Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Megii 77- tak miałam - wielkość była 8 mm- rok temu rezonans wykazał drobinkę jak ziarenko piasku- teraz mam do wykonania rezonans, więc myślę, że już śladu nie ma. Dostinex biorę od stycznia 1 tabletkę na tydzień. Już po miesiącu od zażywania z prl 147 ng/ml spadła do 14 ng/ml i tak jest co miesiąc- bo mam robić regularnie badanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Bednar, a wynik rezonansu będziesz miała od razu? Różnie się na niego czeka, więc może być tak, że dostaniesz go dopiero po powrocie ze szkolenia. Sandostatyna to lek o przedłużonym działaniu i tak jak pisała Jolcia podaje się go w mniej więcej miesięcznych odstępach. Ja ostatnią dawkę dostałam dwa tygodnie przed operacją. Jest też \"szybka\" wersja Sandostatyny ale podaje się w celu sprawdzenia jak działa na hormon wzrostu. Pozdrawiam wszystkich:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
tu_kasia - nie mam pojęcia... w jednym miejscu kazali czekać godzinę, w tym nie pytałem. Tak czy inaczej od rezonansu do wizyty upłynie tydzień, więc wynik powinien już być. Najważniejsze, że wszystko już ułożone i właściwie pozostaje czekanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
SYLWIA S Dzięki za dane o dr Zielińskim:) a on tylko prywatnie przyjmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Bednar, tak jak pisała Kasia, Sandostatina jest podawana co 30 dni, wiec możesz sobie wcześniej zaplanować kiedy podawać, tzn wylicz kiedy nie będziesz mógł wziąć i wylicz sobie termin. Sylwia, dziękuję za dodadnie artykułu, czasem na forum powtarzają się pytania a teraz sprawa jest jasna. Kasiu, 30 października będę na Bilanach a Ty się nie wybierasz? Beata 40, czy juz jestes po naświetlaniach? co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kasiu, niestety na Bielanach będę 10 listopada. Jakoś nie mogą nam się zgrać te terminy, ale mam nadzieję, że kiedyś uda nam się spotkać:) Pozdrawiam wszystkich. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
JA CALY CZAS MAM PODWYZSZONA PROLAKTYNE Z TEGO CO CZYTALAM MMKK TEZ MIALA WIEC U MNIE PROBLEMY Z OWULACJA I NIEREGULARNE MIESIACZKI.DLATEGO LEKARZ GINEKOLOG POSTAWIL DIAGNOZE POLICYSTYCZNE JAJNIKI(OBJAWY PODOBNE-OTYLOSC,TRADZIK,HIRSUTYZM).ALE OD MOMENTU JAK ZNALAZLAM JAKIS ARTYKUL ZE POLICYSTYCZNE JAJNIKI SA MYLONE Z CUSHINGIEM TO ZACZELA SIE MOJA WALKA Z LEKARZAMI BO CIAGLE GDZIES PODSWIADOMIE CZULAM ZE TO CUSHING. PYTALAM SIE O LECZENIE FARMAKOLOGICZNE ALE ENDOKRYNOLOG I DR ZIELINSKI POWIEDZIAL ZE NIE MA NA CO CZEKAC BO TO DUZO CZASU I NIE ZAWSZE SA EFEKTY KTORYCH OCZEKIWALISMY. JA DO ZIELINSKIEGO UMOWILAM SIE PRYWATNIE ALE CHYBA NA SZASEROW TEZ PRZYJMUJE I JESZCZE GDZIES KTOS WCZESNIEJ PISAL I CHYBA NAWET TANIEJ SIE PLACI.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Witam wszystie forumowiczki. Jestem juz w domu po operacji, wszystko poszło super dr Zieliński wyciął makrogruczolaka w ciagu godz:) Super lekarz, strasznie polecam fachowiec w każdym calu, dziewczyny tylko do niego z takimi problemami , całym sercem dziekuje jemu i wszystkim siostrom na oddziale. Opieka rewelacja, wszystko super teraz musze dbac o siebie. Glowa do góry do dziewczyn przed operacja nie tak strasznie ja tez umierałam ze strachu. Buziaki I podziekowania dla całego Instytutu na Saszerów , dla pani Psycholog i wszystkich sióstr i ukochanego dr. Zielińskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
do Doti 82 Witaj z powrotem. Cieszymy się, że już po wszystkim. Wypada tyllko powiedzieć "a nie mówiłam?" Jakim cudem udało Ci się doktora przekonać do wyjścia ze szpitala tak wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Doti, BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE JUŻ PO WSZYSTKIM:) TERAZ DUŻO WYPOCZYWAJ I NABIERAJ SIŁ. I rzeczywiście bardzo szybko Cię wypuścili, ale to chyba dobry znak:) Wracaj do zdrowia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
megii77 Ja jeszcze nie wiem co mi konkretnie jest,tzn jaka to "odmiana" gruczolaka. Ale objawy są takie jak wczesniej pisałam:( nie wiem co to, wiem tylko, że guz przysadki. pzdr Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
doti 82 Szybkiego powrotu do zdrowka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Brawo Doti82, dzielna dziewczyna!!!!! Wracaj szybko do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
Dodi82 ciesze sie razem z Toba:)pozdrawiam cieplo,a ja zaraz jade na bagna poodladac krokodylki-pozdrawiam wszystkich pa:)b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek35
Witam tez jestem przykladam zaniedbania czy niewiedzy lekarza sam juz nie wiem w wieku 13/14 lat zrchorowalem zespol Cushinga operowany 1998 Poznan Klinika na Przybysza bardzo polecan oczywiscie tym ktorzy potrzebuja oddzial D2 opzdrawiem wszystkich.Usunieto lewe nadnercze badanie histopatologiczne ok czuje sie teraz dobrze tylko ten mikrogruczolak nie duzy ale jest 2mm nie moge przyzwyczaic sie do bromergonu skutki uboczne powalaja mnie z nog spada mi cisnienie oblewam sie zimnym potem czy ktos zna inny lek na prolaktyne niz bromek pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa37
Doti82 - Wracaj do zdrówka. Dobrze jest słyszeć, że jestes juz po i wszystko jest ok. To przynosi nam /tym przed operacja/ trochę optymizmu. I za to wielkie dzieki. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek 35 jest jeszcze norprolac, dostinex, parlodel- te leki mają prawie nieodczuwalne skutki uboczne tego typu jak masz po bromergonie. Minus to to, że są nierefundowane i ich ceny w leczeniu na miesiąc przekraczają 100- 150 zł Może masz dawkę za dużą tego bromergonu. Czasem organizm się musi przyzwyczaić do leku nawet przez 2- 3 tygodnie. Najlepiej skonsultuj to z lekarzem prowadzącym- zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Arek35 Ja po pierwszej dawce bromergonu (pół tabletki) myślałam, żę "zejdę". Totalny spadek ciśnienia, zawroty głowy - po prostu tragedia. A później doczytałam się gdzieś, że należy go przyjmować podczas jedzenia i rzeczywiście pomogło. Przy następnej tabletce już nie miałam żadnych "dodatkowych efektów". Spróbuj a nuż pomoże. A w ogóle okazało się, że niepotrzebnie się tym faszerowałam, bo makrogruczolak był hormonalnie nieczynny i typowo do usunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek35
ann66 dzieki sprobuje Ty jestes po operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek35
grażka66 witaj ta tabletke dzielilem na 3 czesci i to samo wymioty az mdlalem sprobuje jak radzisz jestes po poeracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Do grażka Czesc, nie wiem dlaczego tak szybko mnie wypuścł nasz ukochany dr. Zieliński:), makrogruczolak był o wym 15mm i 13 mm. Przed operacja dr powiedział mi że bedzie ona trwała ok 2,5 do 3 godz tak jak mówiłaś:) a całość trwała z wybudzeniem godz. Po operacji nie gorączkowałam, w miare dobrze się czułam, bolało ale cóż dało rade przeżyć:) siostry dawały przeciwbólowe zastrzyki na zawołanie:) Po wyciagnięciu tamponad z nosa ból jak ręką odjął:) , masz rację męczę się strasznie troszę pochodze i padam wiec oszczedzam się. Dr mówił że od piątku idzie na urlop wiec może też dlatego mnie wypuścił tak szybko:) Mam pytanko, jak długo goi się nosek? Ja mam mnóstwo strupów i cały czas chce mi się kichnąc a lekarz nie pozwalał mi nawet "wysmarkać" nos. Co robiłyście aby ulżyć? Boli mnie również głowa na samym dole przy szyi, od trzymania jej prosto, jak długo sie nie schylałyście?? Może to głupie pytanko ale czy możana normalnie się kochać, czy tez nie? Nie wiem czy jakis hormon nie bedzie sie wtedy wydzielał itp. Mąż tak się wszystkim przejął że boi sie mnie dotknac teraz:) Buziaki dla wszystkich i nie bójcie się wszystko bedzie dobrze dr ielinski czyni cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Doti 82 Dzisiaj mija trzeci tydzień po operacji, a ja jeszcze nie mam zagojonego nosa. Powinnaś mieć ze szpitala krople Sulfarinol, zapuszczaj co trzy godziny, az przestanie Ci "siąpić" z nosa. Ze schylaniem ostrożnie na razie, ale bez przesady. Co do ostatniego pytania to mam wrażenie, że to bardziej zależy od Twojego samopoczucia, niż od czegokolwiek innego. Ale chyba bym trochę poczekała z cielesnymi uciechami. Bardziej chodzi chyba o to żebyś nie dostała krwotoku z nosa niż o hormony. Trzymaj się ciepło i zdrowiej. I korzystaj w pełni z okresu rekonwalescencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaen
Pozdrowienia wszystkim Nie pisałam bo przeprowadzałam testy na sobie w sprawie bólów głowy. Nasilają sie ewidentnie po 2 godzinach przy komputerze. Do Grażka 66 Nie ma znaczenia data w listopadzie natomiast 5 to chyba za wcześnie. Do Doti82 Świetnie że masz gruczolaka z głowy dosłownie i w przenośni. Zgadzam się z Grażka 66 na temat gojenia nosa , ja mam za sobą 3,5 tygodnia a nadal mam strupy z prawej strony. Natomiast w moim przypadku pomagały spacery np do parku, wtedy wydzielina była luźniejsza. Kichać nie radzę natomiast ja od około tygodnia ma zupełnie czystą lewą dziurkę- to te spacery. Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek35
No witam dzisiaj podzielilem bromergon na cztery czesci i polknalem do obiedu i jak narazie jest super choc to bardzo mala dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4wiola4
Hej. No i mam wynik rezonansu... Mikrogruczolak. 8mm/8mm powiedzcie mi dziewczyny jak oceniacie - duży czy nie? W poniedziałek będę próbowała zapisać się na wizytę do dr Zielińskiego.. Zobaczymy co powie.. Napiszcie czy 8mm to dużo.. pzdr Wiola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4wiola4
Hej. Mam wynik rezonansu... Mikrogruczolak 8mm/8mm Teraz zostaje wizyta u dr Zielińskiego.. Powiedzcie dziewczyny bo ja sie nie znam... - 8mm to duzo czy mało? Pzdr. Wiola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
wiolu Twoj gruczolak nie jest strasznie duzy dla porownania ja mialam wielkosci 2cm pozdrawiam glowa do gory! mam pytanie do wszystkich osob po operacji jak dlugo bolala Was glowa u mnie mija juz 2 miesiac od operacji a ona nadal mnie boli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Ja w kwestii technicznej. Jeżeli wpis mi słabo "wchodzi", to sobie wychodzę całkiem z forum. Po paru minutach sprawdzam, czy się wpisał. I na ogół jest widoczny. Tym samym unikam kilkakrotnych wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 wiola 4- ja też miałam gruczolaka 8 mm- ale to już było i nie wróci więcej..... jestem leczona farmakologicznie- obok tej choroby jestm szczęśliwą żoną i mamą pozdrawiam- będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×