Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość tu_kasia
Kortyzolku, skierowanie jest potrzebne. Może Ci je wypisać lekarz rodzinny albo endokrynolog. Nr telefonu do sekretariatu (022)834-31-31. Ja zanim tam pojechałam, wysłałam faksem skierowanie i wyniki które były złe. Po dwóch dniach zostałam przyjęta na oddział. Spróbuj załatwić skierowanie i jak bedziesz je miał to zadzwoń do bielańskiego. Mam nadzieję, że Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kortyzolek79
dzieki zapisalem nr tel, ja mam wysoki kortyzol i dlatego lezalem 2 tyg na klinice endo. we wrzesniu w krakowie, pierwsze z IX ACTH mialem wysokie a potem z XI i XII mam w normie, ale pojawilo sie FSH i LH podniesione, hormon wzrostu, prolaktyne i testosteron mam w normie. Zobacze co mi powiedza po drugim rezonansie w lutym i wtedy zadecyduje czy do wawy sie wybierac bo to dla mnie tez kawalek drogi jest. Moja doktorka endo mi powiedziala ze jak operacja bedzie konieczna to tylko w wawie i podala jakies nazwisko dr Podgórski. Pozdrawiam i 3-majcie sie cieplo w te mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Do kasik69.Kasiu, leciałas samolotem powiedź czy sa jakieś przeciwskazania przy gruczolaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Kortyzolku, dr Podgórski już nie operuje albo robi to bardzo rzadko. Ma za to świetnego następcę, osławionego tutaj dr Zielińskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
czesc chcialam zapytac czy Was rowniez caly czas bardzo boli glowa,ja biore praktycznie co 4 godz tabletki,a glowa zawsze boli mnie po prawej stronie skroni pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Kasiu, ten 5 marca to wcale nie tak dlugo, raptem 2 miesiace a do dr Zielinskiego WARTO CZEKAC !!!Zobaczysz, ze po operacji bedzie duzo duzo lepiej, tez musze w nastepnym tyg jechac do dr Zdunowskiego na badania ale musze sie umowic na wizyte na ktorys czwartek. Dzis odwiedzila mnie kumpela co mnie nie widziala od roku i powiedziala, ze widac zmiany w rysach twarzy (podobno na plus hi hi) a co dla mnie najwzaniejsze to od czasu operacji czyli od maja SCHUDLAM PRAWIE 10 KG!!!!!dla mnie to super, bo zadne diety przy rozwalonej gruczolakiem gospodarki hormonalnej nie pomagaly a tu prosze jak operacja pomogla. Kortyzolku, prof POdgorski juz nie operuje gruczolakow od pewnego czasu, ale dr Zielinski jest najlepszym specjalista w kraju od nich. Gaga2, przed operacja latalm samolotem 2-3 razy do roku i nigdy ale to nigdy nie bylo problemow, nigdy nie bolala mi glowa, nic, ale po operacji powiedziano mi, ze po pol roku po operacji moge leciec samolotem, w jedna strone bylo ok bez problemow ale z powrotem byl koszmar bo takiego bolu glowy to w zyciu nie mialam, podobno to przez blednik przy zmianie cisnienia i teraz sie dowiedzialam ze wtedy trzeba prosic stewardese zeby dala 2 kubki z kostkami lodu i przylozyc do uszu te kubki - pomaga podobno od razu, kumpela tak uratowala sie od bolu.Nie wskazane sa po operacji: nurkowanie, na pewno nie wolno korzystac z solarium, sauny na razie tez nie, no i- musimy dbac aby nie zaziebic glowki- czyli nosimy czapke i nie przegrzac.Przed operacja nikt nie mowil o zadnych przeciwskazaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Kasiu, a jakie masz GH po podaniu glukozy? a stopy ci rosna? bo mi zmalaly z rozmiaru 41 do 39 wiec raczej nietypowo. Dr Zdunowski mowi, ze w naszym przypadku im szybciej usuwamy gruczolaka tym szybciej konczymy z akromegalia. Ciekawa jestem co jeszcze mowil dr Zielinski, napisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Beata 40, czy bylas u lekarzy i zrobiono ci wyniki? bol glowy nie musi oznaczac gruczolaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki trzymajcie za Mnie Kciuki :) 8 Stycznia mam operacje. Nie ukrywam ze sie trochę boje , ale jestem dobrej myśli wiec musi byc dobrze. Co muszę ze sobą wziąć do szpitala oprócz podstawowych rzeczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Asienko. 8 to dobra data, na pewno zabierz ze soba wszystkie wyniki, wygodne ze 2 pizamki i kapcie z antyposlizgowa powierzchnia, wez slomki i taki kubek jak dla dzieci bo jak beedzie zapcahny nosek to i gorzej bedzie pic, wez duzo chusteczek higienicznych, watke, bo bedzie z noska cieklo, papiet toaletowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
tam mam gruczolaka wiem to od 1 roku jest spory 1,5cm,czekam na termin operacji,glowa strasznie mnie caly czas boli dlatego pytalam czy was wszystkie ona tak boli pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
tam mam gruczolaka wiem od roku jest dosyc spory bo ma 1,5cm,czekam na ternin operaci a glowa boli mnie strasznie,dlaego pytalam sie czy Was wszystkie rowniez az tak boli ? i czy po operaci bole przestaly? strasznie boje sie opracji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagool
Beata-40- oj bolała, bolała... nawet przy mikrogruczolaku... Ja się leczę od 3 lat- wykryto go u mnie gdy miałam 16 lat. Cały czas jadę na Bromergonie chociaż ostatni rezonans rok temu stwierdził, że przysadka jest tylko asymetryczna i nie ma śladów wyraźnego guza. Dalej mam troszkę za wysoką prolaktynę. Mam pytanie do wszystkich- oprócz gruczolaka zdiagnozowano u mnie policystyczne jajniki.... Czy ktoś się z tym spotkał i jakie szanse są na to ze przy Tych dwóch schorzeniach zajdę w ciążę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
kasik69 wielkie dzięki. Pozdrawiam serdecznie. Milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Beata40, z pewnoscia po operacji bedzie lepiej, teraz gruczolak jest czynny hormonalnie(tak podejrzewam) i dlatego oddzialywuje na caly twoj orgaznizm. Jezeli jest szansa na przyspieszenie operacji to staraj sie to zrobic. U mnie przed operacja glowa prawie mnie nie bolala, moze miesiac przed operacja, wtedy bylo kiepsko ale to pewnie tez pod wplywem sandostatine. Czy masz stwierdzona jakas chorobe oprocz zdiagnozowanego gruczolaka? cushinga lub akromegalie? Kasia, zapomnialam, wez sobie jakis balsam do ust zeby je nawizac, bo tuz po operacji oddychamy przez usta (nasz piekny nosek jest zapchany) wiec usta i jama ustna szybciej nam wysycha i moga byc male problemy z polykaniem ale to ze wzgledu na rurke jaka mamy w czasie operacji w usteczkach. Dlatego polecam slomki i picie w malych ilosciach i jedzenie na poczatku malutkich kesow. Trzymam kciuki, bede o Tobie myslala;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Witam wszystkich:) Kasiu, dr Zdunowski też mówi, że 5 marca to świetny termin. Udało mi się, że w czwartek jak u niego byłam nie miał juz żadnych pacjentów (co mnie bardzo ździwiło) i mogliśmy spokojnie porozmawiać. Moje GH po podaniu glukozy wzrosło z 12 do 17ng/ml. Tak było w październiku. Później nie miałam już testu z glukozą ale GH spadło po sandostatynie do 5,5. Jednak IGF1 rośnie, we wrześniu było 995, w pażdzierniku ponad 1000 a w listopadzie 1120. A jak mi to wytłumaczył dr Zdunowski to przez IGF1 choroba się rozwija:( U dr Zielińskiego za długo nie byłam. Obejrzał kliszę z rezonansu i powiedział, że idzie po zeszyt i zapisujemy na operację, chyba że nie chcę. Jak mu powiedziałam, że ja mogę już w poniedziałek przyjechać to on na to (śmiejąc się), że w poniedziałek owszem ale za 3 miesiące. Stwierdził też, że guz nie jest duży (dlaczego lekarze twierdzą, że 2 cm to nie duży?) i że raczej go usuną za pierwszym podejściem:) Powiedział mi też, że za długo nie wiedziałam o chorobie. Tylko mi nic nie dolegało, żadnych bóli głowy, wzrok w porządku, miesiączki normalnie. Jeżeli chodzi o buty to w tej chwili kupuję 41-42 ale mam nadzieję Kasiu, że pójdę w Twoje ślady i zacznę kupować przynajmniej 40:) Jak możesz, napisz proszę jak się czułaś po sandostatynie. Ja jestem ciągle zmęczona, nic mi się nie chce. Najchętniej wogóle nie wychodziłabym z łóżka. Asiu, trzymam kciuki za Ciebie, nic się nie bój, wszystko będzie dobrze. MUSI BYĆ!!! Całuski dla WSZYSTKICH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Jeszcze jeżeli chodzi o dr Zielińskiego, to tyle o nim słyszałam i tyle się o nim naczytałam, że myślałam, że jest starszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Doti Ja mam do Warszawy 400 km, jestem z okolic Leszna w Wielkopolsce. Wczoraj minął tydzień od operacji, zupełnie nic po mnie nie widac, czuję się świetnie. Jeszcze troche zapchany nos, ale duzo mniej niz po operacji.. We wtorek sciągają mi szwy na udzie. Jak pisałam najbardziej nieprzyjemny moment to usuwanie setonow z nosa dobę po operacji. Ja nie żałuję, a do dr Zielińskiego warto popjechac nawet z drugiego końca Polski. Potem za 5 tygodni pojadę do niego na kontrolę ( nie chcę iśc juz nigdzie indziej)... Ktoś pisał o prof. Podgorskim..to jest cały szef neurochirurgii w WIM na Szaserów w Warszawie, ale gruczolaków nie operuje...robi to znany dr Zieliński...jest super, naprawdę...można z nim pogadac zupełnie normalnie. Nie owija w bawełnę, mówi jak on to widzi, co sie sprawdza. Mnie sie udało do niego ...bo od wizyty za 3 tygodnie już miałam operację. Chociaż mają tam napiete terminy, bo tam jest jedna operacja za drugą, dlatego często trudno się dodzwonic do niego. Ale naprawdę warto !!!! Pozdrawiam, Magda !!!! Głowy do góry, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuję się super, głowa nie boli, jeszcze trochę cieknie z nosa, ale to nic. Naprawdę warto jechac do dr Zielińskiego , ja jechałam 400 km, jestem z okolic Leszna. Co do tycia, to po operacji z reguły wszystki wraca do normy, jezeli prolaktyna jest OK, u mnie ...już wiecie...po operacji 12,2nm/l !!!! We wtorek idę do zdjęcia szwowz uda. Pozdrawiam, Magda !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do MMKK Dorotko a ten termin 3 tygodniowy znałaś od razu po wizycie czy może był dłuższy tylko coś się zwolniło? Pytam, bo po cichu liczę, że może zwolni się jakiś termin i dr Zieliński zadzwoni i zoperuje mnie szybciej:) Pozdrawiam Cię gorąco pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
MMKK, przepraszam za Dorotkę. Miało być MADZIU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doti82
Do MMKK Madziu mam w takim razie pytanie, nie wiem co zrobic czy spróbowac szybciej sie zarejestrowac do dr. Zielińskiego czy czekac na drugi rezonans do kwietnia?? Nie wiem co za bardzo robić. Nie zanm sie za bardzo i nie wiem czy nic sie nie stanie jak poczekam. Czytajac forum zaczynam sadzic ze operacja byłaby super bo nie musiałabym sie z tym borykac tyle czasu, I wszystko szybko wróciłoby do normy. A wogóle to ja jestem Z Piły z wielkopolski wiec niedaleko ciebie:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam wszystkich myslalam ze tej nocy umre tak strasznie mnie bolala glowa,jade jutro do szpitala moze wkoncu mnie zoperuja.Mi lekarz powiedzial ze moja operacja bedzie trwala ok 7 godz i beda mi nacinac obok nosa a nie bezposrednio przez nos dodam ze bede operowana w NY,pisalyscie ze pobierano wam kawalek skory ale po co? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beze
witam Was wszystkich serdecznie w Nowym Roku życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia i i pogody ducha. Moja mamuśka była operowana w klinice krakowskiej przez neurochirurga dr Mnicha fantastyczny jako lekarz i człowiek. Mogę Go z czystynm sumieniem polecić osobom mieszkającym bliżej Krakowa. Mamuśka przeszła wszystkie hormonalne badania kontrolne wyniki są bardzo dobre. W rzyszłym tygodniu będzie miała kontrolę w klinice. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Beata40,piszesz ze bedziesz operowana w NY wiec mam nadzieje, ze tam znaja super metody, ktore stosuje dr Zielinski poniewaz on szkolil sie w operowaniu gruczolakow w Chicago. Pobierano nam kawalek tluszczu z uda zeby uzupelnic zatoke klinowa (przed wyciekiem plynu mozgowo rdzeniowego), w Lodzi pobierano kiedys tluszcz z szyi i wtedy byl slad a z uda nie tak widac, mi po pol roku zostala blizna 5 cm ktora wyglada juz calkiem znosnie. Kasiu, ja od 2005 r zaczelam tracic glos, po prostu zaczal mi ginac, obeszlam wszystkich laryngologow, robili mi dziwne badania lacznie z wkladaniem kamery przez nos do gardla(!!!!)i dopiero prywatna wizyta u otolaryngologa zmienila moj los. Kazala mi zrobic rezonans bo cos jej sie nie podobalo bo laryngologicznie to uwazano, ze nie jest to powod na utrade glosu.Moj endo dal mi skier na rezonans i w marcu wykryli guza i wtedy trafilam na oddzial endo do szpitala i tam dopiero po badaniach hormonow znaleziono przyczyne - akromegalia. DR Zdunowski mowil, ze moge ja miec jakies 15 lat, a guz ma kilka lat. Wzrok mialam sokoli, tylko problemy gin (ale miesiaczki jak w zegarku) wiec totalnie nietypowo, zawsze bylam duza, 173 cm i w rodzinie wszyscy tez wysocy wiec nikomu nie przyszlo do glowy skad to, no i tylam na potege i starsznie sie pocilam. Jak mowilam, po oper schudlam o 2 rozmiary, pocenie jest minimalne, okresy jak w zegarku.Po pierwszej sandostatynie bylam totalnie roztrzesiona i bylo mi niedobrze (to jest slaba chemia!) ale po drugiej tylko troche lepiej, mialam tylko 2 zastrzyki bo potem oper. A nic mi sie nie chcialo az do operacji, potem bylam bardzo spokojna, ale teraz nie czuje potzreby kontaktu osobistego z ludzmi, nie wiem jak to opisac ale lubie byc sama ze soba. A jak to jest u Ciebie? MMKK,PAMIETAJ zeby nie brac na razie goracych kapieli na ten szew i smaruj mascia na wygladzenie blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witajcie jestem juz na miejscu i zaraz jade do szpitala odezwe ie pozniej pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Beatko, trzymam kciuki:) Daj znać co i jak. Kasiu, ja podobnie jak Ty zawsze byłam duża (178cm), w rodzinie też wszyscy wysocy a od taty strony nawet mają duże nosy:) więc nie sądziłam, że coś jest nie w porządku. Dowiedziałam się przez przypadek. Dostałam w końcu pracę na jakiej mi zależało i poszłam zrobic badania wstępne, m.in. okulistyczne. Na szczęście trafiłam na okulistkę, która musiała mieć wcześniej jakiś kontakt z chorymi na akromegalię, bo tylko spojrzała na mnie i zapytała czy leczę się hormonalnie. I tak od słowa do słowa, zasugerowała mi wizytę u endokrynologa. No i miała nosa:) Ja jestem już po 4 zastrzyku i generalnie nic mi nie dolega. Przeszkadza mi za to brak chęci:( W pracy jeszcze jako, tako ale jak tylko wchodzę do domu to najchętniej wykąpałabym się i położyła do łóżka (a pracuję do 15). Jeżeli chodzi o kontakty z ludźmi, to mam kilku przyjaciół z którymi się spotykam, ale ostatnio rzeczywiście bardzo rzadko. Nowych znajomości nie mam ochoty zawierać a starych odświeżać:( Mam nadzieję, że po operacji wszystko wróci do normy. Pozdrawiam Was wszystkich gorąco:) Buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Kasiu, pisałaś, że musisz się wybrać do dr Zdunowskiego. A to pilna wizyta? Tak sobie pomyślałam, że jak nie, to może udałoby Ci się zarejestrować na 21 lutego. Też mam wtedy wizytę i bardzo by mi było miło spotkać Cię osobiście. Wiem, że to ponad miesiąc ale może o tym pomyślisz. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 69
Kasiu, w czwartek bede dzwonila do dr Zdunowskiego i jezeli 21 lutego bedzie mogl mnie przyjac to jasne, ze mam ochote sie z Toba spotkac a jestem pewna ze sie od razu rozpoznamy hi hi Jutro ide rano na badanie gh po podaniu glukozy, lubie slodycze ale ta glukoza to jest wyzwanie! Beatko, trzymam kciuki! wracaj do nas szybko. Asiu, czy juz jestes przygotowana do wyjazdu do szpitala? bede o Tobie myslala i ndaj nam znac jak wrocisz. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ... do smolidoli: sorki ze tak dlugo sie nie odzywalam:) ale odp na twoje pyt: więc początkowo jak mialam pierwszy raz badaną PRL to wynik siegał 192.65 ng/ml z listopada 2006 po niemalze roku leczenia Bromergonem (1rano 1 wieczorem) mialam 22,84 ng/ml i po tomografii wykazalo mi ze mam makrogruczolaka wielkosci 18x15x19mm. Poza tym ze mialam jak to nazwali wtórny zanik miesiączki nic mi nie bylo. Nic nie bolało, a podczas brania Brom. nie mialam na szczescie zadnych dolegliwosci...Po przelezeniu jak juz pisalam wczesniej tygodnia w szpitalu w bydg zaczelam brac Norprolac, drogi jak dla mnie lek.... teraz mam wizyte kontrolna w lutym dopiero ale mysle ze bedą mnie wysylac do Zielinskiego, bynajmiej tak mi mowil w pazdziernikui... MMKK- gratuluje!!! jestes moją nadzieją:-) angelika23 -napewno jakas fasolka sie u ciebie zagnieździ:) dziekuje wszystkim za stronke-jest podbudowująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×