Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iskierka72

2-latek. Zapraszam rodziców i dzieciaczki

Polecane posty

Gość kasia28
żyje tylko czasu mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki :) widze ze jestem troszke do tylu ale nadrobilam zaleglosci przeczytalam wiec my synek nie ssie paluszka nauczyl sie zyc bez smoczka wiec to mamy za soba co do nocniczka to mamy go w domu od 7 miesiecy i synek robi siku tylko przed kapiela i to tez nie zawsze postanowilam poczekac az sie ociepli nie bede go zameczac wszystkim naraz mysle ze bedzie nam latwiej wiosna/latem co do palenia to pale 3-4 w tygodniu biorac pod uwage ze przed ciaza palilam 15 na dzien w ciazy oczywiscie przestalam i zarlam co dalo wynik 85 kg w dniu porodu przytylam 30 kg bylam ogromna ale wszystko mi zeszlo tylko rozstepy ale dobrze ze nie mamy duzego lustra w domu :-p co do jedzenia to sam je ale oczywiscie trzeba posprzatac ,i nie ubiera sie sam ewentualnie rozbiera 20 stycznia skonczyl 2 latka co do kosciola to raczej nie chodzimy mamy tylko jedna polska msze akurat kiedy moj maluszek spi tak wiec tyle zabieram sie za obiad 🖐️:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAks ma 2,5 roku. Potrafi korzystac z nocnika ale sam się nie rozbiera ani nie ubiera. Nie chce jeść sam choć dobrze wiem, ze potrafi. Sam \"myje\" ząbki choć najpierw ja mu \"wyganiam robaczki\" ;) sam myje rączki ale tylko w misce. Ale nie chce ani sam się bawić ani nawet nie szuka sobie zajęcia. Jest bardzo mało pomysłowy i nie potrafi się skupić. ale chyba ogólnie nie odtsaje od normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia28
czesc dziewczyny własnie jestem po 1,5godzinnej batali o pójscie spac z moim dzieckiem nie wiem co jej sie dzisiaj stało normalnie w dzien zasypia w 15min a dzisiaj istny horror a musze ją połozyc bo jak nie śpi w dzien a to sie czasami zdarza jak gdzies jedziemy to potem strasznie marudzi i płacze jestem wykończona a jeszcze jakis obiad musze zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia28
skąd bierzecie te fajne buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wlasnie moj corka probuje usnac sama zobaczymy co z tego wyjdzie. wiecie co moja pociecza dzis zrobila pociela nozyczkami sweter juz nie mam sily do niej najpierw powycinala dziury w poscieli potem troche wlosy a dzisiaj sweter nie wiem co mam z tym zrobic straszny szkudzior z niej. Do karowiny w ja tez swojej corce przy myciu zebow wyganiam robaczki to dobry sposob na mycie zebow i fajna zabawa. trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam cie Karolino W z bledne wpisanie twojedo imienia mam nadzieje ze sie nie obrazilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy 2-latków 🖐️ ...mój synek skończy 2 lata za ponad miesiąc, ale może i ja do Was dołączę....????? :) ...juska8-----> ale się uśmiałam z tym kościołem :D ...mój Dawidek jeszcze nie mówi zbyt dużo, raczej proste przeważnie dwusylabowe wyrazy, ale spokojnie mozna się z nim dogadać. Nie przejmuję się tym zbytnio, bo przecież każdy maluch rozwija się swoim tempem :) ... co do smoczka - nadal go ciąga. W ogóle jest śmieszny :) bo zawsze jak bierze smoka do buzi musi wziąść jakieś kółko (czyli moją frotkę lub cokolwiek co ma dziurkę) i jednocześnie założyc na paluszek lub całą dłoń. Smoczek i \"kółko\" to jakby jeden komplet...... jak wyjmuje smoka do jedzenia to jednocześnie musi ściągnąć swoje \"kółko\"..... ..... bywają dni że chodzi bez smoczka, nie pamięta o nim, ale wystarczy, że znajdzie cokolwiek co da się założyć na rączkę i już woła \"mimi\" (czyli smoczek). Muszę najpierw pochować wszystkie\" kółka\" żeby go odzwyczaić od smoka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... jeśli zaś chodzi o siusianie do nocnika .... to własnie od kilku dni jesteśmy na etapie odzwyczajania małego od pieluszek ...... efekt jest taki że Dawid \"za chiny\" nie chce siedzieć na nocniku (mam wrażenie że mu na nim niewygodnie - siusiak czasami wystaje..... może mam beznadziejny nocnik??? :) ) ........ ale opracowałam juz inną metodę ...... synek chętnie sika do kibelka na stojąco, staje nóźkami na deskę (ja go oczywiście trzymam) .... i sika jak tata ..... potem w nagrodę może spuścić wodę, z czego jest bardzo zadowolony. Pozwalam mu też sikać do jego samochodu-wywrotki, która aktualnie \"robi za nocnik\"...... oczywiscie też na stojąco, jak to faceci, ale czasami sobie na niej też siada. .... takie właśnie są moje sposoby ..... skoro nie chce siadac na nocniku :) ... juz nawet zaczyna powoli wołac siku, ale zdarza mu się tez często, że nasika do swojego samochodu sam, nie zawoła żeby mu zdjąć rajstopki, tylko szczęśliwy i dumny z siebie woła mnie, żeby mi pokazać, że w samochodzie są jego siuśki :) :) ... ale sie rozpisałam :) ...pozdrawiam wszystkie mamuśki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia28
dziewczyny mam do was pytanko może któraś też zmaga się z podobnym problemem .Od kilku miesięcy (ok.2} na pleckach mojej dzidzi pojawiają się krostki raz jest ich więcej raz mniej co pójdę do lekarza to dostaje taką robioną maść z witaminami i to na jakiś czas pomaga kilka tygodni temu dostała wysypki na nóżkach brała zyrtec i po tygodniu przeszło teraz znowu dostała wysypki na pleckach i brzuszku znowu maści i skierowanie do poradni alergologicznej nie wprowadzałam ostatnio żadnych nowości żywieniowych je to co zwykle proszek do prania ten sam trochę mnie przeraża robienie testów u tak małego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia 28
oj widze ze ten topik umarł smiercia naturalna a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ale u nas pusto miałam awarie i nie mogłam pisac to ja kasia28 ktoś pokasował topiki ale ten na szczescie jest chociarz i tak nikt juz tu nie zaglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze tu pusto szkoda moj maluch jest przeziebiony i ma lekkie rozwolnienie co mozna podawac dziecku do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojej daje mleko kaszki lekkie zupki np krupniczek i banany ale w ogóle jak moja córcia jest przeziębiona to nie ma apetytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj synek tez nie ma apetytu ale cos musi zjesc chodzi mi oto co podac przy rozwolnieniu zeby nie pogorszyc sprawy wiem ze gotowane jablka sie podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja ci nie pomogę bo jeszcze nie miałam z tym problemu na pewno ktoś sie tu znajdzie kto wie ja też się chętnie dowiem co najlepsze na biegunkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anis28j
na poczatku chcialam sie przywitac, moj synek za 16 dni skonczy 2 latka i bardzo malo mowi i powiem szczerze ,ze troszke mnie to martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka.freak
Witam.Ja jestem mama Filipka.Ma 2 latka i 2 miesiace.Bardzo malo mowi,mowi np tylko pierwsze literki wyrazu,co do jedzenia to zawsze siadam kolo niego i jemy razem on ze swojego talerzyka a ja ze swojego,sam zaczal wczesnie trzymac widelec czy lyzke.Ma bardzo duzo energi nie usiedzi dlugo w jednym miejscu,telewizji nie lubi ogladac za bardzo tylko reklamy albo wybrane bajki.siusiu wola od dawna i u mnie sprawdzila sie nakladka na ubikacje,jets mala kolorowa i sam moze na niej siedziec codziennie rano wstawal i wolal kupke ale oststrnio cos mu sie odwidzialo i znow siusia w majtki,nie wiem dlaczego.Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×