Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość monis190
Doka66 Z moim tata teraz nie jest zle, ale nie jest tez dobrze. Ma trwale zmieniona twarz, ogromne, wiecznie spocone dlonie, "spuchniete" stopy. Poza tym od jekiegos czasu nie daja mu spokoju nerki (kamienie) i kregoslup wysiada. Robia mu sie jakies cysty (?) niedzy kregami, po sciagnieciu plynu nie boli, ale plyn nachodzi z powrotem i jest to samo. I ma problemy ze wzrokiem, ostatnio musi czytac w okularach, bez nie daje rady. Na co dzien nie nosi, ale dlatego ze nie chce, a nie, ze nie potrzebuje :) Jego guz byl zbyt duzy jak zostal wykryty i nie kwalifikowal sie do usuniecia. Co do lekow, na sama akromegalie, dostaje zastrzyki, ktorych nazwy nie pamietam (nie mieszkam z nim, wiec nazwa mi wyleciala z glowy) i oprocz tego leki na powiklania choroby (na nerki, na watrobe i tony lekow przeciwbolowych w zwiazku z kregoslupem). Mimo wszystko jest aktywny zawodowy, wedkuje w wolnych chwilach. Leczy sie w klinice w Zabrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wynik mojego RM guz o wymiarach 34/20/22 penetruje do lewej zatoki jamistej stan po przebytym krwawieniu do guza w czesci penetrujacej do zatoki jamistej lejek przysadki przemieszczony biegnie po tylno prawobocznej czesci zmiany. Mam pytanie czy mial ktos podobny przypadek i czy da sie to zoperowac metoda przez nos ?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr 77
Cześć. Odebrałem wyniki RM i diagnoza jest jednoznaczna „gruczolak przysadki mózgowej o wymiarach 18 x 14 x 11mm, bez ucisku na nerw wzrokowy, ale bule oka wciąż się pojawiają, do tego dochodzą bule stawów, głowy i ogólne osłabienie. Na forum większość z was poleca usunięcie gruczolaka WIM w Warszawie, ale póki co to mam skierowanie do szpitala na odział endokrynologiczny. Czy możecie napisać który szpital ma dobry odział endokrynologiczny i specjalizuje się w takich przypadkach, oraz jak długo trzeba czekać w kolejce na wykonanie takich badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do ann123 Wielkieeeeee gratulację:-), :-). Ciesze się, że udało Ci się szczęsliwie dotrwać do końca:-). Synuś nie jest zazdrosny o Siostrzyczkę:-)? Mnie równiez udało się doprowadzić swoj organizm do stabilizacji, już czwarty miesiąc jestem bez leków, bóle stawów ustąpiły,hormony w normie, jelita się uspokoiły, po półrocznej diecie wyleczyłam w końcu moją "szczelinową przypadłość". Dietę stosuje nadal. Przez półtoraroku schudłam 15 kilogramów:-). Zastanawia mnie jedno czy przypadkiem nieprzyplątała mi się Candydoza. Od kąd odstawiłam w swojej diecie słodycze ,produkty mączne , białe pieczywo jest dobrze:-). do tu Kasia Pozdrawiam równolatke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
10 maja robiłam rezonans przysadki i czekam na wynik, jak coś będę wiedziała to dam znać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii77, również pozdrawiam:) Piotr 77, w Warszawie w szpitalu bielańskim mają świetny oddział diagnostyki endokrynologicznej. Przebadają Cię tam "od stóp do głów":) Ja pierwsze badania na oddziale miałam robione ponad 3 lata temu. Wysyłałam do nich faksem skierowanie (ponieważ mieszkam ponad 400 od Warszawy) z wynikiem rezonansu w poniedziałek, we wtorek dzwoniłam żeby dowiedzieć się o termin i kazali mi sie zgłosić w czwartek, czyli bardzo szybko. Od tamtej pory jestem pod opieką lekarzy z tego szpitala. Życzę powodzenia i dużo zdrówka:) Doka66, ostatnią dawkę sandostatyny wzięłam w grudniu i po 4 miesiącach, czyli w kwietniu miałam robione badania. IGF1 wyniosło 450, przy normie 305:( dlatego lekarz postanowił "faszerować" mnie dalej sandostatyną. Jeśli chodzi o GH to tych kwietniowych nie znam a wcześniejsze (z października)po krzywej cukrowej: 0'-1,4; 30'-1,1; 60'-1,1; 90'-1,0; 120'-0,7. Nie są najgorsze, ale do dobrych to im daleko, tym bardziej, że były robione gdy brałam leki. Smolidoli, co u Ciebie? Kasik, dla Ciebie buziaczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;) jejku jak czytam sobie Wasze wypowiedzi to się przerażam..aż tak często gruczolak przysadki jest usuwany?? bo mój lekarz mówi, że nie zawsze trzeba usuwać i że gruczolak może być hormonalnie nieczynny.. ale ja nigdy do końca lekarzom nie ufam:P a mówiąc o wieku chorujących to aktualnie mam 23 lata, leczę się od ponad roku, a od ponad 3 lat miałam objawy i złe wyniki, też tyję, przytyłam 20kg:/ nie mogę schudnąć, narazie leczą mnie euthyrox'em 75 , bo mam też wysokie TSH, ale jak widzę macie dużo innych badań, a ja jakies tam tylko podstawowe...może udac się do lepszego specjalisty??..w lipcu drugi rezonans, pozdrawiam Was kochani:* wracajcie do zdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do akromegalii zauwarzylam ze dopiero zaczelam brac zastrzyki pierwszy lekarz mowil ze obiawy ktore mialam wczesniej powinny ustapic ale ja widze ze mi sie zasilily nic nie mila po jakim czasie przestaja bolec stawy rece puchnac kto mial takie objawy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do akromegalii zauwarzylam ze dopiero zaczelam brac zastrzyki pierwszy lekarz mowil ze obiawy ktore mialam wczesniej powinny ustapic ale ja widze ze mi sie zasilily nic nie mila po jakim czasie przestaja bolec stawy rece puchnac kto mial takie objawy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doka66
monika.l Sandostatyna nie zawsze przynosi od razu dobre efekty,nieraz tylko łagodzi trochę objay. Dużo zależy też od organizmu bo na każdego może działać inaczej. Bóle stawów nigdy mi nie ustąpiły,jedynie może od roku mniej biorę przeciw bólowych leków,ale po dwóch latach stwierdzono osteropoze i tak już kilka lat.Dokucza mi także kościec ale jeszcze nie leczę.Stawy z pewnością będą mnie zawsze już bolały,piszę tak bo mimo brania sandostatyny kości i stawy zmieniały się w wyglądzie.Z czynną akromegalią chyba wszystkie osoby mają problemy ze stawami. Odnośnie opuchlizny dłoni to minie,trochę cierpliwości. Opuchlizna mi też dokucza ale nie jest tak ciągła,przechodzi i wraca.Ostatnio najbardziej dotyczy kończyn dolnych. Bóle głowy także mi pozostały, nie miałam dnia jeszcze bez bólu jedynie częściej zdarzają się dni że nie muszę brać proszków.Z bólem da się żyć ,trudno jest ale mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka853
Czesc dziewczyny ja chce napisac krótko, mam 4 opakowania DOSTINEXU 0,5mg 100zł za opakowanie . Wiecej informacji na emaila lub moge zadzwonic z tego wzgledu ze jestem w Anglii. matrassylwia@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megii 77 dziękuję bardzo. Synek nie jest zazdrosny- raczej pomocny co mnie bardzo cieszy :) Super, że Twój stan zdrowia się ustabilizował- oby tak dalej. Życzę aby wyniki rezonansu były pomyślne- ściskam mocno 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy makrogruczolak nieczynny hormonalnie odrasta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Ja mam mikrogruczolaka (4,5 mm) i niedowidzenie w obu oczach- czy konieczna jest operacja? Czy ktoś może polecić jakiś szpital Toruń- Bydgoszcz?Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do ann123 GRATULUJE!!! I dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
do Kilcia Jesli bedzie potrzeba operacja gruczolaka to na pewno nie Bydgoszcz ani Toruń. Ale Warszawa, poczytaj o dr Zielińskim-tu wiele osób o nim pisało. W Bydgoszczy w szpitalu wojskowym sa podobno bardzo dobrze neurochirurdzy ale nie od przysadek. Lekarz ktory stwierdzil u Ciebie gruczolaka nie powiedzial co masz robic dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Mam nadzieję,ze nie będzie trzeba operować i ze wystarczą leki (konkretnie bromergon),na razie byłam na konsultacji i mam skierowanie na oddział endokrynologiczny,jeszcze raz przebadają i sprawdzą wszystko. A dlaczego Bydgoszcz odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana__28
do m_lena Nawet jeśli masz w ręku badanie RM z diagnozą makrogruczolak 15mm to nie jesteś wstanie dostać się na konsultację do doktora Zielińśkiego. Dzwoniłam dziś do szpitala na Szaserów i powiedziano mi że wszystkie terminy na ten rok mają już zajęte. Powoli zaczynam się załamywać, nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dr.Zielinskiego mozna umowic sie na prywatna wizyte dr przyjmuje w srody na ulicy mokotowskiej 6a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misuri 500
ja polecam centrum onkologii w warszawie na ursynowie zespół prof Bonickiego .Operuje dr Jacek Kunicki ,sprzęt od 4 lat mają na światowym poziomie.Sama miałam operację tam w grudniu 2010 .Dr Jacek Kunicki jest świetnym specjalistą.Musisz zadzwonić do prof Bonickiego ,umówić się prywatnie a on skieruje na oddział .Ja byłam w ciągu tygodnia od jego wizyty już na oddziale pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do misuri 5000
ciekawa zaleznosc, profesor konsultuje a doktor operuje. KTO ponosi odpowiedzialnosc. Nie polecam Centrum Onkologii. Jak sa powikania to odylaja do szpitala rejonowego. Niestety efekty takiego postepowania sa fatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
W poniedziałek odebrałam wyniki rezonansu i ku mojemu zdziwieniu po 11 latach leczenia cech mikrogruczolaka brak:-)....chyba jestem w stanie w to uwierzyć ponieważ odzwierciedla się to w moich wynikach:-)...wyszły natomiast inne nieciekawe zmiany, no ale cóż tak to juz w życiu jest. podchodze do tego już jednak z dydtansem.samopoczucie mam dobre, więc nie ma co narzekać:-) Pozdrowionka dla Wszystkich. Gosiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do wszystkich ktorzy choruja na gruczolaka oraz akromegalie czy ktos z was staral sie o rete jak tak to co trzeba zrobic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do wszystkich ktorzy choruja na gruczolaka oraz akromegalie czy ktos z was staral sie o rete jak tak to co trzeba zrobic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam zanim sie dowiedzialem o moim makrogruczolaku 34mm odwiedzilem laryngologa, okuliste ,gastrologa ,neurologa itd bylem 2 razy w szpitalu z potwornym bolem glowy podano mi leki i tlen a dr stwierdzil bole migrenowe i zrobil mi TK ktore nic niby nie wykazalo .Bol glowy jednak pozostal zrobilem rezonans na ktorym widac wyraznie mojego guza przysadki przyznam ze po odczytaniu wyniku nogi mi sie ugiely naszczescie znalazlem to forum ktore mnie troche uspokoilo i dzieki ktoremu znalazlem swietnego specjaliste dr.Zielinskiego .Mam pytanie czy po operacji te gruczolaki odrastaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
To chyba zależy od rodzaju gruczolaka,tzn jakiego rodzaju hormony produkuje. Podobno niektóre nie wracają w ogóle (jak np. ACTH), za to guz prolaktynowy wraca-mikroguczolak-w 50%,makrogruczolak w 80%.A jeśli problem jest w przysadce to raczej radziłabym abyś się leczył u endokrynologa.Tomografia nie pokaże gruczolaka w przysadce. Trzeba wykonać rezonans najlepiej z kontrastem. Mi wykonano taki rezonans, który pokazał mikrogruczolaka (4,5 mm).Też mam straszne bóle głowy i podobno zaburzenia widzenia. Czy u Ciebie ze wzrokiem wszystko jest w porządku? Czy wiesz jaki rodzaj hormonu wytwarza ten gruczolak?Bo jeśli prolaktynę to można by było spróbować leczyć bromokryptyną. Napisz do mnie jeśli chcesz i możesz na gg:25434464.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem ze wzrokiem a dokladnie z lewym powieka mi czesto opada no i to oko jest bardzo wrazliwe na slonce mialem robione badania hormonalne w bydgoszczy ale jak sie okazalo nie zrobiono mi badania hormonu wzrostu i teraz musze zrobic prywatnie pozostale hormony sa w normie troche tylko mam podwyzszona prolaktyne a Twoj gruczolak jaki hormon wytwarza ?bo moj raczej jest nieczynny hormonalnie i leki odpadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Napisz do mnie na gg:25434464 bardzo Cię proszę.Ja tez będę diagnozowana w Bydgoszczy,a hormon to najprawdopodobniej jest to prolaktyna. Ale pewnie będzie to raczej pseudoproalktynoma ,czyli w sumie też nie czynny hormonalnie. Jak stwierdzono u Ciebie że jest nieczynny?Napisz do mnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
nie zgodzę się z Kilcia co do tego, ze tomograf nie ukazuje guza. Jeśli się poda kontrast to nawet kilku mm zmiany się okażą, a jeśli guz jest duuży tak jak u marcik77 to i bez kontrastu powinno się coś pokazać, chociaż zazwycaj wszędzie podają kontrast, jeżeli nie ma sie na niego uczulenia ani innych przeciwskazań do podania tego środka. A to czy radiolog zauważy guza czy też nie, to zależy tylko i wyłącznie od jego umiejętności. Jeśli u Ciebie guz nie został wykryty na tomografii, to najprawdopodobniej wina leży po stronie właśnie radiologa. U mnie też najpierw robili najpierw tomograf ( i chyba wszedzie najpierw tą metodą robi się prześwietlenie, dopiero później w razie potrzeby rezonans ) i od razu guz był widoczny. dużo zdrówka i wytrwałości w zmaganiach z chorobami i "przyjacielami" życzę. pozdrówki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
U mnie pierwszym badaniem był właśnie rezonans z kontrastem,jest dużo dokładniejszy niż tomografia,szczególnie jeśli chodzi o przysadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×