Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość shishi
banaenk, różnice nie są aż takie wielkie, ale są. Średnica: mini ma mniej niż 1 cm normal ok. 1 cm a super troszkę ponad 1 cm długość mini-4,5cm długości normal-5cm długości super-5,5cm długości Jak coś jeszcze to pytajcie P.S. To jest opis linii OB Pro Comfort, nie wiem jak inne bo nie używam innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banaenk
shishi- dziękuję Ci baaardzo :) Bardzo mi pomogłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa..
Mam pytanie. Jak wsadzam /tam/ palca, tak już w górę, to mogę nim przesuwać na boki jakby w środku był kształt rogala.... Też tak macie? I nie wiem, czy jak wsadzę tam tampona to krew nie będzie wylatywać bokami? Prosze o szybką odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
ciekawa . . Nie wiem jak dokładnie jest u innych, ale na ogół każda dziewczyna tak ma, ja też. Osobiście używam tamponów i wszystko jest ok, ale to też zależy od tamponu. Ja używam OB i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieciolinia55
Ja tamponów za ch*lere nie umiałam zaaplikować bedac dziewicą. Strasznie bolało, nie umiałam włozyć 1/4... Straciłam dziewictwo (też niesamoiwty ból) ale tampony wchodzą tak, że ich nie czuję ;) Więc chyba też musisz poczekać, doskonale Cię rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...MB...
Mam pytanko. Czy każdy tampon z linii Pro Comfort ma tą powłoczkę ułatwiającą wsadzanie? I jakie o.b. mają ta powłoczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Tak, każdy tampon pro comfort ma powłoczkę ułatwiającą wsadzanie, ale zwykłe też mają fajną, w sumie to nie wiem czy jest jakaś różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera, tampony chyba nie są dla mnie. Wchodzi czubek, o reszcie nie mam mowy. Ba, ja nawet ledwo samego palca wsadzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selkem
Mam parę pytań: 1. Czy jeśli wsadzam palca uda mi się z tamponem? 2. Co znaczy, że tampon jest odpowiednio nasiąknięty- tzn że jest cały czerwony czy tylko ten czubek na górze? 3. Nie ma problemu z wyciągnięciem napęczniałego tampona? i czy od mocno nasiąkniętego nie urwie się sznureczek? Z góry dziękuję za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedzy praktycznej nie mam, ale teoretyczną mogę się podzielić. 1. Jeśli bez problemu wsadzasz, to tampon raczej też wejdzie, ale próbuj w dniu największego krwawienia. 2. Musi być cały nasiąknięty, żeby nie bolało cię jak będziesz wyciągać. 3. Nie powinien, przed włożeniem pociągnij trochę za sznurek, a jeśli nie masz jeszcze pewności to namocz go w wodzie i trochę "pomolestuj" zobaczysz, że nie tak łatwo urwać ten sznureczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Tencza ja też tak mam, ale mam swoje sposoby. Tylko proszę nie wyzywajcie mnie, bo każdy sobie radzi jak umie. Możesz mieć sucho tam, w środku. Ja wtedy przed aplikacją trochę pocieram łechtaczkę aż w środku będę miała sporo śluzu i wtedy wchodzi bardzo łatwo. Jak chcesz to spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluzu nawet jak się masturbuję wytwarza się naprawdę mało, więc sądzę, że to nie będzie zbytnie ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluzu nawet jak się masturbuję wytwarza się naprawdę mało, więc sądzę, że to nie będzie zbytnie ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selkem
Witam wszystkich. Przeglądnęłam kilkanaście stron tego forum i jakoś nie mogę się przemóc do tamponów. Nie wiem dlaczego.... A bardzo chciałabym używać. Macie jakieś rady...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
Selkem. Nie można jednocześnie chcieć i nie chieć. Coś czuję, że ty się po prostu boisz. Że będzie boleć, że może nie wyjdzie, że sznureczek się urwie... Nie ma co. Zmarnuj jeden tampon i ciągnij z całej siły za sznurek. Zobaczyszysz, że to praktycznie nie możliwe. Tampon zawsze wychodzi gładko, jeśli jest dobrze nasączony, więc nie ma zmartwień. A co do tego, że boisz się wsadzić, poczytaj stronę 109 i 110. Tam jest pełno moich odpowiedzi na takie pytania. I pamiętaj: wuluzuj się i odpręż jakby co!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tukawka
Mam pytanie. Moje okresy są raczej obfite. Czy mogę stosować ob mini tylko częściej zmieniać żeby nie przeciekły? I czy ob normal nadają się na obfitą miesiączkę i mniej więcej co ile trzeba zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
tukawka możesz używać ob mini cały czas, ale musiałabyś baaardzo często zmieniać. Normal mają większą chłonność, więc zmieniałabyś rzadziej. Trodno określić co ile, dużo zależy od miesiączki. Ale myślę, że co ok 3-4 godziny. A jak masz bardzo obfite, i będziesz uważała, że nawet normal musisz często zmieniać to są jeszcze ob super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tukawka
A mogę zacząć stosować tampony od ob normal ? Nie będzie problemu z wsadzeniem normal jeśli palec wchodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
wydaje mi się, że nie będzie żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shishi
wydaje mi się, że nie będzie żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagatka1212
witam wszystkie furmołowiczki zacznę moze od poczatku jak to było ze mna na samym poczatku jak to dzwieczynka uzywałam podpasek ale juz zaznacze ze bardzo ciekawiły mnie tampony ale ich nie zakładałam i bo wstydziłąm sie mamy, ale teraz wiem ze była to głupota, maż namawiał mnie kup sobie tampony bedzie ci wygodniej ale ja zwlekałam u zwlekałam z w koncu któregos dnia na stanowisku kosmetycznym w sklepie zobaczyłam tampony i mysle no wezne i uwiezcie nie załuje do dnia dzisiejszego super komfort nie czuje jak mam miesiaczke moge chodzic na basem kapac sie w nim a nawet kochac sie z mezem wiec dziewczynki wybierajcie tampny to naprawde jest super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka1212, jak to kochać się z mężem? wyciągasz wcześniej tampon, prawda? I nie zakładasz z powrotem po stosunku? Przecież to ciało obce, w dodatku stanowi świetną pożywkę dla bakterii, a zbyt długo trzymany powoduje, że wydzielina nie odpływa swobodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam używać tamponów (o.b. NORMAL!) przy drugiej miesiączce, co prawda używałam ich niedługo w 2 i 3 dniu, w tym raz na basen. Zaczęłam od normal, bo potrzebowałam ich na basenie, a innych nie było w sklepie. A co do samej aplikacji to udało się bez większych problemów za pierwszą próbą. Po prostu nie trzeba się obawiać, to proste jak się rozluźnimy. Dodam jeszcze, że miałam 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 14latka
Boje sie ze to bedzie bolec i niewiem czy moge je stosowac bo miesiaczkuje od pol roku sa nieregularne to jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewna panna
up up up poza tym ja mam w domu tylko tampony mini femina z biedronki od starszej siostry której teraz nie ma w domu a ja mam okres a jutro nad wodę jade i nie mam sie kogo zapytać próbowałam dziś założyć (mam taki średni okr, dzisiaj akurat dosyć dużo niż zazwyczaj) ale go wsadziłam i sznurek mi wystawał cały!! boje sie go wciskać na chama piecze mnie i obciera przy zakładaniu jak najpierw wsadziłam palec żeby poznać swoje ciało ( :D ) to ok, troche cisno dziwnie ale z tym tamponem to porażka jakie tampony będą lepsze na początek? bo te z biedronki to chyba niezabardzo. Ob czy tampaxy z aplikatorem??? mini czy jakie? jaką one mają powłokę ? są śliskie w miare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z okresem nad wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego te z biedronki nie za bardzo? Sznurek ma wystawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o.b. mini są malenkie i sliskie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam wielki problem
I to wy macie problem ja dostałam jak miałam 9 lat i co ide dzisiaj do basenu ale NIE ZAOŻE TAMPONU MAM TO W D***E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama ze sobą gadasz idio.tko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×