Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość mirga
odpowiedz dla sylwi po operacji gruczolaka ktory wywolal choobe cuschinga mineło 7 lat.nigdy nie miałam dobrych wyników od operacji.jak się okazało muszę znowu poddać się operacji.termin mam już wyznaczony na początek stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa37
Słuchajcie, a co z wynikami histopatologicznymi po operacji??? Czy mozna dowiedzieć się telefonicznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU _$$$$$____$$$_____$$$____$$$$$ $$$$$$___$$$$$___$$$$$__$$$_$$$ $$__$$__$$$_$$__$$$_$$__$$$_$$$ ____$$__$$$_$$$_$$$_$$$_$$$_$$$ ___$$___$$$_$$$_$$$_$$$_$$$$$$$ __$$_$$_$$$_$$$_$$$_$$$__$$$$$ _$$$$$$_$$$_$$$_$$$_$$$___$$$ $$$$$$$__$$$$$___$$$$$___$$$ _________$$$$_____$$$$__$$$ ___________$$$$ __________$$$$$$ ___________$$$$ ___________$__$ ___________$__$ ___________$__$ ___________$___$ __________$_____$ _________$_______$ ________$_________$ _______$___________$ ______$____________$_ ______$___PROSSECO_$_ ______$_____________$_ ______$___**SEKT*___$_ ______$___*****____.$_ ___$$$$$$$$$_______.$ _ __$_________$_______$ _ _$___________$______$_ $_______~~_~~_$$$$$$$$$$ $____~~_~~~~~$_________.$ _$__~~~_~~_~~$___~~__~~_$ __$__~_~~_~~.$_____.~~~~~_$ ___$_~~~~~~$_$___~~~~~.~~$ ____$$$$$$$$$_$__~~.~~_~~~$ ________$$_____$_~~.~_~~~$ ________$$______$$$$$$$$$ ________$$__________$$ ________$$__________$$ ________$$__________$$_ ________$$__________$$_ ______$$$$$$________$$_ _____$$$$$$$$_______$$_ __________________$$$$$$_ _________________$$$$$$$$_ Święta, Święta i po Świętach, nikt już o nich nie pamięta, bo Sylwester już za pasem, bawmy ostro się w tym czasie.Życzę Ci zabawy do białego rana, najlepszych piosenek, pysznego szampana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolak
mama pytańko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Do Sylwi.witam operowama będę w Warszawie u Dr.Zielińskiego wiem doskonale że będę w dobrych rękach ale strach i tak towarzyszy i to jeszcze bardziej niż przed pierwszą operacja.Za pierwszym razem moje objawy choroby były widoczne i bar░ dzo zle się czułam natomiast teraz jest inaczej po za zlymi wynikami nic mi nie dokucza.Wiem że to kwestia czasu żeby wszystko się nasiliło i powróciło.Termin operacji mam na 8 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Czesc WSZYSTKIM!!! Na wstępie życzę duuuużo zdrówka w Nowym Roku!!! Dawno nie byłam tu:( ciągle praca i ten pęd. Słuchajcie jestem do tyłu ze wszystkim, ale mam prośbę napiszcie mi co wiecie. Mianowicie 13tego stycznia jade do Wawy do szpitala Bielańskiego do dr Zgliczyńskiego. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami o nim??? Tu u mnie w Bydgoszczy endokrynolog powiedział mi, że już w niczym mi nie pomoże i zrobiłó co mógł czyli badania. Wg niego mam chorobe Cushinga:( Kto z Was też to coś ma? I jak się u Was objawia?? Ja utyłam ok 12kg:(( moje ciało nie ma takiej sprężystości co przedtem, jest dziwne,miękkie.Jak się nawet lekko uderzę zostają siniaki na długo, mam mocniejsze owłosienie na nogach, rękach, a z kolei z głowy włosy wypadaja mi strasznie,pogorszyłam mi się cera, tracę węch, teraz juz prawie codziennie mam bóle głowy schodzące na oczy,boli mocno:( jestem ogólnie osłabiona. Proszę napiszcie coś, to leczą czy np mogą operować bez leczenia? Bo jak mają mnie leczyć a to niewiele da i za jakiś czas i tak operować to wolę od razu. No i schudnąć chce, źle się z tym czuję. pozdrawiam gorąco!!! Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Czesc WSZYSTKIM!!! Na wstępie życzę duuuużo zdrówka w Nowym Roku!!! Dawno nie byłam tu:( ciągle praca i ten pęd. Słuchajcie jestem do tyłu ze wszystkim, ale mam prośbę napiszcie mi co wiecie. Mianowicie 13tego stycznia jade do Wawy do szpitala Bielańskiego do dr Zgliczyńskiego. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami o nim??? Tu u mnie w Bydgoszczy endokrynolog powiedział mi, że już w niczym mi nie pomoże i zrobiłó co mógł czyli badania. Wg niego mam chorobe Cushinga:( Kto z Was też to coś ma? I jak się u Was objawia?? Ja utyłam ok 12kg:(( moje ciało nie ma takiej sprężystości co przedtem, jest dziwne,miękkie.Jak się nawet lekko uderzę zostają siniaki na długo, mam mocniejsze owłosienie na nogach, rękach, a z kolei z głowy włosy wypadaja mi strasznie,pogorszyłam mi się cera, tracę węch, teraz juz prawie codziennie mam bóle głowy schodzące na oczy,boli mocno:( jestem ogólnie osłabiona. Proszę napiszcie coś, to leczą czy np mogą operować bez leczenia? Bo jak mają mnie leczyć a to niewiele da i za jakiś czas i tak operować to wolę od razu. No i schudnąć chce, źle się z tym czuję. pozdrawiam gorąco!!! Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Czesc WSZYSTKIM!!! Na wstępie życzę duuuużo zdrówka w Nowym Roku!!! Dawno nie byłam tu:( ciągle praca i ten pęd. Słuchajcie jestem do tyłu ze wszystkim, ale mam prośbę napiszcie mi co wiecie. Mianowicie 13tego stycznia jade do Wawy do szpitala Bielańskiego do dr Zgliczyńskiego. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami o nim??? Tu u mnie w Bydgoszczy endokrynolog powiedział mi, że już w niczym mi nie pomoże i zrobiłó co mógł czyli badania. Wg niego mam chorobe Cushinga:( Kto z Was też to coś ma? I jak się u Was objawia?? Ja utyłam ok 12kg:(( moje ciało nie ma takiej sprężystości co przedtem, jest dziwne,miękkie.Jak się nawet lekko uderzę zostają siniaki na długo, mam mocniejsze owłosienie na nogach, rękach, a z kolei z głowy włosy wypadaja mi strasznie,pogorszyłam mi się cera, tracę węch, teraz juz prawie codziennie mam bóle głowy schodzące na oczy,boli mocno:( jestem ogólnie osłabiona. Proszę napiszcie coś, to leczą czy np mogą operować bez leczenia? Bo jak mają mnie leczyć a to niewiele da i za jakiś czas i tak operować to wolę od razu. No i schudnąć chce, źle się z tym czuję. pozdrawiam gorąco!!! Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
ja jestem z chorobą cushinga po raz drugi zachorowałam.Pierwszy raz byłam operowana w 2002r.a już 8 stycznia ponownie poddaję sie zabiegowi w Warszawie.Za pierwszym razem miałam wszystkie objawy taki jak roztępy nadciśnienie depresja wypadanie włosów ostoporoza cukrzyca suchość skóry bezsenność spadek libido zanik miesiączki przytyłam wtedy ponad 30 kg.KOSZMAR.Teraz poza złymi wynikami i przytycie to żadnych innych objawów nie mama ale wiem że to kwestia czasu i wybuchnie wszystko jaz za pierwszym razem.A co do pr. Zgilczyńskiego super specjalista to co mówi należy wykonać i nie martwić się na zapas.Nikt nie chce naszej krzywdy.Tak samo dr.Zieliński jest konkretna osobą to tylko zależy od nas czy poddamy się operacji oni na siłę nas nie zaciągną to my decydujemy a oni nam w tym pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do mirga dziękuję Ci bardzo, że napisałaś. Naprawdę ciągle tak tyłaś? Matko załamka, ja swojego ciała nie poznaje:( ale czy to znaczy, że mogą zaproponować np operację bez leczenia? A Ciebie leczyli? jak to wglądało? I wiesz dlaczego znów masz guza?:( pozdrawiam Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
CORAZ WIECEJ OSOB ZGLASZA SIE TU Z CUSHINGIEM. WSZYSCY LEKARZE MOWIA ZE CUSHING TYLKO DO OPERACJI LECZENIE NIE DAJE EFEKTOW.NIE MA TEZ GWARANCJI ZE NIE ODROSNIE I NIKT NIE WIE SKAD SIE BIERZE.MIRGA BEDE Z TOBA 8 STYCZNIA.TRZYMAM KCIUKI Z CALYCH SIL!!!DUZO ZDROWKA.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Ja również Mirga będę 8go z Tobą myślami. długo czeka się na taki termin operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza1503
Witam!!! Mam parę pytań po pierwsze to na czym polega choroba cuchinga i jakie są jej objawy? Mam 21 lat i choruje na hiperprolaktynemie czynnościową, mam mikrogruczolaka przysadki i przyjmuje bromergon jednakże moim zdaniem nic on nie daje nadal mam straszne bóle i zawroty głowy. Lekarze powiedzieli że ten guz najprawdopodobniej jest nie czynny ale zrobiłam test na ACTH i wyszlo ze jest podwyższony robiłam tez test na hormon wzrostu i tez jest za wysoki. W niektorych komentarzach doczytałam o objawach z których pare pasuje a szczególnie to ze przez ostatnie 2 miesiace sporo przytylam a zawsze bylam chuda, mam tez rozstepy i strasznie wypadaja mi włosy oraz jestem ciagle zmęczona nawet po przebudzeniu a ostatnio pogorszyl mi sie wzrok. Żaden z lekarzy nie wspomniał mi o chorobie cuchinga ale z tego co czytalam pewne rzeczy się zgadaja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza1503
Witam!!! Mam parę pytań po pierwsze to na czym polega choroba cuchinga i jakie są jej objawy? Mam 21 lat i choruje na hiperprolaktynemie czynnościową, mam mikrogruczolaka przysadki i przyjmuje bromergon jednakże moim zdaniem nic on nie daje nadal mam straszne bóle i zawroty głowy. Lekarze powiedzieli że ten guz najprawdopodobniej jest nie czynny ale zrobiłam test na ACTH i wyszlo ze jest podwyższony robiłam tez test na hormon wzrostu i tez jest za wysoki. W niektorych komentarzach doczytałam o objawach z których pare pasuje a szczególnie to ze przez ostatnie 2 miesiace sporo przytylam a zawsze bylam chuda, mam tez rozstepy i strasznie wypadaja mi włosy oraz jestem ciagle zmęczona nawet po przebudzeniu a ostatnio pogorszyl mi sie wzrok. Żaden z lekarzy nie wspomniał mi o chorobie cuchinga ale z tego co czytalam pewne rzeczy się zgadaja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesiulla
5 stycznia czeka mnie operacja makrogruczolaka w Centrum Onkologii w Warszawie... TRZYMAJCIE KCIUKI!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesiulla
5 stycznia czeka mnie operacja makrogruczolaka w Centrum Onkologii w Warszawie... TRZYMAJCIE KCIUKI!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesiulla
5 stycznia czeka mnie operacja makrogruczolaka w Centrum Onkologii w Warszawie... TRZYMAJCIE KCIUKI!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesiulla
5 stycznia czeka mnie operacja makrogruczolaka w Centrum Onkologii w Warszawie... TRZYMAJCIE KCIUKI!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniesiulla
5 stycznia czeka mnie operacja makrogruczolaka w Centrum Onkologii w Warszawie... TRZYMAJCIE KCIUKI!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO IZA 1503 NA STRONKACH 156 I 158 MASZ INFORMACJE NA TEMAT RODZAJOW GRUCZOLAKOW I ZWIAZANE Z NIMI CHOROBY.AGNIESIULLA I MIRGA TRZYMAM KCIUKI ZA WAS Z CALYCH SIL.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Na początku życzę Wam wszystkim, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Żebyście każdy dzień przeżywali tak jakbyście całe życie żyli dla tego właśnie dnia i żeby wszystkie Wasze smutki i zmartwienia zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki:) Agniesiulla, Mirga i Bednar, trzymam za Was kciuki. Będzie dobrze:) MUSI BYĆ!!! M_lena, zgadzam się w 100% z Mirgą. Prof. Zgliczyński to super specjalista a w Szpitalu Bielański mają świetny oddział diagnostyki endokrynologiczej. Będziesz w dobrych rękach:) Pozdrawiam wszystkich papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
Witam Was wszystkich i na wstępie życzę przede wszystkim zdrowia w Nowym Roku :-) Dzięki za słowa otuchy, obecnie nastrój mam zdecydowanie lepszy :-) Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przyjęcia do szpitala. Oczywiście byłem tam w tym tygodniu 3 razy, ale nie pomyślałem żeby kogoś zapytać... Planuję sam tam iść w dniu przyjęcia. No i jak wygląda sytuacja z ciuchami, w których przyjdę, czy mogę je wziąć ze sobą w jakiejś torbie na salę? Czy może każą gdzieś zostawić na czas pobytu? A może ktoś musi iść ze mną i to odebrać? Wydaje mi się, że już jestem przygotowany, w zasadzie już nie mogę się doczekać momentu wyjścia ze szpitala i liczę na to, że zabieg okaże się tylko formalnością ;-) Hektolitry wody przygotowane na wszelki wypadek, pidżamka prawie spakowana, jeszcze w poniedziałek odbieram ostatnie wyniki badań i we wtorek rano pojawiam się na izbie przyjęć. Obawiam się tylko jednego - ilości osób odwiedzających... Wszyscy znajomi się zapowiedzieli ;-) Pozdrawiam, Bednar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Bednar, o ciuchy się nie martw. Po zgłoszeniu się na izbie przyjęć zostaniesz zaprowadzony do \"przebieralni\" gdzie spokojnie będziesz mógł zostawić ubrania w depozycie. Wszystkie rzeczy które zostawisz będą spisane na liście. A jeśli chodzi o odwiedziny to chyba dobrze że znajomi będą o Tobie pamiętać:) Szczęściarz z Ciebie, że mieszkasz w Warszawie:) Uprzedź tylko znajomych, że na salę pooperacyjną wpuszczają na 2 godziny od 16.00. To niewiele czasu, ale pewnie i tak po operacji nie będziesz miał chęci na towarzystwo. Ja nie miałam. Trzymaj się dzielnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bednar
Cześć tu_kasiu :-) Dzięki za szybką odpowiedź. Nie wiedziałem, że na salę pooperacyjną w ogóle kogoś wpuszczają. Wydaje mi się to dobrą wiadomością :-) Tak czy inaczej odwiedzi mnie wtedy tylko jedna osoba. Na ten dzień wystarczy, pewnie jedynie o odpoczynku będę myślał. Ostatni pobyt na sali pooperacyjnej pamiętam tylko z przebłysków - jak się budziłem i zaraz zasypiałem ;-) Ale to było 16 lat temu. Teraz (fakt, że tymczasowo) mieszkam jakieś 5 minut na pieszo, tak więc mam pewien komfort z chodzeniem tam gdy mam potrzebę ;-) No nic, obecnie udaje mi się nie myśleć o samym zabiegu, za to wciąż myślę o tym, że po tygodniu już będę w domku i będę szybko wracał do zdrowia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Bednar. Czesc ja będę w środe na oddziale a w czwartek mam zabieg.Nerwy towarzyszą mi coraz bardziej tym bardziej że wiem jak to wygląda bo to drugi już raz mnie spotkało.Wiem jedno będziemy w dobrych rękach i to jest super pocieszające.Trzymam kciuki za nas wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
TRZYMAM KCIUKI BEDNAR,KIEDY MASZ ZABIEG?JA CIUCHY MIALAM ODDANE DO DEPOZYTU ALE ZABRALAM SOBIE TORBE SPORTOWA NA SALE W KTOREJ MIALAM DRESY I PIZAME,RECZNIK,KOSMETYKI,TELEFON,PORTFEL.TORBA W CZASIE OPERACJI ZAJELY SIE PIELEGNIARKI.DOSTALAM JA JAK MNIE PRZENIESLI Z SALI POOPERACYJNEJ NA NASTEPNA SALE.POTEM JAK SIE LEPIEJ POCZULAM TO NIE SIEDZIALAM ZA WIELE WOLALAM SPACEROWAC ZEBY PRZESYPIAC NOCE CO BYLO BARDZO TRUDNE.PIERWSZE 3 NOCE SPALAM TYLKO 2 GODZ NIE WIEM CZEMU I NIE BYLAM ZMECZONA.MOZE TE WSZYSTKI LEKARSTWA TAK DZIALAJA.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
MIRGA BEDE TRZYMALA KCIUKI W CZWARTEK,DZIS CHYBA POSZLA AGNIESIULLA.MUSI BYC WSZYSTKO DOBRZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Do M_lena.to prawda chorobę Cuchinga leczy sie tylko operacyjnie nie ma żadnych leków w zeszłym roku przyjmowałam Sandostatynę Lar wiem że pacjęci z Akromegalia ją przyjmują.Sama nie wiem czy ten guz mi odrósł czy został odprysk od pierwszej operacji trudno tak wyszło żalu nie mogę mieć do nikogo.A nie bać się nie potrafię tylko głupi się nie boi.Pozdrawiam już dziś zacznę się pakować powoli.Towarzyszyć w tych ciężkich chwilach będzie moja mama i mąż dziękukę IM za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×