Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

WITAM! Jagaaga Trzeba wierzyć że będzie wszystko dobrze!!. A ja, okresu nie mam od półtora roku albo od dwóch lat wcześniej jak był to co pół lub co rok mniej więcej , i nic z tym nie robiłam od 12 lat taka ze mnie mądra dziewczyna, więc muszę się trzymać i wierzyć że będzie dobrze. Klaudia 26 ja idę w grudniu dokładnie nie wiem którego dnia czekam na miejsce a będę leżeć w Łodzi. Powtarzam się ale boję się tych testów na pobudzenie przysadki mózgowej , nie wiem co to jest , po co, i jak ja będę się po tym czuła i dlaczego to jest konieczne do zrobienia , w ogóle ten obraz szpitala to kłucie bez końca jak piszecie , ale jak tak trzeba to nie ma wyjścia. Jak ja bym chciała wiedzieć jak i co wszystko dokładnie tak, dlaczego i co to są te testy i po co, dlaczego nie może być bez testów, nie może być po prostu pobranie krwi nawet niech będzie kilka razy ale po co oni będą mi coś jednocześnie podawać. :( Ginekolog nic mi o tym nie mówiła że tak trzeba, dała mi tylko skierowanie na jednorazowe badanie. A tu bach endokrynolog każe leżeć w szpitalu. Nawet myślałam żeby nie iść do tego szpitala tylko zrobić badania w laboratorium jedno pobranie krwi i iść z wynikiem do ginekologa ale troszkę bym się czuła teraz jak bym uciekała od problemu po tej rozmowie z endokrynologiem ( w moim oczywiście przypadku) Będę leżeć 3-4 dni . Asiadudu – ja nie umiem odpowiedzieć Ci na pytanie jakie badania będę robić, to znaczy będą robić mi bo będę leżeć w szpitalu. Wiem że chodzi o hormony. Endokrynolog mówił mi o prawdopodobieństwie że może być gruczolak przysadki. Powiedział również że badanie laboratoryjne u mnie jednorazowe na hormony może nic nie dać bo wyniki mogą wyjść dobre a w rzeczywistości może być źle. Dlatego musze się położyć. Będę tak sądzę przebadana od A do Z, układ rodny usg przezpochwowe i układ hormonalny. Jeżeli lekarze zaczynają od badań hormonalnych widocznie tak musi być, jeżeli było by inaczej zaczynalibyśmy od rezonansu. Badanie hormonów i tak nas nie ominie czy w wypadku czy jest gruczolak czy go nie ma. W przypadku gdy mamy problemy w kierunku hormonalnym np. brak miesiączek, musimy określić poziom różnych hormonów jakie występują w organizmie. Ze względu chociażby na późniejsze leczenie. Na ustawienie leków. O testach na hormony nie mam zielonego pojęcia jakie są , ale pewnie coś ważnego te testy przekazują bo tak bez przyczyny by nie robili. Ja będę miała pobudzaną przysadkę dlaczego, w jakim celu, po co nie wiem , może oznaczają tym ile hormonów może wyprodukować przysadka w stanie pobudzenia, widocznie takie badanie również ma duże znaczenie i jest potrzebne. Dlaczego nie może być bez tego pobudzania nie wiem i tego pobudzenia przysadki się troszkę boje bo jakoś tak to dla mnie groźnie brzmi, a lekarz mi tego tak dokładnie nie wytłumaczył . Oprócz gruczolaka może być jeszcze masę inny przyczyny braku miesiączkowania. A przecież brak okresu to nie tylko myślę i na szczęście gruczolak. Może te badania hormonalne określają nie wiem, pewnie mnóstwo innych rzeczy , w każdym razie gdyby trzeba było zacząć od rezonansu to by pewnie lekarze zaczynali od tego a jak nie zaczynają to widocznie jest to na drugim miejscu. A może muszą mieć podstawy do zrobienia rezonansu. Też bym wolała się nie kłuć i iść tylko na prześwietlenie ale widocznie tutaj nie tylko o to chodzi, i tak jak napisałam wyżej badanie hormonalne wcześniej czy później i tak musi być na przykład aby ustawić późniejsze leczenie np. gruczolaka , zobaczyć co dzieje się w organizmie a to jest bardzo ważne i jest to pewnie podstawą w tych sprawach. Bo przecież kolejność badań coś na celu ma. A co ma to trzeba spytać się lekarza. Ja też sama chcę wiedzieć i pewnie spytam się przy najbliższej okazji. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monica Paris17
Witam wszystkich,ktorzy biora udzial w tym forum.Ja rowniez mam gruczolaka przysadki mozgowej.Dowiedzialam sie o mim 2 lata temu.Poczatkowe leczenie opieralo sie na Bromergonie a obecnie stosuje lek o nazwie Parlodel,ktory hamuje wydzielanie hormonu(prolaktyny),jak rowniez GestoMikron ktory podaje sie najczesciej we wornym braku miesiaczki.Co jakis czas mam robione badanie krwi na wysokos prolaktyny.Jak naraziem miesiaczke ma regurlarnie.Dziewczyny trzymajcie sie ,wszystko bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora dawniej Siora
Heja dziewczyny. Do czasu rezonansu mam jeść Bromergon i muszę przyznać, ze jak na razie (odpukac) nie mam żadnych skutkow ubocznych. To na pocieszenie dla tych, które tak jak ja wcześniej czytały tylko o złych aspektach brania leku;) Nie ma dnia ani godziny, żebym nie myślała o gruczolaku - teraz przed rezonansem, boję się, zeby jeszcze czegoś gorszego mi nie wykryli;( Pozdrawiam Wszystkie Ciepło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
Monika a czy te tab GestoMikron sa na wywolanie ??bo z tego co wem przy gruczolaku takie tab.sa zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Cześć dziewczyny :) po raz pierwszy czytam to forum i wszystkiego jeszcze nie ogarnełam co pisałyście wcześniej ale najważniejsze co chce Wam przekazać o sobie i podzielić sie z Wami moim doświadczeniem i przeżyciamu związanymi z gruczolakiem (hiperprolaktynemia) to fakt, ze od 15 roku życia mam tego "koczkodana". Obecnie mam 33 lata. Napiszę Wam w telegraficznym "skrócie" o sobie a jezeli macie pytania to pytajcie :). Nie było u mnie pierwotnej miesiączki. Mając 17 lat i przechodząc przeróżne badania, Pani doktor stwierdziła, że pewnie mam gruczolaka. Badanie RM potwierdziło ten fakt. Mając 21 lat, przez nos wycieto mi gruczolaka ale jak sie okazało nie w całości, czego dowiedziałam sie po kilku latach. Okazało sie, ze nie można go dokładnie usunąć poniewaz okala mi tętnicę. Przez wiele lat podawano mi rózne leki np. parlodel, norprolac, bromergon. Niestety na mój organizm to nie działało. Ostatnio, jak rozbiłam poraz 9 RM okazało sie, ze znowu powiększył się ale DOSTINEX, który biorę od roku zdziałał cuda. Gruczolak na razie nie powieksza sie choć nie jest malutki. W końcu po wielu latach zaczełam miesiaczkować. W prawdzie co 2 miesiace ale to juz coś. Mój organizm zaczał sie rozwijać. Pogodziłam sie z wieloma faktami, które mogą zdarzyć sie w moim życiu czyli brak własnych dzieci ale nigdy ale to nigdy sie nie załamałam. Walczę z tym "koczkodanem" i smieje się, ze mam rece i nogi, widzę i słyszę. U mego boku wspaniały facet ja młodo wygladam i idę do przodu :)! Dostinex brałam przez pierwsze 5 miesiecy codziennie po 1 tbl, a od maja co drugi dzień. Nie potrafie teraz Wam powiedziec jaką miałam wysokośc prolaktyny ale było to około 2800 ng/ml a początkowo nawet wiecej. Jak bede w domciu to przejże badania i podam Wam dokładnie ilości prolaktyny. Może znacie super endokrynologa w Wawie lub okolice. I gdzie i w jakiej cenie kupujecie Dostinex. Interesuje mnie 8 tbl. Obecnie płacę 265zł. Podrawiam WAS i GŁOWA DO GÓRY :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak duzy był gruczolak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
nie potrafie teraz dokładnie powiedziec około 1,8x2x3cm. Jak wróce z arbaitu do domciu, zerknę w RM i dam odpo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoras z Was
mogllaby mi napisac jak robi sie tomografie komputerowa przysadki? jak to wszystko wyglada, ile czasu trwa i kto robi tK , lekarz endokrynolog , u ktorego sie lecze? - czy ktos innym. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do najlepszej
diagnozy przysadki słuzy badanie rezonansu magnetycznego z kontrastem. Tomograf jest w tym przypadku duzo mniej dokładny wykrywa juz guzy zaawansowane. Na obydaw badania potrzebujesz skierowana od lekarza u którego sie leczysz zazwyczaj endokrynolog czy neurochirurg . Samo badanie wykonuja pracownicy przychodni diagnostyki niekoniecznie lekarze a odczytuja lek. radiolodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezonans trwa ok30minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem ze potrzebne jest
skierowanie i niedlugo je dostane. wiem ze najlepsze do wykrycia gruczolaka jest rezonans, ale lekarz powiedzial ze najpierw zrobimy TK a pozniej RM. Moja PRL okolo 80ng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sie co obawiać, jeżeli nie masz leku przed pomieszczeniami zamkniętymu i jeżeli nie boisz sie wkłucia wenflonu to nie masz sie czego bac .Pisze tu o tomografii bo przy rezonansie jak słyszłąm to troche głośno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenflonu to
sie nie obawiam , gorzej z zamknietymi pomieszczeniami :-((( . A ja myslalm ze TK to tylko przeswietlenie, kilka zdjec i po bolu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYSADKA lepiej z knrastem
lekarz powinen to zaznaczyc w skierowaniu, a jesli chodzi o tomograf to nie jest w zamknieciu ale jak ktos wyzej pisał lepszy rezosnans na przysadke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadka
DO eleonor Mi tez po DOSTINEXIE spada prl z 150 do 75 i to po 6 tabletkach i tab na tydzien a powiec mi gdzie kupujesz Dostinex tak tanio u nas kosztuje okolo 400 ja w czechach kupuje za 150 8 tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALidia
Witajcie! Pisałam już na tym forum ale niestety nikt nie odpowiedział na moje pytanie. Mam ogromny mętlik w głowie. Od 5 lat mam problemy ze zdrowiem, schudłam 11 kg przestałam miesiączkować,bóle i zawroty głowy, sucha skóra... Hormony płciowe strasznie poniżej normy, gorzej jak u kobiet po menopauzie (mam 23 lata). Parę miesięcy temu zrobiłam rezonans. W opisie było napisane, że jest ognisko 4 mm w tylnej części przedniego płata przysadki (podejrzenie gruczolaka). Ale wówczas poziom prolaktyny był w normie a lekarz stwierdził, że to nie gruczolak ale nie do końca uformowana przysadka w okresie płodowym i, że tak ma bardzo wiele ludzi. Poszłam do szpitala w celu diagnostyki braku okresu. Zrobili mi przeróżne badania i wyszło, że mam bardzo podwyższoną prolaktynę :/ po metoklopramidzie 2152 uIU/ml. Ponadto okulista stwierdził zmiany w tarczy nn.II oka prawego o niewyraźnych wnękach. Ze szpitala wypisali mnie stwierdzając, że to...nerwica, a takie coś 4ro milimetrowe to takie jak nic :/ po prostu SUPER! Ciakawa jestem kto by nie nabawił się nerwicy lecząc prywatnie przez 5 lat bez skutku czując się z dnia na dzień coraz gorzej??? Łatwo jest zbyć "niewygodnego" pacjenta. Proszę napiszcie Kochani co o tym sądzicie? Czy rozumie ktoś taki opis okulistyczny? i w jakiej części przysadki macie gruczolaki? Bardzo proszę o słowa wsparcia Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na nerwice to mi nie wyglada
:-( , gruczolaki moga byc np w samym srodku czesci gruczołowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na nerwice to mi nie wyglada
lub tylnej tak jak Twoja zmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sitka
Witam wszystkich serdecznie .Jeszcze wszystkiego nie przeczytałam ale jestem zdumiona tak szerokim zainteresowaniem tej stronki. NIewiedziałam że jest nas tak dużo. Z prolaktyną walczę od 2000 roku. a z diagnozą o mikorgruczolaku od miesiąca. Na bromergon nie mogę już patrzeć. A u mnie niestety zaczęło się od nerwicy tylko i wyłacznie. Pozdrrawiam wszystkich klubowiczów. Tym razem chybą ja jetem najstrarsza. Mam 42 lata i jestem ze Zgorzelca a leczę się we Wrocławiu. Pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz mi wytłumaczyc
jak od nerwicy zaczał sie gruczolak? chyba ze nerwica spieprzyła ci cały układ hormonalny , hustawka maxymalna hormonów i stad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sitka
Pewnie tak. Przyspieszona akcja serca , zrobili hormony tarczycy bo w młodości miłam złe a przy okazji prolaktyne boo ona wpływa między innymi na nastrój i nerwy a dokładniej stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sitka
A gruczolak wyszedł dopiero na drugim rezomansie. N a pierwszym było tylko wypuklenie.Od prawie trzech lay jestem na bromergonie i tylko na naoc bo w dzień go ni toleruję. coś okropnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sitko a na nerwy cos
bierzesz bo bromergon dodatkowo, jako skutek uboczny powoduje nerwowsc i depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agateczka1984
Cześć Wszystkim.Chciałam się spytać czy macie może namiary na jakiegoś dobrego, sprawdzonego lekarza endokrynologa-ginekologa w Lublinie albo w Warszawie.Mieszkam w Radomiu a tu nie ma nawet JEDNEGO dobrego więc szukam gdzieś w pobliżu.Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
U mnie wykryto gruczolak przy pierwszym RM z kontarstem - był juz wtedy duży i nachodził na nerwy wzrokowe - Rok wcześniej zrobiono mi TK i niestety niczego sie lekarze nie dopatrzyli :/ Jak już robić to od razu RM z kontrastem, jest to najdokładniejsze badanie i czym wcześniej zacznie sie kuracje lekami tym lepiej. I jak już wcześniej wspominałam przy stosowaniu Parlodelu, Bromergonu czy Norprolacu moje samopoczucie było okropne. Parloden łykałam nawet 5-7 tbl dziennie i w końcu stwierdziłam, ze dosyć!!! nie bede sie truć i odsatwiłam leki na 2 lata. jak sie okazało very good bo mój organizm i tak nie tolerował tych leków i nie działały one na gruczolaka, który nie mogł być w całości usuniety (czyt. pierwsza wupowiedź) Jeszcze raz wspomnę, jedynie DOSTINEX ma najmniej uboczne skutki i POMAGA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor do Agateczka1984
hej, w Warszawie bdb endokrynologiem jest dr Zgliczyński w szpitalu Bielańskim. Jest to lekarz o dziwnym usposobieniu i podejściu do człowieka. jest to moja opinia i lekarzy, którzy go znają. Natomiast jest dobrym fachowcem. Kiedy byłam u niego prywatnie był OK, natomiast w szpitalu zachowywał sie okropnie czego nie omieszkałam mu powiedziec i dzielnie walczyłam o siebie - może z racji tego, ze już wiele lat sie lecze i nie interesuje mnie obcesowe zachowanie. Trzeba niestety o siebie walczyć bo nikt inny o nas nie zadba. Natomiast sam Dostinex poleciła mi Pani doktor ginekolog-połoznik nazwisko chwilowo mi uciekło, ale jak sobie przypomne to napisze. I mówiąc szczerze b. dużo mi pomogła. To była chwila desperacji i najnormalniej poszłam do swojej przychodni i trafiłam w 10. Jest również endokrynolog dr Skórka w szpitalu na Banacha. Cześciowo, po operacji u niego sie leczyłam, ale ...... sama nie wiem i nie polecam do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga J
Witajcie . Też mam problem z przysadką. Mam strasznie dużo prolaktyny i meczę sie z nią juz od 1,5 roku. 4 II 2005 PRL 68,54 15 VII 2005 PRL 5,3 (po bromergonie) 30 IX 2005 67,68 27 II 2006 6.49 (po bromergonie) 24 X 2006 79.2 po MTC 105 Jutro idę na tomografię z kontrastem, nie wiem co mam mysleć.... boje się.... Czytałam na forum że inne kobiety dziewczyny maja różne objawy : nadwaga, opuchnięcie, wypadanie wlosów u mnie nie zauważyłam podobnych objawów i nie wiem czy to dopiero mnie czeka.....????? W czerwcu biorę ślub i chcemy miec dziecko?? Nie wiecie czy będe miała z tym problem?? bo ja juz sama nie weim co mysleć?? Mam 22 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Chciałabym pocieszyć wszystkie dziewczyny, które boją się, że mając gruczolaka nie będą mogły zajść w ciążę. Też się tego bałam. Mimo mojego mikrogruczolaka, braku okresu przez bardzo długi czas jestem w ciąży:)) Musiałam tylko brać regularnie bromergon i okres sam wrócił. Pozdrawiam WAS. Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonor
Iga, nie bój żaby ;D. Twoje wyniki nie takie straszne. Ja nie miałam pierwotnej miesiaczki i przez wiele lat nie miesiączkowałam. Jak mi podali hormony w strzykawie to była. Teraz po dosinexie, co 2 miesiace mam okres :D i sie mega cieszę. Jest wiele dziewczyn, których organizm pracuje jak w szwajcarskim zegarku i nie mogą zajść w ciążę. A zobacz na czarną-jagodę :D mimo trudności udało się. Ja tez jestem pełna wiary, że kiedyś sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga J
Dzięki za wsparcie :) Dobrze , że nie jestesmy same! Jagodzie gratuluję :) Martwie sie o tego guza.... jutro będę wiedziała jakiej jest wielkości.... Nie orientujecie się może jakie wielkosci sa dopuszczalne a jakie kwalifikuja od razu pod skalpel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×