Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość lusi24
hej! witam wszystkich! ostatnio tu nie zagladalam bo jakies chorobsko mnie rozlozylo :( wiosna za oknami a ja sobie weekend przelezalam w lozeczku! badanie ide zrobic w srode rano :( dawno sie tak nie balam, nie wiem czym to jest spowodowane! Moze tym ze tak BARDZO chce zeby wszystko wrocilo do normy?! czy Wy tez tak sie tsresujecie przed badaniami? Olu czy leczysz sie we Wroclawiu? Pozdrawiam wszystkie kobitki bardzo serdecznie! Fajnie ze jestescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello!!!! Lusi ja sie najbardziej denerwuje przy odbiorze wyników - to oczekwianie jaka bedzie tym razem prl jest niezbyt przyjemne. Jesli sa dobre wyniki to na nastepne badanie ide na luzie;-) a jesli nie sa dobre o to stres daje sie we znaki. Lusi trzymamy kciuki - wszystko wróci do normy !!! hm jak tak czytam tu o tych fryzjerach ;-) to az samej mi sie zachciało zmienic fryz, tylko mam problem ze znalezieniam dobrego fachowca , kiedys jak poszłam na scieniowanie włosów to fryzjerka musiała miec zły dzien;-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej!!!! Pogoda wspaniala! Aż zyc sie chce!!! :) Ja rowniez boje sie kazdego wyniku po badaniach czasem tak sie denerwuje ze az dzwonie do laboratorium by szybciej znac wynik!!!! Obawa jest zawsze czy nie bedzie gorzej niz bylo, to kazda z nas przechodzi!!! Lusi tak lecze sie we Wroclawiu choc mialam operacje w Warszawie, to leczenie kontynuje na Klinikach endokrynologii, rowniez w prywatnym gabinecie pewnej pani endokrynolog pani Z..., a teraz w Centrum Medicover tez we Wrocławiu. A czemu pytasz? Ty tez we Wrocławiu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
Tak Olu ja tez jezdze do Wroclawia. Tylko chcialabym sie leczyc w tej poradni przyklinicznej, nie wiesz czy ona jest czynna? bo ostatnio byly z nia jakies problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej!!! Wisz co Lusi troche mnie zaskoczylas tym ze sa jakies problemy z ta poradnia przykliniczna, bo zawsze funkcjonowala ok, jak jest teraz to nie mam zielonego pojecia!!!! Moze zadzwon tam?! Ja dzis sie marnie czuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej!!! Cos dawno tu nikt nie pisał? Moze sie ja odezwe, bo od soboty nie bedzie mnie przez 2 tygodnie..... świeta świeta i dluzszy urlop :) Co tam u was moje drogie? Nic nie piszecie? Mam nadzieje ze jest dobrze jak nie jescze lepiej!!!! :) Pogoda w kratkę, teraz znowu zimno i pada!!!! :( Mam do was pytanie. Jak to jest u was z waszym mlekotokiem? U mnie jest bardzo dziwnie bo pojawia sie srednio raz w miesiacu po czym zanika, potem znowu jest i to do takiego stopnia ze wystarczy iz gdzies tam przycisne piers i cos poleci :( Na dodatek bola mnie wtedy!!! Procz tego ze jest mlekotok mam wtedy tez inne objawy jak: wiekszy apetyt zwlaszcza na slodycze, wzmozony trodzik pojawia sie pare krostek potem mija, no i co brzuch robi mi sie jak balon az boli!!!!Wygladam jak kobieta w 6 miesiacu ciązy!!! Az sie czasem zastanawiam czy nie jestem? :)Mam tez zle samopoczucie, nic mi sie nie chce tylko bym spala i w nic sie nie moge zmiescic. Po pewnym czasie tak okolo tygodnia wszystko powoli zaczyna ustepowac, najdluzej schodzi brzuch. Wszystkie te objawy przypominaja okres ktorego niestety nie ma! :( Jak by byl to bym sie tak nie martwila. Tylko po co mi jeszcze ten mlekotok?! Moze ja wtedy wlasnie przechodze ten niby okres tylko bez niego? I dlatego hormony bardziej szaleja i produkuja mi ta prolaktyne co przyczynia sie do mlekotoku? Potem mam przez jakis czas spokoj i... znowu wszystko wraca Jak jest z wami? Czy sadzicie ze moje myslenie jest dobre, ze to moze byc faza cyklu miesiecznego tylko bez krwawienia? Juz sama nie wiem co myslec. Napiszcie prosze swoje opinie!!! Do soboty na pewno jeszcze je przeczytam! :) Pozdrawiam was bardzo serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
witam! ja nie mam pojecia jak to jest bo nigdy nie mialam mlekotoku!!! lekarze byli bardzo zdziwieni tym faktem i nie chcieli mi wierzyc, bo przy makrogruczolaku i takiej wysokiej prolaktynie wlasciwie powinnien byc mlekotok! ja z tego powodu nie narzekam ;) wole tego nie doswiadczyc! dzis odwazylam sie wreszcie zbadac ta nieszczesna prolaktyne Przy normie 6.0-29.90 ja mam 27,86 wiec chyba dobrze, ale powinno byc troche mniej. Jutro zadzwonie do mojego lekarza i dowiem sie co teraz. Pozdrawiam wszystkich :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
Hej Lusi!!!! Sześciara z ciebie!!!! Masz super prolaktyne!!!! Ja tez bym chciala miec taką!!!! Moja ciagle krazy w okolicach 80 - 90 niestety:( !!!! Mozesz sie tylko cieszyc!!!! :) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusi no!!!!prolaktyna b.dobraaa! a z czasem bedzie jeszce mniej !!!! Ola mlekotok miałam na samym poczatku problemów z prl, cyce;-) mnie okropnie bolały. Pozniej po 1 tabl bromergonu zanikł (po dłuzszym zazywaniu). Teraz cały czas biore 1/2 brom i mlekotoku (po przycisnieciu piersi) nie ma;-). ja mam pytanie jak długo mozna zazywac castagnus? pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
Witam dziewczyny. A tym mlekotokiem to pewnie masz rację że odczuwasz tą fazę jakbyś miała okres. Myślę że możesz zapytać lekarza czy nie warto zrobić USG dopochwowe i ustalić co się dzieje w jajnikach, czy produkują pęcherzyki i co tam się dzieje. Może brakuje troszkę estrogenów albo progesteronu żeby był okres. Bo prolaktyna działa hamująco na te funkcje. A może powinien Ci coś włączyć - bo trzeba miesiączkować. Lusi - świetnie. Oby tak dalej!!! Ja miałam sen - śniła mi się operacja i ten stres że zasypiam na zawsze, wstałam zmęczona i z bólem głowy. Ale jak przeczytałam o prolaktynie Lusi po operacji to kamień z serca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny u mnie mlekotok jest juz od dwóch lat cały czas czy mam okres czy tez nie piersi bola strasznie a najwiecej przed okresem , robia sie wieksze i tez czuje sie jakbym była w ciązy . Wyobrażcie sobie że nawet musiałam pokupowac sobie staniki o rozmiar wieksze , i zakładam jak czuje że piersi mi sie powiekszają, czuje sie nie komfortowo. Apetyt tez mam staram sie jak moge ograniczać bo wiem że zaraz przybyłoby sadełka . Ostatnio nie weim jak u was ale mogłabym spac non stop, juz odliczam dni do świąt a potem ide na zabieg , własnie szkole dziewczyna , która ma mnie zastepować .Pozdrawaiam Was wszystkie jeszcze sie odezwę pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi
Witam wszystkich! Mam 22 lata i od dwóch lat zauwazyłam u siebie mlekotok. Nie dużo ale zawsze troszke tego jest. Kiedys lekarz zbagatelizował problem i teraz dopiero po rozmowie z jedną osoba wybrałam sie na badanie. Dzisiaj odebrałam wyniki mam 43.71 prolaktyny. Czy jest az tak bardzo źle??? Doadam ,ze nie miewam ostrch bólów głowy. Mlekotok sie zmienjuszył ujuz go nie ma czasami przed okresem minimalnie sie pojawi biała kropeczka. Nieregularnie miesiaczkuje. Wyjezdzam za tydzien, lekarz kazał mi ponowic badanie ale bedzie robione przed miesiaczką jeszcze tzn. w poniedziałek i jesli prolaktyna bedzie dalej wysoka to przepisze mi dostinex. Stwierdził ,ze u mnie moze to byc ,,czynnościowe,, A jesli okaże sie ,ze to gruczolak??? To ten dostinex nie zaszkodzi? Przyjezdzam dopiero za 2 miesiące najszybciej a musze byc tam pół roku. Czy nie bedzie za póxno??? Dziekuje za jakiekolwiek informacje !!! Jak równiez Wasze opinie!! Wiem,ze nie jestescie lekarzami ale moze z doswiadczen któras powie co nie co :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Demi 🌻 ja miałam podobne objawy jak Ty , co prawda nizsza niz 43 prl, mlekotok, bol piersi, regularne choc bolesne miesiaczki i od razu zrobiłam rezonans . Wyszedł mikrogruczolak 5mm , którego skutecznie ponoc truje bromergonem ( czeka mnie drugi rezonans) to tyle od siebie \"z doswiadczen\" ;-) w Twoim przypadku moze byc to czynnosciowe - leczy sie tymi samymi lekami (zaburzenia czyn, gruczolaki) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola27
hej!!! Demi nie bagatelizowala bym sprawy moze to nie byc gruczolak ale jakies objawy juz sa!!! Jezeli wyjezdzasz to rob sobie tez tam poziom prolaktyny. Najlepiej by bylo zrobic jednak rezonans!!! Wiesz dostinex jest bardzo drogim lekiem 8 tabletek kosztuje 260zł!!! Fakt ze ma najmniejsze skutki uboczne!!! Kontoluj sie i nie zaniedbaj sprawy!!! Dziewczyny dzieki za wasze opinie i rady!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie Demi -bez nerwów ale trzymac reke na pulsie , zeby czegos nie zaniedbac! Dzieczyny co u Was? pewnie wyjechałyscie gdzies na week , taka ładna pogoda ! i słusznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demi
Dzieki wszystkim za odpowiedzi:* :) Niestety nie wiem czy bede miała tam mozliwość zrobienia badań:( Ale postaram sie. A jeszcze jedno pytanie czy jesli sie okaże ,ze to gruczolak to czy wycina sie go z całą przysadką? Jak później samopoczucie? A jesli go nie mam czy dostinex może zaszkodzic? czy raczej pomoże? I jakie skutki uboczne? Niestety non stop jestem na kuracji antybiotykowej, non stop jakies leki i inne choroby.Jest nieprzyjemnie:( A te zaburzenia ,,czynnościowe,, to jest od stresu? W sumie ja mam mlekotok od dwóch latek wiec chyba raczej to gruczolak:( Pozdrawiam A i życze miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny ja dzisiaj miałam prcowity dzień wiecie porządki na świeta teraz już odpoczywam, Czeka mnie juz ostatni tydzień w pracy a po świetach czekam na telefon i jadę do szpitala więc czekam już jestem bardziej nerwowa .Ostatnio bóle głowy były w miare szło wytrzymać . Mamy faktyczne piękny dzień szkoda tylko że zapowiadaja wkrótce u mnie opady , zaraz człowiekowi jest lepiej jak świeci słoneczko. Pozdrawaim Was wszystkie pa Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona28
Hello. Aniu, dlaczego czekasz na telefon? Ja jak byłam w warszawie na konsultacji to od razu zostałam zapisana na 2 czerwca na operację. Lekarz powiedziaiał że mam przyjechać dzień wcześniej do szpitala i to wszystko. Może o czym nie wiem.... A poza tym to też zakończyłam porządki i odpoczywam. a raczej nie mogę zasnąć ze zmęczenia. Fajnie masz Aniu że już tak blisko do operacji, będziesz miała za sobą, tylko koniecznie zdaj relację na forum jak było i jak się czujesz. Będę czekała. Pozdrawiam wszystkich i miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc Iwonko wiesz ja mam tak; byłam na konsultacji u docenta i powiedział że zaraz po świętach zadzwoni do mnie jego sekretarka i umówi mnie na zabieg, ja mysle że to będzię tak ; w jednym dniu zadzwoni a na kolejny pojadę. Będe w Klinice Neurochirurgii w Poznaniu .Przypuszczam że oni sami robia wszelkie badania przed zabiegiem , wiec porobia mi w jeden dzien a na drugi wezmą mniejuż.Nie wiem czemu tak jestem umówiona widocznie mają takie metody, zresztą kto to może wiedzieć , widzisz sama że teraz zachciewa im sie strajkować więc różnie może być. Na pewno jak juz bede wiedziec to wam napisze i jak wróce to też wszystko opisze jak u mnie było. Zaczynam miec tremę ,coraz więcej juz myśle jak to będzię. pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
oczywiscie ze tak! innej opcji nie ma!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
Olu ja odnosnie tej renty socjalnej mam do Ciebie pytanko :) czy to zaswiadczenie o stanie zdrowia wypelnial Ci lekarz- endokrynolog czy moze ogolny? Na jakiej podstawie jest przyznawana ta renta? Sa jakies szczegolne warunki ktore trzeba spelniac zeby sie o nia starac? A o zasilek pielegnacyjny gdzie sie trzeba starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusi24
Nie wiem czy w moim przypadku nie jest na to za pozno! bo operacje przeszlam przeciez w lipcu. Narazie nie pracuje i wlasnie przypomnialo mi sie ze Ty o tym pisalas tutaj. Postanowilam cos w tym kierunku zrobic! DOPIERO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny co porabiacie jak się czujecie nic was nie widać , pewnie zabiegane jesteście przed świętami ja też troszeczkę ale szczyt biegania to bedzie pewno sobota a szczególnie dopołudnie. Ale co tam damy rade dziewczyny pozdrawaim Was wszystkie trzymajcie sie pa Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Pisuje na prolaktynie, ale Was czytam też regularnie.Biore Bromocorn od roku, startowałam z poziomu 90ng/ml, potem było już tylko 30, zmniejszenie dawki o pół tabletki-skok do 40. Potem wróciłam do dawki poczatkowej 2x1 a tu prl dalej rosnie-50. No i mlekotok mam cały czas-nie da rady sie go pozbyć.Czy któraś z was miała tak że po pewnym czasie leki traciły,, swoją moc\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, robiłam tomografie- nie wykryto makrogruczolaka, ale i nie wykluczono mikro. Rezonansu nie robiłam bo....? dostałam skierowanie na tomograf. Mniejsza o to, w kazym razie pytam jak zachowuje sie prl po kilkunastu miesiącach leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Lusia 79! ja tak kiedys miałam, poniewaz zbyt szybko zmniejszono mi dawke z 1 tabl na poł . Lusia 79 jesli masz mlekotok i prl idzie cały czas w góre to ja bym zrobiła jednak rezonans . Wiesz z czym walczysz a prolakt. przy mikrogruczolaku tak lubi skakac tzn u mnie tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prolaktynoma, dzieki za odpowiedź. Mój lekarz przyjął wersję małego gruczolaka, tylko ja mu nie wierzyłam do końca. Dostałam skierowanie na tomograf bo albo rezonans jest droższy(?), albo tam zbyt duże kolejki, albio nie kwalifikowałam się.... nie wiem. Chodziło mi tylko o to jak to jest u Was, które macie stwierdzone gruczolaki. Jeszcze razdziekuje za odpowoedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Lusi ja miałam poziom prolaktyna najpierw 2 lata temu 36 po miesiącu brania Bromergony był 39 i cały czas mlekotok, .Dwa lata brałam ten lek i nic a mlekot był cały czas, a teraz to juz mam 70 prolaktyny więc dlatego poszlam na rezonans no stwierdono groczulaka, ja bym na twoim miejscu jednak zrobiła rezonans, tomografia nie wykryje mikrogroczulaka a lepiej juz leczyc niz potem wiesz co.... Dzisiaj jestem już przedostatni dzień w pracy a po swietach ide na zabieg , wiesz mlekotok mam cały czas i wiesz dobrze jakie to jest niekomfortowe uczucie, piersi nabrzmiałe do granic wytrzymałości czasami to czuje sie jak Pamela Anderson, i jeszcze czuje i widze po ciuchach ze tyje chociaz naprawde ograniczyłam sie z jedzeniem. Lusi jeżeli ci sie nie poprawi zrób ten rezonans , bo z tego co sie dowiedziałam tomograf czasami nie wykryje groczulaka , poniewaz może byc on poprostu jakos schowany w przysadce no i nie zbada ci siodełka tureckiego prawidłowo. Pozdrawiam Ciebie i Resztę pa Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak rezonans jest drozszy od tomografu i długo trzeba czekac ((chociaz to zalezy ) . Ja za pierwszym czekałam zaledwie miesiac a teraz to szkoda gadac . laske robili ze chca dac skierowanie bo...\'prloktyna ostatnio była nienajgorsza\" bez komentarza pozdrawiam ale u mnie zimno brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×