Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Kobiecinka to daj znać o wynikach. Nikol 2003 -powodzenia i nie daj się odprawić z kwitkiem Smolidoli- napisz jak tam sprawa z Zus i przede wszystkim co z siostrą? Lusia co z tymi puchnącymi nogami? A jaką Ty dawkę masz dostinexu? Ja mam ostatnio problem z włosami- a raczej ze skórą głowy- ciągle mi się włosy przetłuszczają, skóra swędzi i łupież- już testuje specyfik jeden za drugim, apteczne medykamenty, już w wodzie przegotowanej myję wodę i nic-ciągle to samo :( A już w okresie przedmiesiączkowym to wypadałoby myć włosy dwa razy dziennie :( Nie wiem o co kaman??? Może to jakaś bakteria czy cuś? mam nadzieję, że to nie skutek uboczny dostinexu- chociaż i tak byłoby lepiej niż bolące kolana przy norprolacu, ale problem bywa uciążliwy. Ktoś może mi podsunąć jakiś pomysł aby temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za pamięć;) Wynik rezonansu ok... Dzisiaj idę do ginekologa na wizytę a w przyszłym tygodniu do endokrynologa. Z jednej strony cieszę się,że ten wynik jest ok a a z drugiej zastanawiam się skąd u mnie tak uporczywe bóle głowy, oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za pamięć;) Wynik rezonansu ok... Dzisiaj idę do ginekologa na wizytę a w przyszłym tygodniu do endokrynologa. Z jednej strony cieszę się,że ten wynik jest ok a a z drugiej zastanawiam się skąd u mnie tak uporczywe bóle głowy, oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za pamięć;) Wynik rezonansu ok... Dzisiaj idę do ginekologa na wizytę a w przyszłym tygodniu do endokrynologa. Z jednej strony cieszę się,że ten wynik jest ok a a z drugiej zastanawiam się skąd u mnie tak uporczywe bóle głowy, oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123 Witam! Mnie pomogła miesięczna kuracja Nizoralem (jest dość drogi:-(, dwa razy w tygodniu myłam gówkę tym szamponem i tak przez 4 tygodnie:-), na razie mam spokój, no może jak jestem zmęczona i mam dużo stresu to problem czasami powraca, wiec powtarzam kuracje i jest ok:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Czesc wszystkim Jeszcze raz sprobuje zapytac i mam nadzieje ze sie odezwiecie. Czy macie takie objawy jak sennosc? Ja mam taka straszna, ze czasami czuje jakbym miala zapasc w spiaczke. Nawet po 12 godzinach snu nie jestem zdolna do normalnego funkcjonowania. Juz nie pracuje, jestem na utrzymaniu mamy. Ale czy tak ma wygladac moje zycie? A co z zawrotami glowy? Ja nie wiem gdzie jestem, nie wiem co sie dzieje. Jakies nudnosci? Krzyzowanie sie wzroku? Moj guz jest nieaktywny, nie mam zadnych lekow, nie chca operowac, bo wszyscy lekarze twierdza ze moje dolegliwosci nie pochodza od guza. Prosze, pomozcie mi. Dodam jeszcze, ze wyniki wszystkich badan sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann123 Bylam na badaniu u bieglego nawet nie bylam badana ginekologicznie tylko wywiad i przeglad dokumentacji lekarskiej.Na koniec pan doktor powiedzial ze jestem chora i on to napisze ale co sad z tym zrobi trudno powiedziec.Wiecie zrobilam prl by miec swierzutki wynik no i dodam ze przerwalam leczenie.Wynik przy normie do 25 mi wyszedl 330 !!! Co do siostry to by dostac sie ze skierowaniem do neurologa to istny koszmar po mimo napisania na skierowaniu pilne terminy sa po pol roku siostra sie zdecydowala isc prywatnie no i zrobila tez prl i przy normie do 25 jej wynik wyszedl 44 i cos po przecinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann123 No juz mam za soba badanie przez bieglego sadowego.Badana ginekologicznie nie bylam.W zasadzie wszystko odbylo sie szybko przejrzenie dokumntacji leczenia wywiad ze mna i juz.Na koniec doktor powiedzial ze jestem chora i to napisze ale co zrobi sad dalej z tym ciezko mu powiedziec.Wiec bede czekac.Moj wynik prl przy normie do 25 a moj wynik 330 normalnie rewelacja lekarz powiedzial ze bardzo wysoka jest no i powiedzialam ze musialam przerwac leczenie i ze zostalam bez srodkow do zycia i leczenia. Co do siostry wynik prl jej wynosi 44 przy normie do 25 bedzie szla prywatnie do neurologa poniewa terminy na skierowanie sa po okolo 6miesiecy a na skierowaniu pisze ze pilne lecz na nikim nie robi to znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPRASZAM ZA ZASMIECANIE FORUM ale kurcze post mi nie chcial wejsc i po paru minutach sprawdzilam ze nic nie weszlo z nie checia napisalam kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smolidoli- to faktycznie prl od razu poszła do góry. Te czuby w ZUS nie mają zielonego pojęcia, że to choroba przewlekła i leczenie czaem trwa do końca życia, a w Twoim przypadku po operacji to w ogóle renta powinna być na stałe- ale powszechnie wiadomo, że kontakt z ZUS i posiadanie wszelkiego rodzaju świadczeń to jak z bombą- nigdy nie wiadomo kiedy wybuchnie. Życzę Ci dużo siły Smolidoli- nie wiem jaką masz sytuacje ale moim zdaniem w takim przypadku jak najszybciej powinnaś się znaleźć w szpitalu z informacją o nieustanie pogarszającym się Twoim stanie i do tego szpital powinien wystąpić z wnioskiem o refundacje dostinexu dla Ciebie- ZUS zabierając Ci świadczenie naraził Cię na utratę zdrowia. Megii -dzięki-Nizoral stosowałam, ale niewiele pomógł-musiałabym myć nim głowę codziennie chyba :( Kobiecinka- to ok- pisz na bieżąco co tam u Ciebie Gruczolanka- moim zdaniem powinnaś udać się do innego specjalisty, który potwierdzi opinię wcześniejszych lekarzy, że wszystko jest ok i przede wszystkim kompleksowo zbada Cię raz jeszcze. Czasem jest problem z hormonami i na tym się tylko skupiamy a można przeoczyć coś innego. Organizm to całość i trzeba mieć to na uwadze- niestety nie wszyscy lekarze tak do tego podchodzą. U mnie np. bóle głowy zbiegały się- bo z jednej sttrony gruczolak a z drugiej przebyty półpasiec okolicy czołowej, który jak się okazało-uszkodził nerwy i te bóle już tak zostaną na zawsze- ale bec gruczolaka boli mniej, więc czasem mam problem ze zwykłym bólem głowy- jak każdy i tyle :) Takie objawy jak piszesz czasem też mogą pochodzić od kręgosłupa, a może wzrok czy też objawy migrenowe- pomysłów jest wiele- ważne aby dobry specjalista w końcu powiedział Ci co to jest i temu zaradził- bo jak człowiek nie wie, a objawy nie ustępują to stres i nasza wyobraźnia o tym co to może być wcale nie pomaga, więc zmykaj szybciutko do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikol2003
Witam Was dziewczynki:) Bylam u tego lekarza dostalam skierowanie na badania hormonalne bo neistety nie mam ze soba badac z polski i zobaczymy...jak narazie to powiedzial mi tylko tyle ze jak cos bedzie nie tak do da mi jakies tabletki i tyle...poczekamy zoabczymy... Kobiecinka ciesze sie ze resonans wyszedl oki :) Pozdrawiam Was kobitki goraco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Ann 123 Dzieki ,ze sie odezwalas. Mialam juz milion badani wszystko niby w porzadku. A ja czuje sie coraz gorzej. Poza tym mam juz mysli takie, jakich nie powinnam miec, dlatego dostalam tabletki na depresje. Wiem ze jej nie mam, bede miala jesli nikt mi nie pomoze. Sama nie wiem do jakiego jeszcze specjalisty moge pojsc, bylam juz wszedzie. W tym tygodniu mialam badana krew na celiakie, tak strasznie chcialabym zeby wynik byl pozytywny. Ja juz nie moge tak zyc. Kazdego ranka otwieram oczy i sie boje, boje sie nowego dnia, bo juz wiem jak sie bede czula.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
DO MIRGA BYLAM NA BIELANACH,KORTYZOL DALEJ POZA NORMA I ZASTANAWIAJA SIE NAD USUNIECIEM NADNERCZY.A CO U CIEBIE?BYLAS NA BIELANACH?JAK WYNIKI?POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Jestem świeżo po zdiagnozowaniu acromegalii a tym samym gruczolaka przysadki wielkości 13,5 mm. Mam pytanie: jak długo przygotowywano Was do operacji przy podobnej wielkości gruczolaku? Mi powiedziano, że 12 miesięcy będę dostawać Sandostatin LAR 30ml.Czy to nie za długo i nie za duża dawka (domięśniowo raz na miesiąc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Jestem świeżo po zdiagnozowaniu acromegalii a tym samym gruczolaka przysadki wielkości 13,5 mm. Mam pytanie: jak długo przygotowywano Was do operacji przy podobnej wielkości gruczolaku? Mi powiedziano, że 12 miesięcy będę dostawać Sandostatin LAR 30ml.Czy to nie za długo i nie za duża dawka (domięśniowo raz na miesiąc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Jestem świeżo po zdiagnozowaniu acromegalii a tym samym gruczolaka przysadki wielkości 13,5 mm. Mam pytanie: jak długo przygotowywano Was do operacji przy podobnej wielkości gruczolaku? Mi powiedziano, że 12 miesięcy będę dostawać Sandostatin LAR 30ml.Czy to nie za długo i nie za duża dawka (domięśniowo raz na miesiąc)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
Witam wszystkich na forum :) Mój mąż w poniedziałek wybiera sie na oddział neurochirurgi w Katowicach Ligocie i chciałabym wiedzieć czy można tam zabrać ze sobą laptop? Czy ktoś z Was był tam ostatnio operowany, chodzi o usuniecie makro gruczolaka przysadki mózgowej. czy mógłby opisać pobyt i zabieg . Pozdrawiam i czekam na odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
witam wszystkich W poniedziałek mój mąż wybiera się na zabieg usunięcia makro gruczolaka przysadki mózgowej do Katowic Ligoty do dr Rudnika i mam do Was pytanie czy można tam mieć laptopa. Jeżeli ktoś był tam na zabiegu mam prośbę żeby opisał jak wygląda zabieg i pobyt na oddziale :) Raczej na forum opisywane są pobyty w Warszawie , ale mam nadzieję że znajdzie sie ktoś z Katowic Jestem strasznie zestresowana , nawet chyba bardziej niz mój mąż a dodam jeszcze ze jestem w 5 miesiącu ciąży i martwię się podwójnie. Pozdrawiam i czekam na wiadomości Kejferek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejferek
sorki za powtórki tekstu , ale posty wchodzą tu okrutnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena pp
Mam pytanie: czy na skierowaniu na rezonans mieliscie napisane rezonans głowy czy rezonans przysadki? Bo na moim skierowaniu pisze RM głowy,i nie wiem czy jest jakas roznica jesli chodzi o zbadanie przysadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
helena musi być napisane RM przysadki, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
DO SYLWI S. Witam cieplutko ja ciągle czekam na telefon od dr.Witka ma mnie polożyć w tym miesiącu ale czy do tego dojdzie to zobaczymy na całe szczęście trzymam się Wrocławia i tam mam kontrolę w czerwcu wyniki we Wrocku OKY tylko ten rezonans z listopada z Bielan jest nie ciekawy.Wogóle waga staneła w miejsu dobrze że mi humor dopisuje.Załamałaś mnie nadnerczami kurcze są tego pewni że powinnaś usunąć obie ja wiem że mi też chcieli ale stwierdzili 11 lat temu że jestem za młoda choć nadal się tak czuję.to jest nie usunięcie zęba zadzwoń do dr. Zielińskiego zapytaj szczerze poradż się też jago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m-y-c-h-a
Cześć :) u mnie wykryto mikrogruczolaka gdy miałam 14 lat - obecnie mam 26. Przez cały tek czas zażywał Bromergon 3 tabletki dziennie. Prolaktyna przy tej dawce utrzymuje się w górnej granicy norny, po pórbie odstawiania tabletek zaczyna momentalnie wzrastać. Ogólnie podczas tych lat wszystko było w jak najlepszym porządku, miesiączki były regularne, kontrolne rezonanse ok aż do lutego tego roku. Od lutego wymioty, nudności, podwyższona, temp. zawroty słowy, senność itp. lekarz rodzinny prawie 3 miesiące leczył mnie na grypę żołądkową, w tym tyg. się poddała i powiedziała, że mam go gastrologa jechać. Jutro jadę do mojego endokrynologa - zastanawiam się, czy po tylu latach zażywania Bromergonu nagle przestał mi pasować ???? Czy może ktoś miał podobne reakcje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga 19
czesc. :) moj ginegolog po zwyklym wywiadzie (badanie ginekologiczne wyszlo ok) stwierdzil ze prawdopodobnie mam gruczolaki przysadki. i zazywam od niedawna bromergon. czy jak biore ten lek to czy moge tez stosowac tabletki antykoncepcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×