Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość guzek
jesli ktoras chcialaby odkupic ode mie dostinex (za polowe ceny) to mam pare opakowan. dokladnie 5 opakowan po 2 tabletki. cena 40 zl za opakowanie! czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 28
hej dziewczyny! Do Feme: słuchaj ja słyszałam o takich problemach - bo hormon wzrostu jest produkowany przez przysadke - i jak zresztą wiele innych hormaonów - niezbędnych do życia. Więc jeśli przysadki nie ma to trzeba stosować terapię zastępczą. Ale jest też hormon odpowiedzialny za korę nadnerczy czy coś takiego - i tego nie wolno zlekceważyć. Wiec myślę ze musicie trafić do dobrego lekarza który zbada WSZYSTKIE hormony. również tarczycę. Uważam że lepiej dmuchać na zimne i zrobić wszystkie hormony. Trzymam kciuki i powodzenia. niestety o niektóre badania pacjent musi sie sam upomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 28
Do Iwona 83: słuchaj, jeśli coś zaczyna się dziać z gruczalakiem - to lepiej faktycznie obserwować - jak lekarz tak mówi. Chociaż ja wolałabym to skonsultować z innymi lekarzami. To poważnie brzmi i moze wręcz przeciwnie lepiej szybko usunąć. jak chciałabyś skonsultować z neurochirurgiem z w-wy który mnie operował to służe namiarami. poprostu jedziesz do w-wy na konsulatcje do Instytutu - a tam operują parę gruczalaków dziennie więc mają niezłe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWONA83
Do Iwona 28: Dzięki za odpowiedz! Słuchaj , ja wczoraj byłam znów u endokrynologa i lekarka powiedziała mi ,że nadal mam brać bromergon i za pare miesięcy będziemy kontrolować tego gruczolaka. A co do tej operacji to narazie nie ma pośpiechu bo naszczęście nie uciska on żadnych nerwów a ten krwiak to może się wchłonić! ( tak mi powiedziała endokrynolog) I przecież jak usuneliby mi tego gruczolaka to wtedy nie mogłabym zajść w ciążę ( tak wyczytałam na tym forum!) ,a na tym bardzo mi zależy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 28
Hej to nieprawda że po usunieciu gruczolaka nie mozna zajść w ciążę - wręcz przeciwnie - z niektórymi gruczolakami nie można zajść w ciaze ponieważ niektóre gruczolaki (może nawe w większej części) mają wpływ na hormonny. Np u mnie był problem z miesiączką - i u wielu dziweczyn na forum - a po operaji wszystko wraca do normy. Także operacja jest decyzją (którą nie łatwo podjąć) napewno ryzykowną - jak każda inna ale nie jest wyrokiem. mnóstwo dziewczyn m in ja podjęłam decyzje o operacji właśnie po to aby móc zajść w ciażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 28
A tak poza tym - ja bym nie ufała jednemu lekarzowi - już pisałam wcześniej - że dodatkowa konsultacja to koszt tylko biletu do w-wy a sprawa jest poważna bo od tej decyzji dużo moze zależeć. I pamiętaj że farmakolog czyli endokrynolog ma zawsze inne spojrzenie od neurochirurga. Ten drugi myślę ze często ma inne spojrzenie - ale również zupełnie inną praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona 28
Niestety trudno zanleżć dobrego i sumiennego lekarza. A to jest TWOJE ZDROWIE - a nie lekarza, który może (tnz nie chodzi o konkretnie tego) sobie zaczyna testować leki - może zadziała a może nie. Słuchaj to nie jest naprawdę katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ola 27- dzieki za odpowiedz. Ciesze sie, ze u Ciebie wszytsko sie ulozylo. Ja byłam w Słupsku na konsultacji u profesora Kaweckiego i okazało się, ze mikrogruczolak ktory nie uciska na nerw wzrokowy i w sumie za bardzo nie przeszkadza nie musi byc operowany. Kazal za rok zrobic mi rezonans i jesli nic sie nie zmieni tzn nie urosnie to nic nie trzeba z nim robic. Bardzo sie ucieszylam. Inna dobra informacja, ze po roku brania bromergonu 3 x dziennie dostalam okres:) Chyba nie jest az tak zle jak myslalam. Dziewczynki głowy do gory. Z mojego doswiadczenia wynika ze trzeba byc po prostu cierpliwym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 16
Hey :) mam 16 lat w zeszłym roku wykryto u mnie makrogruczolaka przysadki ogólne moje objawy tego dlaczego musiałam znaleśc sie w szpitalu były dośc nie przyjemne...mialam powiększone węzły chłonne, nie widziałam na jedno oko, i wymiotowałam. Lecze sie w krakowie, lecz lekarze niewiele z tym robią mimo iż po drugim rezonansie okazało się ze gruczolak mi nie urusł to ja sie czuje cały czas xle,,,,nie mam apetytu a tyje!!!! chociaż..czasami mnie najdzie i jem i jem i jem i konca niewidać:/wyniki hormonalne również mam dobre......i cóż ja mam teraz zrobić??aa..i on tzn ten makrogruczolak ma 1,5cm...dla mnie to baardzo duzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to jest duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 16
ale dla lekarzy którzy mnie "lecza" jest to całkiem niewiele:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powyzej 1 cm
to juz makrogruczolak takze badz czujna . Teraz do lekarzy to strefa ograniczonego zaufania powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka18
DO EWY16 1,5 cm to jeszcze nie panika mój mąż miał ponad dwukrotnie większego. Nosek do góry oczywiście nie lekceważ tego, ale też i nie panikuj, zobaczysz wszystko będzie dobrzE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 16
a czy przez tego gruczkolaka mozna umrzec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 1
Witam. U mnie jak narazie jest podejrzenie gruczolaka. Od kilku dni biorę bromergon i za msc. mam powtórzyc badanie prolaktyny. Ale gdy robiłam je pierwszy raz dawano mi jakąś tablketke i po godzinie byłam kłuta drugi raz. Czy za każdym razem podczas tego badania dają te tabletkę?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedni mowia ze nie mozna
umrzec a ktos tu napisał ze mozna jednak , nie wiem od czego to zalezy , moze od rozrostu guza , zezłosliwienia? ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny w piątek byłam u gin. i załamała ręce nad moimi wynikami dzis od rana byłam w lab. wyjasnic to i okazały sie byc takie same niewiadomo co może byc przyczyna i stawiamy na gruczolaka przysadki prolaktyna nie jest duża 600 ale LH 122,8 Gin. powiedziała że jestem pierwsza która ma tak wysokie LH jak wygląda to u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ani Ani
a jakie masz objawy ? moze to tylko zaburzenia hormonalne czynnosciowe? a nie gruczolak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znowu ja ;) Zrobiłam badania hormonalne chyba wszystkie jakie są i tylko te co by wskazywały na "to" sa przekroczone. Od 2 lat mój organizm doslownie sypie sie od 12 lat mialam regularnemiesiączki bez nawet 5 dniowego spoznienia przez tyle lat obecnie czekam na 3 miesiączke w tym roku. 3 lata temu miałam gruczolaka piersi (usunięty) obecnie mam znów go (potwierdzony biopsja ze gruczalowłokniak) i w drugiej małe torbielki. Rok temu przez 3 miesiące brałam tab.anty zeby unormowac hormony i do dzis mam bóle glowy myślałam ze to migreny po anty. Zeby było "śmiesznie" na ostatniej wizycie lek. powiedziała ze z wynikow to albo gruczolak przysadki albo ciąża pozamaciczna. Ciąza odpada. Narazie wcinam przez 2 tyg. tabletki na wywolanie okresu i 2 tyg. moja lek. ma urlop rany ile mam czekania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci Aniu ze rzadko
wystepuja gruczolaki które produkuja nadmiar LH! ale owszem bywaja. A moze masz policystyczne jajniki? czy oprócz braku miesiaczki i bolów głowy masz jakies inne dolegliwosci, nadmierne owłosienie , mlekotok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci Aniu ze rzadko
napisz na podstawie jakich wyników tak swierdzono ???? musi byc rezonans inaczej to sa TYLKO przypuszczenia ! A jakie leki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafanapoli- Do Ewy 16
A pro po twojego pytania czy można umżeć. Wszystko zalerzy od twojego organizmu. Ile masz wzrostu wagi wiek też ma znaczenie. Moja mama (48l.) miała gruczolaka 2 cm i leczyła się w Krakowie. Jedz na konsultacje do Katowic lub Warszawy. To najlepsze ośrodki w Polsce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ma wspolnego
waga i wzrost??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorki ale 2 cm
toz to Mama nie miała objawów wczesniej ? czy zaniedbała sprawe? moze miała inne towarzyszace choroby?. Nie pisz tak stanowczo bez zadnego konkretu , Kraków ma tez dobrych specjalistów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka 18
gruczolaki zwłaszcza hormonalmie nieme nie dają znać o sobie latami. A że sa to guzy łagodne rozrastają się b. powoli nie wrastają w okoliczne tkanki nie naciekają, nie dają przerzutów dlatego bytują sobie po cichutku bez naszej wiedzy. Dopiero gdy coś się dzieje np. uciążliwe bóle głowy, zanik pola widzenia(ucisk na nerw wzrokowy) jest sygnałem, że coś nie tak. Diagnozę może ptwierdzić rezonans lub tomograf, nie koniecznie badania hormonalne jak wyżej wspomniałam dotyczy to gruczolaków hormonalnie nieaktywnych. Można zatem z tym chodzić nieświadomie nawet kilka lat. GRUCZOLAKI TO ZMIANY ŁAGODNE od tego się nie umiera, ale daja przykre w konsekwencji dolegliwości- burze hormonalne, bóle głowy, zawroty głowy, ograniczenia pola widzenia do utraty wzroku. Badanie potwierdzające charakter zmiany to badanie histopatologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Lusi? Ania , Ewelina gdzie Wy jestescie ale tu ciszaaa Ja jestem po rezonansie i NIE MA Mikrogruczolaka 5 mm!!! hurra warto było zazywac bromek przez tyle lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
witaj;) no ja ostatnio jestem troszke zalatana i nie mam czasu zeby nawet tu zajrzec ;/ ciesze sie ze u Ciebie tak wszystko dobrze sie ulozylo :) i trzymam kciuki zeby juz tak zostalo ;) ja juz bylam na badaniach kontrolnych w AMG ale wyniki byly takie sobie - znow dostalam bromergon i po nim prolaktyna na szczescie ruszyla w dół ;) w poniedzialek rowniez ja ide po wyniki rezonansu i licze na sukces, chociaz juz wiem ze cos mi tam zostalo tylko nie wiem ile tego jest.... mam nadzieje ze niewiele ;) i ze w moim przypadku tak jak w Twoim Prolaktynomo, rowniez bromergon da sobie rade ;) buziaki dla wszystkich czytajacych i odwiedzajacych te strone!!!;* paaaaaaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj znac Ewelino a jesli nawet cos zostanie to bromergon da sobie rade! Ja musze byc pod opieka endokrynologa w razie gdyby \"cos\" bo wiadomo ze gruczolaki lubia \"odrastac\" ale skoro sladu nawet po nim nie ma to moze nie czeka mnie zbyt szybki odrost. Prolaktyne mam super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 16
No a u mnie endykronolodzy nie badali poziomu prolaktyny...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asterjurek
jestem na rozdrożu może mi ktoś powie gdzie szukać pomocy mam makrogruczolaka o wymiarach 19x22x32 ale do tego w części nasiodłowej uciska i przemieszcza skrzyżowanie wzrokowe.Lejek ustawiony skośnie na stronę lewą,przemieszczony do tyłu.Tętnica podstawna przylega do tylnej części guza.Tak wygląda mój rezonans.Moje ACTH53,6:PRL>200 po miesiącu przyjmowania Bromergonu6,35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×