Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość piguła
do Radkowa Cześc. Moja historia jest trochę podobna. Od dawna miałam problemy z okresem, był nieregularny, albo i w ogole nie było go przez kilka miesięcy. Lekarz do ktorego chodziłam kiedyś, powiedział mi, że mam się nie martwic prl, tylko zachodzic w ciążę. Mało tego, zapisywał mi lek Milvane - środek antykoncepcyjny. Rzeczywiście po nim miałam okres jak w zegarku. Kiedy mu mówiłam , że prl jest za wysoka, a była wtedy ok. 200, to mówił, że to nic nie znaczy, że mam się nie przejmowac prolaktyną. Dopiero jak wzrosła do 565,5 to się wystraszył i kazał jechac do Poznania do Warenikowej!!!! Ja nie czekałam na zapisanie do poradni endo na Polnej, tylko dostałam od dobrej znajomej numer do prof. Warenik, zapisałam się prywatnie i od tej pory chodzę tylko do niej. Powiedziała mi, że zajdę w ciążę, ale gdy prl spadnie do przynajmniej 40, teraz mam 140. Ludzie o niej mowią różnie, mnie pomogła. Biorę dostinex, jest drogi, ale pomaga. ( przez 2 miesiące ostatnio byłam na bromergonie, bo też poszłam w międzyczasie do innego prof. endokrynologa w Poznaniu - oczywiście prywatnie - no i prl po nim podniosła mi sie ze 115 na 158). Ja już nie pojdę do innego lekarza niż ona, a z brania leków anty.... to się wyśmiała i stwierdziła, że chodziłam do ...konowała, a nie lekarza !!! Powiedziała mi, że jeżeli przez jeszcze kilka miesięcy nie będzie znacznego spadku prl, to załatwi mi operację we Warszawie... mój gruczolak miał w marcu wymiary: 2 x 1,2 x 1,8, czyli wielki. W styczniu mam miec kolejny rezonans ... zobaczymy co wtedy/////ona zadecyduje ... może jak się zmniejszy to nie będzie operacji. W Poznaniu to ona decyduje o wszystkim, dr. Chalerz, bo o niej ktoś pisał, jest też na oddziale endo, ale tak naprawdę , to inni lekarze poza Warenikową niewiele tam mają do gadania, wszystkie decyzje podejmuje ona...tylko ona !!!! Ja mam cały czas nadzieję, choc mam 35 lat ( przez wiele lat chodziłam po lekarzach i nikt nie kazał mi robic rezonansu. Prof. Warenik od razu mnie pytała: a ile razy skierowali cię do okulisty, bo przecięż mozesz byc ślepa??? - powiedziała kiedyś na poczatki!!! Pomyślałam wtedy: o co jej chodzi, po co mi okulista, widzę świetnie.... a ona juz wtedy wiedziała , co mam w głowie. I tak sobie do niej jezdzę , co 1,5 - 2 miesiace, jestem z Leszna, do Poznania nie mam daleko, ale pracuję w szkole jako nauczycielka - więc nie mogę brac urlopu, a u niej muszę byc o 7 rano zawsze na usg, potem robię prl - a z wynikiem prosto do niej. Ostatnio 1,5 miesiąca temu USG było super, a w piątek znalazła mi torbiel na jajniku 17 mm, skąd to się wzięło...ale powiedziała, że to akurat pryszcz, bo jest czynnościowym torbielem, na razie mam sobie tym głowy nie zawracac, bo gruczolak jest dużo ważniejszy( mój prawie dotyka do nerwów wzrokowych, ale ich nie uciska; wrasta trochę do zatoki jamistej, za to klinowa jest wolna, a to właśnie przez zatokę klinową usuwają gruczolaka - przez nos oczywiscie....ponoc bardzo duże gruczolaki są też usuwane przez otwarcie czaszki...tego właśnie się boję najbardziej !!!!!!!!!!!!!!!!!! Wiem, że kiedyś popełniłam błąd, ale skąd wiemy, do jakich lekarzy trafimy, ja trafiałam zawsze chyba na niewłaściwych. Radzę ci się z nią skontaktowac, zobaczysz co tobie powie. Ja też jestem trudnym przypadkiem, ale laktacja po dostinexie ustała, czuję się dobrze, jak pisałam, głowa mnie nie boli, bo kiedyś to mi pękała. Pozdrawiam, w razie czego pytaj !!!!!! Magda !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
do niestety ale.... nie bede sie spierać. mi wystawił. możesz również przyjść z ulicy i zrobić prywatnie. U mnie np. PRL kosztuje 20 zł i wynik masz za 2-3h. mozesz miec zrobioną z rozcienczeniem lub bez w zalezności od poziomu PRL Piguła u mnie tez jest podobna historia z poczatkami leczenia. Anty konc. leki mi podwali. Dzieki Tobie (w 2 dni) jeszcze bardziej rozjasniło sie w mej głowie. dzieki :) Ha, to dlatego mi tak wtedy wyrósł w przeciągu niespełna roku. z ziarenka na 18x20x20 mm. I trzeba było ciachać ;). Czy możesz napisać ile płacisz za Dostinex 8tbl. Ja płace 265 zł. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuulan moja mama
i siostra tez sie lecza na tarczyce ale nie maja problemow z PRL, a ja mam podwyzszony poziom PRL a tarczyca w porzadku. czytalam ze jak sie ma podwyzszone PRL to rowniez z tarczyca moga byc problemy, ale jak widac na moim przypadku, nie jest to zadna norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radkowa
Do Piguła. Cześć Magda. faktycznie nasze przypadki są prawie identyczne. Ja też byłam leczona tabletkami antykoncepcyjnymi i okres był regularny co do minuty . A do prof.Warenik trzeba długo czekać na wizytę prywatną? Nie wiem czy to dobrze ale ja mam gruczolaka właśnie w zatoce klinowej. Co Ty na to? Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Eleonor mam jeszcze takie pytanie: czy jak prolaktyna jest bardzo wysoka tylko po metoklopramidzie to wyklucza to obecność gruczolaka? Co to właściwie znaczy czynnościowa? Że rośnie w reakcji na np.stres? 2 radiologów opisywało mój rezonans i w skrócie mówiąc jeden stwierdził obecość mikro, drugi nie. Nie wiem jak całość interpretować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Cześć dziewczyny czy brałyscie kiedyś może ESTROFEM MITE i DUPHASTON ?? Jak tak to bardzo prosze napiszcie po co???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Agateczka ja brałam na wywołanie okresu. Potem jednak się okazało, że wystarczy sam progesteron czyli duphaston (estrofem to estrogeny). Nie wiem jednak czy duphaston można brać przy przyjmowaniu bromergonu bo niektóre dziewczyny pisały, że jakichś środków nie można łączyć. Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Alidia dziękuję Ci bardzo :)) Pytałam sie dzisiaj lekarza czy można łączyc duphaston z bromergonem on powiedział ze absolutnie NIE. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dzwiwne bo nie jeden lekrzmi przepisywał zarówno duphston jak i luteine przy Bromku. Tabletek antykoncepcyjnych absolutnie nie , ale progesteron tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Ja również brałam bromergon z luteiną ale nie wiem jak jest z duphastonem wczoraj sie pytałam lekarza on powiedział ze absolutnie nie mozna łaczyc go z bromergonem ale moze tylko w moim przypadku nie wiem ale tak mi powiedział .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIGUŁA
Do Eleonor..... Ja płacę za dostinex 250-260 zł, to zalezy od apteki. Niestety lek ten jak wiele hormonów nie ma refundacji...dlatego tyle kosztuje. Moja pani prof. powiedziała mi, ze pisała w tej sprawie do ministra Religii - aby refundowac dostinex, ale czy ona coś tu pomoże, to nie wiem!!!!! Do Agateczka..... Ja biorę dostinex i oprócz niego też duphaston, do tego jeszcze estrofel. Moja lekarka za to nie jest zwolennikiem bromergonu, ona zapisuje parlodel.... niby to samo ( bo to nic innego jak bromokryptyna), ale lek jest produkowany przez rożne firmy, a z czego uzyskują określone składniki jest oczywiście tajemnicą handlową. (Duphaston biorę przez ostatnie 10 dni cyklu po 1 tabletce wieczorem)............wszystko razem doskonale skutkuje, ale jak to się ma do mojego gruczolaka...czy zmalał...dowiem się gdzieś w styczniu na rezonansie. Profesor Warenik powiedziała, że jeżeli urósł od ostatniego rezonansu, mimo brania dostinexu, to pewnie nie obędzie się bez operacji. Ja jestem dobrej myśli, zobaczymy !!!! Pozdrawiam wszystkich!!!! ( Kiedyś rozmawiając z pewnym endo..., powiedziałmi tak:" Przecież co trzecia osoba ma gruczolaka, tylko ze nikt o tym nie wie, chyba że są wyraźne objawy, np. brak miesiączki......a co z facetami, oni przecież nie miesiączkują)!!!!! Ja sporo przytyłam 18 kg, jak jeszcze chodziłam do poprzedniego lekarza, który zapisywał mi anty, jak mówiłam, że tyję, że te leki to chyba coś nie tak działają, to powiedział, ze mam" odmówic sobie ciastka z kremem"////// w ogole nigdy nie lubiłam ciastek z kremem - DUREŃ !!!!!!! Zawsze byłam bardzo szczupła, potem przytyłam - teraz wiem, że to z powodu gruczolaka. Obecnie zaczęłam spadac na wadze, jakieś 5 kg - nic w tym kierunku nie robię, może dlatego , że prl nie mam 600, tylko ponad 100. Buziaczki !!!! Piszcie, chętnie odpowiem, bo zmagam się z tym problemem bardzo długo!!! A na temat leków mogę sporo powiedziec !!!! MAGDA !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam prosbe.
Czy moglybyscie mi podac przyblizone ceny lekarstw na obnizenie PRL - Bromergon , Bromocorn , Ergolaktyna , Parlodel , Norprolac, Dostinex. Ile jest tabletek w jednym opakowaniu kazdego z lekarstw? Bromergon przyjmuje sie nawet kilka razy dziennie, a jak jest z innymi lekarstwami? Ktore lekarstwo ma najmniej skutkow ubocznych? Musze sie zastanowic nad wyborem lekarstwa, ktore ma przystepna cene i mozliwie jak najmniej skutkow ubocznych. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sitka
bromergon jest najtańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem wlasnie
ze bromergon jest najtanszy ale tez ma najwiecej skutkow ubocznych - niestety :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergon jest
najtanszy i wbrew pozorom SKUTECZNY!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergon jest
poza tym kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki. Jedni moga zazywac duze dawki brmoergonu i ich nie ruszy a inni juz po połówce padają. Niktórym słuzy norprolac , a niektórzy po nim mdleja , to samo dotyczy dostinexu. Zaczyna sie zwykle od bromergonu bo tani i dobry w leczeniu , jesli go nie tolerujesz spróbuj innych ale czy nie bedzie skutków ubocznych nikt tego nie zagwarantuje bo moga byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
Witam wszystkie towarzyszki niedoli. Czy któraś z was cierpi na agromegalię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
A jaką miałaś PRL? niestety nie śledziłam. Ja ię w poniedziałek na rezonans - cały czas myślę i umieram ze strachu. MOże to jednak nie gruczolak?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adusia32
Mile Panie, a ja zązywam juz leki od 8 lat (najpierw bromergon, parlodel, norprolac) a moj gruczolak sie nie zmniejsza, a prolaktyna nie spada :( Była juz na konsultacji w centrum Onkologii w Warszawie i zapadla decyzja że lepiej gruczolaka nie usuwac tylko leczyc farmakologicznie. Tylko, ze poprawy nie ma :-( ale nie ma tez pogorszenia :) a nadwage to juz mam straszną. jagaaga jak to zrobilaś że Twoja waga spada w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
Bardzo chciałabym wiedzieć, czy wasze gruczolaki produkują tylko nadmiar prolaktyny, czy może też hgh ? ćzy ktoś leczy się sandostatyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
I co robić żeby nie tyć po bromergonie? Wiem, że są inne leki ale nie na kieszeń rencistki. Młodej rencistki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
I co robić, żeby nie tyć po bromergonie? Wiem, że są inne leki o podobnym działaniu, niestety nie na kieszeń rencistki( młodej :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adusia32 do jagaaga
a jakie tabletki przepisal ci endokrynolog; prosze podaj nazwę i jak je zazywasz; moja waga ciagle rosnie pomimo diety, a boje sie przy gruczolaku i norprolaku zazywac jakiekolwiek preparaty na odchudzanie. Jeśłi twój endo. przepisal ci jakieś tabletki i spadek wagi jest widoczny to moze zapytałabym i mojego lekarza czy równiez i ja moglabym ten lek zazywac. Prosze podaj nazwe i sposob zazywania. I gratuluje ci sukcesu w zbijaniu kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kama111 ja przy bromergonie przytyłam 10kg; brałam ten lek przez 4 lata zaczynalam od 1 tabletki, skończyłam na 5 tab/dzien. Jako że byłam przy tym nieprzytomna; fatalnie się czułam zmienilam na parlodel, a nastepnie norprolac. niestety nadal tyję, wolniej ale tyję. Stosuje dietę, ale kilogramow ciągle przybywa. a czy ty masz rentę z powodu gruczolaka? Pytam bo ostatnio lekarz równiez zasugerował mi że nie powinnam pracować, bo oprócz gruczolaka mam jeszcze mnóstwo innych schorzeń, ale boje się że dostane rente na rok lub dwa, a potem co? Trudno bedzie wrócić na rynek pracy rencistce. Długo już jestesna rencie? Masz czasowa czy na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
Heja, mój endo przekonywał mnie, ze po bromergonie się nie tyje! nie ma takich skutków. Biorę od miesiąca i faktycznie żadnego wahania wagi. Fakt, ze jestem wiecznie na niedojadaniu;) Wagę mam oki i mam nadzieję, ze tak pozostanie. Trzymajcie kciuki, bo rezonans tuż tuż;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
do; Adusia32. Tak jestem na rencie z powodu gruczolaka, a dokładnie z powodu agromegalii, którą on wywołał. Niestety przytyłam 30 kg. :( Oprócz bromergonu biorę jeszcze zastrzyki z sandostatyny. Mimo diety nie mogę schudnąć,a mój gruczolak (kiedyś makro), jest już nieoperacyjny.Na rencie jestem od trzech lat( dawna druga grupa), ale dostaję zawsze czasową na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akromegalia to nie to samo
prolactinoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama111
Ja mam agromegalię, ponieważ mój gruczolak oprócz nadmiaru prolaktyny wydziela nadmiar hormonu wzrostu (HGH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruczolak nieaktywny
czesc wszystkim.... szukam osoby ktora ma taka sama sytuacje jak ja. mam groczulaka 6mm 2 lata temu 3mm bole glowy cos kiepsko widze bola mnie oczy a uwaga.......wszystkie badania hormonalne typy kortyzol prolaktyna itd....w normie Nie wiem co mam robic 5 stycznia bede miala MRI znowu po raz trzeci juz mam tego dosyc o co chodzi....nieaktywny hormonalnie a rosnie czy to rak? czuje sie fatalnie przytylam ze 40 kilo jak nie wiecej cale tylko szczescie ze urodzilam corke 31 lipca tego roku..... wszytko u mnie jest pomieszane. Najgorzej uwierzcie z samopoczuciem i oczami. i jeszcze w dodatku mieszkam w Angli a oni wprost uwielbiaja polakow leczyc (....) aha dodam ze mam niedoczynnosc tarczycy prosze jesli ktos wie cos na ten temat prosze o mailika/// caluje buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×