Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Agggga
ej . A mozna uzywać tamponów przed okresem . Bo moja kolerzanka tak robi niewiem po co . !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agggga
ej . A mozna uzywaĆ tamponów jak sie nie ma okresuu . Boo moja klarzanka tak robii . i wiecie ... ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agggga
ejj . Mozna uzywać tamponów jak sie nie ma okresuu ?? bOo moja kolerzanka takk robi . i wiecie . !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vEronika1992
He he można ale poco;/;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassssssik
Dziewczyny mam 15 lat i dostałam okresu boje sie używać tamponów bo to boli przy wkładaniu.Chodze z kumpelami co tydzień na basen i właśnie za 2 dni idziemy i niewiem co mam robić???Jakich najlepiej używać tych z aplikatorami czy bez ??????? czy zakrwawie wszystko?? lubie jasne rzeczy jak ide na dyske co mam robic lubie mini a na dysce wszcy sie domysla jak mam podpaske ????CO robic czekam na rade P.Z góry dzięki (Mamy nie chce sie pytac bo za bardzo b y wyolbrzymiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiiiiii p
hheh... Mam to samo. Mam 15 lat i dostałam okres i chcem zacząć używać tamponów ale boję się bóluuu :( x// ;p Pozdrowiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro mam iśc na basen z paczką ale dostałam dzisiaj wieczorem okres :( nigdy nieużywałam jeszcze tamponów czy mogę jutro założyć i pujść spokoknie na basen?? prosze o szybką odpoweidź !! ps. mam 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro idę z paczką na basen i pech minie spotkał i dostalm dzisiaj wieczorem ores bardzo mi zależy żeby jutro pujśc jeśli jutro założe tampony a jeszcze ich nieużywałam i pujde na baen to stanie sie coś złego?? P.S mam 14 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17stka
Na początku najlepiej używac podpasek a jesli cchesz koniecznie w te dni czuc sie bezpieczna zrezygnuj te kilka dni z basenu albo idz do ginekologa niech ci doradzi bo zadna chyba z nas tutaj nie ma az takiego doswiadczenia pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoll.
NO moim zdaniem każda ma swoj pierwszy dzień, a że akurat idziesz w tym dniu na basen to tez jest normalny twój pierwszy dzień. Ja jak pierwszy raz uzyłam to się nic nei stało i gdybym poszła w tym dniu na basen to też by było raczej wszystko dobrze. Bo ja go już zaaplikjesz to już rob co chcesz. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
Patiiiiii p, nie ma czego się bac. Myślę, że największym problemem jest tutaj tylko i wyłącznie napięcie mięśni, które następuje u większości z nas. Tamponów używam od chyba 3 lat i na początku było tak samo. Nawet teraz zdarza mi się, gdy w pośpiechu zakładam tampon, spiąc mięśnie i wtedy jest problem z założeniem tamponu. Jednak u Was dochodzi jeszcze stres, który samoczynnie je spina. Musicie się wyluzowac, nie myślec o bólu (tak, wiem, to na początku trudne). I pamiętajcie, jak za pierwszym razem nie wyjdzie, to można za godzinkę spróbowac z następnym. I pamiętajcie. Tampony to super sprawa. W ogóle nie czuje się, że ma się okres. Jednak trzeba ich używac z umiarem - tak jak już zostało wspomiane - na przemian z podpaskami (tzn. w domciu i na noc podpaski, a w innych przypadkach - tampony). A co do tego pójścia na basen, za późno piszę, ale może komuś się jeszcze sprzyda, to oczywiście można zacząc stosowac tampony przed pójściem na basen. Ja jednak radziłabym sobie ze 2 dni wcześniej spróbowac, jak je się zakłada. Jak będziesz już na tym basenie, to ze stresu nie włożysz go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaaxxx
kurde. mam problem. ;/ jutro jadę na basen na 3h. i właśnie wczoraj dostałam okres, a bardzo bym chciała być też w wodzie. pomyślałam, że może tampon? ;( aleeee boję się go włożyć i jeszcze nigdy ich nie używałam. pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaaxxx
kurde. mam problem. ;/ jutro jadę na basen na 3h. i właśnie wczoraj dostałam okres, a bardzo bym chciała być też w wodzie. pomyślałam, że może tampon? ;( aleeee boję się go włożyć i jeszcze nigdy ich nie używałam. pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
anaaxxx, w poprzednim poście na poprzedniej stronie pisałam o sytuacji identycznej jak Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 13 lat i uważam że podpaski nie są wygodne, więc postanowiłam \"przeżucić się\"na tampony. To będzie dopiero moja 3 czy 4 miesiączka. Nie wiem czy mogę w ogóle stosować tampony. Chciała bym abyście mi wszystko wytłumaczyły :) co do tego tematu jestm kompletnie \"zielona\". Jak to się robi?? Czy można go stosować we wszystkich sytuacjach?? Czy możliwe jest że po włożeniu tampon potem go nie wyjmę?? Jakie tampony są najlepsze?? Jak się je wkłada?? Czy to jest bezpieczne?? Proszę o szybką odpowiedź:) z góry dzienx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 13 lat i uważam że podpaski nie są wygodne, więc postanowiłam \"przeżucić się\"na tampony. To będzie dopiero moja 3 czy 4 miesiączka. Nie wiem czy mogę w ogóle stosować tampony. Chciała bym abyście mi wszystko wytłumaczyły :) co do tego tematu jestm kompletnie \"zielona\". Jak to się robi?? Czy można go stosować we wszystkich sytuacjach?? Czy możliwe jest że po włożeniu tampon potem go nie wyjmę?? Jakie tampony są najlepsze?? Jak się je wkłada?? Czy to jest bezpieczne?? Proszę o szybką odpowiedź:) z góry dzienx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
nati96, mogłaś chociaż przeczytac kilka stron wstecz. Wszyscy pytają się o to samo, i na poprzednich stronach napewno znalazłabyś odpowiedź na większośc swoich pytań. No ale cóż... na lenistwo nie ma lekarstwa, więc odpowiadam;) Skoro to Twoja 3 lub 4 miesiączka, to ja bym nie ryzykowała. Chyba dopiero po roku powinno się stosowac tampony - tak gdzieś czytałam, ale np. na ulotkach O.B. jest napisane, że można stosowac od 1. miesiączki, więc temat jest chyba otwarty. Najlepiej byłoby się spytac ginekologa, więc jeśli chodzisz na wizyty, to możesz się o to zapytac. Jak to się robi? No cóż. Na ulotce wszystko jest rozrysowane. Ale tak w skrócie: wkładasz do pochwy palcem popychając lekko w górę i w tył - czując opór - zmieniasz kierunek. To chyba tyle. Napisz o co dokładnie Ci chodzi. Tampaxy mają aplikatory, które ułatwiają założenie tampony, a co więcej, nie pobrudzisz się przy tym. Więcej na ich temat nie mogę powiedziec, bo od zawsze używam O.B. Najpierw były Mini, teraz Normal - lepiej zawsze zacząc od najmniejszego rozmiaru. Możliwe, że nie wyjmiesz go, ale zdarza się to raz na ho ho... Jak masz problem z wyciągnięciem, to wtedy kucasz jak do zrobienia kupy (;) ) i wyjdzie. Co do najlepszych tamponów, zdania są oczywiście podzielone. Ja od zawsze mam O.B. Raz czy dwa korzystałam z takich z Carrefour, ale nie polecam. Lepiej sprawdzone (O.B. / Tampax itd.). Jest to bezpieczne, ale nie zaleca się ich stosowania non stop. Najlepiej na przemian z podpaskami, które możesz zakładac w domu lub na noc na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1333
agata11 jezeli bylas z meszczyzna zaszlas w ciaze niewiem nie znam cie zrup sobie test ciazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
mam pytanie był ktoś z was u ginekologa? bo ja bym chciałam zacząć używać tamponów ale mam opór przy samym początku wkładania;/ chciałąm iść do ginekologa ale sie go boje;/ co mam zrobić??? dziewczyny pomóżcie proszę:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
No ja byłam. I jeśli masz jakiś problem, to idź do ginekologa. To nie jest nic strasznego. Nie zadałaś konkretnego pytania, ale myślę, że chodzi Ci o ogólne wrażenia, jakie możesz odnieśc na wizycie. Znajdź sobie dobrego ginekologa - sprawdzonego, lepiej mu zaufasz. On poda Ci przyczynę tego, dlaczego nie możesz włożyc tampona. Nie bój się wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika19947
Jestem dziewicą i mam 15 lat jestem bardzo zdesperowana, ponieważ od roku mam okres i cały czas używam podpaski a to jest męczące... I od pewnego czasu próbuje przejść na tampony ale jak wsadzam to strasznie mnie boli i wtedy rezygnuje... Trochę się teraz naczytałam, że początkujące powinny używać mini... A ja zaczęłam od ob super... Czy to jest powód, że tak mnie boli ?? Czy te tampony są dla mnie za duże jak na początkującą??? Pomóżcie mi proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
Tak, to zapewne jest przyczyna Twojego bólu. Koniecznie kup sobie Mini (dla niektórych odpowiedni, nawet od pierwszego razu, jest Normal, ale radziłabym na początku skorzystac z najmniejszych, które co więcej są polecane jako te pierwsze). I przeczytaj dokładnie ulotkę przed włożeniem go. Masz tam m.in. super obrazki, które pomogą Ci bardzo. No i oczywiście napisz, czy ból przeszedł. Powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAtiii15
Dzisiaj pierwszy raz użyłam tampona chociaż sięę bałam Mimo to bez problemu mi się udało wogóle nie bylało tylko troche uwierałoo ale i tak wole to niż łażenie po mieście z podpaską albo wf Pzy wyjmowaniu troche bolało . Oczywiście popdaski bede uzywac kiedy tylko mozna ale tampony ssą super nie musze się martwić że wypadnie mi okres w czasie gdy mam isc na basen albo cos takiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia1414141414
Jest tu jeszzcze ktoś??? Bo mam takie pytanie....może odpowiedź na nie padła już wcześniej ale nie mam czasu tego wszytskiego czytać. A więc:mam bardzo skąpe miesiączki(mama pwiiedziala mi że to przez to że miałam tylko 2 razy okres) Chciałabym zacząć używać tamponów. Ale na tej ulotce pisze że jeżeli sznureczek sie urwie trzeba poczekac aż tampon bardzo nasiąknie i wtedy wyjdzie. Ale jak ja mam bardzo skąpe misiączki to moge mieć problemy z wyciągnięciem tamponu. Czy to jest prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 192837465
Po 1. ktoś kiedyś napisał, że tampony używac należy dopiero po roku od dostania miesiączki. Po 2. czemu zakładasz, że nie wyjmiesz go na pewno? Wiesz, jak rzadko to się zdarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona..xD
dzis pierwszy raz go uzywalam..i jest ok..xD wystarczy chciec.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyskretna
Któraś z Was pytała o chorobę TSS, znalazłam i postanowiłam pokazać reszcie użytkowników, proszę, trochę o tej chorobie: ______________________________________________ Co należy rozumieć pod pojęciem Toxic Shock Syndrome (TSS) (pol. Syndrom Szoku Toksycznego SST)? Toxic shock syndrome (TSS) jest typem toksycznego zakażenia krwi, co jest następstwem szybkiej ciężkiej choroby. Co powoduje TSS? TSS spowodowany jest przez bakterie - Staphylococcus aureus- które normalnie żyją na skórze w nosie, pod pachami bądź pochwie u 1 na 3 ludzi przy czym są nieszkodliwe. Tylko niektóre szczepy bakteryjne mogą wydzielać szkodliwe toksyny, które powodują TSS. Czy TSS należy do często spotykanych chorób? TSS należy do rzadkości, dużo lekarzy nigdy się nawet z nim nie zetknęło podczas swojej kariery. W Anglii jak do tej pory rejestruje się około 40 przypadków rocznie. Niektóre przypadki są bardzo ciężkie, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Według danych Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób 5% kobiet dotkniętych tą chorobą umiera w pierwszym tygodniu po wystąpieniu symptomów. Kto może stać się ofiarą TTS? Zarówno mężczyźni, kobiety jak i dzieci. 50% zarejestrowanych przypadków to kobiety używające tamponów. Najbardziej podatne są młode kobiety w wieku 15-25 lat. U ludzi starszych wydzielają siŁ antyciała, które chronią przed toksynami TSS. Dlaczego tampony? W tamponach znajdują się często środki chemiczne takie jak furany i dioksyny oraz pestycydy stosowane przy uprawie bawełny, której z kolei używa się do produkcji tamponów. Udowodniono, że toksyny mogą przedostawać się do do organizmu kobiety poprzez ścianki pochwy i wytwarzać toksyczną bakterię o której właśnie mówimy. Większość tamponów i podpasek bielona jest chlorem, podczas takiego procesu stykają się one z ponad 1000 związków chemicznych w tym z dioksynami. Do produkcji podpasek używa się również bawełny oraz miazgi drzewnej przetwarzanej metodami sulfitacji bądź sulfatacji. Ani podpaski ani tampony nie są sterylizowane. Jakie są objawy TSS? biegunka łuszczenie się skóry problemy z orientacją bóle i zawroty głowy bóle gardła pieczenie skóry wysoka temperatura bóle mięśni i stawów problemy z nerkami i wątrobą Co powinna zrobić kobieta, która zaobserwowała takie objawy? Natychmiast usunąć tampon po czym niezwłocznie zgłosić się do lekarza - powiedzieć mu że używa tamponów . Leczenie polega na odpowiedniej trapii antybiotykami która zabija bakterie wytwarzające toksyny. Pomimo, że choroba należy do rzadkości to jednak jest bardzo groźna. Dlaczego mówi się o tym tak rzadko? Podpaski czy tampony to BigBusiness, reklamy milczą o skutkach ubocznych. Jak dotąd nie istnieją żadne normy dotyczące bezpieczeństwa dla zdrowia. Tampony produkowane w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, USA czy Nowej Zelandii posiadają na opakowaniach ostrzeżenie przed TSS „Stosowanie tamponów związane jest z możliwością wystąpienia Syndromu Szoku Toksycznego. SSt jest rzadką chorobą, ale może prowadzić do śmierci“. Jakieś dodatkowe rady? Zareaguj natychmiast - jeżeli stwierdzisz, że jakiekolwiek objawy związane są z TSS, i użyciem tamponów wyjmij go natychmiast! Takie zachowanie (w 80% wypadkach) zapweni zaprzestanie rozwoju bakterii. Zgłoś się do lekarza najszybciej jak tylko jest to możliwe. Nie używaj żadnych tamponów podczas miesięczkowania w pierwszych 12 tygodniach po porodzie. Nigdy nie używaj tamponów po przebytej chorobie TSS. Jeżeli używasz tampony, zmieniaj je tak często jak to jest tylko możliwe. Pamiętaj o higienie osobistej i dokładnym umyciu rąk przed dotknięciem tampona. Od czasu do czasu zastąp tampon podpaską, szczególnie w nocy. Nigdy nie używaj więcej niż jednego tamponu naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyskretna
Któraś z Was pytała o chorobę TSS, znalazłam i postanowiłam pokazać reszcie użytkowników, proszę, trochę o tej chorobie: ______________________________________________ Co należy rozumieć pod pojęciem Toxic Shock Syndrome (TSS) (pol. Syndrom Szoku Toksycznego SST)? Toxic shock syndrome (TSS) jest typem toksycznego zakażenia krwi, co jest następstwem szybkiej ciężkiej choroby. Co powoduje TSS? TSS spowodowany jest przez bakterie - Staphylococcus aureus- które normalnie żyją na skórze w nosie, pod pachami bądź pochwie u 1 na 3 ludzi przy czym są nieszkodliwe. Tylko niektóre szczepy bakteryjne mogą wydzielać szkodliwe toksyny, które powodują TSS. Czy TSS należy do często spotykanych chorób? TSS należy do rzadkości, dużo lekarzy nigdy się nawet z nim nie zetknęło podczas swojej kariery. W Anglii jak do tej pory rejestruje się około 40 przypadków rocznie. Niektóre przypadki są bardzo ciężkie, mogą nawet doprowadzić do śmierci. Według danych Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób 5% kobiet dotkniętych tą chorobą umiera w pierwszym tygodniu po wystąpieniu symptomów. Kto może stać się ofiarą TTS? Zarówno mężczyźni, kobiety jak i dzieci. 50% zarejestrowanych przypadków to kobiety używające tamponów. Najbardziej podatne są młode kobiety w wieku 15-25 lat. U ludzi starszych wydzielają siŁ antyciała, które chronią przed toksynami TSS. Dlaczego tampony? W tamponach znajdują się często środki chemiczne takie jak furany i dioksyny oraz pestycydy stosowane przy uprawie bawełny, której z kolei używa się do produkcji tamponów. Udowodniono, że toksyny mogą przedostawać się do do organizmu kobiety poprzez ścianki pochwy i wytwarzać toksyczną bakterię o której właśnie mówimy. Większość tamponów i podpasek bielona jest chlorem, podczas takiego procesu stykają się one z ponad 1000 związków chemicznych w tym z dioksynami. Do produkcji podpasek używa się również bawełny oraz miazgi drzewnej przetwarzanej metodami sulfitacji bądź sulfatacji. Ani podpaski ani tampony nie są sterylizowane. Jakie są objawy TSS? biegunka łuszczenie się skóry problemy z orientacją bóle i zawroty głowy bóle gardła pieczenie skóry wysoka temperatura bóle mięśni i stawów problemy z nerkami i wątrobą Co powinna zrobić kobieta, która zaobserwowała takie objawy? Natychmiast usunąć tampon po czym niezwłocznie zgłosić się do lekarza - powiedzieć mu że używa tamponów . Leczenie polega na odpowiedniej trapii antybiotykami która zabija bakterie wytwarzające toksyny. Pomimo, że choroba należy do rzadkości to jednak jest bardzo groźna. Dlaczego mówi się o tym tak rzadko? Podpaski czy tampony to BigBusiness, reklamy milczą o skutkach ubocznych. Jak dotąd nie istnieją żadne normy dotyczące bezpieczeństwa dla zdrowia. Tampony produkowane w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, USA czy Nowej Zelandii posiadają na opakowaniach ostrzeżenie przed TSS „Stosowanie tamponów związane jest z możliwością wystąpienia Syndromu Szoku Toksycznego. SSt jest rzadką chorobą, ale może prowadzić do śmierci“. Jakieś dodatkowe rady? Zareaguj natychmiast - jeżeli stwierdzisz, że jakiekolwiek objawy związane są z TSS, i użyciem tamponów wyjmij go natychmiast! Takie zachowanie (w 80% wypadkach) zapweni zaprzestanie rozwoju bakterii. Zgłoś się do lekarza najszybciej jak tylko jest to możliwe. Nie używaj żadnych tamponów podczas miesięczkowania w pierwszych 12 tygodniach po porodzie. Nigdy nie używaj tamponów po przebytej chorobie TSS. Jeżeli używasz tampony, zmieniaj je tak często jak to jest tylko możliwe. Pamiętaj o higienie osobistej i dokładnym umyciu rąk przed dotknięciem tampona. Od czasu do czasu zastąp tampon podpaską, szczególnie w nocy. Nigdy nie używaj więcej niż jednego tamponu naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina955
Witam! Ja mam 14 lat i miesiaczke pierwsza dostalam 6.czerwca.2008r.wiec juz od 8 miesiecy miesiaczkuje. Na poczatku mialam baaardzo nieregularne czasem czekalam na okres ok. 40dni teraz juz mam co ok. 28 dni czasem jest kilka dni roznicy ale roznica jest od 1-7 dni :) Tak mi wypadł drugi okres że mialam jechac na drugi dzien na kolonie :O (Moja pierwsza miesiaczka trwala 3 dni i byla srednio obfita a druga i kolejne trwaly 8 dni i byly baardzo obfite; teraz trwaja tak ze przy 6dniu prawie nie krwawie ale calkowity koniec krwawienia jest 7 dnia wiec teraz moje miesiaczki sa obfite (nie az tak bardzo na poczatku to byla masakra :O a teraz jest ok.) i kupiłam sobie tampony o.b pro comfort mini + podpaski bella violet czy jakos tak. I bylo ok. rozluznilam sie i nic nie bolalo i bylo super. Ale potem uzywalam i uzywam do dzisiaj samych podpasek naturella, bo nie ma potrzeby na tampony. Potem tylko w miedzy czasie wzielam od mamy jednego tampona o.b pro comfort normal i wszedl bardzo szybko i bylo wszystko ok jak przy mini. Ogólnie tampony są super. Był też moment ze do szkoly MUSIALAM zakladac tampona normal i wkladke i podpaske...Bo tak ze mnie lecialo. A teraz juz sie unormowalo :):) Na pierwszy raz polecam o.b pro comfort mini (tampaxow i innych nie uzywalam) i radze przed wlozeniem wziasc dwa glebokie wdechy i sie rozluznic ja tak zrobilam i bylo wszystko ok. :) Mam do was kilka pytań: 1. Jakie są tampaxy? Czy rzeczywiscie sie rozwalaja? 2.Jakie są tampony naturella? Pytam się bo mam zamiar kupić sobie teraz ktorys z tych marek i uzywac sporadycznie jak bede miec w szkole wf. A są tansze niz o.b. Dziekuje za odpowiedz :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina955
Witam! Ja mam 14 lat i miesiaczke pierwsza dostalam 6.czerwca.2008r.wiec juz od 8 miesiecy miesiaczkuje. Na poczatku mialam baaardzo nieregularne czasem czekalam na okres ok. 40dni teraz juz mam co ok. 28 dni czasem jest kilka dni roznicy ale roznica jest od 1-7 dni :) Tak mi wypadł drugi okres że mialam jechac na drugi dzien na kolonie :O (Moja pierwsza miesiaczka trwala 3 dni i byla srednio obfita a druga i kolejne trwaly 8 dni i byly baardzo obfite; teraz trwaja tak ze przy 6dniu prawie nie krwawie ale calkowity koniec krwawienia jest 7 dnia wiec teraz moje miesiaczki sa obfite (nie az tak bardzo na poczatku to byla masakra :O a teraz jest ok.) i kupiłam sobie tampony o.b pro comfort mini + podpaski bella violet czy jakos tak. I bylo ok. rozluznilam sie i nic nie bolalo i bylo super. Ale potem uzywalam i uzywam do dzisiaj samych podpasek naturella, bo nie ma potrzeby na tampony. Potem tylko w miedzy czasie wzielam od mamy jednego tampona o.b pro comfort normal i wszedl bardzo szybko i bylo wszystko ok jak przy mini. Ogólnie tampony są super. Był też moment ze do szkoly MUSIALAM zakladac tampona normal i wkladke i podpaske...Bo tak ze mnie lecialo. A teraz juz sie unormowalo :):) Na pierwszy raz polecam o.b pro comfort mini (tampaxow i innych nie uzywalam) i radze przed wlozeniem wziasc dwa glebokie wdechy i sie rozluznic ja tak zrobilam i bylo wszystko ok. :) Mam do was kilka pytań: 1. Jakie są tampaxy? Czy rzeczywiscie sie rozwalaja? 2.Jakie są tampony naturella? Pytam się bo mam zamiar kupić sobie teraz ktorys z tych marek i uzywac sporadycznie jak bede miec w szkole wf. A są tansze niz o.b. Dziekuje za odpowiedz :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×