Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość AniaAnia123
Kilcia - wybieram się do kliniki leczenia hiperprolaktynemii do Krakowa i nie wiem czy tam w ogóle jest endokrynolog :/ na wykazie byli wypisani ginekolodzy i neurolodzy :/ i nie wiem co zrobić czy tam w ogóle jest sens iść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika357
Hej dziewczyny... a ja dzisiaj dostałam telefon ze szpitala w Warszawie czy może przyjechać tato w niedzielę bo profesor chce operować w poniedziałek. No i zaczęło się... telefony od taty z płaczem, że on się boi, że coś mu uszkodzą, że będzie potem leżący itp. Dziewczyny błagam was, czy mogłbyście mi powiedzieć jakie mogą być zagrożenia związane z operacją, następstwa itp.???? Muszę to akoś na spokojnie wytłumaczyć tacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do nika357 nic dziwnego, że Twój tato się boi, większość z nas tak miała :) Wytłumacz mu, że w tym szpitalu operują kilku pacjentów dziennie i żadnemu z nich nic nie jest a na drugi dzień już stają na nogi, po tygodniu wychodzą już do domu. Jeżeli operacja jest źle wykonana to jak najbardziej mogą być skutki uboczne, np. uszkodzona przysadka mózgowa albo nie do końca usunięty ucz czy pogorszenie wzroku. Ale jeśli wykonuje to naprawdę dobry neurochirurg i robi to na co dzień to naprawdę wie co robi i jest jak najbardziej profesjonalny. Twojego tatę będzie operował prof. Zieliński tak? Jeśli tak to zapewniam, że jesteście w najlepszych rękach :) Jeżeli Twój tata się boi to możesz mu tłumaczyć nie wiadomo ile ale to pomoże w niewielkim stopniu. Myślę, że musi po prostu przez to przejść, porozmawiać z lekarzem i wtedy dopiero się uspokoi :) Mi też tłumaczyli, że nie ma się czego bać a jednak się bałam. A gdy szłam na drugą operację, która miałam robioną innym sposobem, nie przez nos tylko przez otwieranie głowy to właściwie wiedziałam co mnie czeka, nie stresowałam się aż tak bardzo, mimo, że wiedziałam że ta druga operacja była dużo poważniejsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Do AniaAnia123 Zaryzykuj, może wszystko Ci zrobią. Myślę, że to nie jest zły pomysł. Jak wyjdziesz daj znać co Ci robili. A na jaki oddział masz konkretnie skierowanie? Powinnaś mieć wpisane na jaki oddział Cię lekarz kieruje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYLWIA S
ja rowniez jestem po 2 operacjach u prof.Zielinskiego i nic mi nie uszkodzil ale ten stres musi kazdy przejsc,tato bedzie w bardzo dobrych rekach a dla Zielinskiego to jeszcze jeden ,,zabieg". MIRGA pojawiasz sie tu czasem?jak Twoje wyniki?co postanowilas,trzecia operacja? moje nadnercza czyste,wszystkie hormony ok,a kortyzol powyzej normy ...w listopadzie pojade do prof. na kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Nie mam skierowania, na stronie pisze że nie trzeba mieć ale zadzwonię i dopytam się. Mnie rodzinny nie chciał dać skierowania do innej poradni endokrynologicznej a endokrynolodzy nie chcą mi wypisać skierowania na rezonans mimo że podejrzewają gruczolaka i podkreślają to na każdej wizycie :( i każda wizyta kończy się zdaniem "Zobaczymy co się będzie działo dalej z prolaktyną" i tak mi obiecują już rok ten rezonans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ja miałam tak samo jak Ty ,tez nie chciał mi endokrynolog wystawiać skierowania na rezonans, miałam od razu dostać bromergon.Dlatego poszłam do neurologa- tam nie było problemu. Nie wiem w czym jest problem. Dlaczego endokrynolodzy nie chcą wystawiać skierowania na to badanie.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniat868
Witam Dziewczyny Czytam Wasze problemy z tym skierowaniem i to jest straszne... sama musiałam załatwiać to po znajomości. Niejedno badanie chyba tak jeszcze załatwię, gorzej tylko jak ktoś nie ma takiej możliwości smutno mi dziewczyny, bo wiem ile to nerwów Was kosztuje też:( Ja dziś byłam na usg piersi i się cieszę bo wszystko jest ok. Bałam się, że przy tych ciągłych wyciekach to się coś zacznie dziać. Czy któraś miała z Was problemy z piersiami po wyciekach? tzn. jakieś poważne - guzki itp.? Tarczycę też mam czystą, tylko tego gruczolaka trzeba się pozbyć. Jak narazie czuje się dobrze bez bromergonu, oczywiście wyciek jest, zawroty głowy ale myślałam, że będzie dużo gorzej. Teraz, tylko pytanie czy okres będzie w miarę na czas. Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W grudniu 2010r,skierowano mnie na MR przysadki(silne bóle głowy od kilku lat)Opis ;śródsiodłowo po str,prawej w tylnej części siodła jest hipointensywny guz o wymiarach 10x10x7mm,Zmiana uciska i przemieszcza gruczoł przysadki wraz z lejkiem na lewą str,siodła oraz nacieka prawą zatokę jamistą(patologiczna masa przekracza linię boczną do odcinkówI ICA-3 stopień wg skali Knospa)Poziom prolaktyny ,iok,6000,zastosowano Bromergon,który biorę do dzisiaj , okresowe wyniki prolaktyny =od 13 do 115,Wmarcu ub,roku odstawiono mi lek na 2 tyg i prolaktyna podskoczyła znów do 5700, inne hormony miałam w normie,Wkwietniu br,powtórka MR-wynik identyczny z wynikiem z XII 2010r,guz ma te same wymiary,Zastanawiam się co robić,bo mój lekarz zoleca mi tylko bromergon,Moze rzeczywiście niepotrzebnie się przejmuję tym guzem, ale mam nadal częste i dośc silne bóle głowy , jestem ciągle zmęczona i nie mam ochoty na nic,Może ktoś mi coś doradzi-czy z takimi wynikami mogę np pojechać do prof,Zielińskiego i jak się najlepiej do niego dostać ,Może nie trzeba tego guza operować tylko żyć z nim w zgodzie,Proszę poradżcie co robić ?Czekam i z góry dziękuję ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamaszek1991
Jeśli to jest mały guz ( nie wiem co mówi endokrynolog twój) to z pewnścią możesz jeśli lekarz tak zaleca leczyć sie bromergonem, jeśli masz jednak objawy albo uwazą że są to duże zmiany to lepeij się skon sultuj. Z tego co mo wiadonmo duże zmiany najlepeij robią w centrum onkologii w warszawie ale poradxz się jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamaszek1991
Jeśli to jest mały guz ( nie wiem co mówi endokrynolog twój) to z pewnścią możesz jeśli lekarz tak zaleca leczyć sie bromergonem, jeśli masz jednak objawy albo uwazą że są to duże zmiany to lepeij się skon sultuj. Z tego co mo wiadonmo duże zmiany najlepeij robią w centrum onkologii w warszawie ale poradxz się jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Z powodu hiperprolaktynemi zostałam skierowana na RM właśnie jutro go mam.Powiedzcie długo trwa takie badanie?Ile czeka się na wynik?Jak się czułyście po RM bo badanie mam rano a potem biegnę do pracy? Dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwona
hej, ja leżałam ponad 40min i jak miałam z kontrastem to nie za dobrze się po tym czułam, tzn głowa mnie bardzo bolała i mi przez ok godz po tym było słabo, ale dałam rade:) a na wyniki czekałam tydzien, powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Dziewczyny, czy Bromergon zażywa się całe życie tak jak np. leki na niedoczynność tarczycy? Czy to po prostu leczenie okresowe?? Zażywam półtora roku Bromergon bo lekarz uważa że moja PRL to wina gruczolaka przysadki. Ja nie wiem czy ten gruczolak jest bo jak pisałam lekarz nie chce mi dać skierowania na rezonans tylko mnie tym faszerować :( I zastanawiam się - załóżmy że nie mam gruczolaka i co? Mam brać już cały czas? Lekarz nie chciał mi w ogóle odpowiedź na to pytanie tylko kazał czekać cierpliwie i robić badania że zobaczymy jak będą wychodziły :/ Wczoraj odebrałam swoje wyniki i PRL mam w normie :) kiedy gdy też miałam w normie to mimo tego kazał mi dalej brać :/ ja już nic nie rozumiem, skierowania dać nie chce i leczy w ciemno :/ może moja wysoka PRL to wcześniej był wynik stresu po prostu :/ Robiłam PRL po obciążeniu jak zaczęłam się leczyć Bromkiem i lekarz powiedział tyle że powinna z 5 razy wzrosnąć a u mnie tak nie było :/ Wybieram się do innego lekarza może uda mi się dostać skierowanie choć pewnie mi nie da bo PRL mam normie Ja tylko chcialabym wiedziec czy kiedys skonczy sie leczenie bromkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania z tego co się orientuję to napewno bromergonu nie bierze się całe życie jednak jest to długie leczenie. Czytałam, że dziwczyny leczą się czasem 3 lata czasem krócej, czasem może być dłużej. Jedno wydaje mi się oczywiste, że po stwierdzeniu istnienia gruczolaka powinno się według wskazań lekarza po leczeniu bromergonem za pół roku bądź rok zrobić kontrolny rezonans. Z tego co wiem to nawet, gdy jest dobra PRL nie przestaje się od razu brać tabletki bo może być szybki skok spowrotem. W moim przypadku tak było zmniejszono mi dawkę bo wyniki były dobre i do paru dni miałam PRL wyższą niż na początku przed leczeniem. Dziwne jest tylko, że masz stwierdzonego gruczolaka bez rezonansu, mogą być przypuszczenia, ale nie jasna diagnoza, a to w jaki sposób lekarz stwierdzi, że guz zniknął to już wogóle nie mam pojęcia. Musisz poszukać lepszego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Widzę, że nikt tutaj nie zagląda... Co tam u Was dziewczyny?Ja się czuję fatalnie:( Jestem bez przerwy zmęczona okropnie, mam podkrążone oczy, tłustą cerę, ciagle jakiś trądzik, tyję, jestem rozdrażniona przesadnie, mam mega mlekotok, bolą mnie piersi czuję jakby miały zaraz pęknąć, w dodatku dziś jest termin na miesiączkę no i jej brak... Chociaż wiem - nie ma się czym przejmować może będzie niedługo... Ja jednak zaczęłam marzyć o tym szpitalu, bo najchętniej bym nic nie robiła tylko spała taka jestem słaba:( Czuję jak te wszystkie hormony we mnie się gryzą:/:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona12
Jak dobrze wiedzieć, ze nie jest się samej... Mam podejrzenie gruczolaka, ale dostałam skierowanie od ginekologa-endokrynologa na tomografię głowy. i teraz pytanie czy tomograf jest odpowiednim badaniem? Poszłam do tego lekarza bo mi się udało dostać a do neurochirurga kilka miesięcy czekania... Czytałam, że większość miała rezonans a nie tomograf, boję się, że dostałam tomograf bo jest po prostu tańszy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga52
zaniepokojona12: obawiam się ze masz rację: TK jest tańszy. Ale jesli badanie jest ukierunkowane na gruczolaka i jest to w miarę duży guz to może taka wstępna diagnoza wystarczy. Ja zawsze robię RM bo TK nie wykazał nic ale to bylo ogolne TK głowy a nie ze wskazaniem na przysadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronka82
do Zaniepokojona12 U mnie TK głowy wykazało że jest zmiana w obrębie siodła tureckiego, podane również były przybliżone rozmiary. Na wizycie lekarz stwierdził że jest to albo makrogluczolak przysadki, albo tętniak. Więc aby mieć pewność i tak wysłał mnie na rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2012
dziewczyny mam pytanie, jestem po operacji gruczolaka przysadki mózgowej miałam go we wrześniu , dobrze się czuję i chce wrócić do pracy, ale że byłam na zwolnieniu więcej niż 30 dni muszę iść do lekarza medycyny pracy , a on chce zaświadczenia od lekarza który mi się podpisał na zaświadczeniu , że mogę wrócić do pracy. Tu mam mały problem ze zdobyciem tego zaświadczenia i chciałabym się zapytać jak było w waszych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2012 witaj ja tez bylam na dlugim zwolnieniu i ten lekarz ktory mnie operowal musial napisac takie zeswiadczenie ze jestem zdolna potem szlam do lekarza medycyny pracy zbadal mnie dalam mu to zaswiadczenie i wypisal na rok ze jestem zdolna i wrocilam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Dziewczyny mające gruczolaka - czy macie jakieś stany depresyjne? Koszmary senne, huśtawki nastrojów itp.? Bardzo proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaAnia123
Dziewczyny zauważyłam jeszcze coś dziwnego odkąd mam te problemy z prolaktyną i biorę Bromergon. Nadmierne owłosienie nasiliło się, mam ścieżkę kłaków na brzuchu które są czarne i długie, wyrastają mi włoski na brodzie i po bokach blisko skroni. Nasilił się trądzik, krosty mam wszędzie, na plecach, piersiach, są to ogromne krosty bolące i włosy mi rosną szybko. Wcześniej miałam odrost 1 cm na miesiąc, włosy farbuję a teraz 1 cm odrostu mam na 10 dni :( muszę częściej depilację robić, włoski wyrwane z brody te czarne z cebulkami odrastają już po 2 dniach, nogi po 1 dniu wyglądają jakby tydzień niegolone. Czy wy też tak macie?? Idę do lekarza z tym kaszlem i się zebrać nie mogę, miałam spokoju parę dni od kaszlu ale od nowa mnie kaszle. W dodatku mam stany depresyjne, męczą mnie koszmary w nocy, jestem zmęczona już tą prolaktyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
Sylwia ja mam teraz dzwonić do dr.Witka na zrobienie wyników a z nimi do zielińskiego wtedy ma zapaść decyzja czy 3 operacja,mam takiego stracha że głowa mała.Ja mam wszystkie wyniki dobre ale ten cholerny kortyzol fiksuje i acth poszło do góry i to jest niepokojące Zieliński mówił że w rezonansie nic nie widać ale może coś powoli się tlić bo musi być przyczyna tych wyników.Zadzwonię po 13 i się umówię na pobyt w szpitalu.Pozdrawiam Wszystkich na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do MIRGA rozumiem, że umawiając się na badania z dr Witkiem będziesz szła na kilka dni do szpitala na Szaserów, tak? Leżałaś już kiedyś tam na tej endokrynologii? Jak wrażenia? Ile dni zazwyczaj się tam przebywa? Ja wczoraj byłam u dr Witka, ale niestety okazało się, że miał jakiś problem w rodzinie i przyjął mnie inny lekarz. A akurat wczoraj miał mi ustalić termin rezonansu, powiedzieć co dalej z badaniami. Miałam też porobić dwa miesiące temu badania i przyjść z wynikami do prof. Zielińskiego, ale tam na endo pobrali mi tylko krew na ogólne określenie GH i IGF-1 oraz PRL i podali Sandostatynę i do domu pojechałam. I wczoraj chciałam iść do prof. Zielińskiego z wynikami i rezonansem, ale w sumie to nic nie miałam konkretnego. A teraz mam dzwonić do dr Witka umówić się na kolejną wizytę w styczniu itd. A w styczniu minie już rok jak miałam drugą operację, po której po 3-4 miesiącach miałam mieć rezonans,a do tej pory nie doczekałam się żadnego badania obrazowego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dawno juz tutaj nie pisałam. 20 września 2012 miałam operację usuniecia gruczolaka na szaserów. Z rozpoznaniem akromegalia. Przed operacją mój hormon wzrostu wynosił 26. Teraz - 1,5 miesiaca po operacji - 7,08. Badanie bez robione bez obciązenia, a norma w tym lab. to mac 8. Muszę jeszcze odebrać wynik IGF 1ale wiem, że jest ponad normę, bo tyle dowiedziałam się od pani z rejestracji. Oczywiście rezonansu nie mialam. Zastanwiam się czy taki wynik świadczy o tym, że coś zostało czy powinnam poczekać spokojnie na rezonans? Czy 1,5 miesiąca powinno wystarczyć na obniżenie wyników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRGA
Akro Witek kładzie na oddział do 3 dni idzie taśmowo.Budynek znajduje się na końcu i jeżeli chcesz iść do budynku głównego to taką porą miej na oddziale buty i kurtkę.dobrze że to tylko 3 dni bo na dłużej tam się nie nadaję.Ja nigdy nie mam całej karty wypisowej bo zawsze wyniki są dopiero po miesiącu i to jest najgorsze bo na telefon to nie rozmowa,rezonans miałam robiony dobrze że odrazu poszłam do zielińskiego to zobaczył w systemie bo ja zdjęcia i opisu do tej pory nie mam teraz jak pojadę do odbiorę a mam do Warszawy 500 km.Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluebella
Proszę o radę. Mam rezonans głowy, badania hormonów i dna oka czy z tym jest sens iść na wizytę do prof Zielińskiego? Moje objawy wskazują że może być coś nie tak z przysadką ale na razie nie mogę zrobić rezonansu samej przysadki. Czy prof wymaga rezonansu przysadki czy może da rade odczytać coś z tego co mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do MIRGA wiem, wiem jak się tam idzie i gdzie dokładnie znajduje się budynek, byłam tam już kilka razy na wizycie u dr Witka, ale nigdy jeszcze nie leżałam na oddziale, dlatego spytałam. Dzięki za odpowiedź :) do bluebella dobrze byłoby mieć rezonans z uwzględnieniem przysadki, ale jeśli masz rezonans całej głowy i nie jesteś w szybkim czasie zrobić nowego badania to myślę, że i to mogło by się przydać. Jesli coś niepokojącego się dzieje to powinno dać się zauważyć. Zależy jeszcze jak rezonans został wykonany, czy wszystko dobrze widać itp. Jeśli tak jak mówisz masz badania hormonów i dna oka, to możesz śmiało iść do prof. na wizytę. :) do mecia83 cześć kochana! :) Ja też miałam ostatnio wynik GH 7. Czyli w sumie w normie. Ale moje IGF-1 ponad 1900 :/ a jak Twoje? Masz już wynik? Właśnie ciekawe jak to jest dokładnie z tymi badania, niektórzy mówią, że trzeba czekać nawet do 3 miesięcy, aby wynik był naprawdę miarodajny. Jak będziesz miała wyniki to może zadzwoń do prof. i powiedz jakie on są i zapytaj co dalej robić, czy czekać nadal, czy robić dokładniejsze badania i co o on o tym sądzi. A mi GG nadal nie działa, chyba będę zmuszona założyć nowe, eh. Trzymaj się !! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b etka
witam czy ktoś miał operację u docenta Rudnika w Katowicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×