Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Kasia17
jeszcze nie, pewnie jak coś w tym rezonansie wyjdzie to trzeba będzie to zrobić.. a tak wogóle to pierwszy raz z tą całą prolaktyną spotkałam się na tym forum - lekarz nic o tym nie wspominał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
Hello, Faktyczne ostatnio się nie odzywam ale poczytuje nasze forum. Przygotowuję sie do operacji. Dużo badań muszę zrobić. Nawet na HIV, zaszczepić się na żoltaczkę i 1000 innych. Zaczęłam zeby zdążyć zwłaszcza ze dzisiaj byłam ostatni tydzień w pracy bo.........rozpoczęłam dłuuuuuuuuuuugi weekend i wyjeżdzam do Paryża na cały tydzień. Cieszę się bardzo ponieważ ostatni okres w pracybył naprawdę cieżki i stres przed operacyjny naprawdę spowodował niesamowite zmęcznie psychiczne i fizyczne. Mam nadzieję ze odpocznę. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i życzę slonecznej majówki. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziwczyny mi jeszcze zostało 2 dni a niedziela to juz szpital, chcą mnie jak najwcześniej, jak wróce to wam opowiem co i jak było. FAjnie że juz mamy wiosne tak bardzo sie cieszę, zaraz jest nam lepiej, nie weim jak wy ale ostatnio moja głowa nie daje mi spokoju już ale coż jeszcze troche i mam nadzieje że bedzie spokój. POzdrawiam Was szystkie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej hej!!!! Aż milo czytac jak widze ten optymizm i radosc!!!! :) Czyzby to pogoda tak na was wspaniale dzialala??? :) Ja tez musze przyznac jakbym troche ozyla i sie zrobila jakas pogodniejsza!!! Iwona28 i Ania35 trzymam za was kciuki!!!! :) Teraz juz bedzie tylko lepiej!!!!!! Glowy do gory bedzie dobrze!!! Weżcie gleboki oddech i... juz bedzie po wszystkim!!! Koniecznie napiszcie jak bylo!!!! Kasia 17 moim zdaniem podstawa to jeszcze zrobic prolaktynke bo ona bardzo duzo wyjasnia a rezonans jak najbardziej wskazany!!! Wiecie wczoraj kupilismy sobie auto tak sie ciesze jakbym to conajmniej jakiegos merca kupila a to fiat cinkus!!! Ale i tak sie ciesze po wysluzonym maluszku to wielka odmiana! :) Mojej corci tez sie podoba ma obiecany nowy fotelik!!! Ona na naszego maluszka ''pyr pyr'' mowila a teraz mówi ''brum brum'' bo imaczej przeciez silnik pracuje!!! Dziewczyna ma smykalke do aut poznaje po ksztaltach czyj jest czyj a juz maluszki to kazdego jednego musi obejrzec!!!! Ale sie rozgadalam....... Buziaczki dla was moje kochane zycze wam milutkiego weekendu (tez bym chciala do Paryża!!! :) Pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
majówka trwa!!!!!!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
i pogoda jaka piekna.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje Kochane;-) u mnie ok , niedługo kolejne badanie prl , mam pytanko zazywałyscie moze taki lek przeciwbolowy Aulin? Gin przepisał mi na boloce okresy zamiast ketonalu w zastrzykach . Normalnie nie wytrzymuje w pierwszy dzien , koszmar :-( ciekawe jak tam Ania?? buziaczki👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
witam ;) ale mamy piekna pogode!! w koncu!! az chce sie zyc;) u mnie wszystko ok, na 29 czerwca ide na oddzial na badania i wkrotce robie rezonans - okaze sie wtedy czy wszystko mi usuneli z tej przysadki czy moze jest cos jeszcze z czym trzeba bedzie walczyc;) ale teraz to juz luz. ciesze sie ze u WaS taka wspaniala atmosfera w serduszkach mimo tylu problemow;) a co do Ani - napewno trzyma sie dzielnie, jak sie bowiem nie trzymac przy takim zrodle wsparcia jakie stanowi nasze grono!;) pozdrawiam i smigam na kolacyjke, bo mimo wszystko jak na razie waga stoi w miejscu ;) papapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
aha - mam pytanie - czy to skierowanie na rezonans moze dac tylko specjalista? bo jesli tak to nie wiem skad je wezme ;/ moja pani endokrynolog stwierdzila bowiem ze juz nie jest moim lekarzem prowadzacym....szkoda slow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
a z oddziału Cie tam nie skierują? Ja jak leżałam na badaniach to od razu zrobili mi rezonans. Straszyli że może coś mi tam jeszcze zostało, ale okazało się że wszystko jest usunięte :) Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie dobrze! Ja też niedługo znów robię badanie prolaktyny i niestety też muszę się starać o skierowanie na rezononas, bo doktor z Warszawy kazał mi się pokazać w czerwcu lub lipcu. Już się zaczynam bać! Też jestem ciekawa jak Ania sobie radzi. Już niedługo pewnie wróci do nas :) Pozdrawiam wszystkie bardzo słonecznie :) PAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
Witam Wszystkie Dziewczyny! Słuchajcie - kiedy robiłyście już badania? One mają być ważne na 12 dni przed operacją - jest ich tak dużo i nie wiem czy zacząć już robić czy to wszystko idzie za jednym razem. Wiem że za niektóre trzeba płacić. Jak coś wiecie to napiszcie. Czekam. Paryż był cudowny...............można się zakochać...........i tęskić. Nie na darmo ktoś powiedzial "zobaczyć Paryż i umrzeć". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
witajcie;) pogoda po prostu cudna!!;) dzis juz sie nawet opalalam w ogrodku i co nieco widac hihih;) Lusi, niestety mnie z oddzialu nie kieruja na rezonans ;/ nie wiem o co juz w tym wszystkim chodzi!!! dlaczego w jednym miejscu w Polsce jest tak, a w drugim inaczej??!! Iwonko - badania powinny byc zrobione w okresie do dwoch tyg przed operacja. Lekarz endokrynolog albo rodzinny powinien dac Ci skierowanie na oddzial do szpitala w miejscu Twojego zamieszkania i tam powinni zapisac Cie na termin przyjecia na oddzial - tam zrobia Ci wszystkie badania hormonalne i to BEZPLATNIE! - wszystko trwa jakies 4 dni, wiec to niedlugo;) jest to w sumie tylko pobieranie krwi, dobowa zbiorka moczy, przeswietlenie pluc, ekg....;) mam nadzieje ze UWas wszystko w porzadku?;) ja dzis ide do lekarza po zwolnienie i skierowanie na rezonans i mam tylko nadzieje ze tym razem wsystko pojdzie sprawniej;) buziaki!!! ewelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jetstm po wizycie u ginia-no i tak jak myslałam 3 tabletki Bromka na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA29
Witam wszystkie kobietki! Czytałam wasze wypowiedzi i rozumiem niepokój tych co dopiero się dowiedziały o fakcie posiadania mikrogruczolaka przysadki.Ja czułam to samo 12 lat temu.Miałam nieregularne miesiączki,bóle piersi,głowy,brzucha i inne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.Poza tym dodatkowo zespół policystycznych jajników.(same zespoły :-))Pani doktor przepisała mi bromergon i brałam go regularnie przez wiele lat.W międzyczasie też parę innych leków o podobnym działaniu ale bromergon okazał się najlepszy i na szczęście najtańszy.W sumie to znosiłam go całkiem dobrze.Pamiętam jednak,że trzeba uważać wówczas z alkoholem. Wysoki poziom prolaktyny w końcu się ustabilizował tak,że od 3 lat nie muszę już stosować leczenia.Dwa razy w roku chodzę na kontrolę poziomu PRL i jak narazie utrzymuje się w normie.Wszelkie objawy bólowe niestety pozostały, tak jak wahania cyklu od 27 do 34 ale to ponoć w normie.Najgorsze są te napady bólu głowy,które trzymają mi głowe jak w imadle przez np.3 dni.wcześniej nie wiedziałam,że to ma związek z ta chorobą.Od urodzenia mam też wadę wzroku i niedowidzę na 1 oko.Poza tym ta nadwaga i tłusta cera.Nie wiedziałam dziewczyny,że inne też mają podobne problemy w związku z mikrogruczolakiem czy PCO. Nie wiem czy mikrogruczolak mi zmalał czy nie bo oczywiście dostanie się na powtórne badanie tomograficzne graniczy z cudem. Ale słuchajcie!Myśle, że nie możemy się tym martwić na zapas.Podstawa to znależć dobrego lekarza i brać leki regularnie.Leczenie wymaga czasu. Ja chciałabym jeszcze mieć dzieci i mam nadzieję,że nie będę miała z tym problemów.Mam meża i jeszcze się nie staraliśmy o bobasa więc nie wiem co mnie czeka ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich wiosennie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jetsem, wróciam . Jestem po za biegu , przezyłam ale juz nie chcialabym więcej tego prejsc , Pisze z błędami bo jeszcze kreci mi się w głowie ale jak tylko bedzie lepiej to wam poopowiadam jak bedziecie chciały a teraz zaraz ide sie położyć cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina21
WITAMY, WITAMY ANECZKO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej!!! Witaj Aneczko!!! Jak sie ciesze ze juz wrocilaś!!! Bedzie juz teraz lepiej!!! Glowa do gory!!! Wszystkie jestesmy z tobą!!! Pozdrawiam cie baaardzo mocno i caluje w oba policzki!!! WIEEELLKKII BUZIAK!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
To znowu ja!!! Wiecie troche sie martwie :( Do tlustej cery juz sie przyzwyczailam stosuje rozne kosmetyki i jakos jest, wlosy... myje je kazdego dnia i tez nie jest zle, mlekotok... no niestety znowu powrocil jak tylko skonczylam miec okres :( na dodatek podczas okresu ktory trwal tym razem strasznie dlugo bo 15 dni ale moglam przynajmniej cieszyć sie super ladnym prawie plaskim brzuchem ale gdy tylko sie skonczyl brzuch zrobil mi sie znowu jak pilka albo kobieta w zawansowanej ciazy!!! Czuje sie z tym strasznie!!! Waga nawet sie utrzymuje w normie tzn 53-54 kg nie rosnie wiecej. Jem bez zmian tyle samo, malo slodkosci. Czy ten moj wydety brzuch moze miec cos wspolnego z innymi chormonami? czy to prl ma takie dzialanie? czy wy macie cos takiego? zauwazylam ze podczas okresu robilam znacznie wiecej siusi teraz mniej. Moze zatrzymuje mi sie woda miedzytkankowa? Sama nie wiem co myslec i jak sobie z tym poradzic. Pije wode mineralna a od czasu do czasu piwo by wiecej sie zalatwiac ale niestety brzuch jest nadal. Czy mialyscie moze podobny problem? Co radzicie? Czekam na jakis znak od was moze rade??? Pozdrawiam was wszystkie moje kochane, ciesze sie ze macie dobre samopoczucie ja tez je mam tylko ten brzuch mnie meczy. Pochwale sie wam za to ze kupilismy sobie z rodzinka nowe autko!!! Buziaczki i czekam na wasze zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
hihi ale sie powtarzam juz sie przeciez chwalilam :) ale ze mnie chwalipieta!!! hihi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
Cześć wszystkim! Znów badałam prolaktynę, utrzymuje się na tym samym poziomie co ostatnio, ale lekarz stwierdził, że przy dwóch tabletkach dostinexu tygodniowo to i tak jest jej za dużo :( i kazał mi wrócić do bromergonu, niestety :( Witaj Aniu, super że jesteś! Teraz będzie tylko lepiej! :) Iwonka ja robiłam wszystkie badania na 10 dni przed operacją. Wszystkie wyniki miałam w ciągu 3 dni. I za wszystko płaciłam :/ bo nikt mi nie chciał dać skierowania! Olu mi co prawda okres jeszcze nie wrócił, ale brzuch też mam jak balon :( i niestety nie wiem co zrobić, aby go "zlikwidować". Pozdrowionka! PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
Witaj Aniu! Świetnie że już po wszystkim teraz to już będzie tylko lepiej. Życzę powrotu do zdrówka i na nasze forum :) Lusi! Ta cholerna prolaktyna nie chce się obniżyć, no! dużo tego dostinexu - 2 tabletki tyg - to miesięcznie 600zł. Dziwi mnie to bo przeceż jesteś po zabiegu, czy tak jest zawsze? czy nie powinnaś zrobić rezonansu? Przecież jak wycieli gruczalaka to co jest powodem takich wyników? Ja czytałam że one potrafią odrastać... a co mówi lekarz? Ja już odliczam do mojej operacyjki 4 czerwca- mam być na posterunku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
A propos brzuch -dokładnie to samo - wiecznie nadęty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
ja od poniedziałku - jestem na odwyku " słodyczowym". żadnych ciasteczek, cukierków, krówek i innych bzdurek które wypychają boczki. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusi spokojnie , wszystko sie wyreguluje z czasem !!! Kurcze ja tez mam wzdety brzuch od 2 tygodni, skurcze itp nie wiem czy to przez nerwy czy co?? Ja dalej na bromku ciagne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny dzieki za pozdrowienia juz coraz lepiej jeszcze kręci mi sie w głowie no i musze uważac na siebie i duzo teraz wypoczywam. Dzisiaj własnie teraz mija tydzien od zabiegu , musiaam miec wycinany tłuszczyk z nogi bo lekarz powiedział ze miałam guza bardzo leistego , ale najwazniejsze że juz po wszystkim wiecie jak sie ciesze , za 4 tyg do kontroli prolaktyna i do lekarza i zobaczymy co bedzie. te co jeszcze nie miałay nie martwcie sie ułozy i wam sie jakoś chociaz mówie ze nie jest łatwo ale jak trzeba to tzreba. pozdrawiam Was Wszystkie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_jagoda
Witam, Wczoraj dowiedziałam się o tym, że mam mikrogruczolaka przysadki. Weszłam na wyszukiwrkę i znalazłam to forum. Dzięki Wam wróciła mi nadzieja. Wiem, że nie jest to koniec świata. Super, że jesteście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_jagoda
Moja historia przedstawia się tak: W 2002 roku okazało się, że mam PRL=100. Ginekolog wypisał mi bromergon 2 x dziennie. Od tej pory PRL zmniejszyła się do 46-50. Po jakimś czasie przestałam brać bromergon, PRL znowu wrosło. Wypisał mi też cycloprogynowe. Jak przestałam ją brać przestałam mieć okres. Robiłam tomograf - oczywiście załatwiany po znajomości ( bo mój ginekolog nie wypisał mi skierowania tylko mówił "dobrze by było żebyś sobie zrobiła") - tomograf nic nie wykazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_jagoda
Po tomografie znowu cycloprogynowa i bromergon. Ostatnio robiłam prolaktyne i znowu 100. Ginekolog kazał brać bromergon 3x dziennie. PRL zmalała do 46. Zaczęłam odczuwać bóle głowy nieznaczne. Okresu nie mam od pół roku- nie mam owulacji, a bardzo chciałabym zajść w ciążę. Przeczytałam w internecie o gruczolaku-objawy się zgadzały. Postanowiłam że zrobię sobie rezonans, powiedziałam o tym ginekologowi-ona na to że na 90% nie mam gruczolaka ale dla własnego spokoju...Oczywiście zapłaciłam 480 zł, ale czekałam tylko 2 tyg na badanie. Wynik po2 dniach: ...mogące odpowiadać mikrogruczolakowi. dzisiaj bede miala wynik prolaktyny. W poniedziałek ide do ginekologa z tym wszytskim, jestem ciekawa jego miny i tego co mi zaleci. Dzieki temu forum i Wam wiem duuuuuuuuuuużo więcej niż mogłabym gdziekolwiek wyczytać. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_jagoda
Po tomografie znowu cycloprogynowa i bromergon. Ostatnio robiłam prolaktyne i znowu 100. Ginekolog kazał brać bromergon 3x dziennie. PRL zmalała do 46. Zaczęłam odczuwać bóle głowy nieznaczne. Okresu nie mam od pół roku- nie mam owulacji, a bardzo chciałabym zajść w ciążę. Przeczytałam w internecie o gruczolaku-objawy się zgadzały. Postanowiłam że zrobię sobie rezonans, powiedziałam o tym ginekologowi-ona na to że na 90% nie mam gruczolaka ale dla własnego spokoju...Oczywiście zapłaciłam 480 zł, ale czekałam tylko 2 tyg na badanie. Wynik po2 dniach: ...mogące odpowiadać mikrogruczolakowi. dzisiaj bede miala wynik prolaktyny. W poniedziałek ide do ginekologa z tym wszytskim, jestem ciekawa jego miny i tego co mi zaleci. Dzieki temu forum i Wam wiem duuuuuuuuuuużo więcej niż mogłabym gdziekolwiek wyczytać. Pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×