Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Długo nie odzywałam się, bo nie czułam sie zbyt dobrze, codziennie temperatura, a powodem okazała się ........ciąża. Dziewczyny udała się , jestem w 4 tygodniu ciązy, na usg było widac słabo, nie było pewności, ale zrobiłam test ciązowy oraz badanie krwi - i mam juz pewnośc. Choc moja endo-ginekolog wiedział a od razu( bo endometrium było bardzo duze). Taraz jadę na kontrole 13 listopada, bo to bedzie 6 tydzień - więc będzie juz na usg widac serduszko. Jestem w siódmym niebie......przypomnę, ze nie byłoby to możliwe, gdyby nie operacja usunięcia guza przysadki, bo po niej wszystko się unormowało. Wymiki mam super po operacji, miesiaczka wróciła, schudłam w sumie 18 kg-bez diety ( teraz znowu brzuszek urosnie, ale z właściwego powodu). W piatek zrobiłam prl - była 57, ale endo powiedziała, ze w 4 miesiacu ciązy to jest własciwy wynik. Pozdrawiam wszystkich........dr Zielińskiego tez poinformuję, bo tak sie z nim umowiłam, ze jak się uda, to dam znac. Pozdrawiam wszystkich......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Do MMKK Gratuluje, cieszę oię że udało ci się:) Dbaj o siebie i o maleństwo Dziewcztyny mam pytanko, 3 tyg temu usuneli mi makrogruczolaka i w sobote ide na imieniny czy moge pić alkohol?? I czy mogew brac tabl antykoncepcyjne, musze wyjąć wkładkę i nie chce zajść w ciążę teraz. A wiedzie jak to jest z innymi zabezpieczeniami:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) MMKK, gratuluję!!! Super wiadomość:) No a u mnie nie jest już tak wesoło. Byłam wczoraj u endo w W-wie i odebrałam wyniki z września. IGF-1 675, przy normie 427:( Nogi sie pode mną ugięły. Podejrzenie, że nie wszystko zostało usunięte podczas operacji i że akromegalia prawdopodobnie nadal jest. Jednym słowem zaczynam wszystko od początku. Powtórzyli mi badania, mam dzwonić po 11 listopada żeby się dowiedzieć co dalej. Przybiło mnie to bardzo. Miałam nadzieję, że już po wszystkim a tu koszmar powrócił:( Kasieńko, trzymam kciuki za Ciebie:) Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dunia1986
Do MMKK Gratulacje !!! Ja mam nadzieję że po operacji mi się wszystko unormuje i bede miała taką samą niespodziankę jak najprędzej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMKK GRATULUJE!!!! To jest najpiekniejsza chwila dla ciebie i niespodzianka i nagroda za odwage.Dbaj o siebie i juz sobie wyobrazam jaka jestes szczesliwa i dumna Tak trzymaj. DOTI82 Spokojnie mozesz sie delektowac i dobrze imprezowac jesli tylko dobrze sie czujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMKK GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dbaj o siebie i fasolkę,z wpisów widać,że wszyscy są z Tobą i życzą Ci jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
MMKK, Super wiadomosc, szczerze gratuluje !!!!!`Dbaj teraz o siebie kobietko i o malutka i smialo mozesz jej szeptac, ze ma tu na forum wielkie grono cioc, ktore za Was obie beda trzymac kciuki. Kasiu, ciagle licze, ze te badanie jest u Ciebie po prostu "skopane", sluchaj a moze faza cyklu ma tez na wplyw? i moze powtotrzenie badania pokaze co innego? Ciagle mysle, ze dr Zielinski zrobil operacje na medal ale skad te nasze wybryki natury? Beata 40, a co u Ciebie? jak sie teraz czujesz? nadal masz bole glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMKK Mam troszke nie typowe pytanie piszesz ze zle sie czulas i zrobilas test ciazowy i z krwi czy mialas na mysli prl czy jakies inne ?mam dwoje dzieci i wydaje mi sie to pytanie troszke smieszne ale prl mi podskoczyla w trakcie brania dostinexu a tak ladnie spadala zrobilam test wyszedl pozytywnie i wybieram sie do lekarza Bede wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam watpliwosci czy np dostinex nie falszuje testow ciazowych nie znam tego leku zazywam go od paru miesiecy dopiero i doskonale wiem ze tylko lekarz moze rozwiac watpliwosci ale chciala bym na cos przygotowac sie byc moze ktoras z dziewczyn sie odezwije pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
smolidoli możesz zrobić test z krwi na BetahcG. On pokaże ciąże. Nieśmiało zaczynam trzymać kciuki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Smolidoli Źle sie czułam, bo od miesiaca miałam temperaturę od 37 do 37,5, miesiaczki nie było, myslałam , że coś sie rozregulowało, więc zrobiłam najpierw test ciązowy, ale wykazał jedną kreskę, potem po tygodniu drugi test, nadal nic. W końcu pojechałam do mojej endo-ginekolog i powiedziałam, że nie ma miesiaczki, ale test pokazuje , że ciazy tez nie ma. Na usg niczego jeszcze nie widziała, więc wysłała mnie na badanie krwi HCG i smiała sie pod nosem. W laboratorium zapytałam, na co jest to badanie, a pani ktora brała krew powiedziała, ze na to, czy jest ciąza. HCG to badanie, które sprawdza gonadotropinę kosmówkową ( to samo jest w testach ciązowych). Norma gonadotropiny u osob niebędących w ciazy wynosi do 5 jednostek, u mnie było 450 co wg. opisu na kartce daje 4 tydzień ciązy. Lekarka powiedziała, ze widocznie robiłam test za wczesnie, dlatego mi wtedy nic nie pokazał.Oprócz HCG robiłam prl, która tez podwyzszona do 57, ale w ciazy jest to jak najbardziej OK. Cieszę, ze się udało, nie mam na szczęscie mdłości, ani wiekszego apetytu, tylko ciagle 37 i więcej. Pozdrawiam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do MMKK Gratulację i dużo zdrówka dla Ciebie i fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
MMKK GRATULAJE!!!JESTEM Z TOBA!BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaen
Cześć wszystkim Jestem już po wszystkich badaniach. okazuje się że nie wszystkie hormony działają. Tak jak pisałam porzednio mam moczówkę dodatkowo prawdopodobnie nie działają hormony kobiece nie mam miesiączki od 1,5 miesiąca- ginekolog twierdzi że winny jest hydrocortizon. IGF- 1 w normie natomiast test GH po glukozie gorszy niż przed operacją- endokrynolog w szpitalu była zaskoczona i powiedziała że pierwszy raz coś takiego widzi. Powtórka badań na poczatku grudnia. Do Tu_Kasia Pozdrawiam cię i mam nadzieję że kolejne wyniki będą dobre. Jak widać powyżej u mnie też nie wszystko ok. Ciekawe co 12.11 powie Zieliński Do MMKK Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj.. najlepszego Tobie i dzidziusiowi. Do Grażka 66 Grażka jak tam Twój zbity nosek Pozdrawiam Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do MMKK Najszczersze graulacje i trzymamy za Ciebie MOCNO kciuki :) Do Jolaen Jutro około 13?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jolaen, napisz proszę jakie jest to Twoje GH po glukozie. Moje 3 miesiące po operacji było 1,3. W poniedziałek powtórzyli badanie i zobaczymy jak będzie. Ma być poniżej 1. Trzymam za Ciebie kciuki:) Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
MMKK Gratuluję i życzę powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMKK IDZIEWCZYNA ZE SZCZECINA Dziekuje dziewczynki za odpowiedz i podpowiedz jutro mam nadzieje ze dostane sie do lekarza i bedzie wiadomo. POZDRAWIAM I ZYCZE DUZO USMIECHOW NA BUZIACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta67
cześć ile może pobolewać głowa po operacji guza przysadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaen
Pozdrawiam wszystkich Do Tu_Kasia Wyniki testu GH po glukozie są następujące (około miesiąca po operacji) 0' -19,0ng/ml 60' - 4,3ng/ml Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do lotty67 podobno do miesiąca ale pewnie każdy przypadek jest inny. Mnie np. w ogóle głowa nie bolała . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
Witam, w piątek odebrałem wyniki rezonansu, no i przedstawia się to mniej więcej tak: jest gruczolak, 16x10x13, bez nacieków, bez ucisku na splot nerwów wzrokowych, ale za to pogłębił siodło (czy jakoś tak). W poniedziałek dostałem sandostatynę, za miesiąc druga dawka i 7 stycznia zabieg u dra Zielińskiego. Trochę zmartwiło mnie to, że już nie jest mikro, ale ucieszyło, że nie ma nacieków i że w sumie wielki też chyba nie jest. A przy okazji: czy w trakcie leczenia sando można spożywać alkohol? W szpitalu zapomniałem zapytać, inny endo nie potrafił mi powiedzieć. Na różnych stronach czytałem, że nie są znane żadne interakcje sando z alkoholem, ale jeżeli ktoś ma jakieś skutki uboczne jej stosowania, to mogą się pogłębić. Jak to wygląda u Was? Zdarzało Wam się wypić coś w trakcie kuracji? Pozdrawiam, Bednar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Jolaen, kurcze duże to Twoje GH. Pocieszające jest to, że po glukozie maleje. Wiem, że brak hamowania GH po podaniu glukozy jest nie dobry tylko, że u Ciebie coś duże te wartości. Bednar, na moje pytanie czy mogę pić alkohol lekarz powiedział, że lampkę wina bądź dwie mogę wypić. Zdarzyło mi się wypić trochę więcej i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Wielkością gruczolaka się nie martw. Najważniejsze, że nie nacieka zatoki jamistej. Życzę powodzenia:) Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Przyszły mi dzisiaj wyniki ze szpitala i na widok poziomu kortyzolu po prostu mi ręce opadły. Co prawda doktor mówiła, że trochę jest nie w porządku - ładne mi trochę. O ósmej rano 59,30 (norma 4,30-22,40), a wieczorem 27,50 (norma 3,09-16,66), ACTH 4,7 - norma się zaczyna od tej wartości, czyli minimum, prolaktyna 7,50, reszta mniej więcej w normie. W połączeniu z moczówką (której się nie mogę nijak pozbyć) stwierdzam, że przysadka mi kompletnie zwariowała. Kazali mi przestać brać hydrocortison i zgłosić się na badania 2 grudnia. Będą badać kortyzol w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka, mój kortyzol przy braniu hydrokortyzonu też był dużo ponad normę. Lekarz kazał odstawić lek i wszystko wróciło na miejsce. Niestety do czasu:( Mam nadzieję, że u Ciebie to też wina leku i że jak go odstawisz to wynik będzie w normie:) Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaso80
Cześć dziewczyny, jestem nowa i wreszcie znalazłam forum gdzie jest miejsce dla mnie. Dwa miesiące temu dowiedziałam się, że mam gruczolaka, lekarze twierdzą, że jest mikro, ale 8 mm to już prawie makro!!! Na razie jedna tabletka Norprolaku i czekać ....... Czy nie lepiej byłoby go usunąć, całe życie na tabletkach, masakra!!!! Co o tym sądzicie, podzielcie się opiniami ze mną. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
tu_kasia co znaczy do czasu? Poza tym od trzech dni koszmarnie boli mnie głowa, w dzień i w nocy, i zaczynam mysleć, że z guzem mi było lepiej niż bez niego :) Tak na dobra sprawę, to tylko wzrok mi się poprawił, a reszta się pogorszyła. Wiem, pewnie brak mi cierpliwości. do wiolaso80 Oczywiście, że mikro, ja miałam 45mm, to było MAKRO i do tego hormonalnie nieczynny. Operacja to nie jest jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do wiolaso80 Dowiedziałaś sie 2 m-ce temu,ze masz mikrogruczolaka i już Cię leczą? Ja dowiedziałam się w lipcu i mnie nadal nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum. Mam pytanie, jakie konsekwencje wywołuje naciek guza do zatok jamistych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×