Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość moniia33
a jaki lek zazywasz??mi doktor powiedzial ze nie zmniejsza mi sie gruczoalak i jest na skrzyzowaniu neru wzrokowego i bedzie mi się wzrok pogarszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia1967
Witam, drogie Panie i nie tylko (Panowie też) dowiedziałam się że w Czechach jest prowadzony zabieg 'gamma knife" niestety jest on płatny (ok.12 tys) polegający na niszczeniu komórek rakowych (w tym gruczolaków), wysłałam do Czech dokumentację medyczną syna tj.RMI z opisami po angielsku, pole widzenia i tp. ale niestety guz syna jest za duży 2,4 cm i za blisko nerwów wzrokowych , więc nie podejmą się tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
Ja mam 2,5 cm i mam operację na początku grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
jeszcze raz ponawiam prośbę: jeśli ktoś z akromegalią miał robine testy hamowania GH glukozą, bardzo prosze o wyniki. Interesuje mnie czy możliwe jest aby zamiast hamowania czyli zmniejszania Gh był wzrost. dziękuję serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga52, u mnie jest różnie, raz rośnie raz spada, NAWET PO SANDOSTATYNIE. Jak będę miała naprawiony komputer w domu to napiszę więcej. Pozdrawiam pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynka77
Witam wszystkich, od dłuższego czasu czytam Was, bo mam stwierdzonego rezonansem gruczolaka 10mm, i wysoką prolaktynę, ok, bardzo wysoką prolaktynę. Nie pisałam, bo czekałam jak się wszystko potoczy. W Akademii Medycznej w Gdańsku byłam, dostałam Bromergon. Zostałam poinformowana, że takiego prolaktynowego 10mm gruczolaka się nie operuje, choć, leczenie może trwać latami, oraz, że dostałam Bromergon, ponieważ jest przebadany na kobietach w ciąży, a Dostinex nie był na kobietach w ciąży badany; dlatego Bromergon. Dawki będą stopniowo zwiększane. Zobaczymy, fajnie by było, żeby się udało w niedługim czasie zajść w 1 ciążę. Pozdrawiam, p77 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pisze do moniia33 a powiedz mi gdzie zielinski przyjmuje prywatnie tez w szpitalu a juz wiesz na pewno ze bedziesz miec w grudniu operacje i jak dlugo bedziesz lezec pozdrawiam a czy przed operacja tez bierzesz sterydy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynka 77 jeśli tylko tolerujesz dobrze bromergon i jest też wymierny efekt leczenia w postaci poprawy wyników badań to będzie dobrze. Ja znam specjalistów, którzy mają też pozytywne doświadczenia w prowadzeniu ciąży zarówno na bromergonie jak i na norprolacu. Ja mam za sobą gruczolaka 7 mm i jestem szczęsśiwą matką od 5 lat, a teraz leczona przez trzy lata dostinexem doczekałam się kolejnej ciąży. Dostinex oczywiście odstawiono. Jestem na luteinie- tak jak za pierwszym razem- chociaż teraz w większych dawkach. Masz bardzo pozytywne nastawienie do leczenia i trzymaj się tego- zapewniam marzenia się spełniają- trzeba tylko bardzo wierzyć i chcieć- pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
do monika.l Jutro mam dzwonic i ma mi podac termin juz ostateczny, bo bedzie na dyzurze w szpitalu. Przyjmuje na ul.Mokotowskiej prywatnie, a o sterydach nic mi nie mowil, dostałam kartke co mam zrobic jakie badania 2 tyg.przed, zaszczepic sie na zoltaczke i stawic sie na operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniia33 dzieki za odpowiedz a o ktorej mozesz do niego dzwonic bo chciala bym tez sprobowac umowic sie szybciej na wizyte bo mam dopiero w listopadzie a tak prywatnie moze bedzie szybciej jak mozesz odpisz i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika.I, jeżeli jesteś pod opieką dr Zdunowskiego, zna on termin Twojej wizyty u dr Zielińskiego i nic nie mówił o potrzebie szybszego załatwienia sprawy, to chyba nie ma sensu jechać prywatnie. Dr Zdunowski to świetny specjalista i jakby uważał, że potrzebujesz szybszej wizyty to sam by Ci ją załatwił. Życzę powodzenia i dużo zdrówka. Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
ja mam guza 2,5 cm i operacje bd miala w warszawie w dodatku beda probowac przez nosek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
do akro: Witaj kolezanko z takim samym rozmiarem guza:), kiedy bedziesz miała operację?leczysz sie u dr. Zielińskiego? do moniki.l moge Ci podac nr telefonu do dr.Zielińskiego na komórkę to mozesz i teraz zadzwonic, pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
Własnie dzwonilam do dr Zielińskiego, mam termin 3 stycznia, operacja 4 stycznia brrr juz sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monii33 dzieki juz mam telefon do dr.zielinskiego jednak nie bede przyspieszala wizyta jak ma tak byc niech jest ja mam wymiary 1,7cm 1,9cm a przed pierwsza operacja mialam 2,5 cm a jak metada bedziesz miec przez nos mi po pierwszej wyszla moczowka i biore na to leki i sterydy a dlugo bedziesz lezec przed operacja w szpitalu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
do moniki.l czyli mam rozumiec ze mialas juz jedna operację?jakiego mialas gruczolaka, czynnego hormonalnie? a ta moczówka musi zawsze wystąpic po operacji?i ile moze trwac?kiedy miałas operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Witam wszystkich forumowiczów.Pewnie już mnie nikt nie pamięta.Też miałam gruczolaka przysadki.Brałam Norprolac 75 i pomógł.Guz zniknął rok temu.Czuję się świetnie.Chciałam przypomnieć wszystkim, że cuda się zdarzają.Ja na ten cud musiałam czekać kilka długich lat.ale naprawdę warto! moi kochani śliczne główki do góry będzie dobrze!!!Trzeba tylko w to wierzyć. Serdecznie pozdrawiam Kasik69, smolodoli,tu_kasia, szamot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monii33 tak mialam juz operacje rok temu ale nie byl usuniety w calosci i nie kazdy ma moczowke po operacji u mnie akurat wystapila i biore na to leki jest to troche uciazliwe no ale coz takie zycie mialam nieczynny hormonalnie zobaczymy jaka bedzie decyzja czy operacja to sie okaze w listopadzie a ty bedziesz miec robione przez nos i jak dlugo bedziesz lezec po operacji mowil ci lekarz a ty jakies leki bierzesz odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
Do Moniki.l bede miala operacje przez nos i do tygodnia bede w szpitalu, z leków biore Norprolak bo na poczatku mialam duzą prolaktyne i byla diagnoza ze to guz prolaktynowy, ale ze na niego nie działa i nawet troche podrosł i ze jest duzy to mam decyzję o operacji, a Ciebie operowal dr.Zieliński?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniia33ja tez mialam wysoka prolaktyne i bralam dostinex tez leki nie dzialaja na guza wczesniej bylam operowana przez innego lekarza a teraz trafilam do dr. Zielinskiego i on ma ocenic czy bedzie operowal bo guz jest duzy tylko ze mi lekarz kazal brac endokrynolog przed operacja sterydy dlatego biore dostinex tez biore no i na moczowke wiesz kazdy przypadek jest inny jestem ciekawa co mi docent powie jak pojade do niego przez nos jest do wytrzymania szybko sie dochodzi do siebie po operacji bedzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do jaga52 witam. Pytasz się o wyniku hormonu wzrostu po obciążeniu glukozą.Ja będąc w szpitalu na badaniach profilu hormonalnego miałam robiony ten test i wyszło mi GH w 0min.23,5, w 30min.26,9, w 60min.26,7, w 90min.22,8, w 120 min 23,4 itd. Jak widzisz tez był wzrost tzn. że jest gruczolak aktywny. Jest mi przykro, że poddałaś się o ile pamiętam wcześniejszą korespondencję drugiemu zabiegowi operacyjnemu i myślisz że niewiele Ci dały. Jednak patrząc na moje wyniki masz je dużo niższe.W listopadzie mam sie ponownie położyć na badania po 6 zastrzyku Sandostatin Lar 30mg. Czy mogę Cie prosić o podanie maila bo chciałabym się podpytać w sprawie operacji i samego do niej przygotowania. Mój mail Iwibal@gmail.com.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniia33
do moniki.l jak duzy masz guz?kiedy idziesz do dr.Zielińskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniia33mam wielkosci 1.9 na 1.7 ale to byl wynik z czerwca teraz nie wiem czy znow nie urosl ide w polowie listopada do doktora zielinskiego a czemu pytasz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga2 super nowinka- oby tu na forum było takich jak najwięcej- wszystkiego dobrego Ci życzę Jak tak patrzę obiektywnie to chyba zdecydowanie więcej pozytywnych przypadków jest po leczeniu farmakologicznym niż po operacjach- ale wydaję mi się też, że to w dużej mierze od organizmu zależy i od tego czy w porę nasze objawy są celnie rozpoznane przez specjalistów. Wiadomo, że ta przypadłość jest bardzo ciężka do rozpoznania ponieważ czasem guz nie daje żadnych objawów, albo tylko takie, które nie od razu się kojarzą z chorobą i sugerują zapalenie lampki ostrzegawczej. To tak samo jest w przypadku nowotworów- często się trafia do lekarza i słychać- już się nic nie da zrobić :( Czemu nikt na to nie wpadnie aby bardziej skrupulatnie podchodzić do profilaktyki badań- czasem wręcz się słyszy, że pacjenci muszą żebrać o badania lub decydują się wykonywać je na własny koszt. Moim zdaniem idąc do lekarza gdy jesteśmy zwyczajnie przeziębieni już powinniśmy dostawać odgórnie skierowanie na podstawowe badania-morfologia, ob, mocz, cukier- to nie są żadne inwazyjne badania, a czasem już na tym etapie sporo się można dowiedzieć. W przypadku kobiet powinno się umożliwiać częstsze wizyty u ginekologa i do tego w pakiecie powinnyśmy dostawać skierowanie na badania hormonów oraz cytologię. Czasem tak niewiele trzeba aby coś ułatwić- mnie osobiście bardzo to dziwi, że mamy tyle mądrych ludzi wokół a nikt nigdy nie bierze pod uwagę najprostszych rozwiązań- zawsze wszystkie przepisy, wytyczne, reformy polegają dosłownie na tym, jakby jechać z Łodzi do Warszawy przez Zakopane- jak można coś zrobić prosto to zwykle zaczynają się schody:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
do Iwibal: dziękuję Ci za informacje moj mail: j.olesik@ajd.czest.pl chętnie podzielę sie uwagami odnośnie operacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniika33
Do Moniki.l tak pytałam kiedy idziesz do dr bo jestem ciekawa co powie,bez sensu ze te gruczolaki odrastaja, ja ide na operacje ale chodzi mi po glowie ze jak to cholerstwo znowu po jakims czasie odrosnie?i co znowu operacja?jakie mialas objawy ze wykryli Ci gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123 jeszce raz GRATULUJĘ!!!:-)i pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa30
Kobietki, czy przy zwykłym rezonansie magnetycznym głowy bez kontrastu można wykluczyć gruczolaka, czy trzeba zrobić rezonans samej przysadki i to z kontrastem? Od dłuższego czasu borykam się z różnymi dolegliwościami, których żaden lekarz nie jest w stanie "zebrać do kupy" i zdiagnozować, a ja sama na podstawie dostępnych informacji podejrzewam, że to może być właśnie gruczolak... Jakie badania powinnam zrobić, żeby to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×