Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość meheret
do lussiiaa Ja jak chciałam zacząć stosować tampony też miałam z tym straszny problem, pomijając jeszcze takie paskudne pszychiczne uczucie jak mi sie w końcu udało to w końcu zrobić. Trzeba sie rozluźnić i później już jest łatwo i człowiek nie wyobraza sobie zycia bez nich. A jak tak masz to mi pomogło kupienie tamponów tampax z aplikatorem, zwykłych nijak nie mogłam założyć a z tamtymi to łatwiej poszło. do agata11 to chyba podpucha bo skoro masz takie obfite miesiaczki to jakim cudem dałabyś rade przetrwać na husteczkach higienicznych i wacie. A te pytania wcale nie są krepujące : podpaskę po prostu przykleja się gdzie trzeba a do tamponów jest dołączon ulotka:p A jak chodzi o objawy miesiaczki które opisałaś to moja kolezanka dostała na to tabletki anty i pomogło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila754
no właśnie wczoraj użyłam pierwszy raz tamponu za pierwszym razem gdy go wkładałam wszystko mnie bolało więc oddychałam powoli i jakoś poszło ale włożyłam go niezbyt głęboko bo się bałam i nie mogłam chodzić więc przestraszona wyjęłam ale jeszcze tego samego dnia podjęłam ostateczną próbę i zastosowałam się dokładnie do zaleceń umieszczonych w ulotce czyli włożyłam go nieco głębiej i w ogóle go nie czułam ale dzisiaj gdy go włożyłam cały czas czuje że coś tam mam a wczoraj o nim po prostu zapominałam bo nic nie czułam co mogło się stać może coś obtarłam nie wiem i się niepokoje a jeszcze jedno czy możecie mi poradzić coś na temat pozycji przy wkładaniu tamponu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodamineralna
Ja zawsze, jak mam okazje, to wkladam tampon na lezaco. A w toalecie na stojaco, z jedna noga na muszli. Najbardziej lubie tampony z aplikatorem, sa wygodniejsze w uzyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyjydjh
mnie zastanawia czy jak ktoś niema okresu morze używać tamponów a od ilu lat się nosi tampony??:???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyjydjh
czy w wieku 11 lat morzna nosić tampony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaaaaaaaaaaaaa
Witam Ja mam pytanie. Wczoraj po raz pierwszy użyłam tamponu, tak na próbę. Mimo że nie miałam w tym czasie okresu. Nie nosiłam go długo... Jakąś minutę... albo i mniej! Chciałam tylko sprawdzić czy potrafię go zaaplikować. Dziś od rana pobolewa mnie brzuch przy dole i okolice nerek. Mam nadzieję że nie jest to spowodowane jakimiś innymi powikłaniami po tamponach... Za 2 dni mam termin kolejnej miesiączki. Czy to może być spowodowane właśnie tym? Pomóżcie bo się bardzo denerwuję... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meheret
tampony same w sobie nie powoduja powikłań, istnieje przy ich uzywaniu wieksze ryzyko posocznicy(zakażenie krwi) ale w trakcie okresu i w wypadku nie zachowania higieny tzn ze wraz z tamponem mozesz wprowadzic bakterie. A bóle poddbrzusza jeśli za 2 dni masz mieć okres moim zdaniem są normalne a wrecz oczywiste ze moga wystoapić z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nelke
Mylisz sie, ja mialam 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aduśkaaa
Mam niecałe 13 lat i czy mogę już brać tampony..?? jestem taka że nie pogadam na ten temat z mamą...o nie prędzej z koleżankami...no ale wmojej klasie mają dopiero cztery dziewczyny okres i żadna z nich jeszcze nie stosowała temponów.. a ja naprawdę chciałabym się uwolnic od podapsek..jak chodzę po skzole podczas okresu to cały czas myśle że widać tą podpaske.. no i ogółem słyszałam że jak się ma tampony to można ćwiczyć na wf=ie.. a ja mam w kalsie takoch kolegów że jak jakaś dziewczyna na wfie nie ćwiczy to od razu zaczynają coś gadać.. no może z wyjątkiem mojej koleżanki Lidki której chłopak jest w tym gronie.. JEJ nigdy nie obgadują... to jest okropne... A więc proszę was odpowiedzcie mi na moje pytania jak najszybciej... za około 2 dni będę miała okres...A właśnie okres mialam coś koło 4 razy...Pozdrowionka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meheret
mozesz wiek nie ma nic do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mixmax
Hej...Słuchajcie, niedługo jade do znajomych no i wiecie, chcemy troche poszaleć, siatka, lodowisko, impreza i takie tam...weźcie mi pomóżcie, mam 15 i jestem dziewicą... i własnie obowiam się o problemy z błoną dziewicą, jak duże jest i wogóle czy jest ryzyko jej przerwania? Help, w podpaskach czuje się bardzo nie komfortowo, a chcę zaszaleć...pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenka...
kup sobie tampony najmniejsze z aplikatorem.. chyba najlepsze (polecam tampaxy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia anka
ja tez chce użyć tamponów i czy na w-f można uzywać bo ja się wstydzę bo mam faceta od wuefu! a tak wogóle mam 12 lat i w wieku 11 dostałam okres to był szok!!!!!!!! ja chce używać tamponów ja sie boje ze na 3/4 palca wskazującego wsadze to nie wyjme!!! pliska odpiszcie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaKasa
WIEK NIE MA nic do rzeczy. Czy masz 11 lat, czy 15 to bez różnicy. A ja mam za to inny problem, chcialam uzywac tamponow, ale moja mama powiedziala mi ze od tego mozna dostac TSS ( cos tam szoku termicznego) od tego momentu strasznie sie boje zalozenia tamponu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meheret
szoku toksycznego chciałaś napisać. Ale to sie zdarza rzadko, więc jeśli zachowasz higienę to prawdopodobieństwo jest minimalne. Poza tym TSS mozna dostać nawet nie używając tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikuśśśśia
Hmm...niedawno dostałam pierwszej miesiaczki, uzywałam wtedy podpasek ale w czasie drugiego okresu chcialam tampony tylko jak to zrobic ?? nie wiem co i jak ?? moja przyjaciółka mówilam mi ale ja sie boje !! prosze pomózcie mi !! bo za nidługo okres :/ prosze i pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EH d
Przeczytalam komentarz o tym ze urzywaj tampax zle wsadzilas i polowe ci wystawalo , heh sama tego uzywam i za pierwszym razem poslzo gladziutko bylam bardzo spieta i wogole , nic nie czulam poporstu bosko ! gdy juz pociagniesz aplikator i ci pstryknie to go wkladasz narazie nie naciskajac nic az twoje palca dotnac macicy a pozniej naciskasz, pyk i wyjmujesz koniec ;d suupeer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam nadżerke wielkości 50groszówki:( i podziekowałam, miałam jakis preparat który \"wypalał\" mi to świnstwo i mnie baaardzo bolało, jak zeszłam z krzesełka to aż mi się słabo robiło:( NIGDY więcej tamponów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sliczna
heY mam takie pytanko.gdzie dokladnie wklada sie tamton?bo przeciez mamy 3 dziórki i nie wiem w ktora wlozyc??prosze odp. mi ta na ppytanie.a wlasnie kttore tampony sa najlepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś13
O RANY JAK JA WAM ZAZDROSZCZE....... wy uzywacie tamponow a ja sie tak cholernie boje ze cos mi sie robi.... jak tak czytam te wasze komentarze i te wasze przygody ktore was spotkaly to jeszcze gorzej sie czuje. nie wiem co robic!!! a te ochydne, okropne i niewygodne podpaski, nawet te najlepsze nic nie daja bo co godzine musz zmieniac podpaske. z domu nie moge wyjsc na dluzej niz na godzine jezeli wyjde na dluzej to po powrocie jest katstrofa...... te glupie podpaski ograniczaja mi czas!!! a tym bardziej moje hobby czyli tanczenie... o rany ..... nawet nie wiem czy w moim wieku czyli 13 lat moge uzywac tamponow. nikt z moich przyjaciol nie uzywa tamponow bo po pierwsz sie boja a po drugie opowiadaja ze mozna je uzywac gdy nie jest sie juz dziewica. bardzo chcialabym sie ich uzywac ale boje sie okropnie.... a chcialabym sie wyrozniac chociazby tym ze nosze tampony. dziewczyny ratujcie blagam!!!!!!!!!!!!!! i oczywiscie odpiszcie .................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś13
pomozcie......................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewuś13
ej dziewczyny ja mma takie dyskretne pytanko.... czy jak sie ma wloski w intymnym miejscu(czyli w kroczu) to mozna stosowac tamponow??? bo ja sie boje ze nie trafie w odpowiednia dziurke i bedzie... nawet nie wyobrazam siebie w stosowaniu tamponow. matko jk ja sie boje. czy ktoras mi wkoncu pomoze?????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuchaa
o m.ój boże jak ty nie wiesz gdzie wsadzić to lepiej nie używaj!!!!!!!!! dobra powiem ci gdzie jest ta właściwa dziurka jak nie wiesz .. znajduje sie ona no...................... to jest ta dziurka z której leci krew podcas okresu i jak sie zalatwiasz ! chyba juz wesz gdzie ona jest a tak to przecież że można używać tamponów jak jest owłosienie bo inaczej okresu byś nie dostała!!!!!!!!!! tampon musisz włożyć na taką dłębokość zeby cię nie bolało i żebys go nie czuła czyli na 3/4 palca wskazujacego NIE BÓJ SIĘ bo to ci nie pomoże!!! jak chcesz to o porade ewuśka możesz sie pytać pod tym numerem gadu_gadu : 9182902 to jest mój numer wiec możesz śmiao pisać!! nawet jak jesteś dziewicą możesz ich używać twoi przyjaciele i znajomi ie mówią prawdy ! no to tyle jak o czymś zapomniałam to pisz na gg czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koZzZi
Używałam tamponów przy ostatnim okresie i to dośc często , bo podpaski zakładałam tylko na noc. I następny okres spóźnił się o ok. 6-7 dni czy to może być spowodowane dlatego że pierwszy raz używałam tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meheret
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohhhhhhhhhhhhhhhhh
tamponów używa się bardzo łatwo nie jestem jurz dziewicą . a więc ja nie mam z nimi problemu mój chłopak chciał nauczyć się zakładania tamponów a więc pozwoliłam mu to zrobić położyłam się na łóżko rozszerzyłam nogi i on mi sam go włorzyłczy to nie urocze i tera od tej chwili on mi kupuje tampony i on mi je zakłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łłłłłłałłł
pomurzcie mi ile kosztują tampony tampaxa z aplikatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×