Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Cynamonek824
Na pczątku gdy je uzywałam, to nawet nie mogam siaść, bo tak bolało, potem gdy włożyłam go głębiej - zapomninałam, ze go mam - teraz nie wyobrażam sobie bez nich zycia - gdy jestem w domku uzywam podpasek, w nocy też, zastanawiam sie czy w czasie snu nie przemukłby - to przecież około 10 godzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh problemy..
no a ja nadal nie wiem co i jak, jutro po szkole ide do drogerii tylko co mam kupić, TAMPAX czy O.B ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hogata_
tampony polecam ale ja np. mam takie obfite miesiączki ze jak wychodze gdzies to oprócz tampoznu zakładam tez podpaske po najnormalniej w swiecie tampon po 3godz juz mi przecieka :( ale to i tak dobre bo przynajmiej przez te 6godz mam spokój z zastanawianiem sie czy mi podaska nie przecieka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh problemy..
TAMPAX czy O.B ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh bez problemów..
hehe, no i spróbowałam, to nic nie boli a jest bardzo wygodnie. czuje sie troche dziwnie mając coś w sobie i boje się że potem go nie wyjme, ale looz, użyłam tampaxa i ten aplikator jest na serio super. będę częściej używać tamponów. Zwłaszcza że idą wakacje :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley
bo ja chce zacząć stosować tampony ale nie jestem pewna czy w odpowiednie miejsce go włoże, wiem że na O.B. jest rysunek ale nie wiele on odzwierciedla, może mi ktoś pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley
Jeszcze jedno, a jak użyje tampona z aplikatorem to będzie mi łatwiej. Ale jak go pod złym kątem ustawie, wiem że ma być ku górze i w tył skierowany, a jak nie trafie w pochwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olleńka
Do ehhh problemy Ja od samego poczatku używałam O.B na pierwszy raz wzięłam mini z tą śliską powłoczką. Naprawdę wygodne w obsłudzę. Później używałam/ używam normal. Raz mi sie zdarzyło kupić OB te zwykłe bez tej śliskiej powłoczki i sprawiły mi trochę bulu przy wkładnaiu zwłaszcza po prysznicu wtedy kiedy skóra jest sucha, dlatego polecam OB z powłoczką ( napisałabym Ci dokładną nazę ale nie chce mi sie schodzić do łazienki :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xz
hej a ja mam pytanie jak to jest z tamponem z alpikatorem? bo na jedenj stronie dziwnie napisali ze ta rurke ktora jest apliatorem trzeba nacisnac i ze tampon sam wskoczy gdzie trzeba....:/ dla mnie to czrana magia pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia dawnaehhh.. problemy
siemka, ja już zaczelam uzywac tamponow i te z apliatorem maja ulotke na ktorej jest wszystko dokladnie narysowane i opisane, ja tylko z tej ulotki wiedzialam co i jak.. no.. i wczesniej pomogly mi osoby z tego fora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliii
Ja mam takie pytanie z troche innej beczki, a mianowicie uzywam tamponow od jakiegos czasu i zawsze mi przeciekeja a co dziwne nie sa wypelnione krwia ale suche w srodku, nie rozumiem dlaczego a sa dobrze zaaplikowane gdyz ich nie wyczuwam a mimo to krew wydostaje sie na zewnatrz a tampon jest tylko ubrudzony krwia od zewnatrz. Jesli cos wiecie na ten temat prosze o odpis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko zajete/
hej sluchajcie mam podobny problem co liliii... chociaz mi tampon nie przecieka zawsze ( zmieniam czesto) wiec te plany nie wynikaja ze zbyt poznego wyciagniecia...zakladam tez raczej dobrze bo doys gleboko i nie czuje ich przy chodzeniu czy wykonywaniu innych czynnosci :)... lubie tampony bo sa bardzo wygodne i nie chcialabym z nich rezygnowac.... uzywam tamponow o.b mini lub light flow z ta swietna otoczka... dzieki nim zakladanie nie trwa dluzej niz 20 sek :D na te pierwsze dni chcialabym uzywac o.b normal ale boje sie ze sa za grube co o tym sadzicie??? a w ogole ile osob uzywajac tamponow dostaje tej choroby zwanej TSS ktos wie??? prosze o odpowiedz!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllllllllllooooooooooo
czy ktos zaglada na ta stronke jeszcze?? tez mam problem.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiolina
Ja juz uzylam miesiac temu po raz pierwsdzy i jest okej =) Jade w Gory i nie bedzie chyba problemu...ale jade tez na caly dzien na basen!!!Co zrobic??gdzie miec tampony w razie co ..?i czy to nie przecieknie mi na stroj??ODPISZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz...
ehhh zalezy jakich uzuwasz tamponow i w jakim okresie bedziesz jechala na ten basen? ( pierwsze dni okresu czy tez moze konowe) musisz dobrac odpowiednia wielkosc tamponu i wszystko bedzie dobrze :) zycze milej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiolina
nie beda to pierwsze dni miesiaczki,ale dokladnie nie wiem,roznie to wypada ,raz mialam ob mini,a co z tym,gdzie zostawic tampony,prezeciez szatnia moze byc zamnieta..ehh nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz...
szatnia napewno bedzie otwarta...:) WC tez jest wiec nie masz czym sie martwic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hm..
Przedewszytskim przed załozeniem tmponu nalezy umyc...rece...zazwyczaj jest do tamponów dołaczona karteczka jak sie je uzywa...nalezy scignac folie... naciagnac sznureczyk i wprowadzic tampona do pochy ...moze troszke bolec jesli bedziesz spieta dlatego najlepiej sie wyluzowac u np jena noge oprzec o cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeelllllllllloooooooooooooo
ale jak uzywac tampony bylo wyjasnione wczesniej... problem polega na tym ze nie raz przecieka... a jak wyciagne to jest prawie nienasiakniety ;/ to jak to sie dzieje skoro po wlozeniu go nie czuje i jest tak fajnie :) pomozcie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alley
Wiem gdzie jest pochwa, ale nie wiem dokladnie gdzie mam wsunąć tampona, pomóżcie, piszcie na gg:8737465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CocoaKarolla
Uważam,że tampony są rewelacyjne.Chwała temy,kto je wymyślił.Nie nalezy się bać używając ich pierwszy raz.Pamiętam,że kiedy zdecydowałam,że będę ich uzywać,kupiłam jedno opakowanie,które przeleżało u mnie wiele miesięcy na dnie szuflady.Poprostu bałam się spróbować.Aż pewnego razu musiałam szybko wyjść z domu,a jedyne co było pod reką, to tampony.Okazało się,że ich aplikowanie jest dziecinnie proste.Nie należy martwić się o to, czy źle się je założy.Nie zapominajmy o kobiecej intuicji...Poza tym jesli za pierwszym razem okaże się,że jest niewygodnie lub niekomfortowo,przy następnym można próbować inaczej...W koncu się uda i będzie tak świeżo i dyskretnie. Jesli chodzi o przeciekanie,to mi też sie to zdarzyło kilka razy.Zwykle dzieje się tak w pierwszych dniach okresu,kiedy jest on obfity.Gdy nosi sie podpaskę,wtedy zwykle czuje się jak z pochwy wypływa krew i wydaje sie jej tak dużo...Myślę,że kiedy stosuje się tampony wtedy powoduje to,że nie nasiąka on ale trochę "przepuszcza".Zalezy tez co się robi,czy się biega,jest aktywną,w jakiej pozycji.Mam na to sposób.Zawsze wymieniam tampon po 2 godz.Nawet kiedy nic się nie dzieje i nie jest on nasiąknięty.Mam większą pewność. Dziewczyny!Stosujcie tampony.Komfort jaki nam zapewniają zwyczajnie nam się należy za te wszystkjie okresy...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CocoaKarolla
I nie bójcie się zerwania sznureczka.Nawet jesli tak się stanie,wyjecie tamponu jest łatwe.Wiem z doswiadczenia.Jednak mimo tego, że używam ich wiele lat, taka sytuacja zdarzyła mi się tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwlenniczka tamponów
1.... w każdych tamponach jest instrukcja!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co teraz
włożyłam i nie jest najgorzej ale chyba nie za gleboko bo boje sie ze go nie wyjme albo sznureczek sie urwie ;/ i co wtedy?? na stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmm
Bardzo chcialabym sprobowac tamponow.Ale jak to przed pierwszym razem zawsze jest strach.Prowowalam juz tamponoe ob bez aplikatora i juz je wprowadzilam tak na probe ale czulam sie niekomfortowo=( Wiem ze trzeba ejszcze glepiej wprowqadzic tampon ,mimo ze i tak mialam juz go dosyc gleboko wlozylam(nie bylo go juz widac)i sporo palca wprowadzilam.A i tak czulam sie zle.Teraz skoro wszyscy chwala chcialabym sprowac tamponow z aplikatorem,ale dla mnie to dziwne.Prosze napiszcie cos wiecej.Aplikatopr sie wyciaga.Ale jak ja go wyciagne a tampon zostanie.Jak gleboko wlozyc ten aplikator.Wiem ze do opakowania dolaczona jest ulotka z instrukcja ale po co mam kupowac a potem beda lezec.Opiszcie mi jak to idzie po kolei no i co z tym aplikatorem.CZy tamponym z aplikatorem ob sa dobre?No i jakei wrazie czego kupic?Odpiszcie szybko ,bardzo was prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeelllllllllloooooooooooooo
hmm o ile wiem to nie ma tampomponow ob z aplikatorem ja widzialam tylko tampony tampax czy jakos tak... a ja jestem, zwolenniczka ob...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia 14
mam prożbę -a konkretnie pytanie. mam 14 lat i ostatnio wyjechałam na wakacje do greji , pod koniec pobytu wypadła mi miesiaczka . Kupiłam tampony (mini) i przeczytałam artykuły na temat aplikowania ,bezpieczenstwa itd. Udało mi się zaaplikowac tampon ale było nto dla mnie bolesne ... dlaczego?? nie wsadziłam go zbyt daleko bo ni mogłam zbyt bolało i cos mi przeskazało .. moze błona dziewicz ? ale tak płytko?.... nie wiem sama -w koncu usunełam tampon i sie poddała ale prosze pomózcie mi bo nie wiem czy cos jest ze mna nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmmmmm
To znowu ja.Jezeli nie ma ob z aplikatorem to niewazne.Zobacze te tampaxy ale napiszcie cos wiecej o aplikacji(=>patrz moj poprzedni post).Dla mnie to wazne.A jezeli chodzi o blone Andzi 14 to jestem pewna ze ejst.Takie rzeczy to wiem ze tampony nie uzuwaja blony.Ona jeste o wiele dalej moja droga.A pozatym jest bardzo elastyczna i nie na bank sie nie przebila.Wiec ni9e martw sie. JA prosze o info dla mnie to basrdzo wazne.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postronna obserwatorka
prawdę mówiąc tylko raz stosowałam tampony z aplikatorem, wolę bez. aplikacja tamponu jest dość łatwa. przykładasz końcówkę aplikatora z tamponem do odpowiedniej dziurki a rurki aplikatora działają mniej więcej na zasadzie strzykawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jak
???????? do nosa!!!!! A dokładniej wciskasz do nosa tak długo aż zauważysz cos białego koło migdałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×