Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witam:) Beatko, powodzenia w dalszych naświetlaniach:) Frogger24, Sylwia, napewno wszystko będzie dobrze:) MUSI BYĆ!!! Ewaa37, ja hydrocortison brałam przez niecałe 3 miesiące. Wynik kortyzolu miałam wysoki więc lekarz kazał mi odstawić lek. Co do miesiączki to ja nie miałam z nią żadnych problemów, nawet przed operacją. Może Twój organizm musi się przyzwyczaić do zmian jakie w nim zaszły. Mam nadzieję, że tak właśnie jest:) A u mnie co, kiepsko. OGTT w 120\'- 0,9- czyli niby w normie ale mogłoby być niższe za to IGF1 szaleje nadal. Ostatnie jest prawie 600, przy normie do 427. Po 15 będę w W-wie na kolejnych badaniach i aż się boję co z nich wyjdzie. Pozdrawiam wszystkich papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Ewaa 37 Hydrocortison brałam tylko półtora miesiąca po operacji. Smolidoli dzięki za słowa otuchy, ale na razie powody do stresu same "pchają się drzwiami i oknami". Odebrałam najnowsze wyniki z endokrynologii i znowu coś jest nie tak. FSH mi wyszło na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Jakimś cudem weszło mi tylko pół postu. Więc kończąc zdanie to FSH - 0,30 mlU/ml, LH - 1,10 mlU/ml, a PRL -3,50ng/ml co wg lekarza sugeruje ni mniej, ni więcej tylko, że jestem w ciąży. Nogi się pode mną ugięły, dziecko w moim wieku? Kupiłam test, zrobiłam i nie jestem (uff). To z czego te wyniki? I jeszcze obniżone TSH, co może oznaczać nadczynność tarczycy. I znowu następna wizyta na endokrynologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazka66 Faktycznie masz nie do smiechu co do testow podchodze sceptycznie poniewaz jeszcze tak nie dawno pisalam na forum ze skoczyla mi prl i zrobilam testy i wyszlo ze jestem w ciazy !!! dopiero jedna z dziewczyn z forum doradzila bym zrobila test z krwi nie pamietam jak sie nazywa i sie okazalo ze nie jestem i to badanie daje 100%pewnosci,zreszta znow inna dziewczyna pisala ze byla w ciazy a test nie wykazywal wiec tak naprawde to moral z tego taki ze nam z gruczolakami czy tez juz nie testy nas moga zawodzic.Nie chce cie straszyc ale dla pewnosci zrob sobie to badanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Smolidoli Ty to naprawdę człowieka umiesz podnieść na duchu. Zrobię te badania krwi i zobaczymy co wyjdzie. Jedno jest w tym pocieszające, że mój mąż stwierdził, że ostatecznie to nawet fajnie by było :) Ja nie jestem tego taka pewna. A na endokrynologię idę 19 stycznia na trzy dni. Mam nadzieję, że zrobią mi "przy okazji" rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazka66 No widzisz jak juz mezus tak mowi to nie ma sie czym martwic,bedzie dobrze!co by nie bylo czy tak czy nie BOZIA tam wie jakie ma plany wobec ciebie wiec nie bedzie tak zle jak nam sie czasami wydaje w pierwszych chwilach.A pozatym to sama jestem ciekawa czy potwierdzi sie diagnoza lekarza?kurcze czasami te nasze sytuacje zdrowotne sa takie ekscytujace a najgorsze jest to oczekiwanie a czlowiek chcialby juz ,zaraz wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mercedes108
nie odzywalam sie dlugo w padlam w tak zwna deprsie juz od jakiegos czasu odczuwamze jest cos nie tak bez przerwy jestem spiaca i te bole glowy czuje ze rujnoje swoje maluzenstwo mam duze obawy ze wypadna mi wlosl dzisiaj je sielam do minimum zrobie niespodzianke domownikom powoli przyzwyczajam sie choc tak boli i mysle sobie ze niedam sie choc siegajac w stecz duzo bylo i jest nowotworwcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizzy88
Witam jestem już tydzień po operacji makrogruczolaka operacja była robiona w Opolu!! jestem pod wielkim wrażeniem bo nic nie widać że byłam operowana a miałam robione przez nos i nie miałam robionego wycinka z uda jak to robią w Warszawie co mnie zdziwiło bo byłam na to przygotowana!! martwi mnie jednak fakt bo odebrałam dzisiaj badanie histopatologiczne tego guza i wyszło w zaleceniach że wymaga użycia metod immunohistochemicznych. czy ktoś z was wie na czym to polega?? wizytę mam dopiero na 17 grudnia i trochę się boje!! pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizzy88
Witam jestem już tydzień po operacji makrogruczolaka operacja była robiona w Opolu!! jestem pod wielkim wrażeniem bo nic nie widać że byłam operowana a miałam robione przez nos i nie miałam robionego wycinka z uda jak to robią w Warszawie co mnie zdziwiło bo byłam na to przygotowana!! martwi mnie jednak fakt bo odebrałam dzisiaj badanie histopatologiczne tego guza i wyszło w zaleceniach że wymaga użycia metod immunohistochemicznych. czy ktoś z was wie na czym to polega?? wizytę mam dopiero na 17 grudnia i trochę się boje!! pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedź!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coria
Czesc dziewczyny :) Raz tu do Was pisalam, tuz po wyjsciu ze szpitala. Teraz przygladam sie watkowi, ciekawych rzeczy mozna sie od Was dowiedziec, za co bardzo dziekuje. Ja niedawno mialam robione kontrolne badanie krwi - po pierwszym miesiacy brania Norprolacu i prolaktyne mam w normie (mialam 170 idac do szpitala!) wiec bylam w szoku, lekarka tez :) :):) grażka 66 Nie chce Cie martwic, ale raczej nie liczylabym na ten rezonans "przy okazji". No chyba ze idziesz do jakiegos "normalnego" szpitala. Ja wyszlam ze szpitala nie tylko bez rezonansu, ale i bez skierowania. Sporo musialam sie natrudzic, ale na szczescie udalo mi sie jakos je zalatwic. Wynik - 2 mikrogruczolaki wielkosci 4x6 i 5x6 mm... Troche mnie zdolowalo, ze 2, ale czytajac "Was" wiedzialam, ze to mozliwe. Teraz ide do naurologa, bo okazalo sie, ze mam jeszcze inne ognisko zapalne niewiadomoego pochodzenia... Ale nic, patrze na to z dystansem, to chyba najlepsza metoda. Wy zreszta tez widze (w wiekszosc) jestescie po prostu pogodzone z tym, jak jest. Wydaje mi sie, ze taka postawa pomaga w dochodzeniu do siebie. Wkurzajace sa tylko te niekonczace sie wizyty i badania... + bole i zawroty glowy :O Ale damy rade! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka7004
U mojej 14-letniej córki we wrześniu wykryto guza przysadki ( makrogruczolaka) według opisu rezonansu guz jest wielkości 1,8 cm na 1,3 cm, a lejek przysadki powiększony do 2,2 mm.Wyniki hormonalne są w normire, natomiast EEG wykazuje zwiększoną gotowość drgawkową.Córka skarży się na silne bóle głowy. Na 19.11 miałyśmy umówioną wizytę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Byłyśmy-owszem. Wizyta trwała ok.7 minut, a to też tak długo ponieważ kazałam sobie wszystko powtórzyć. Nie docierało do mnie że tak po prostu nas odsyłają.Pani dr stwierdziła że u młiodzieży w wieku mojej córki powiększone przysadki się zdarzają, a na protest dziecka,że ją często boli głowa- pani dr stwierdziła, że teraz są takie czasy, że wszystkich boli głowa.Zaleciła nam tylko kontrolowanie chormonów, badania okulistyczne i RM za rok do kontroli. I co wy na to???? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o powiększonych przysadkach u młodzieży, czy ktoś może spotkał się z przypadkiem guza u nastolatki??? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGNIESZKO Jak najszybciej powinnas skontaktowac sie z endokrynologiem!Nastepny przypadek olewania nawet zdjadnozowanych chorob,powinno sie wywalac takich lekarzy odrazu z roboty,zakladam ze ta pani dr nie ma pojecia albo pacjetow traktuje przedmiotowo.SZOK!!!DOBRY ENDOKRYNOLOG zleci leki zapewne ktore powoduja ze guz sie moze wchlonac.Nie czekajcie bo szkoda czasu za rok wg opini tej pani dr to dziewczyna bedzie miala tylko wybor operacji jesli posluchacie tamtej pani dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa37
A ja jestem ju z 3 tygodnie po operacji makrogruczolaka - 0peracja była robiona w Warszawie i nie mam szwów na udzie. Ogólnie stan zewnetrzny bardzo mi się poprawił. Ja mam acromegalie. dzisiaj nie jestem opuchnieta i prawde mówiąc nie do poznania. Nie wiem czy długo mi sie dobry stan utrzyma, ale wierzę, ze jak najdłużej hihi. Przyjmuje hydrocortizon, w styczniu na kontrolne hormony, no i zobaczymy. Mam jeszcze tarczyce do zooperowania, ale narazie czekam. Pozdrwiam wszyskich przed i po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Agnieszko, zgadzam się ze Smolidoli. W przypadku gruczolaków przysadki decydujące znaczenie mają hormony. Tak więc dobry endokrynolog będzie wiedział co robić. Życzę powodzenia i dużo zdrówka dla córci:) Lizzy88, super, że operacja przebiegła pomyślnie:) Co do wyniku histopatologicznego to nie potrafię Ci nic powiedzieć na ten temat, jednak nie zamartwiaj się na zapas. 17 grudnia już niedługo i wszystko napewno wyjaśni Ci lekarz. Mercedes108, Trochę więcej optymizmu.Głowa do góry:) Wiem, że jest Ci ciężko, każdej z nas było, ale musimy się trzymać. Im dłużej będziesz się zamartwiać tym ciężej Ci będzie wyjść z depresji. Fryzurę już zmieniłaś to polecam jeszcze zakup jakiegoś ciuszka i powinnaś poczuć się lepiej:) Ja nie wyjeżdżam z Warszawy bez jakiegoś zakupu po każdej wizycie u lekarza. Uwierz mi pomaga:) Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Byłam dzisiaj u ginekologa, obejrzał wyniki, zbadał mnie i wykluczył na 100% ciążę. Przepisał mi tabletki Orgametril na uregulowanie cyklu i wywołanie miesiączki, ale nie wiem, czy powinnam brać bez konsultacji z endo. Ale z drugiej strony, jeżeli mają mnie dalej męczyć te diabelne uderzenia gorąca to gotowa jestem wziąć te tabletki od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Absolutnie zgadzam sie z Kasia, i przyznaję się bez bicia, że też po wizytach na poprawę nastroju zaglądam do sklepów i nie wychodzę bez "małej nagrody" hi hi Agnieszka, kieruj się do Endo Beata 40 a jak się teraz czujesz? Ewaa27 zobaczysz jak z dnia na dzień będziesz widziała w lustrze coraz pięknięjszą kobietę, z całego serca tego Ci życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka 66 To co pewnie kamien z serca z jednej strony,a z drugiej jak ci wspaniali lekarze potrafia prawidlowo odczytywac wyniki i tacy niestety nas lecza ,ile to nas zdrowia i nerw kosztuje wyobrazam sobie jak przez chwile poczulas sie ze jeden stwierdza ciaze a drugi jej brak ladny galimatias.Dobrze ze wiesz na czym stoisz i ze sie wyjasnilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaa37
kasik 69 dzięki!!! Ciesze sie z tej zmiany na lepsze. Kazdego dnia moj wyglad sie zmienia, co zreszta zauwazaj to inni. Zycze duzo zdrówka i dobrego samopoczucia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam dzisiaj bylam juz na 6 naswietlaniu,od wczoraj zaczynam sie dosc dziwnie czuc tzn jestem senna i slaba,wlosy naszczescie jeszcze nie wypadaja.Glowa nie od jakiegos tygodnia nie boli,czyli jak mowil lekarz rany sie zabliznily,trwalo w moim przypadku dosyc dlugo bo az 3 miesiace,po nastepnej seri naswietlen napisze co i jak caluje mocno pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wildhooney
Witam, Jestem pierwszy raz na tym forum... wszystko zaczęło się od wizyty u ginekologa. Przyszłam tam z powodu nadmiernego owłosienia,które mam już od 5 klasy podstawówki, no i trądziku, który z wiekiem stawał sie coraz mocniejszy i uciążliwy. Jednak ginekolog nie chciał przepisać mi tabletek hormonalnych z powodu problemów z wątrobą. Potem był dermatolog, no i w końcu endokrynolog. Pójście do niego było dla mnie ostatecznością,ale od pewnego czasu mam okropne bóle głowy,włosy wypadaja mi garściami, wzrok pogorszył mi się od września, ciągle chodzę śpiąca,szybko się męczę,a co jest dla mnie największym ciosem jest to,że przytyłam 15kg,chociaż próbowałam nawet ograniczać codzienne porcje. Jutro mam badania. I mam jedno pytanie. Czy mogę mieć nadzieję,że kiedys te wszystkie dolegliwości miną? Czy tą chorobę mozna wyleczyć? Już nie mam siły walczyć ze swoim własnym ciałem. Tak bardzo chciałabym,żeby wszystko było \"normalne\". Nawet nie mam z kim o tym porozmawiać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jestem pierwszy raz na tym forum... wszystko zaczęło się od wizyty u ginekologa. Przyszłam tam z powodu nadmiernego owłosienia,które mam już od 5 klasy podstawówki, no i trądziku, który z wiekiem stawał sie coraz mocniejszy i uciążliwy. Jednak ginekolog nie chciał przepisać mi tabletek hormonalnych z powodu problemów z wątrobą. Potem był dermatolog, no i w końcu endokrynolog. Pójście do niego było dla mnie ostatecznością,ale od pewnego czasu mam okropne bóle głowy,włosy wypadaja mi garściami, wzrok pogorszył mi się od września, ciągle chodzę śpiąca,szybko się męczę,a co jest dla mnie największym ciosem jest to,że przytyłam 15kg,chociaż próbowałam nawet ograniczać codzienne porcje. Jutro mam badania. I mam jedno pytanie. Czy mogę mieć nadzieję,że kiedys te wszystkie dolegliwości miną? Czy tą chorobę mozna wyleczyć? Już nie mam siły walczyć ze swoim własnym ciałem. Tak bardzo chciałabym,żeby wszystko było \\\"normalne\\\". Nawet nie mam z kim o tym porozmawiać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Smolidoli W zasadzie to wiem tylko, że nie jestem w ciąży i że nie mam guza na przysadce. To wiem na pewno. Nie wiem natomiast np. co z tarczycą (uderzenia gorąca to może być nadczynność, ale równie dobrze objaw menopauzy), co z moczówką (jedyne co zalecił endokrynolog to zmniejszenie dawki leku, a ciężar właściwy moczu praktycznie jak był niski tak jest dalej), co z bólami głowy (tabletki na migrenę troche pomagają, ale nie do końca. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą i okazało się, że ma w rodzinie panią doktor, która miała zdiagnozowanego gruczolaka przysadki jakieś 15 lat temu. Nie zgodziła sie na operację przez czaszkę i po jakimś roku całkowicie oślepła. To odwaga, czy głupota? Wkurza mnie państwowa służba zdrowia, gdzie do poradni endo w grudniu zapisują dopiero na marzec. Przecież nie będę płaciła za każdą wizytę prywatnie po 100zł, żeby się czegoś dowiedzieć. Teraz muszę czekać półtora miesiąca na szpital, a same wiecie, że raczej przydałoby się być u lekarza przynajmniej raz na dwa tygodnie, bo (przynajmniej u mnie) objawy są zmienne i nie wszystko wiemy. Zgadzam się , że w trakcie wizyty w W-wie obowiązkowo należy nam się jakieś pocieszenie. Ja go szukam w Galerii Mokotów a Wy? Baeta-40 podziwiam Cię dziewczyno za odwagę i optymizm w podejściu do choroby. Pewna jestem, że będzie wszystko dobrze. Dziewczynki trzymajcie się cieplutko (na przekór pogodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Jeszcze jedno, weszłam ostani na forum "tarczycowe" na kafeterii. Z tego, co przeczytałam to tam też mniej więcej od setnej strony forum się "wieszało". Założyli forum nr 2 i idzie "pięknie". Co sądzicie na ten temat. Może warto spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka 66
Sprawdziłam w praktyce. Posty wchodzą "od ręki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Ja jestem za, ponieważ nasze forum jest już trochę obciążone taką ilością postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
Pomysł super. Zastanawiałam się nad założeniem innego, bardziej przejrzystego forum typu php. Można w nim zakładać mnóstwo tematów i dzięki temu nie przeszukiwać wielu stron. Co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Bardzo dobry pomysł :) zaraz się zorientuje co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
A więc kochane gruczlaczki :) ogłaszam konkurs na nazwę naszego forum ;) moja propozycja to nazwa taka :1. mojachoroba, 2. gruczolak A wasze propozycje? może ktoś bardziej jest kreatywny niż ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Kochani, zgodnie z pomysłem dziewczyn tzn. grażki i dziewczyny ze szczecina założyłam nasze własne forum, dla tych wszystkich co borykają się z gruczolakami przysadki i nie tylko. Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w życiu forum :) Będzie nam się lepiej używało to narzędzie, skończy się zawieszanie i oczekiwanie na ukazanie napisanej wiadomości w nieskończoność. Wszystkie sugestie co do forum zgłaszajcie do administratora :) czyli do mnie , oczywiście kto chce zostać moderatorem aby wspomóc pracę forum to proszę się zgłaszać :) Mam nadzieje, że pomysł Wam się spodobał. A teraz najważniejsze adres strony forum: http://mojachoroba.mojeforum.net Gdybyście miały sugestie co do nazwy, oto prosiłam we wcześniejszym poście to czekam na propozycje :) Dorota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna_ze_Szczecina
może po prostu gruczolak przysadki? ludziom łatwiej będzie znaleźć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×