Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Radkowa
Mój gruczolak to właśnie Prolaktinoma. Brałam już Parlodel, Bromergon, Norprolac75 i Norprolac 150. Rezonans miałąm robiony 17 sierpnia 2006r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
U mnie 10 lat temu zatrzymał się okres ale dopiero 5 lat trmu stwierdzili ,że to gruczolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaga
Do Radkowej Prosze napisz mi jaka mialas operacja jaka metoda, czy pzrez nos i czy jest to do przezycia.W sumie ciesze sie ze pocierpie i moze koszmar mi sie skonczy. Tyle znalazlam podobnych sytuacji w Twojej historii ze az trudno w to uwierzyc.Pamietam tez ze bylam dwukrotnie w gorach i musialam wracac tak okropne mialam bole glowy i czesto leciala mi krew z nosa. Tak wiec juz teraz boje sie wyruszac w te strony. Rwoniez bardzo czesto bolala mnie glowa i wiecznie bralam tabletki. W koncu nie skutkowaly te oprobowalam inne. Boze i pomyslec ze tyle lat czlowiek nie wiedzial co sie dzieje. Prosze napisz czy to ze byl jakis wylew gr.miualo znaczenie przy operacji czy to nic takiego?.Mam to samo w opisie rezonansu.Oprocz tego mam porblemy z tarczyca ale to pewnie wszystko razem jest mixem.Bylam kiedys szczupla a teraz przytylam 12 kg.Czuje sie ohydnie fizycznie i psychicznie.Nie mam sil.Ale jesli moge prosic pomozcie i piszcie bym wiedziala ze sa dziewczyny ktore mimo jakis tam strasznych lat zaczely zyc, wygladac normalnie.Tak bardzo chcialabym byc taka jak kiedys.Wesola, bez cierpienia, watpliwosci, bez tylu lekow.Zycze Wam wszystkim tego z calego serca. Jeśli robie błędy przepraszam chce pisać szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
A jak się dostać do dr Zielińskiego? Ja jestem z woj.lubuskiego. Już mi brakuje sił. Mam 28 lat i chciałabym ,mieć już święty spokój z tym. Czy Ty to załatwiłaś na kaśę chorych czy trzeba "dać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaga
No właśnie zapomniałam napisac że też zatrzymał mi sie okres a to wlaśnie bylo i jest poowodem tych problemów.Juz po prostu człowiek sie gubi co normalne a co nie a przynajmniej ja. Akceptuję wszystko bo musze nie mam innego wyjścia.ZXreszta Wy tez ale razem damy sobie rade z tym cholernym życiem.Nie dajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Do Ajaga Ja właśnie nie miałam jeszcze tej operacji i nie wiem u kogo ją załatwić. Myślałam , że może Ty masz jakieś namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaga
Więc tak wejdz na strone Wojskowy Szpital Medyczny.Tam sa rozne informacje.Należy poszukać neurochirurgie.Jest tam uwzgledniony dr.Zieliński.On specjalizuje sie w tych gruczolakach przysadki i je operuje.Podam też Ci telefony 226817646 228258599 226817666 226816425. To kilka numerow. Pod kazdym znajdziesz tego lekarza. Jeden z nich to numer do jego gabinetu w szpotalu jeden do pryw. poradni /przyjmuje tylko raz w tygodniu w srody/ a inne to do szpitala. Nie apmietam ktory w ktore miejsce ale wszystkie sa wazne. Zapytaj pod jednym mozesz nawet z nim pogadac. Powiedz ze chce sie skonsukltowac i juz jedz do Warszawy> Nie zyj w niepewnosci. Uwierz ja juz tyle razy sie zawiodlam na lekarzach ze wiem ze samemu trzeba sprawdzac kilkakrotnie diagnozy iitd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Dziękuję za te nr tel. muszę zacząć działać.Jak coś będę wiedziała to dam znać. pozdrawiam i trzymaj się ciepło. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaga
A w ogole jest konkretny i mozesz nawet pzre telefon troszke opowiedziec o swojej sytuacji z grubsza i czy u niego w takich sytuacjach wykonuje sie operacje. Lub po prostu umow sie na wizyte. Wiem, ze w te srody przyjmuje i mozna dostac sie bez porblemu wiec najblizsza sroda nalezy do Ciebie.,Biez kogos ze soba i jedź.Operuje sie na NFZ .Jednka wazne sa terminy czeka sie kolo 3 miesiecy.Jednak to on zdecyduje kiedy jest mozliwosc niekiedy w ciagu 3 dni. Nie nastawiaj sie na operacje bo wiem ze jest to ostatnia opcja i zawsze jest to operacja ale jedz i musisz w koncu wiedziec na czym stoisz bo dobrze wiem jak sie czujesz. Ja czulam dokladnie to samo do mementu decyzji o operacji.Więc na Twoim miejscu aby dobrze wszystko sie wypytac i byc potraktowana powaznie jedz na ta srode przed tem zadzwon gdzie to na jakiej ulicy bop zapomnialam i warto wydac gdzies /chyba180zl za iwyte/ i potem wiedziec w jakim kierunku idziesz i juz nie placic. Warto pomysl o tym. Trzeba probowac wszystkich mozliwosci .pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
ajaga ty chyba mnie pytałaś jaką metoda miałam operacje ,wiec miałam ją przez nos,przez zatokę klinową da się przeżyć skoro piszę ,po operacji nic nie boli bo dają ci prochy po 3 dniach idziesz do domu ,ja mam tylko lekko naruszoną przysadkę więc regularnie miesiączkuję (w przeciwieństwie do przeszłości).mój stan po operacji był trochę specyficzny bo należę do 1% ludzi którym zdażyło się powikłanie ,ale dzisiaj już o tym nie myślę cieszę się że już po wszystkim i mogę się tym dzielić z takimi osobami jak ty .napisz czy widzisz u siebie jakieś zmiany ,bo ja miałam takie jak ci opisałam oraz byłam bardzo szybka ,niecierpliwa miałam gonitwę myśli ,wszystkim sie przejmowałam,żyłam na bardzo szybkich obrotach,lecz czasami byłam tak zmeczona że musiałm sie połozyc spac nawet w czasie pracy i ciagle mi sie cos wsobie nie podobało to sie zaczeło chyba rok przed diagnozą. apropo operacji radzę w warszawie słyszałam dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Do gruczolatka. A Ty gdzie miałaś operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Mój gruczolak ma wymiary 13-7-7. Cały jest w zatoce klinowej i teraz się zastanawiam czy będą mogli mi to zrobić przez nos czy muszą otwierać czaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
operację miałam na kase chorych ,dziewczyny badżcie dobrej mysli trzymam za was kciuki bedzie wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
ja miałam w gdańsku mój też miał podobne wymiary,ale o tym decyduje neurochirurg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Ja jutro spróbuję zadzwonić do Warszawy do dr Podgórskiego. Jak coś sie dowiem to dam znać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
ajaga odpowiedziałam ci na str.27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
do niego lub zielińskiego obaj podobno są dobrzy ,pa do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gruczolatki
specyficzny stan po operacji czyli jaki ? krytyczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
może nie krytyczny ale miałm płynotok nosowy itp dłużej niż inni dochodziłam do zdrowia ,występuje bardzo żadko,więc nie nalezy tym się sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziaw
hej ja mam mieć te ż operację gruczolaka przysadki. ale w katowicach u dr Rudnika.ponoć dobry. mam ją mieć za 5 tyg ale się boję że do tego czasu krwotok który mam do masy guza uszkadzi również przysadkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! mam mikro gruczolaka od 8 lat 3 lata temu ostatni rezonans. prolaktyna w normie , biore bromergon. Czytając wasze wypowiedzi coś mnie olsnilo, a mianowicie. Leczę się od kilku lat na rożne choroby , ktorych nigdy nie wiązalam z mikrogruczolakiem , a może powinnam ?! Poza otylością ,ospalością ostatnio powaznie choruję na oczy jaskra barwnikowa jestem po kilku zabiegach, dodatkowo bole kregoslupa, i glowy z tylu i ciagle krecenie w glowie . Prosze Was napiszcie jakie objawy wam towarzyszą . Moja endokrynolog zawsze twierdzi , że to nie od mikrogruczolaka, ale ja nie jestem pewna. Acha robili mi ostatnio tomograf nerwow wzrokowych bo poprosilam o to ale podobno też ok . wszytsko super wyniki dobre a pacjent pada. Czasami myślę , ze to hipohondria, ale może jednak nie moze to te hormony? Dzieki z gory za pomoc Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaga
Cześc!Kiedyczytam Twoją historię to znów przypominam sobie jak to ja latami leczyllam sie na wszystko tylko nie na to co trzeba.Konkretnie:miałam robiony rtg głowy jtóry również nic nie wykazał wtedy. Walczyłam 4 może 5 lat i czułam sie coraz gorzej. Nie chce i nie moge mówić, że masz gruczolaka ale...masz wszystkie objawy które temu zwykle towarzyszą.Nie będe sie rozpisywała co było jedna rada. Nie czekaj na ten cholerny rezonans. Musisz miec jasna sprawę.Nie wiem jakie masz możliwości ale, jeśli nie uda Ci się zalatwic normalna droga rezonansu muisz niestety poświewci nie wiem z 800 zl.na rezonans głowy prywatnie.Będziesz miała jasna sprawę ai może w końcu zaczna cię leczyć w tym kierunku. Dobrze wiem co czujesz, jak masz dość.Nie daj sie temu cholernemu życiu i temu całemu naszemu choremu poziomowi leczenia.Czasami /a wiem to tez z wlasnego dośw./musisz byc swoim lekarzem .Na pewno nie czekaj zapisz sie na rezonans i to juz od razu.Naprawdę radze Ci.Po co rozmyślać, analizować .Zrób to a potem pogadamy dalej.Napisz tez z jakiego jestes miasta bym mogła może więcej ći pomóc dać jakies namiary na lekarza dobrego. I glowa do góry! Najważniejsze to dobra diagnoza, potem nauczysz sie walczyć z chorobą. Pozdrawiam .Tez Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolatka
a miałyście zrobione pole widzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość losta
Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytania. Stoję przed poważnym wyborem, chciałabym spróbować zajść w ciążę i urodzić... nie wiem na ile to jest możliwe i ryzykowne w moim przypadku. Dziś robiłam badanie prolaktyny... z niepokojem czekam na wyniki... biorę Norprolac 75.. jutro wizyta u lekarki, wypytam się o wszystko... czekam aż w końcu dostanę skierowanie na rezonas, bo od wykrycia mikrogruczolaka (4mm) minęło już prawie 1,5 roku, a ja nie miałam robionego po raz drugi rezonansu, tym bardziej ,że prolaktyna wychodzi różnie -jak odstawiłam próbnie była 2 razy taka jak przed diagnozą =0( Pole widzenia miałam robione w szpitalu przed rezonansem,ale było w normie, a rezonans wykazał później ,że gruczolak jednak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość losta
Do Misia 169 Ja też jestem teraz bardziej ospała, choć wcześniej tryskałam energią. I te bóle głowy,których wcześniej nie miałam - kłujące z tyłu głowy, poza tym zawroty głowy i drętwienie ręki... myślałam ,że to wszystko z przemęczenia... potem się okazało,że właśnie rośnie sobie COŚ w mojej głowie!!! Obecnie mam problemy z powieką oka..często puchnie, nieznacznie, ale jednak widocznie i też zastanawiam się czy to nie od tego mikrogruczolaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady nie zwalajmy wszystkiego na mikrogruczolaki , duze , nieleczone guziska daje take objawy . Ja jestem zaleczona mikrogr znikna choc zawsze moze odrostnac i co? dalej jak miałam tak mam migreny to nie ma nic wspolnego . Pozaytm leki kótre bierzemy norprolac , bromergon itp powoduja rózne skutki uboczne zawroty głowy, depresje , stany lekowe i wiele innych. Powodzenia w leczeniu bo z tego da sie wyjsc cało! i mozna miec dzieci !! naprawde!!! i cieszcie sie ze to nie zlosliwa zaraza - ja sie ciesze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za info. Pytacie czy mialam robione pole widzenia . Tak i tomograf nerwow wzrokowych. Odnosnie rezonansu to 3 lata temu. Może macie i rację , ze nie mozna wszystkiego zwalac na gruczolaka moj ma zaledwie 2 mm , ale jestem bardzo wrazliwą osoba i z regoly czuję wczesniej i mocniej niz inni. Podobniejest z lekami, ktorych zawsze prosze mniejsza dawkę niz zalecana bo i tak dziala. Mysle , że w moim przypadku powodem zlego samopoczucia jest też zapalenie immunologiczne tarczycy Hashimoto. Ne dwa schorzenia zapadlam w tym samym czasie czyli 9 lat temu. Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy jedno na drugie wplynelo. Zaczyma wiązać te moje dolegliwości w jedną calość ponieważ jestem za mloda (36 ) lat zeby na tyle schorzeń chorować. Myslę ze to za ze soba zwiazek mimo wszystko. Dzieki jeszce raz za odpowiedz Agnieszka z Krakowa Acha macie jakiegoś dobrego lekarza endokrynologa w Krakowie??? Ja lecze się na Klinice na Kopernika, ale zaczym sie obawiać ze nie idzie to w dobrym kierunku. Ppapatki Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goudus
Lecze sie na hyperprolaktynemię drugi rok, tylko bromergon bo podobno to hyperprol. czynnosciowa czyli pierwsza prolaktyna w normie a po metoclopr wzrost 9-krotny, lekarz nie daje mi skierowania na tomograf. Czy to ze ta pierwsza prolaktyna jest w normie a ta druga podwyszona oznacza ze nie jest to zwiazane z gruczolakiem a np tylko ze stresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki ale nie wiem. Pierwszy raz slysze o czynnosciowej. Jak do tego doszli u Ciebie skoro podstawową masz prawidlową. Mnie badaja tylko podstawową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak do tego doszli
przeciez normalne ze jak pierwsza PRL jest w normie a po MTC baaaaaardzo duzo rosnie to najprawdopodobniej jest czynnościowa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×