Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość Bernadka
No ja tez mam dzidzie !!!!!! Tylko jak narazie okresu niemam-ehh moze po dostinexie wreszcie wrci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
dla Czarnej i Bernadki GRATULACJE ! i tak jak Iga cieszę sie, że nie jestem sama :) i wreszcie można pogadac na temat nam znany. Wiele lat temu było to niemożliwe, krępujące i wydawało mi się, ze jestem samiusieńka .... a teraz to co innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Eleonor, ja także byłam u Zgliczyńskiego, zarówno u ojca jak i syna. Ojca nikt nie poleca, gdy do niego poszłam po półrocznym czekaniu na wizytę stwierdził, że może mi zrobić badania przysadki ale po co skoro wiadomo, że źle wyjdą :/ szczęka mi opadła. Za to syn na początku był przemiły i myślałam, że w końcu trafiłam na prawdziwego lekarza. Niestety obiecywał dużo ale na obietnicach się skończyło. Zbywał mnie przez 3 miesiące! (miał mnie położyć do szpitala) i szczerze mówiąc do dziś nie wiem o co mu chodziło...albo nie chcę wiedzieć:/. Aż końcu zapisałam się na Wołoską do kolejnej endokrynolog... Zapomniałam dodać, że teraz również przyjmuję bromergon 1/2 tabletki i źle go znoszę. A co do włosów to prawda, teraz mam połowę albo i mniej tego co 5 lat temu, puchnie mi twarz, oczy i nogi... Pozdrawiam Was Bardzo serdecznie i życzę wytrwałości w najważniejszej walce- o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Alida witajw klubie :). Ja byłam u syna - dr Zgliczyńskiego. Najpierw prywatnie (był bardzo miły) jak juz wspomniałam, a na wizyte do szpitala normalnie sie wprosiłam choć mnie zapisał. potem sie wykręcał itp. tez o wszytko musiałam walczyc i do tej pory nie wydał mi wyników. Ostatnio tez walczyłam o skierowanie na RM, od mego neurochirurga, który mnie wiele lat temu operował. i gdyby nie mój chłopak, którego poprosiłam aby wszedł ze mną i przysłuchiwał sie rozmowie to nie wiem jak by to sie skonczyło. Miał mnie połozyc do szpitala i zrobic RM. Kiedy sie pojawiłam nie wierzyłam własnym uszom. Powiedział, ze powinnam przyjechać godzine wczesniej bo teraz to on mnie moze zapisac za pare miesiecy. Kłamał jak z nut ! Nie wyszłam ( wraz z chłopakiem) z gabinetu dopóty nie dał mi skierowania. I wywalczyłam, po 15 dniach zrobili mi bezpłatnie w enelmedzie. Na Dostinex nie ma zniżek. przez pierwsze poł roku 1000 zł miesiecznie, obecnie 540zł. Lekarze najchetniej przyjmowali by kasę.... wtedy szybko sie wszytko załatwia tylko nie patrza ile nas to wszystko kosztuje. Dlatego ja sie mega zbuntowałam i mówię DOŚĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Alida jesli mozesz sobie na to pozwolic finansowo bierz Dostinex. Ja kupuje po 265 zł 8 szt. co do wypadania włosów to mam ten sam problem. Wypada więcej niż normalnie ale łysa jeszcze nie jestem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Alida zapomniałam dodac, ze pewnie w Twoim przypadku bedziesz brała pół tbl lub całą na tydzień. Oczywiście zobaczysz co lekarz zaproponuje nie mniej jednak, ważne jest aby samemu miec info na ten temat :) i nie bać sie pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Dziewczyny mi też wypadają włosy ale zaczęły dopiero jakieś dwa msc temu a mikrogruczolaka wykryli 3 lata temu.Jestem prawie ŁYSA :( .Płakać mi się chce.Odechciewa mi się już żyć :(.Nie biore zadnych leków bo ostatni lekarz przepisał mi tabsy anty na leczenie GRUCZOLAKA ja je przestałam brać.Jutro jade do Poznania do pani prof ale i tak pewnie mi nic nie przepisze tylko powie ze musze zrobic badanie wiec zrobie w jedna strone 400 km na darmo.Wszystkiego mam już dość.Ja już nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eleonor do Agateczka
Kiedy miałas ostatni rezonans? Wg. mnie jesli w przeciągu 6 miesięcy nie robiłaś, koniecznie musisz zrobić. Nastepnie badania hormonów z krwii. Najlepiej zadzwoń do Pani prof. i porozmawiaj. Głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy może mi ktoś napisać czy w związku z tym pojawia się wydzielina z piersi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Dziękuję Ci Eleonorko :) masz rację że samoświadomość jest najważniejsza. Lekarze nie traktują nas serio i nie rozmawiają, nie informują uważając nas za nie w pełni sprawnych umysłowo, co to i tak nic nie zrozumieją! Ehh nieznoszę takich lekarzy. Ja muszę wszystko wiedzieć najdokładniej jak się da, tym bardziej że sama zajmuję się medycyną komórkową i takim laikiem nie jestem. Ale... O dostinexie słyszałam i jak tylko będę u swojej endo to poproszę. Bromergon przepisała mi siksa (która jest dopiero w trakcie specjalizacji) wypisując ze szpitala. A najśmieszniejsze jest to, że dostałam też hormony na wywołanie okresu, których nie można łączyć z bromergonem :/ W ogóle cały ten pobyt w szpitalu to jedna wielka groteska. 3 razy zmieniał mi się lekarz prowadzący a co jeden to inna koncepcja. Na moje pytania o wyniki badań słyszałam: "w miarę dobrze" Miałam robiony test z obciążeniem glukozą ponieważ mam ciągle bardzo niskie cukry co przy ciśnieniu 90/50 jest straszne. I nie wiem jak interpretować wynik, bo oczywiście lalunia nie raczyła ze mną porozmawiać. Na czczo mam 60 cukru a po 75 gramach glukozy 70. Nie wydaje mi się aby to było w normie ale...poprzednia lekarz zleciłą to badanie podejrzewając hiperinsulinemię (za duży wyrzut insuliny po jedzeniu i bardzo mały cukier- co się potwierdziło) a ta następna mówi, ze wynik badania jest w miarę dobry bo cukier nie jest wysoki!!!!! oszaleć można. Agateczka eleonor ma rację zrób rezonans bo to jedyne pewne badanie. Choć...też nie zawsze. JA miałam 2 razy opisywany rezonans i co radiolog to inny opis :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Miałam robiony rezonans 2 lata temu -obraz przemwia za gruczolakiem od tamtego czasu właśnie leczył mnie lekarz tabsami ale czułam sie gorzej a on mowił ze tak ma byc.Ostatnio jakposzłam do niego to kazał mi przerwać i nie przepisał mi zadnych inych tabletek a ja sie żle czuje boli mnie głowa i starsznie wypadaja mi włosy.A termin na rezonans mam wyznaczony na 14 lutego.Własnie nie weim czy jechac do tego Poznania bo to troche daleko(400 km w jedna strone) bo nie mam żadnych ostatnich badań wiec i tak nie przepisze mi żadnych leków.Pojade tam i za 2 tygodnie pewnie znowu bede musziala jechac.Ne wiem co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
Dziewczyny,a włosy wypadają od samej prolaktyny czy leków? a może od gruczolaka? ja jestem straszny nerwus, pracę mam pelną stresu, PRL -259 i idę na badania. żadnych objawów specjalnie nie mam -oprócz lotów nastroju;/ ale o tych włosach -to się teraz przejęłam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Agateczka zrób najpierw rezonans z kontarstem i hormony! a Potem bedziesz mogła wybrac lekarza. chyba, ze jakis Cie połozy do szpitala i wszystko Ci zrobią na miejscu :) Alida ma racje, ze różnie opisują, ale najwazniejsze są zdjęcia RM bo wtedy każdy lekarz bedzie widział co sie dzieje z przysadką. Jest wielu lekarzy, którzy nawet nie chca czytac opisów dla nich najwazniejsze sa zdjecia. A z ciśnieniem to tez miałam jazdy. Bardzo niskie. w sumie całe szczęście, ze za dokładnie mi nie moga usunąć koczkodana bo przynajmniej inne hormony są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Eleonor, mam jeszcze takie pytanie, u jakiej endokrynolog obecnie się leczysz? bo rozumiem, że jesteś z Wawy:), może mogłabyś kogoś polecić. I czy miałyście może mdłości zanim zaczęłyście brać tabletki? Przesyłam promyk słoneczka w te chmurne dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
do agateczka Jedź do Poznania do prof. Warenik, ona ci pomoże. !~!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
do PIGUŁY wysłałam Ci wiadomość na maila jak mozesz to odp. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
PIGUŁA Mam do Ciebie prośbę. Z tego co wiem leczysz się na gruczolaka u pani profesor Warenik Szymankiewicz. Ja tez jestem do niej zapisana na wizytę( namiary podałaś mi kiedyś Ty) na jutro na godz. 14.Ale jest jeden problem ostatnie badanie PRL mam z września a rezonans (obraz przemawiał za mikrogruczolakiem) miałam robiony 2 lata temu (następny mam mieć 14 lutego 2007). Byłam leczona tabletkami anykoncepcyjnymi, które odstawiłam i od miesiąca nie przyjmuję już żadnych leków. Ze wzrokiem nie mam żadnych problemów ale bardzo mnie boli głowa i strasznie mi wypadają włosy( jestem juz prawie łysa) Jestem z Radomia i do Poznania mam jakieś 350 km. Nie wiem więc czy opłaca mi się jechać na wizytę bez aktualnych badań MR i PRL. Pewnie, Pani profesor zleci mi abym zrobiła sobie te badania. Jak myślisz czy nie lepiej przyjechać na wizytę z aktualnym badaniem MR i PRL?Możesz mi napisać jak wyglądała Twoja wizyta.Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piguła
do Agateczka Weź wszystkie wyniki jakie masz. Ona cię zbada, ale na pewno skieruje cię do szpitala na Polnej w Poznaniu, w jaknajszybszym czasie . Tam zostaną zrobione wszystkie hormony, a prl na pewno. Z pewnością zapisze inne leki, na pewno nie anty, bo ja takie brałam.... ona stwierdziła, że to one spowodowały, że mój gruczolak jest dlatego taki duży, bo z pewnoscią już go miałam, ale byłby mikro, a nie makro-gruczolakiem. Ja od razu jak były wyniki dostałam skierowanie na rezonans. Pani prof. bez wynikow rezonansu, już przy pierwszej wizycie, przy prl( wtedy bardzo wysokiej 565,5) powiedziała co mam..... i się nie pomyliła. Powiedziała tylko, że szkoda, że trafiłam do niej tak późno !!! Ale nie narzekam, czuję się dobrze, po dostinexie głowa mnie nie boli, czasem czuję lekkie ukłucia gdzieś w głowie, ale nerwy też mają na to wpływ. Szkoda, że nie zrobiłaś sobie dziś prl, miałabyś aktualny wynik. W Poznaniu na Polnej możesz zrobic, ale do 9 rano, wynik byłby za godzinę do odbioru, tylko trzeba poprosic, żeby szybko zrobili, bo pani prof. czeka na niego. Opowiedz jej, jakie leki brałaś.... ona sama dalej zdecyduje. Mnie pomaga. Pozdrawiam, Magda !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Witajcie. Ja wcześniej już tu byłam(na forum). W wieku 18 lat zatrzymał mi się okres i mój ginekolog leczył mnie na zaburzenia hormonalne. Zmarnowałam u niego dużo czasu. Później dostałam skierowanie do Kliniki na ul.Polnej w Poznaniu(2002r.). Tam moim lekarzem prowadzącym był dr Krzysztof Katulski a ordynatorem właśnie prof.Alina Warenik-Szymankiewicz. Dziewczyny z którymi leżałam powiedziały mi, że muszę iść prywatnie bo tak to nic nie załatwię i wysłały mnie do dr Barbary Halerz. Miała być dobra. Ale po jej leczeniu prolaktyna z 236ng/ml(norma do 25) skoczyła na 590(Provera,Parlodel), więc więcej do niej nie pojechałam.i tak zakończyłam leczenie w Poznaniu. Od niej udałam się do Wrocławia do dr Daroszewskiego i on mi zbił prolaktynę do 102 (brałam Bromergon,Norprolac 75,Dostinex) ale powiedział ,że to zawolno spada i dał mi skierowanie do prof. Podgórskiego do Warszawy na operację. Koleżanka, miała na to operację. Dała 5tyś. po to żeby jej tą operację zrobili. Mówiła, że te babki co leżały to nie dały kasy i jak ona wychodziłą to leżały dalej. Po rozmowie z nią zrezygnowałam bo nie miałam 5 tyś. Może to był błąd. Zabrakło mi sił i odpuściłam. Teraz w marcu dostałam namiary na prof. Urbańskiego w Szczecinie. On przepisał mi Norprolac 150 a w czerwcu dał skierowanie na operację . Miałam konsylium w październiku z neurochirurgami ale oni stwierdzili, że poczekamy do stycznia ale nie wiem na co.Stoję teraz w martwym punkcie bo po nowym roku na nowo starać się o skierowania na rezonans, na operację itd. Wszystko znowu wiąże się z kasą ,bo ja mieszkam przy granicy niemieckiej(Świecko) a to kawałek do Szczecina. I tak jeżdżę jak porypana a auto na wodę nie jeździ. Co wy na to? Nie zła historia? Niestety prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Zapomniałam dodać ,że w styczniu skończę już 29lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Zastanawiam się czy prof. Warenik może mi coś jeszcze pomóc? Czy już tylko nerochirurg. Mój gruczolak ma 13-7-7 .Cały jest w zatoce klinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Piguła dziękuję Ci bardzo. Dziewczyny czy to prawda że poziom PRL najlepiej zrobić przed okresem albo zaraz po nim????Pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Do Piguły Witaj. Proszę Cię weź przeczytaj moją historię, bo widać ,że dużo wiesz na ten temat. Doradź mi coś. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Agateczka, powodzenia i posłuchaj Piguły :) !!! - widzę, że Pani Prof, rzeczowo podchodzi do problemu. Alida, w chwili obecnej szukam dobrego endokrynologa w Wawie. Przyjaciółka podała mi namiary do swojej zanjomej endokrynolog. Wiesz, już chwilami jestem jak śledczy - wywiad robie środowiskowy na temat lekarza ale jak to sie mówi są wyjątki :D.... oby pomogła. Radkowa, ja też byłam u Podgórskiego, jak miałam miec kolejną operację. Pierwszy operował mnie docent Bonicki (obecnie ordynator w szpitalu onkologicznym w Wawie, mam do niego tel w domciu). przeczyt moja historie na str 36. po kilku latach gruczolak znowu urósł poniewaz niestety nie bylo wtedy Dostinexu a inne leki nie skutkowały. 3 lata temu byłam u Podgórksiego. zaproponował trepanacje czaski bo inaczej dokładnie nie bedą mogli usunąć. Poraziła mnie ta diagnoza i sama nie wiem jak wtedy dojechałam do domu...normalnie nie pamietam. Do operacji nie doszło - nie zdecydowałam sie ponieważ groziło to różnymi komplikacjami. jak juz czytałas biore Dostinex w duzych dawkach od grudnia ub. roku i pomaga :) Co do "płacenia" za operację to róznie dają ale 5 tyś to naprawde lekka przesada. Wiadomo, zdrowie jest bezcenne ale jak juz wczesniej wspomniałam jest jakaś granica pazerności ze strony lekarzy - przynajmniej powinna być. Życzę Ci abyś trafiła gdzies blisko siebie dobrego lekarza, który da Ci skierowanie na RM. I może warto pojechac do prof. Warenik jak wynika to z wypowiedzi Piguły. Hormony mozna zrobic również samemu ze skierowaniem nawet od lekarza rodzinnego. Powodzenia :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
do ALidy. u mnie mdłości zaczeły sie w trakcie przyjmowania leków jak, parlodel, bromergon, norprolac i permax ( ten ostatni lek testował na mnie dr Zgliczyński, jest tańszy od Dostinexu ale niestety wymiotowałam w nocy). z tym, ze ja przyjmowałam dośc spore dawki. Natomiast kiedy leki odstawiałam mdłości mijały. Przy Dostinexie nie mam takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety ale
lekarz rodzinny nie ma prawa wystawic skierowania na badania hormonw!!! moze tylko i wylacznie dac skierowanie na TSH!!! tylko endo albo ginekolog!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaan
Napiszcie mi co oznacza wydzielina z piersi?? Problemy z tarczycą?? I czy przy tym bolą piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaan przeciez na
forum PROLAKTYNA dziewczyny ci odpisaly dokladnie! to znaczy podwyzszony poziom PRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulaan
Pojawiła się też wypowiedź o tarczycy i dlatego zapytałam, bo moja mama i jej dwie siostry chorują na tarczyce, więc może i ja powinnam też sobie zbadać poziom tego hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×