Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość waga26

do dziewczyn które brały Microgynion 21

Polecane posty

Gość waga26

Witam!!! Mam pytanie do dziewczyn które brały tabletki Microgynion21 - czy mialyscie potem problemy z zajściem w ciąze i czy odczuwacie w tej chwili skutki ubaczne ich stosowania?? to dla mnie bardzo ważne!! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaaak!!! cała masa skutków ubocznych. niestety teraz mam mało czasu zeby o tym pisac. moze odezwe sie pozniej. a! pamietaj! to sprawa indywidualna. to ze dla mnie byly zle nie znaczy ze tobie ne beda odpowiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m*m
Pytanie 1 -- nie próbowałam na razie zachodzić ;) Pytanie 2 -- ja teraz dopiero (w czasie ósmego opakowania) mam skutki uboczne i właśnie dostałam receptę na inne piguły. Do tej pory było OK, może nie rewelacyjnie (ale właściwie nie miałam okazji się przekonać jak jest na innych pigułkach). Tak bywa u większości kobiet niezależnie jakie tabletki biorą - czasem trzeba wypróbować kilka różnych zanim się trafi, a czasem na początku jest super a potem coś się psuje... Jeśli 26 w twoim nicku to wiek, to raczej nie jesteś "za młoda" na takie hormony jak Microgynon (ja też zaczęłam w tym wieku), choć to jednak spora dawka. Mogą być "za ciężkie", ale też mogą Ci pasować. Zobaczysz sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga26
do m*m - to sa moje pierwsze tabletki ktore biore i mam 26 lat...;-). Ja nie odczuwam skutków na razie (a biore 10 miesiecy) ale powaznie mysle o zmianie na inne, tej nowszej generacji. Może Mercilon. Co o nich myślicie??. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m*m
Ale to chyba nie Ty decydujesz o pigułkach, tylko lekarz?... :) Ja dostałam Novynette. Zaczynam jak skończę mój Micro. Wiesz z tymi generacjami to nie do końca tak fajnie... Bo stara II generacja jest dużo bezpieczniejsza jeśli chodzi o ryzyko zakrzepów. A III generacja zwiększa to ryzyko aż 7-8 razy!! Ja się troszke obawiam tego. Ale mój lekarz powiedział, że Novynette jest względnie bezpieczne (sam zaczął ten temat). pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałąm Microgynon przez 2,5 roku i jedynym problemem były nabrzmiałe piersi. W ciąże jeszcze nie próbowałam zachodzic, ale znam mase dziewczyn ktorym sie po microgenonie bezproblemowo udało. W holandii microgynon jest najpopularniejsza pigulka wsrod kobiet 20-30 letnich i działa świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY, CO NOWSZE NIE ZNACZY NIESTETY LEPSZE... (pigułki 2 kontra 3 generacji) Cytuje Maydayke (z ktora sie kompletnie zgadzam!) Poczytajcie tu sobie o pigułkach II i III generacji (link po anglielsku) http://www.medsafe.govt.nz/Profs/PUarticles/oralcontraceptives.htm Mowa w nim o pigułkach III generacji z dezogestrelem i gastodenem (czyli Logest, Harmonet, Mercilon, Novynette, Regulon, Femoden, Marvelon, Minulet - najpopularniejsze u nas pigułki). Badania pochodzą z 1998 roku i już wtedy stwierdzono, że III generacja jest bardziej niebezpieczna od II (Microgynon 21, Stediril 30, Rigevidon i minisiston). I dlatego do dziś w USA, Australii, Nowej Zelandii stosuje się praktycznie tylko II generację i teraz IV (Yasmine) bo to nowość. W Europie też króluje II generacja - tak jak pisała KIKKER w Holandii najpopularniejszy jest Microgynon, który u nas uważa się za staroć naszpilkowany hormonami. A w rzeczywistości Microgynon jest o wiele bezpieczniejszy od nowych popularnych u nas pigułek, a hormonów ma tyle co Jeanine czy Regulon, a nawet mniej niż popularny Cilest i Diana. Na forum na Gazeta.pl (albo Antykoncepcja, albo Zdrowie Kobiety, nie pamiętam już) też toczyła się dyskusja o generacjach pigułek. Wyszło na to, że koncerny to co nie mogą sprzedać za granicą pakują do Polski i u nas reklamują jako super pigułki. A tak w ogóle jako ciekawostkę napiszę, że pigułki z gestodenem (czyli Logest, Harmonet, Minulet i Femoden) są dozwolone tylko w Europie. Poza Europą stosowanie gastodenu jest zakazane. A u nas to najpopularniejsze pigułki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak obiecałam tak też czynię. po micro miałam mnóstwo kłopotów. - przybyło mi 15 kilogramów. - miałam ciągłe zapalenia pęcherza - nie mogłam sobie poradzić z grzybica pochwy - bolące i nabrzmiałe piersi - apatia brałam je przez 6 miesięcy... i chyba o sześć za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Raszki: na twoim miejscu bym sprawdziła czy czasem nie masz cukrzycy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaintrygowałaś mnie... a skąd taki pomysł??prawie trafiłaś. często się badam. jeszcze nie ma... ale biorę to pod uwage... geny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.bardzo zaostrzyl mi sie apetyt 2.przybylo przez to 5 kg:( 3.grzybica pochwy 4.potworny tradzik skutki uboczne pojawily sie po 5 miesiacch,na poczatku bylo wszystko cacy pozdrawiam i nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marora
hej ja bralam te tabletki kilka miesiecy-strasznie bolala mnie glowa i bylam ogolnie przemeczona.ale to sprawa indywidualna.ginekolog powiedziala ze zawieraja one spopra dawke hormonow w porownaniu z innymi tabletkami-dlatego sa tanie papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marora
są tanie, bo refundowane przez NFZ i wcale nie są gorsze od tych drogich np. dla kobiet które rodziły, są idealne (te o mniejszej dawce hormonów są wtedy za słabe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret
Bralam jakis rok, odstawilam bo niestety bardzo sie tyje, od odstawienia po 3 miesiacach zrzucialm 10 kg i ..... zaszlam w ciaze ( niechciana) - tak ze raczej nei ma z tym problemow :-| Jedna ich ogromna zaleta jest to ze sa tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze.. a moze mi powiesz jak pozbylas sie tych kilogramow... ja jakos ne potrafie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waga26
wszystkim Wam dziewdzyny dziekuje za odpowiedzi które rozwiały moje nasuwajace sie ostatnio watpliwości..:-)... Jesli chodzi o mnie to ja faktycznie odczuwam wieksze zmeczenie i chyba senność, troszke zmalało mi libido, ale to nawet dobrze....;-P, a poza tym to nie mam problemów z cera, schudłam 5 kg i nie mam problemów ginekologicznych. Tak więc wszystko naprawde zalezy od organizmu kazdej z nas! Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tolerancja pigulek to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednej bedzie dobre dla innej zle. Tak wiec nie masz co sie kierowac tym co tu pisza dziewczyny... Pozdrowionka PS. Ja Microgynon tolerowalam dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiker
DO Raszki: Dlaczego cukrzyca? (mam nadzieje ze oczywiscie sie myle!!! ;) ) Ale dlatego tak pomyslałąm bo jednak 15 kg to sporo w niedlugim czasie a poza tym czesta grzybica pochwy sa podstawowymi objawami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 86
je bire te tabletki juz od 6 miesięcy i jak na razie nie przytyłam wcale choc bardzo bym chciala bo jestem chuda i jak na razie nic mi nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz... grzybica to ewidentnie sprawa tabletek. kiedy bralam mialam z nial mnostwo klopotow. na pol roku zrezygnowalam z hormonow. i zapomnialam o tej przypadlosci. dzis moj szosty dzien z plastrem anty. i czwarty z grzybiczka :))) zastanawiam sie czy jeszcze jest dla mnie ratunek... bo o wesolej gromadce nie marze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa
kupiłam te tabletki ale zastanawiam sie czy je zazyc bo mam 2 lat i nie wiem czy oc=ne nie są za silne hormonalnie dla mnie i dostosowane do mojego wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa
sorki 20 lat co myslicie o tym nie za cięzkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa
sorki 20 lat co myslicie o tym nie za cięzkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa
sorki 20 lat co myslicie o tym nie za cięzkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaa
sorki 20 lat co myslicie o tym nie za cięzkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moni Microgynon mozesz spokojnie brac, bez wzgledu na wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moni Microgynon mozesz spokojnie brac, bez wzgledu na wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka______
Cześć, brałyście Microgynion 21 bez 7dniowej przerwy. Ze względów praktycznych chciałabym to zrobić, ale obawiam się trochę skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juz o tym pisałam
Po 2,5 roku branie Microgynonu i po odstawieniu cera szybciej się starzała, powrócił trądzik ze zdwojona siłą, powróciły torbiele jajników ze zdwojoną siła, wypadło mi 2/5 owłosienia głowy i nadal wypadają. Zaletami odstawienia było lepsze samopoczucie, znikła ociężałość, nadmiar wody z organizmu, powróciło libido. Niestety w związku z torbielami jajnika muszę znowu zacząć brac tabletki ale nie będzie to Microgynon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×