Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość mimi1001
AAZZ-no wiec pokolei: 1.kiedy ja zakladalam tampon pierwszy raz to cos tam czulam ale nic mnie nie bolalo! Na pierwszy raz proponowalabym o.b.mini moje pierwsze(jak juz pisalam). sa takie malutkie ze przy aplikowaniu nic nie poczujesz. Co do potrzeb fizjologicznych nie musisz wyjmowac tamponu a potem znow go zalkadac;sznureczek musisz przesunac w druga strone, np. potrzeba z "tylu"-sznureczek z przodu. Przy wyjmowaniu tamponu musisz sie rozluznic i poprostu pociagnac za sznureczek najlepiej owijajac go wokol palca. chyba tyle: zycze powodzenia!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi1001
skoczka24-NIE tampony sa tylko na okres!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pul
Cześć może to będzie głupie ale mam problem bo tylko jak zaczełam miesiączkować to do tego czasu uzywam podpasek ale chce sie przezucic na tampony ale sie boje ze cos sie stanie i nie wiem jak to zrobić a musze uzywac tampony bo mam obfite miesiaczki i nie bede musiałą zmieniac tamponu tak czesto jak podpaski( a zmieniałam je co 15 minut) co mam zrobic i jak mam to zrobic.Pomocy!!! ;-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pula
Cześć może to będzie głupie ale mam problem bo tylko jak zaczełam miesiączkować to do tego czasu uzywam podpasek ale chce sie przezucic na tampony ale sie boje ze cos sie stanie i nie wiem jak to zrobić a musze uzywac tampony bo mam obfite miesiaczki i nie bede musiałą zmieniac tamponu tak czesto jak podpaski( a zmieniałam je co 15 minut) co mam zrobic i jak mam to zrobic.Pomocy!!! ;-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AAZZ
mimi1001 dzieki za podpowiedź teraz na pewno sobie poradze! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita22222
a czy mozna stracic cnote wkladajac tampon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi1001
nprzez zakladanie tamponu nie mozna tracic cnoty. blona sluzowa jest bardzo rozciagliwa i napewno nie peknie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AA19
Na pierwszy raz mam wybrać Tampaxy czy O.B. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi1001
mysle ze najlepsze beda o.b. mini, chyba ze juz nie jestes dziewica to wtedy możesz wybrac o.b. normal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominiquita
Polecam najmniejszy rozmiar Tampaxow z aplikatorem (zdaje sie kolor fioletowy) Latwo sie zaklada, jest higieniczny i gwarantuje wlasciwe ulozenie tamponu. Przyznam, ze mimo zaawansowanego wieku lat 23 tamponow uzywam od pol roku i chwale sobie te zmiane. Staram sie jednak nie przesadzac i jesli jestem caly dzien w domu, to uzywam podpasek. Mam pytanie: czy produkuja OB z aplikatorem? Bo przyznam ze tampaxy przeciekaja..a zakladania bez aplikatora sobie nie wyobrazam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi1001
ob niestety nie ma aplikatorow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minia_15
Ja uzywam tamponow i dodatkowo wkladek highienicznych. A jesli chodzi o podmywanie w miejscach gdzie nie mozna tego zrobic, to mam chusteczki do higieny intymnej (ziaja, bella, carefree)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AA19
mimi1001 z tego co tu czytam to wynika ze jestes specjalistką od tamponów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc2222
mam 16 lat i okres o 1,5 roku uzywam tylko podpasek bo tamponow nie umiem zalozyc prubowalam ale nie mam tej dziurki wiem ze to nie mozliwe ale na prawde orobowalam te najmniejsze wszystkie ale nic pomocy teraz wakacje a ja jestem nad morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinka16
Dzis normalnie włozyłam tampon (ob mini), pierwszy raz dobrze, bynajmniej prawie dobrze ;) Miałam za soba juz chyba z dwie proby, bylo okropnie bo nie mogłam go włozyc na odpowiednia glebokosc, przeszkadzał mi, bolało. Poddałam sie i go wyjęłam. Postanowiłam poczekac do nastepnej miesiaczki - czyli dzisiaj, mam 3 dzien. Niezle sie namęczyłam z tym wkładaniem ;) Co chwile biegałam do łazienki zeby go jeszcze głebiej włozyc bo go czułam jak chodziłam i siedziałam. Nie wiedziałam jak głeboko mam włozyc palec wskazujący, wiec wziełam go tak na ok połowe jego długosci. Czuje ze mogłam go jeszcze troche bardzoje włozyc - tak jak juz ktos napisał - na 3/4 dlugosci palca i nastepnym razem tak zrobie, bo teraz troszeczke go jeszcze czuje. Uwazam ze niektore dziewczyny troche przesadzają piszac tak źle o podpaskach. Mi one nie przeszkadzają w ćwiczeniach (a cwicze prawie codziennie, wykonuje rozne pozycje i mysle ze trzeba miec obcisle majtki i wszystko gra, nic nie cieknie ani sie nie przesuwa, jak dobra podpaska jest, hehe). Tampon uzyłam z ciekawosci. Mysle, ze jeszcze bede ich uzywac czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pula
Odpiszcie mi na poprzednią wiadomosc bo nie wiem co robic!!! ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CORNO
PULA po pierwsze wybierz największy z tamponów OB. Rozluznij się i do dzieła. jeśli po wprowadzeniu będziesz czuła ból do wsuń go głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CORNO
Ja od razu używałam OB normal i do dziś tak robię.Mam 13 lat. Jakoś nic mi nie jest. tylko troszkę czasami boli przy wprowadzaniu. Dziewczyny nie bójcie się. tylko mam pytanie co jest lepiej używać podczas snu tamponów czy podpasek. Bo jak wstaję rano to tampon nie jest jeszcze pełny i boli przy wyciąganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M..A..KA
Cze. Dziewczyny ja zawsze bałam się używac tamponów, ale postanowiłam sobie że muszę tego spróbować!!Poczytałam troche w internecie na temat aplikacji tamponu i robiłam dokładnie tak jak tam było napisane!!I udało się za pierwszym razem. Używam obecnie Tamponów OB Normal i Lichte Tage są najlepsze. A co do mojej poprzedniczki która bolało rano podczas wyciągania proponuję albo używać na noć najmniejszego rozmiaru tamponu OB Mini albo używac podpaski.Ale ja osobiście wolę tampony na noc. 3majcie się dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra Rzecz__
Gdy pierwszy raz chcialam zalozyc tampona ..troche to bolalo o dlugo trwalo ale wiadomo.1 raz to zupelnie inaczej jak za 5 6 i 10?!Teraz uzywam tamponow przy kazdym okresie a podpaski nie sa mi potrzebne do niczego,ale widzialam opinie jednej dziecwyzny ze od zcasu do zcasu trzeba.wiec tez sobie to wezme do serca.Hhehe;) Gdy jest 1 dzien okresu przy zakladaniu tampona mozna sobie jedynie ubrudzic palec potem juz nie..bielizna sie absolutnie nie brudzi.Uzywam tamponow BELLA NORMAL,lub MINI.kupilam ostatnio DONNA,i sa okropne mialam trudnosci z wyciagnieciem go poniewaz caly sie rozwalil i myslalam ze zostanie on w srodu sznurezek nie byl absolutnie trwaly!Tampony OB z powloczka tez sa dobre.polecam BELLA MINI i NORMAL,oraz OB Z POWLACZKA =)Pozdrawiam Czekam na odpowiedz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poketis
Cześć! Ja juz uzywalam taponow Ob mini i normal. Nie jest tak zle tylko naprawde musicie sie rozluznic. Jest wygodniej i fajnie. Polecam! Pa! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatkaaaaaaa
to nie jest dziwne pytanie, sama jeszcze 4 lata temu nie wyobrazalam sobie jak moglabym zaczac uzywac tamponow. Duzo zalezy od tego, czy jestes dziewica czy nie (moim zdaniem). Jak bylam duzo mlodsza i probowalam wlozyc sobie tampona, nie chcial wejsc, czulam opor, rok pozniej, jak juz stracilam dziewictwo wszedl bez zadnych problemow. oczywiscie to, czy zakrwawisz sobi epalca zalezy od dnia meisiaczki, mi przez pierwsze 3 dni zdarza sie pobrudzic. nie trzeba natomiast podmywac sie miedzy zmiana jednego na drugi, przynajmniej ja tego nie robie, a jak juz naprawde czuje ze leci to podcieram sie chusteczka. pytalam mojego ginekologa o to,czy moge uzywac tamponow rowniez na noc i powiedzial ze tak, kiedys mowiono ze tampony prowadza do infekcji itd., ale najnowsze badania mowia o tym, ze sa calkowicie bezpieczne. niektore kobiety uzywaja podpasek, bo sa tansze- ja znalazlam tampony marki helen harper lub takie czeskie z odkrecana folia (w biedronce, zapomnialam nazwy) i sa duzo lepsze od o.b, mi osobiscie o.b czesto przeciekl. zmieniam tapona co 3-4 godziny w zaleznosci od dnia okresu, pozatym po dluzszym czasie uzywania zaczniesz czuc kiedy juz musisz go zmienic nawet, gdy nie minelo jeszcze tyle czasu. aha i jeskli wkladasz tampona po kapieli, to sprawdz chusteczka, czy nie rpzecieka, bo mi po kapieli czesto lubi przeciekac.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sydney88
M..A..KA, pisząc OB Normal i Lichte Tage co miałaś na myśli? Co to jest to Lichte Tage? Bo o.b. to znam, ale tą drugą nazwę to słyszę pierwszy raz. Najlepiej jakbyś odpisała mi na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlEdEcZka /
Cześć!! :) Ostatnio chciałam jechac z rodzicami na baseny. Ale wszystko zepsułam... Bo dzień wcześniej dostałam okrs... Chciałam załozyc tampon ale bez szasns... Sama nie wiem czy spanikowałam czy co. ale wiem jedno że to bardzo boli!! I dlatego nie założyłam tamponu..... Doradzcie co mam zrobiś żeby sei to nie powtórzyło..... hmm...?? a do tego mam bardzo bolesne miesiaczki... i jestem dziwica!! Z góry dziekuje za odpowiedz.....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im bardziej się starasz tym jest trudniej bo blkujesz mięsnie;-) Najlepiej przykucnij i na wydechu wsuń tmapon skierowny ku górze. Albo kup te z aplikatorem tu się nie da nic zepsuc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hefalupik
Czy jak mam 12 lat i już mam miesiączke moge używać tamponow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata11
Nie wiem jak zaczac ale nie mam kogo sie o to zapytac. moze mi pomozecie. mam 17 lat. nigdy nie uzywalam podpasek ani tamponów jak dostawalam okresu to zawsze zakrywalam to jkas chusteczka lub wata wstydzilam sie kupowac podpasek i tamponow. moze mi pomozeci jak sie uzywa tamponow i podpasek. wiem ze to krepujace pytania. ale mam w tym wielki problem. najlepiej jak bys cie mi to opisali w kazdym malutkim szczegole. mam bardzo obfite miesiaczki. kiedy dostaje miesiaczki zaczyna mnie brzuch mocno bolec dostaje silnej biegunki, wymioty. a nie lubie chodzic do lekarzy. poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BULINA - jak poczujesz opór i minimalny ból, a właściwie \"dotknięcie\", to będzie ok. Ewentualnie wstań i sprawdź czy nie uwiera. Jeśli uwiera, to możesz trochę zmienić kierunek i głębokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussiiaa
ja mam okropne trudności z założeniem tamponu. mam 15 lat, jestem dziewicą. Jestem zdenerwowana przed zastosowaniem tamponu, kiedy już próbuję, to mnie zaczyna wszystko boleć "w tych okolicach" i poddaję się. co zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×