Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość Asiek96
Dziewczynyy!! Pomocy!! Mam miesiączkę dopiero od września 2008... I przez cały ten czas używam tych niekomfortowych podpasek:( Chciałabym w końcu zaaplikować sobie tampona:) Bo w wakacje jadę na Mazury, a tam basen będzie codziennie :D Nooo... Ale niestety jest problem:( Nie moge zaaplikować bo mnie boli... Pierwszy raz aplikowałam O.B. mini... Nie udało się:( I gdy próbowałam nie widziłam czegoś co mogło by przypominać "dziurę" (chodzi o miejsca intymne). Może poprostu wkładam tampon nie tam gdzie powinnam... Na następny okres zakupiłam Tampaxy z aplikatorem :P Dziewczyny! Pomóżcie mi w tym! I powiedzcie w KTÓRE MIEJSCE mam aplikować tampon:( CHCĘ UWOLNIĆ SIĘ OD PODPASEK ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję :* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A 96
Dziewczynyy!! Pomocy!! Mam miesiączkę dopiero od września 2008... I przez cały ten czas używam tych niekomfortowych podpasek:( Chciałabym w końcu zaaplikować sobie tampona:) Bo w wakacje jadę na Mazury, a tam basen będzie codziennie :D Nooo... Ale niestety jest problem:( Nie moge zaaplikować bo mnie boli... Pierwszy raz aplikowałam O.B. mini... Nie udało się:( I gdy próbowałam nie widziłam czegoś co mogło by przypominać "dziurę" (chodzi o miejsca intymne). Może poprostu wkładam tampon nie tam gdzie powinnam... Na następny okres zakupiłam Tampaxy z aplikatorem :P Dziewczyny! Pomóżcie mi w tym! I powiedzcie w KTÓRE MIEJSCE mam aplikować tampon:( CHCĘ UWOLNIĆ SIĘ OD PODPASEK ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję :* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia96
Dziewczynyy!! Pomocy!! Mam miesiączkę dopiero od września 2008... I przez cały ten czas używam tych niekomfortowych podpasek:( Chciałabym w końcu zaaplikować sobie tampona:) Bo w wakacje jadę na Mazury, a tam basen będzie codziennie :D Nooo... Ale niestety jest problem:( Nie moge zaaplikować bo mnie boli... Pierwszy raz aplikowałam O.B. mini... Nie udało się:( I gdy próbowałam nie widziłam czegoś co mogło by przypominać "dziurę" (chodzi o miejsca intymne). Może poprostu wkładam tampon nie tam gdzie powinnam... Na następny okres zakupiłam Tampaxy z aplikatorem :P Dziewczyny! Pomóżcie mi w tym! I powiedzcie w KTÓRE MIEJSCE mam aplikować tampon:( CHCĘ UWOLNIĆ SIĘ OD PODPASEK ;) Pozdrawiam i z góry dziękuję :* ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna lala
Kochanyy Tamponiku :)) :* Chce Ci pomóc i postaram sie odpowiedziec na Twoje pytania :p 1. Tak porudzisz sie, ale jest rozwiazanie tę czynnosc nalezy wykonywac w białych gumowych rekawiczkach :)) 2. Podczas zmiany jest elegancko :)) Jak usuniesz stary tampon z pochwy nalezy poczekaż conajmniej 30minut istnieje zagrozenie przebicia błony dziewiczej, co grozi obfitym krwawieniem. 3. Zawsze bierz ze soba wilgotne chusteczki nawilzajace ( the ciota) do zakupienia w drogeriach w cenie ok. 11zł. Krwawo polecam :)) Wszysttko bedzie okey, jezeli zastosujeesz sie do naszych rad :)) Biedziesz szczęsliwą młoda kobietka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoopaBlada
Asia96---> Masz tampony o.b. z tą śliską powłoczką ? Jeśli nie to posmaruj czubek wazeliną a wejdzie szybko i sprawnie . Ja włansie przed 5 min tak zrobiłam :D A jeśli chodzi o miejsce to wyżej niż odbyt masz "dziurkę " :D Musisz rozchylić wargi sromowe bo ona jest schowana z lekka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basssiuuulka
Jakie polecacie tampony?? Ja używam naturella . zamierzam zmienić na inne tylko nie wiem na jakie . Poradzcie jakie używać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bassiuulka
Używam tamponów naturella ale, zamierzam zmienić tylko nie wiem na jakie . Proszę poradzcie mi jakich tamponów mam używać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka018
ja po zastosowaniu tamponu dostałam ten wstrząs który opisany jest na opakowaniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoopaBlada
Naturella się nie spisała ? Nigdy nie używałam . Ja mam tampony z Pierdonki ;] Safe sie nazywają . 32szt/ok.6zł . Bardzo dobre . Mam regular z 3 kropelkami i przypominaja bardzo o.b. ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małolata
Cześć Wam wszytskim mam takie nie zręczne pytania 1. Gdzie wlożyć tampon ? Do pochwy a która to dziura ;> Mam dopiero 12 lat i dlatego tego nie weim a z mamą tak niezręcznie i sie troche wstydze 2. Gdzie jest błona dziewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małolata
Cześć Wam wszytskim mam takie nie zręczne pytania 1. Gdzie wlożyć tampon ? Do pochwy a która to dziura ;> Mam dopiero 12 lat i dlatego tego nie weim a z mamą tak niezręcznie i sie troche wstydze 2. Gdzie jest błona dziewicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anus05
laski! to był sylwester, rano dostalam okres. nigdy wczesniej nie uzywalam tamponów ale juz nie raz sie przymierzylam zeby wreszcie sobie "wsadzic". w domu miałam OB mamy wiec poszlam do lazienki i niestety nie dało rady;/ tampon musialam zalozyc sama i mnie to bolalo tak jakos;/ po poludniu pojechalam na zakupy i zauwazylam TAMPAXY a duzo o nich czytalam i dosc dobre miał opinie wiec kupilam. FAKTYCZNIE! Tampaxy z aplikatorem sa CUDOWNE! od 31 grudnia uzywam tamponów- niezapomniana data..:) a sylwester jak najbardziej sie udał bo nawet nie czulam ze mam okres i siwetnie sie bawilam!!! ;) wymiana tamponow rowniez przebiega bez zadnych kopmlkacji- wszystko jest wygodne i chigieniczne ;) bardzo sie ciesze ze ktos stworzyl i wymyslil tampony z aplikatorem! TO SUPER SPRAWA!- polecam! ;)))) takze polecam wszystkich przyszlym dziewczynom TAMPAXY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgflkjhgnnmy
Witam, mam taki problem, zresztą jak wszyscy tutaj;) A więc tak bo chciałabym zacząć używać tamponów. A nie wiem jak jest z sikaniem gdy ma się tampon w pochwie.... Przeciesz przez te kilka godzin na pewno bedzie mi sie chciało siku... Mam sikać do tampona czy co? xDD Wiem głupie troche to pytanie jest, ale naprawde nie wiem.... Z podpaskami nie ma takiego problemu:P:) Proszę o szybką odpowiedź;);) Z góry dziękuję;*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkjkjkjk
Witam, mam taki problem, zresztą jak wszyscy tutaj;) A więc tak bo chciałabym zacząć używać tamponów. A nie wiem jak jest z sikaniem gdy ma się tampon w pochwie.... Przeciesz przez te kilka godzin na pewno bedzie mi sie chciało siku... Mam sikać do tampona czy co? xDD Wiem głupie troche to pytanie jest, ale naprawde nie wiem.... Z podpaskami nie ma takiego problemu:P:) Proszę o szybką odpowiedź;);) Z góry dziękuję;*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjkjkjkjk
Witam, mam taki problem, zresztą jak wszyscy tutaj;) A więc tak bo chciałabym zacząć używać tamponów. A nie wiem jak jest z sikaniem gdy ma się tampon w pochwie.... Przeciesz przez te kilka godzin na pewno bedzie mi sie chciało siku... Mam sikać do tampona czy co? xDD Wiem głupie troche to pytanie jest, ale naprawde nie wiem.... Z podpaskami nie ma takiego problemu:P:) Proszę o szybką odpowiedź;);) Z góry dziękuję;*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobitka25
JA podziekuje tamponom - niegdy w zyciu.... Podpaski sa ok- moja znajoma uzywala tamponow i zachorowala na ta chorobe co pisza na opakowaniu- ale zmieniala czesto tampony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO jkjkjkjk
Jak przeszkadza ci sznureczek przytrzymaj go z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stocia
hej, mam 20 lat i od niedawna zaczęłam używać tamponów ... Moje wszystkie koleżanki ich używają wiec ja stwierdziłam "czemu nie?" Kupiłam o.b. mini i próbowałam włożyć ... nie udało sie, ciągle go czułam. Na drugi dzień postanowiłam powtórnie spróbować. Udało się :D czułam się świetnie ! nie czułam że mam okres :) poszłam do pracy ... zamykając drzwi do domu urwała mi sie torebka ... szybko zmieniłam i pobiegłam na tramwaj. W pracy wyszłam do WC żeby wymienić tampon . No i się okazało, że zapomniałam przelożyć do torebki podpaski ( stwierdziłam ze w pracy bedzie mi łatwiej założyć podpaske niż tampon). Poprosiłam koleżanke żeby poszla do sklepu "po sprzęt" a ona przynosi mi tampony ... no nic myślałam, że mi sie uda założyć bez problemu, ale tak nie było ... stres ( dużo sie działo wtedy w pracy i sie spieszyłam przy aplikacji tampona) założyłam byle jak i tak pracowałam, ale byłam ciągle zła bo mnie uwierało ... dotarłam do domu i od razu założyłam podpaske a tampony rzuciłam w kąt! nie używałam ich jakieś 4 miesiące ale od tej miesiączki znowu zaczełam je stosować :) i jest już super :) używam ich oczywiście na zmiene z podpaskami a na noc używam tylko i wyłącznie podpasek ;) Nie ma co sie bać ;) Fajne są tampony ale jak tu ktoś zauważył co za dużo to nie zdrowo. AAA i bardzo ważne ;) bede używać tylko tamponów o.b. pro comfort :) a teraz zakończe słowami mojej koleżanki, która szła do toalety wymienić tampon "Idę się zatkać " :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przełąm się
Otóż jak zaczynałam czytać te strony też cholernie bałam się zaaplikować pierwszy raz tampon. Od dłuższego czasu nie mogłam się przełamać, ale w końcu po waszych słowach zdecydowałam się. Poszłam do łazienki trzęsąc się jak galareta i zaczęłam działać. :) Pierwsze podejście - fatalne, drugie też , a za trzecim razem się baardzo skupiłąm i powoli wszedł, bez najmniejszego bólu :) jrestem bardzo zadowolona i dziękuje wszytkim udzielającym rad. A dziewczyny kt óre boją się tego- nie bójcie się! nie macie czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misska310
Ja dopiero od dwóch dni zaczełam używać tamponów...i powiem szczerze że nie jest zle...praktycznie,komfortowo...a poza tym samo włożenie tamponu do pochwy nie jest takie bolesne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misska310
Ja dopiero od dwóch dni zaczełam używać tamponów...i powiem szczerze że nie jest zle...praktycznie,komfortowo...a poza tym samo włożenie tamponu do pochwy nie jest takie bolesne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gghhjiioo
Boże co za problemy ,ile wy macie lat?żeby bać się aplikować tampony,jak wy dziecko urodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdor181
Witam jestem młodym chłopakiem który nie wie co to jest miesiączka czy ból,ale chce napisac że przebice błony dziewiczej jest niemozliwe jak niektóre dziewczyny napisały co do postu co czego uzywać to musicie spróbować w czym wam wygodniej sie chodzi natomiast czy włożenie tamponu boli.Odpowiedz jest prosta? nie powinno nic boleć bo wasza pochwa zawsze jest wilgotna,a jeśli nie to powinniście wiedziec że jeśli ją kilka razy dotnie czy będzie sie wkładać palce do środka ona zrobi się mokra i tampon powinnien wejść bez boleśnie jesli by ktoś miał pytania chętnie odpowiem na maile pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdor181
Witam jestem młodym chłopakiem który nie wie co to jest miesiączka czy ból,ale chce napisac że przebice błony dziewiczej jest niemozliwe jak niektóre dziewczyny napisały co do postu co czego uzywać to musicie spróbować w czym wam wygodniej sie chodzi natomiast czy włożenie tamponu boli.Odpowiedz jest prosta? nie powinno nic boleć bo wasza pochwa zawsze jest wilgotna,a jeśli nie to powinniście wiedziec że jeśli ją kilka razy dotnie czy będzie sie wkładać palce do środka ona zrobi się mokra i tampon powinnien wejść bez boleśnie jesli by ktoś miał pytania chętnie odpowiem na maile pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesi21
Ty gwiazdor to chyba jakiś seksoholik jeśli nie wiesz co to miesiączka a wiesz czy boli jka sie tampona wkłada chyba na temat seksu wiesz za dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka1453
Witam. Mam 15 lat dzisiaj zaczełam stosowac tampony OB mini. Umieściłam go w pochwie choć ciągle go czułam dziwniemnie uwierał miałam kłopoty z siadaniem i a nachylaniem. Stwierdziłam moze to przez to że to pierwszy raz a moze że za płytko zaaplikowałam. Co z wydalaniem ?? czy podczas gdy ma sie tampon nie można robic 'siku', ponieważ ja wysikałam się [z tamponem] i po tym poczułam okropny ból w pochwie więc szybko wyjełam tampon . Proszę o informacje i wasze doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasiol
Hej. Mam 14 lat i już od dłuższego czsu chcę zacząć używać tampny. Mam jednak parę pytań. Jakie są lepisze tampony dla początkujących ob mini czy tampax?? Mam jednak pewne obawy. Boję się ze urwie mi się sznureczek albo że nie bede mogła wyjąć tampona, lub ze włoże drugiego zanim wyjmę tego poprzedniego. Boję się również ze bede miec przez używanie tamponów jakąś chorobe. Czy mocno boli pierwsze wkładanie tamponów??? Bardzo porszę o odpowiedz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaas
Hej. Mam 14 lat i już od dłuższego czsu chcę zacząć używać tampny. Mam jednak parę pytań. Jakie są lepisze tampony dla początkujących ob mini czy tampax?? Mam jednak pewne obawy. Boję się ze urwie mi się sznureczek albo że nie bede mogła wyjąć tampona, lub ze włoże drugiego zanim wyjmę tego poprzedniego. Boję się również ze bede miec przez używanie tamponów jakąś chorobe. Czy mocno boli pierwsze wkładanie tamponów??? Bardzo porszę o odpowiedz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaaas
Hej. Mam 14 lat i już od dłuższego czsu chcę zacząć używać tampny. Mam jednak parę pytań. Jakie są lepisze tampony dla początkujących ob mini czy tampax?? Mam jednak pewne obawy. Boję się ze urwie mi się sznureczek albo że nie bede mogła wyjąć tampona, lub ze włoże drugiego zanim wyjmę tego poprzedniego. Boję się również ze bede miec przez używanie tamponów jakąś chorobe. Czy mocno boli pierwsze wkładanie tamponów??? Bardzo porszę o odpowiedz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśteś młodą dziewczyną i trudno mi stwierdzić czy bedzie cie bolało bo jak zauważyłas jestem chłopakiem który coś na ten temat można powiedzieć wie sznurka na pewno nie urwiesz ponieważ jest bardzom mocny,a pierwsze wkładanie na pewno cos tam boli bo twoja pochwa musi sie troszke rozszerzyć no i jak mi sie kojarzy to boli z pewnych doświadczeń i badań naukowych to tampon własnie zapobiega chorobom a nie odwrotnie jeśli masz 14lat to proponuje na pierwszy raz uzyć ob mini abyś zobaczyła czy dobrze sie czujesz i czy do Ciebie pasują pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×