosunku do chrzescijan, wybijania narodów( eale to w imie korzysci materialnych)- moza wiec to tłumaczyć sensownie. .natomiast orucieństwo samo w sobie. . ? \"zadawanie tortur dla przyjemności ich zadawania. . nie w aspekcie np. \"wymuszania zeznań korzystnych dla torturujacego\'? . . Zabijanie ludzi tak dla \"hecy. . np. zdarza sie to( i w Stanach i np. w Czechach) film Hostel I. . Hostel II. .czy poczynania morderców. .np. Marchwicki. .i inni- seryjni? Zastanawiam sie, czy dojde do jakichs konstruktywnych wniosków. . może Wy macie jakies przemyslenia? -Pozdrawiam Was serdecznie -Lorelai (a za tydzien wybory. . czy nie wybierzemy do Parlamentu Europejskigo ludzi \"okrutnych\". . -okrucieństwem przecież wykazali się ci rządzący, co każą ludziom w Polsce żyć za np. 6 zł pensji( tak przynajmniej studenci w marketach zarabiaja0 - ech. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle przeoczyłam co nieco. . miało byc 600 zł pensji za prace w markecie. . tak mi ostatnio mówił, student, który dowiadywał się o prace. -pozdrawiam -Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
kochani ja na chwilke, juz od ponad 3 tyg nie mam netu, powinnam zawolac fachowca, ale nie moge sie zebrac, moze w przyszlym tyg w koncu naprawi. Lorelai, z Juleczką na pewno coraz lepiej, dopiero dopadlam kafejki, wiec przeczytalam o mozliwym przeszczepie, mój szef miał taki wlasnie i wyglada to nadwyraz przyzwoicie, ale Ty jako mama intuicyjnie wiesz, co dla dziecka lepsze. Duzo mądrosci masz do czytania, tylko zastanowił mnie ten Nabukow :) i Nana :), ze tak powiem co ma piernik do wiatraka, jesli oczywiscie mialas na myśli Nabokova :) teraz czas mam ciezki - przesilenie w pracy - ja tez ani chwili wytchnienia - czytam i czytam prace mag., do tego kolokwia, ale licze ma wspolny wypad plotkarski, może Empiczka sie w koncu ustatkuje i siadzie z nami, bo poki co fiu fiu lata tu i tam. Setek, ja tez jestem zwolenniczka spirytusu - jakos tak spokojniej jak sie nim przypali :) synek otrzymuje zazwyczaj dawke rivanolu na otarcia, ale i spirytusem tez go pare razy dla spokojnosci serca potraktowalam. Setek, jak Ty student jestes to trzeba bylo do okulisty akademickiego podskoczyc, czy jego zaswiadczenie nie liczyloby sie? bylam u tej babki, zbadala mi wzrok, wyszlo, ze mam połowki, wszystko za darmo i recepte na okulary wypisala. na razie lezy. calusy dla Was, sloneczko w koncu zaswiecilo. niech juz tak zostanie Wasza Balladynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lora no to niezle masz:D współczuje, mi wystarczy powtórka z etyki z takim zezowatym kolesiem i mam dosyc filozoficznych tresci. Widac ze my tu wszyscy mamy goracy okres. A ja miałem wczoraj jeden z lepszych dni w życiu i dzisiaj lecze kaca, bo zdałem egzamin warunkowy z fizjologii roslin, koles udupił połowe roku na warunek (chodzą słuchy ze robi tak co roku po to zeby uczelnia i on miała zastrzyk finansowy, ale kto to udowodni), zresztą niewazne ja zdałem ... 2,5 tyg uczenia po 6 godzin dziennie wszystko na pamiec a wymordowałem 12,85/20 (wyliczone jak w aptece) zaliczenie od 12, a koleś ze tak nieładni epowiem upierdolił ponad połowe jeszcze na wrzesien,. Do tego kolejna sesja +licencjat w którym przebijam juz 60 strone;] oby 80 było max:D ale musi byc ładnie. No i dziewiątego prawko bo juz si ew miare ogarnałem ze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelai ❤️ bardzo Cie lubie i szanuje. Dziekuje za Twoj czas i mily wieczor przy kawie i ciachu. Pozdrawiam Kielce 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki i ze wzajemnością, ale przesadziłyśmy, nie mogłam wyjść od Ciebie, tak się mi miło z Tobą rozmawiało. To super, że posiadasz podobny sposób odczuwania, prawie rozumiałyśmy się bez słów. Następnym razem mam nadzieje na spotkanie w teatrze, jak mi się uda zorganizować bilety na odpowiednia sztukę. Do miłego zobaczenia i usłyszenia. -Lorelai Jasne, ciacho było supeer, ale ta tekilla i sposób jej konsumpcji. . - niezłe to było!@.. .i dzieki za pyszna herbatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól, cytryna i do dna. Hmm dzisiaj sie okazało ze nie jestem idealnym kłamczuchem, ale potwierdza sie moja teza ze potrafie przewidziec dużo w najdrobniejszych szczególach;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech. . ta dzisiejsza młodzież wie wszystko co i jak i z czym. . taka obyta w świecie. . w kulturze. . , że ho, ho. .tak Setek, masz racje, pieprz i cytryna a o kiju, sznurze i łakociach też wiesz. . znasz ten cały system zabawy? -Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Przedszkolanka zataiła przed nami, że było to poparzenie! I przez 2 dni dziecko strasznie cierpiało, a my nie wiedzieliśmy dlaczego? Wróble na dachu ćwirkają, że poparzenie traktuje się przez co najmniej 30 min. zimna woda, potem daje pantenol, tormentiol, albo dermazin, czy inne maści. ." Wyglada na to że nie wiesz o najważnieszym-po oparzeniu albo po zranieniach należy stosować duże dawki związków cynku(dodatkowo z związkami miedzi bo dużo zwiążków cynku powoduje niedobór wiązków miedzi i na odwrót).Przypuszczalnie powinno wystarczyć w przeliczeniu na czysty cynk i miedź około 0.5 g i 0.1 grama.Czytałem że ktoś miał bardzo groźne problemy ze skórą i dużymi dawkami związków cynku został wyleczony(chyba około grama w przeliczeniu na czysty) :classic_cool:.Dlatego radzę takie odżywki skombinować albo zrobić;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kij, sznur, łakocie? To chyba piniata? A dzisiejsza młodiez wcale nie jest oblatana, w wiekszosci to tempaki bez zainteresowań i poglądów;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
Dziewczyny wstyd - tekila i ciacho beze mnie :/ ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka32
właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balladynko, to wyszlo tak ........ nagle. Umawialam sie tak dlugo, az w koncu przyjechalam do domu i Lorelai byla obok mnie. Myslalam, ze bedzie za pozno dla Ciebie i Wojtulka. SORRRRYY ! Ciacho bez ciacha - d o b r e Setebos :D Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze milego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliski kielcom
witajcie też mieszkam blisko kielc,ale czuje sie kielczaninem bo co dwa tygodniie jezdże na uczelnie do WSU,a i wogole to sie urodziłem w kielcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.Właśnie wczoraj wróciłam z uczennicą z Trzęsacza, z konkursu. -byłyśmy tam 5 dni,było fajnie, ale niestety ostatni etap powrotny naszej podróży nie był najszczęśliwszy, ponieważ cała rodzinka, która wsiadła z nami do 1- szej klasy pociągu z Kołobrzegu była złodziejami i pozbawiła mnie bagażu(dobrze, ze gitary nie zabrali, bo była najwartościowsza). Kto by pomyślał, ze starsze małżeństwo, około 70- tki, które wsiadło w Słupsku, i facet, który dosiadł się w Gdyni. .jechali w jednym kierunku- do Lublina z przesiadka w Warszawie Wschodniej, to jedna szajka złodziei okradająca współpasażerów. Naturalnie zgłosiłam sprawę konduktorowi, a zorientowałam sie dopiero w Radomiu, ze mojej walizeczki na kółkach nie ma nad głową. Uczennica, z która jechałam mówiła, ze widziała cos przez sen, ale nie mogła sie ruszyć. Policjanci mówili natomiast, ze ci złodzieje gazu usypiającego nie użyli wobec nas, bo by nas oczy szczypały. . Trzeba przyznać, że z tymi złodziejami gadałam do 2- giej, potem wzmożyła mnie senność, a Ela obudziła sie przed 5- ta, a ci wysiedli w pospiechu w Warszawie wschodniej. ..Byłyśmy na komisariacie na III- ce i zdałyśmy relacje(co trwało 3 h.) I dalej będzie sie sprawa toczyć swoim biegiem. Kierownik pociagu usiłował cos pomóc, ale podejrzewam, ze dobrze wiedział, ze jechałysmy ze złodziejami i nie ostrzegł nas przed nimi. . zastanawiam sie, czy mogę zgłosić roszczenia przeciw PKP ? -Pozdrawiam Lorelai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajin
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta tajin - marokanskich naczyn ceramicznych do gotowania na ogniu, plycie elektrycznej, na grilu lub w piekarniku. Zdrowo i egzotycznie ... Sklep rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×