Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Bednar
mirga - no to się spotkamy :-) Pewnie nie w pierwszych dniach, bo jak Ty przyjedziesz, to ja już będę na stole, a jak wyjadę, to Ty będziesz na stole. Drugi raz będziesz operowana na Szaserów? Mam nadzieję, że ten raz okaże się już skuteczny i to cholerstwo nie odrośnie... Tak więc trzymam kciuki :-) Do zobaczenia :-) Jakby coś, to mój nick jest powiązany z nazwiskiem, tak więc powinienem być łatwo rozpoznawalny. Sylwia s - Zabieg mam zaplanowany na środę, nie wiem jeszcze o której. Dzięki za info o torbie, właśnie planuję coś zabrać ze sobą, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. Nie planuję też leżeć za wiele, jeżeli tylko będę miał siły na spacerowanie. Dzięki za kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Powodzenia dla Ciebie Bednar, wszystko będzie ok. Również trzymam kciuki za ciebie mirga, też mam cuschina i jestem pół roku po operacji, dopiero teraz zdałam sobie sprawę jak ten czas leczy i czuję się bardzo dobrze. Jednak wiem, że jestem w grupie dużego ryzyka, że choroba się nawróci. Sam doktor Zieliński mnie uprzedził, że tylko 20 % osób wychodzi z cuschinga. Ale ja wierze w to, ze będę w tej grupie i wyjdę z choroby.Większość objawów cuchinga minęło tzn. nie mam twarzy księżyc w pełni, od operacji schudłam już około 12 kg, rozstępy się zrobiły blade jak blizny wyglądają i nie rzucają się tak w oczy, mam regularne miesiączki, nie mam nadciśnienia ( ciśnienie książkowe), czasami zbyt niskie a to dlatego, że spada mi kortyzol. Mam nadzieję, że szybko wyjdę z choroby i już to do mnie nie wróci i tego tez wszystkim Wam życzę w tym Nowym Roku 2009 . Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Tak drugi raz będe operowana na Szaserów,Bednar napewno się zobaczymy mam stasznie donośny głosik.Trzymam kciuki za grulaczaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim jestem tu nowa. Od dluszego czasu czytam wasze forum,ale dopiero dzis wpisalam sie.Mam ten sam problem co wiekszosc z was mikrogruczolaka i mam pewne obawy.Moje badanie MR przysadki mozgowej .przysadka mozgowa o wymiarach 12x6x11mm.Pomiedzy prawidlowo wzmacniajacym sie platem gruczolowym a zatoka jamista widoczne ognisko o wysokim sygnale w obr T2-zal i niskim w T1-zal o wym ok 5x5x4mm.bez cech wzmocnienia po podaniu s.k.z niewielko modelacja plata gruczolowego przysadki bez cech nacieku na zatoke jamista-obrazMR nietypowy moze odpowiadac mikrogruczolakowi.Plat nerwowy o hiperintensywnym sygnale,prawidlowo polozony.Lejek ustawiony nieco skosnie na strone lewa. w obecnej chwili od wrzesnia jestem na bromergonie zaczelam miesiaczkiwac ale nadal mam bole glowy ,zawroty problemy ze snem ,drentwienie rok i nog z 10 kg przybylo mi na wadze i ogolnie zle samo poczucie.Dzis mialam wizyte u mojej dok. edro stwierdzila ze bromergon mi wystarczy a moje obiawy to kazala sobie mierzyc cisnienie bo pewnie mam niskie i tak sie czuje.Wspomne ze moja prolaktyna w sierpniu wyniosla 314 ng/ml.Prosze moze ktos mi cos doradzi ?Troche mnie to wszystko niepokoj.Przepraszam ze jak na pierwszy raz tak sie rozpisalam, ale coz taka juz jestem.Pozdrawiam wszystkich formulowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim jestem tu nowa. Od dluszego czasu czytam wasze forum,ale dopiero dzis wpisalam sie.Mam ten sam problem co wiekszosc z was mikrogruczolaka i mam pewne obawy.Moje badanie MR przysadki mozgowej .przysadka mozgowa o wymiarach 12x6x11mm.Pomiedzy prawidlowo wzmacniajacym sie platem gruczolowym a zatoka jamista widoczne ognisko o wysokim sygnale w obr T2-zal i niskim w T1-zal o wym ok 5x5x4mm.bez cech wzmocnienia po podaniu s.k.z niewielko modelacja plata gruczolowego przysadki bez cech nacieku na zatoke jamista-obrazMR nietypowy moze odpowiadac mikrogruczolakowi.Plat nerwowy o hiperintensywnym sygnale,prawidlowo polozony.Lejek ustawiony nieco skosnie na strone lewa. w obecnej chwili od wrzesnia jestem na bromergonie zaczelam miesiaczkiwac ale nadal mam bole glowy ,zawroty problemy ze snem ,drentwienie rok i nog z 10 kg przybylo mi na wadze i ogolnie zle samo poczucie.Dzis mialam wizyte u mojej dok. edro stwierdzila ze bromergon mi wystarczy a moje obiawy to kazala sobie mierzyc cisnienie bo pewnie mam niskie i tak sie czuje.Wspomne ze moja prolaktyna w sierpniu wyniosla 314 ng/ml.Prosze moze ktos mi cos doradzi ?Troche mnie to wszystko niepokoj.Przepraszam ze jak na pierwszy raz tak sie rozpisalam, ale coz taka juz jestem.Pozdrawiam wszystkich formulowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim jestem tu nowa. Od dluszego czasu czytam wasze forum,ale dopiero dzis wpisalam sie.Mam ten sam problem co wiekszosc z was mikrogruczolaka i mam pewne obawy.Moje badanie MR przysadki mozgowej .przysadka mozgowa o wymiarach 12x6x11mm.Pomiedzy prawidlowo wzmacniajacym sie platem gruczolowym a zatoka jamista widoczne ognisko o wysokim sygnale w obr T2-zal i niskim w T1-zal o wym ok 5x5x4mm.bez cech wzmocnienia po podaniu s.k.z niewielko modelacja plata gruczolowego przysadki bez cech nacieku na zatoke jamista-obrazMR nietypowy moze odpowiadac mikrogruczolakowi.Plat nerwowy o hiperintensywnym sygnale,prawidlowo polozony.Lejek ustawiony nieco skosnie na strone lewa. w obecnej chwili od wrzesnia jestem na bromergonie zaczelam miesiaczkiwac ale nadal mam bole glowy ,zawroty problemy ze snem ,drentwienie rok i nog z 10 kg przybylo mi na wadze i ogolnie zle samo poczucie.Dzis mialam wizyte u mojej dok. edro stwierdzila ze bromergon mi wystarczy a moje obiawy to kazala sobie mierzyc cisnienie bo pewnie mam niskie i tak sie czuje.Wspomne ze moja prolaktyna w sierpniu wyniosla 314 ng/ml.Prosze moze ktos mi cos doradzi ?Troche mnie to wszystko niepokoj.Przepraszam ze jak na pierwszy raz tak sie rozpisalam, ale coz taka juz jestem.Pozdrawiam wszystkich formulowiczow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa konsultowałas
z kims ten rezonans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka66
Bednar i mirga - trzymam mocno kciuki, choć jestem pewna, że absolutnie wszystko będzie OK. Znak rozpoznawczy "gruczolaków" na oddziale to spuchnięty nos :) tak, ze nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem się. A jeżeli jeszcze oboje palicie to na pewno się spotkacie. Głowa do góry i czekamy na Wasz powrót. Aha jeszcze jedno, piszcie na nowym forum, naprawdę chodzi ekspresowo. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3937943 &start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_lena
Bednar i Mirga trzymam MEGA mocno kciuki:) ! ! ! trzymajcie się:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_lena
Bednar i Mirga trzymam MEGA mocno kciuki:) ! ! ! trzymajcie się:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam serdecznie wszystkich:)moja radiacja dobiega ku koncowi jeszcze 7 dni i koniec,ale od dzisiaj dostalam chemie(profilaktycznie)mala dawke,bede miala jednoczesnie i to i to.Zaraz po podaniu strasznie wymiotowalam,ale lekarz twierdzi ze juz organizm jest wyczerpany i dlatego jak bedzie dzialo sie cos nie tak mam odrazu wzywac pogotowie.Co do radiacji to troszke mam skutkow ubocznych,cala prawa czesc mnie boli bola mnie rowniez kosci a od dzisiaj nerki troszke zaczely,wlosy wypadaja mi minimallnie,glowa mniej rowniez boli.Po zakonczeniu terapi jade do domku i za 3 miesiace mam zrobic rezonans i wtedy okaze sie czy terapia sie udala zniszczyc w calosci pozostawiona czesc guza.Tak na marginesie rezonans prawidlowo powinno robic sie raz na 2 lata,czestrze robienie moze spowodowac bialaczke ,a ja mialam robione7 razy.mieiaczki nie mam od czerwca i endokrynolog przepisal mi tabletki na wywolanie.Polaczenie radiacji ,chemii i tabletek na wywolanie moze spowodowac dodatkowo krwotok.Ja jak i lekarz jestesmy dobrej mysli ze ..ten most..przejde pomyslnie caluje i przytulam Was wszystkich do siebie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEATKO40 JESTES BARDZO DZIELNA TRZYMAM KCIUKI ZA CIEBIE TWOJ WYSILEK I POSWIECENIE BY POZBYC SIE GRUCZOLAKA.DBAJ O SIEBIE MIESIACZKA SIE NIE PRZEJMUJ WAZNE ZEBYS ODZYSKALA SILY A Z CZASEM BEDZIE LEPIEJ SAM LEKARZ CI POWIEDZIAL ZE MASZ ORGANIZM BARDZO OSLABIONY . UWAZAM ZE TA MIESIACZKA WOGOLE SOBIE NIE ZAPRZATAJ GLOWY BO TAK NAPRAWDE TERAZ TO ONA WOGOLE TERAZ NIE JEST NAJWAZNIEJSZA LECZ TO BYS ZNIOSLA CALA TERAPIE I ODZYSKALA SILY. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość który zna sie na interpretacji
rezonansu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Dziękuję Wszystkim za wsparcie jesteście wspaniali.Powoli zaczełam się pakować idzie ciężko a jeszcze czeka mnie rozstanie z dziećmi to jest najtrudniejsze.Bednar Ty już jesteś na oddziale trzymam ciągle kciuki za Ciebie.Pozdrawiam Wszystkich gorąco w tą mrozną zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Dziękuję Wszystkim za wsparcie jesteście wspaniali.Powoli zaczełam się pakować idzie ciężko a jeszcze czeka mnie rozstanie z dziećmi to jest najtrudniejsze.Bednar Ty już jesteś na oddziale trzymam ciągle kciuki za Ciebie.Pozdrawiam Wszystkich gorąco w tą mrozną zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirga
Dziękuję Wszystkim za wsparcie jesteście wspaniali.Powoli zaczełam się pakować idzie ciężko a jeszcze czeka mnie rozstanie z dziećmi to jest najtrudniejsze.Bednar Ty już jesteś na oddziale trzymam ciągle kciuki za Ciebie.Pozdrawiam Wszystkich gorąco w tą mrozną zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tego mi niewiadomo, ale skoro leczy to powinna ,chociasz mam watpliwosci.Wiec prosze czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, jesteś super dzielna!!! Dbaj o siebie i trzymam kciuki żeby ta terapia przyniosła dobre efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza1503
Witam wszystkich!! niedawno dowiedziałam się że mam mikrogruczolaka choruje na hiperprolaktynemie mam podwyższony poziom acth i hormonu wzrostu lekarz przepisał mi tylko bromergon ale czytają to forum naprawde się przestraszyłam bo wiekszość osób pisze tu o operacjach a ja nawet od pobrania krwi mdleje :( czy to mnie też może czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza1503
Witam wszystkich!! niedawno dowiedziałam się że mam mikrogruczolaka choruje na hiperprolaktynemie mam podwyższony poziom acth i hormonu wzrostu lekarz przepisał mi tylko bromergon ale czytają to forum naprawde się przestraszyłam bo wiekszość osób pisze tu o operacjach a ja nawet od pobrania krwi mdleje :( czy to mnie też może czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawiol
Witajcie Jakie właściwie są objawy tej choroby Cuschinga, podajcie kilka, dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ewa183 Witam!Proponuje Ci zrobic hormony tarczycy, najlepiej w 3 dniu cyklu:TSH, FT3,FT4 a przede wszystkim T3 i T4!!!!U nas gruczolanek:-), przy guzach powodujących hiperprolactynemie bardzo często wystepuje wtórna niedoczynność tarczycy (najczęściej TSH jest w normie, dlatego wykonuje się badania T3 i T4 ). Jestem tego żywym przykładem. Nikt z moich lekarzy do tej pory tego nie zauważył....ciągle byłam zmęczona i nie mogłam zrzucić na wadze...jak cztery lata temy zrobiłam TSH, które wyszło 0.64 (norma 0.2 do 5.0 )to moja pani ginekolog powiedziała,ze wszystko jest ok, i nie trzeba się przejmować bo tarczyca działa prawidłowo, dopiero jak zrobiłam T3 to się przeraziłam....od dwóch tygodni jestem na lekach i już widze poprawę....na szczęście trafiłam na dobrego endokrynologa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy na te badania jest potrzebne skierowanie?obawiam sie ze mojej pani doktor niespodoba sie ostatnio powiedziala ze to ona jest tu lekarzem.a moze powinnam poszukac innego lekarza?Jestem z Suwalk moze ktos jest z tych stron i mamy wspolnego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy na te badania jest potrzebne skierowanie?obawiam sie ze mojej pani doktor niespodoba sie ostatnio powiedziala ze to ona jest tu lekarzem.a moze powinnam poszukac innego lekarza?Jestem z Suwalk moze ktos jest z tych stron i mamy wspolnego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ewa niestety na barania hormonów trzeba skierowanie od lekarza....ja robiłam prywatnie bo nie miałam juz siły tłumaczyć i wyjaśniać mojej lekarce o co w tym wszystkim chodzi....cieżko o dobrego endokrynologa w dzisiejszych czasach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa albo musisz zrobic
prywatnie albo zmienic lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze tak spytam cie co sadzisz o mojm rezonansie?i pewnie bede musiala wybrac ta pierwsza opcje bo o innego lekarza to w mojch okolicach trudno.Pozatym prolaktyne tez sama robilam pani doktur niewidziala takiej potrzeby ,wiec zaczelam szperac w internecje i znalazlal te super forum dzieki ,ktoremu dowiedzialam sie wielu ciekawych i wzruszajacych tematow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze tak spytam cie co sadzisz o mojm rezonansie?i pewnie bede musiala wybrac ta pierwsza opcje bo o innego lekarza to w mojch okolicach trudno.Pozatym prolaktyne tez sama robilam pani doktur niewidziala takiej potrzeby ,wiec zaczelam szperac w internecje i znalazlal te super forum dzieki ,ktoremu dowiedzialam sie wielu ciekawych i wzruszajacych tematow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×