Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Kilcia
Do gruczolanki Może wydzielać hormon wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Kilcia Prolaktyne tez mam podwyzszona. Dlaczego myslisz ze chodzi o hormon wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Ponieważ masz hormon wzrostu podwyższony no a co do prolaktyny,to chyba mówiłaś że masz czynnościową?To wykluczyłam że Twój guz wydziela prolaktynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Kilcia Nie wiem nawet co to jest prolaktyna czynnosciowa, nie orientuje sie w ogole w gruczolakach czynnych hormonalnie. Do tej pory myslalam ze moj guz jest nieaktywny i tylko na ten temat szukalam informacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam do was pytanie slyszeliscie o nozach gamma nowa metoda usuwania guzow mozgu tez ponac gruczolakow ,czy ktos z was mial taka metoda usowane .prosze o wypowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Do gruczolanki Miałaś robiony kiedyś test obciążenia metoklopramidem?On określa rodzaj hiperprolaktynemii. Jaki jest Twój wynik prolaktyny?Możesz mieć guz mieszany wydzielający hormon wzrostu i prolaktynę. Powinnaś mieć dokładną diagnostykę najlepiej w szpitalu na oddziale endokrynologicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Kilcia Nigdy nie mialam takiego testu, dlatego, ze przez 2 lata mialam badania hormonalne mniej wiecej co kilka miesiecy i zawsze byly w porzadku. Dopiero teraz wyszlo, ze mam podwyzszony hormon wzrostu i prolaktyny, ktora wynosi 25.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1976
Witam! Otrzymałam skierowanie od swojego endokrynologa na operację guza, który jest gruczolakiem przysadki powodującyn chorobę cushinga. Wczesniej bylam leczona długo przez ginekologa na zaburzenia cyklu trądzik cyprestem. dopiero wysokie cisnienie i przyrost wagi spowodował że diagnostyka była głębsza zbiórki moczu różne badania 2 pobyty na klinice i dopiero diagnoza, Otrzymałam skierowanie od endokrynologa do wawy do profesora Zielińskiego. Niemniej popierwsze terminy a po drugie czytając fora i zbierając dzisiątki informacji chyba zdecyduję się na centrum onkologii i dr Kunickiego A to dlatego że ponoć tam mają największe doświadczenie w operacji endoskopowej czyli przez nos i mikroskop . A mi zalezy na szyblim pójściu ciu do pracy i krótkiej rekonwalescencji. Konsultowałem z endokrynologiem który nie ma pojęcia o tym ale też słyszał że tam to robią dużo i skutecznie.i tak jesze o tym poczytam bo to za trudne by wybrać od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Do gruczolanki Powinnaś być pod kontrolą endokrynologa, który właściwie poprowadzi diagnostykę i leczenie. Nie masz bólów głowy?Dobrze by było zrobić też rezonans głowy z oceną przysadki, ale jak będziesz u endokrynologa to on Cię właściwie pokieruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniac
Witam, Pół roku temu trafiłam do endokrynologa po uprzednich długich wizytach u ginekologów. Mlekotok, zaburzenia miesiączkowania, bóle głowy. W końcu dostałam skierowanie na poziom hormonów. prolaktyna wyszła mi 303 ng/ml, porezonansie wykryto gruczolaka 7/4mm z krwawieniem. Mój endokrynolog przpisał mi bromergon i uspokaja że nie jest źle i ten lek mnie wyleczy. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalaaa
Hej! Ze względu na znacznie podwyższony poziom prolaktyny od kilka lat, miałam niedawno rezonans. Nie stwierdzono makrogruczolaka, nerwy wzrokowe są ok, ALE w opisie pojawiło się coś niepokojącego, a mianowicie ziarnista struktura przysadki. Czy ktoś wie co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Wcześniej miałaś jakąś zmianę w przysadce?Miałaś leczonego guza?Może dlatego teraz przysadka ma postać ziarnistą?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolanka
Czesc Kilcia Jestem pod opieka endokrynologa. Co kilka miesiecy mam badania na hormony, co pol roku mri przysadki. I tak juz 2 lata. Dopiero badania krwi w tym miesiacu wykazaly podwyzszona prolaktyne i hormon wzrostu, a moja pani doktor mowi ze to normalne. Mi sie wydaje ze nie. Tykm bardziej ze zle sie czyje. Pobolewaja mnie oczy, mam cisnienie w glowie, jestem caly czas senna i bez energii do czegokolwiek. Najgorzej jest jak sobie usiade na chwile albo sie poloze, pozniej nie moge z miejsca ruszyc. Mam bardzo slabe rece i nogi. Nie wiem co mam o tym myslec, ale juz nie mam sily na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Czy wcześniej kiedykolwiek miałaś guz w przysadce?Może dlatego ma teraz postać ziarnistą?Warto by było zrobić dokładną diagnostykę prolaktyny i hormonu wzrostu(test obciążenia glukozą) no i wszelkie mozliwe konsultacje (neurologiczna,okulistyczna, ginekologiczną,). Najlepiej by było gdyby Cię skierowała na oddział endokrynologiczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Witajcie.Powiedzcie mi prosze czy ktoś z was podczas operacji gruczolaka przysadki przez nos miał pobierany ,,kawałek skóry'' z uda?Dziwi mnie to troche ale własnie moja siostra miała operacje wczoraj i tak neurochirurg powiedział po operacji jej. Boże tak sie martwie czy czasem nie uszkodzili przysadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaC Twoje wyniki są podobne do moich początków potwierdzenia choroby tylko nie wiem co oznacza -gruczolak z krwawieniem??? Istotnie leczenie tej przypadłości rozpoczyna się od bromergonu- pamiętaj, że najlepiej organizm stopniowo przyzwyczajać do tego leku zwiększając dawkę aż do docelowej jaką Ci lekarz przepisał i potem po dwóch trzech tyg robić kontrolę prl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
Spokojnie są czasami sytuacje że trzeba pobrać tkank ę z uda ja też miałam pobieraną za pierwszym razem 9 lat temu zaś podczas druguej nie.to zależy od wielkości guza i ubytku jaki zostaje po operacji węc spokojnie.Wszystko jest oky.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Pomóżcie bo już nic nie rozumiem. Byłam dzisiaj u endokrynologa i ona sama już nic nie wie. Wyniki które zleciła poprzednio(TSH i fT4 oraz sód)są w normie,choć sód w dolnej granicy... Nie rozumiem czemu raz fT4 jest bardzo wysokie a raz w normie( różne laboratoria). któremu wierzyć?Teraz mam zrobić pole widzenia u okulisty bo jeśli guza nie ma to pole powinno być w normie,a jeśli coś jest z polem widzenia,tzn ze guz nadal jest(ostatni rezonans zaprzeczył jego obecności). A powiedzcie jeszcze co znaczy z punktu endokrynologicznego obniżony sód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Mirga dzieki za informacje:))Martwie się bo moja siostra miała operacje w czwartek a dzis wtorek i od niedzieli gorączkuje jest nadal w szpitalu pobierali jej krew na badania i mocz czy nie jest przeziębiona ehh a myslałam,że szybko wyjdzie jak czytałam inne fora ale wiadomo kazyd oraganizm jest inny i zależy też od operacji,wielkości guza i takie tam:((( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Czy robiąc badanie prolaktyny powinnam odstawić bromergon?Miałam lub nadal mam mikrogruczolaka przysadki który wydzielał na pewno prolaktynę, czy to znaczy ze guza na 100% nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wszyscy mam dla was nowe wiadomosci jest nowa metoda usowania guzow noze gamma bylam juz na takiej konsultacji jest juz to refundowane przez kase chorych i lekaze powiedzieli ze takie guzy jak gruczolaki tez usowaja jest to metoda laserowa i w ten sam dzien wychodzi sie do domu a po 7 dniach mozna wrocic do pracy zadnych skutkow ubocznych sie nie ma to jest najnowsza metoda robia to tylko w warszawie pozdrawiam wszystkich warto poczytac i zobaczy takze skonsultowac trzeba wejsc ,www.allenort .pl zobaczcie kto jest zainteresowany pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wszyscy mam dla was nowe wiadomosci jest nowa metoda usowania guzow noze gamma bylam juz na takiej konsultacji jest juz to refundowane przez kase chorych i lekaze powiedzieli ze takie guzy jak gruczolaki tez usowaja jest to metoda laserowa i w ten sam dzien wychodzi sie do domu a po 7 dniach mozna wrocic do pracy zadnych skutkow ubocznych sie nie ma to jest najnowsza metoda robia to tylko w warszawie pozdrawiam wszystkich warto poczytac i zobaczy takze skonsultowac trzeba wejsc ,www.allenort .pl zobaczcie kto jest zainteresowany pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monika.l Dzięki za info o Gamma Knife. Rzeczywiście od 15 sierpnia jest podpisana umowa z NFZ i zabiegi na przysadce są refundowane. Mam nadzieję, ze nie będę musiała z niego korzystać (jedną operację mam za sobą) ale warto wiedzieć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Siostra moja dzisja wychodzi do domu po operacji gruczolaka.Kontrola za miesiac u endokrynologa a za 4 rezonans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
A ja biorę bromergon i guza nie ma, nie ma tez ubytków w polu widzenia,także wygląda na to ,ze jestem zdrowa póki co.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden z wysoka prolaktyna
norma dla mezczyzn prolaktyny od 4 do 15 ja mam 25 z tego co czytam, gruczolak najbardziej prawdopodobna przyczyna :( wiem, ze to damskie forum, znalazlem ten watek przypadkiem w google, sa tu jacys faceci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie wiecie może jakie są wymagania żeby poddać się tej metodzie gamma w usuwaniu guza przysadki??czy może to zależy od rozmiaru guza i przez jakiego lekarza można się tam dostać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszaniec
do : taki jeden z wysoka prolaktyna, faceci tez sa ja mam akurat akromegalie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam oto moj rezonans kontrolny po 3 miesiacach od operacji stan po operacji przysadki mozgowej przysadka mozgowa o wkleslym gornym zarysie z lejkiem polozonym asymetrycznie po stronie prawej pomiedzy tylnia czescia przysadki a platem skroniowym po stronie lewej w miejscu widocznego w badaniu poprzednim guza widoczna jest tkanka o nieregolarnych wkleslych zarysach i innym sygnale niz guz (posrednim w t1 i t2 )ma ona wymiary na przekroju czolowym 15,7 19,2 oraz ap 18,5 w jej czesci srodkowej widoczne ognisko bezechowe zmiana ulega jednolitemu wzmocnieniu kontrastowemu z wyjatkiem czesci centralnej obraz jest niejednoznaczny -zmiany pooperacyjne?guz? jak sadzicie czy to guz? w tak krotkim czasie by odrosl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×