Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość biniu222
Cześć dziewczyny ! Dzis miałam robiony rezonans magnetyczny z kontrastem, z którego wynika, że mam mikrogruczolaka. Pytanie do Was. Jak ma się to do częstych migren czy proglemów z utrzymaniem wagi ? Prolaktyna - oczywiście wysoka, łykam bromergon od jakichś 2 m-cy. Pozdawiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ARCILLA Nie denerwujesz mnie pytaniami kochana :) wiem jak musisz to przezywać,ponieważ to samo przzechodziłam,wiec wiem jak sie musisz teraz czuć:) A dlaczego piszesz,ze nie spełni sie Twoje marzenie o dziecku? ja sie starałam z 4 lata dobre a cud sie w końcu zdazył,a miałam juz mysleć o adopcji,wiec wiesz:) Niestety skaczące mięśnie do tej pory skaczą i juz chyba nie minie mi to;/ owszem zelzało,albo sie do tego przyzwyczaiłam,ale niestety mięśnie jak skakały tak skaczą,Ja wapna i vit D wlasnie nie brałam takze nie wiem jakby było gdyby... Powinnam zrobić badanie gęstosci kosci,ale tym sie zajme po porodzie w tej chwili nawet rezonansu nie moge zrobić... Jeśli masz pytania dot operacji i dalszych pytań pytaj smiało na wszystkie postaram ci sie odpowiedzieć :) DO BINIU222 Ja niestety nie pomoge ponieważ mój gruczolak wydzielał ACTH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina2
Witam, Mam pyatnie,czy orientuje sie ktos co moze to oznaczac? Od pewnego czasu kiepsko sie czuje,dostalam skierowanie na Tsh,ft3 i ft4 Wyszlo cos dziwnego Tsh mam w normie,ft3 dolnej granicy,prawie obnizone,a ft4 ponizej normy. Czy to cos niepokojacego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Musisz iść do lekarza z tymi wynikami choćby do rodzinnego. Mnie lekarz mówił że nawet jak jest TSH w normie to nic nie wykaże że najważniejsze są te inne które robiłaś. Na ich podstawie można stwierdzić nadczynność lub niedoczynność. Ja miałam długo TSH w normie, tylko wynik FT4 zdradzał że mam niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
PS. ja mam FT4 przy górnej granicy prawie poza normę wychodzę i mam niedoczynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcilla
Hej madzik81 Czy przed operacją stosowałaś jakąś dietę ze duzo schudłaś przed operacją? czy po operacji lekarz kaze trzymac jakas diete? co ty robiłaś ze przez te 3 miesiące tak dzuo schudłas...??? pozdrawiam Ciepło Arcilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużo zależy od ludzi
szkoda że zrobiło się tutaj grono lizodup i na czyjeś pytania nie odpisują tylko olewają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO DUZO ZALEZY OD LUDZI sory bardzo,ale jesli chodzi o mnie nie odpowiem komus na pytanie jesli nic nie wiem na ten temat,jak widac odpowiadam tym gdzie wiem co odpowiedziec i jak pomoc, Jesli chodzi o ACTH wszystko,reszty nie wiem,poniewaz nie chorowałam a jak wiadomo gruczlaki sa i inaczej wydzielaja hormony i dają inne objawy,chociaz kazdy sie nazywa gruczolakiem i mikrogruczolakiem,tyle ode mnie :) DO ARCILLA Przed operacją stosowałam diete taka najzwyczajną,godzinny spacer w sesie marsz, i mniej jadłam dieta tak zwana MŻ :D I do tego ketokonazol plus metformax tylo to przyczynilo sie do tego,ze schudłam a chudłam w oczach bo juz w szpitalu spadłam 3 kg w ciagu 2 tygodni... Dla osób baardzo otyłych po takiej operacji w wypisie mieli wypisaną diete i raczej sie jej lepiej trzymac,ja nie mialam zadnej diety tylko oszczedzjacy sie tryb zycia,bo po operacji niestety,ale za duzo nie zrobisz kochana,ale to zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b etka
gruczolaki dzielimy na mikro gruczolaki do 10 mm, i makro gruczolaki powyżej 10 mm ,są czynne hormonalnie i nieczynne hormonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELFRYZ
witam.na 28 mam zaplanowana operacje usuniecia makrogruczolaka przysadki ma 2 cm.jestem bardzo zestresowana.czy jet ktos kto w tym terminie ma zaplanowana operacje/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELFRYZ
28 stycznia.jest moze ktos kto w tym terminie idzie do szpitala w katowicach na medykow 14? i jeszce jednio.czemu mam byc w szpitalu 28 stycznia a operacje mam miec 31 stycznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b etka
moja mama miała po tygodniu też leżała na medyków nic się nie bój wszystko bedzie dobrze ,po operacji na drugi dzień juz powoli można chodzic z rehabilitantem ,a znam ososbę która na trzeci dzien wyszła do domu ,kobieta 73 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do EWELFRYZ Będzie Cię operował dr Rudnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Ewelfryz A w szpitalu musisz być wcześniej,żeby porobili niezbędne badania przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
Hej Mam 2 gruczolaki mają około 0,6 cm. Prolaktynę ma na poziomie około 3000 a norma to 600 z hakiem. Nie mam okresu od 1,5 roku, mam zespół policystycznych jajników w usg wyszło co ciekawe w badaniu krwi nie wyszło. Od jutra zaczynam brać bromergon i boję się skutków ubocznych że wplyną na normalne funkcjonowanie. Jutro też idę inne hormony zbadać, bo mam nadmierne owłosienie ;/ A po 2 tygodniach brania leku mam znowu iść do endokrynologa... Wiecie co ? Najgorsze jest to że za wszytko muszę sama płacić, pomimo iż jestem ubezpieczona... termin wizyty u endokrynologa na nfz mam na listopad 2013... Dam znać jak się czułam. Po jakim czasie wasze skutki uboczne po bromergonie przeszły? Bo mnie lekarka powiedziła że nawet miesiąc mogą sie utrzyamć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
powiedźcie mi jak długo może trwać terapia bromergonem, czy do ustabilizowania prolaktyny czy do zniknęcia gruczolaków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do Aszaa Co do kuracji bromergonem i innymi lekami obniżającymi prolaktynę to ciężko powiedzieć.Są osoby na forum, którym gruczolak się wchłonął po paru latach a nadal stosują leki. Ja np. miałam zdiagnozowanego mikrogruczolaka przysadki mózgowej w 1999r.(nadal go mam) i do dziś jestem na lekach (oczywiście z przerwami ).Niestety po dłuższuch przerwach w braniu leków prolaktyna rośnie...., ale żyję i mam się dobrze:-). Na pewno długa droga przed Tobą....,trzeba mieć tylko pozytywne nastawienie, a to już 50% sukcesu:-). Dla pocieszenia ja za wszystkie badania łącznie z rezonansem też na początku diagnostyki placiam, a też byłam i jestem ubezpieczona. Głowa do góry:-), a będzie dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do Aszaa Co do bromergonu i innych leków obniżających PRL to trudno powiedzieć. Są na forum osoby, króre mimo iż gruczolak się wchłoną muszą brać leki nadal bo prolaktyna rośnie. Ja miałam zdiagnozowanego mikrogruczolaka przysadki w 1999r. W ostatnim rezonansie (2 lata temu), po ponad 10 latach brania leków wyszło,że gruczolak się wchłoną a mimo to leki biorę nadal bo PRL rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
mialo byc.. do nadal go nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
mialo byc....do nadal go nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
Za mną pierwsza dawka bromergonu 0,5 tabletki, wydaje mi się że trochę mnie ściął wieczorem, rano ból głowy, ale nie jestem pewna czy to tabletce, bo dość często zdarzają mi się bóle glowy, zobaczę po następnych dawkach, no jakby lekkie zawroty głowy w nocy, gdy się przebudzałam. Poza tym wszytko ok :) Jak dalej będzie dobrze to za kilka dni przechodzę na calą tabletkę. Za 2 tygodnie sprawdzenie poziomu prl i wizyta u endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
dzięki za odpowiedź megii77 :) Mam pytanko jeszcze czy przy tak długim okresie brania leków masz jakieś problemy ze zdrowiem, np z wątrobą? Co ile robisz rezonans ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelfryz
tak.bedzie mnie operowal dr.rudnik.slyszalam same dobre informacje o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b etka
najlepszy lekarz docent Rudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwona
Hej, byłam ostatnio na wizycie u prof Zielińskiego i stwierdzam że jak tu wszyscy pisali o nim to naprawdę jest świetnym lekarzem a zarazem człowiekiem :) jest bardzo sympatyczny i konkretny. Umówiłam mnie na operacje wycięcia magrogruczolaka dopiero na kwiecień ale mam takie pytanie do tych co już mieli operację jak się po niej czuliście i ile leżeliście w szpitalu? oraz czy długo mieliście problemy z oddychaniem? Bo pan doktor mi powiedział że przez jakiś czas będzie mi się trudno oddychać ponieważ wszystko w nosie będzie obrzęknięte, to jest zrozumiałe ale chciałabym wiedzieć jak długo? Z góry dziękuję za odp :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwona
hej byłam ostatnio na wizycie u prof Zielińskiego i naprawde stwierdzam że jest wspaniałym lekarzem, bardzo sympatycznym i konkretnym :) Umówił mnie na operację dopiero na kwiecień ale chciałabym się dowiedzieć od tych którzy już przeszli operację jak długo leżeli w szpitalu i jak długo mieliście problemy z oddychaniem? bo wiadomo że wszytsko będzie obrzęknięte w nosie ale właśnie się zastanawiam jak długo? Ma jeszcze jedno pytanie czy cierpial ktoś z was na częste i uporczywe bóle głowy bo ja niestety tylko mam problemy z bólem. Mam makrogruczolaka nieczynnie hormonalnie i tylko w sumie to aż mnie cały czas głowa boli i mam taką nadzieję że po operacji ten ból minie. Czy ktoś z was się z tym spotkał? ustąpiły bóle głowy? Z góry dziękuję za odp:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
Do Dziwiona A jak dużego masz tego gruczolaka? Co wykazał rezonans, uciska na coś ?? I masz problemy z oczami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
Przepraszm za pomyłkę Dziwona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aszaa
Przepraszm za pomyłkę Dziwona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwona
12,6 x 7 mm .., wiec jest spory ale naszczescie nie mam z niczym problemu oprocz bolu glowy. wszytskie badania mam dobre, hormony tez jedynie wykazalo mi niedoczynnosc tarczycy no i pole widzenia tez idealne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×