Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m_ala

wkładka wewnątrzmaciczna- czy ktoś stosował? poradźcie...

Polecane posty

Gość kśkaa
Tez mam wkładkę od dwóch lat. Cały czas między miesiaczkami mam plamienia, szczegolnie w okresie przypadającego jajeczkowania i przed okresem.Ale mojego lekarza to nie rusza, po prostu tak ma byc.Ostanio plamienia przypominają krwawienia i to bez przerwy.Wkurza mniejuz to, w tym tygodniu wizyta u lekarza i zobaczymy co powie. A moze ktoś ma podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę niech ktoś odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kśkaa
chyba nikt nie odpowie :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
a tobie kśkaa co powiedział lekarz o kontrolach? i napisz jak wrócisz od lekarza, idziesz do przychodni czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
a tobie kśkaa co powiedział lekarz o kontrolach? i napisz jak wrócisz od lekarza, idziesz do przychodni czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kśkaa
Idę jutro, prywatnie.Poczytałam różne artykuły na temat wkładek i aż się boję iść do niego.Co będzie to bedzie, mam nadzieję że dobrze.Powiem jutro co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stenia
dziewczyny dobrze ze was znalazłam Tez mysle o spiralce Nawet lekarz powiedział mi kiedys ze jesli sie zdecyduje moge ja miec moja wewnwtrznosc na to pozwala Po pigułkach czuje sie fatalnie bole głowy nerwy osłabienie A wy czemu sie na to decydujecie Tez ciezko wam po pigułkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
ja miałam zaburzenia wzroku i mowy i straszne bóle głowy no po prostu klęska. nie było lepszego wyjścia... mam już dzieci i tyle ile trzeba więc mimo że nie odpowiada mi to do końca to zdecydowałam się i nie wiem czy dobrze zrobiłam ale na razie dobrze się czuję, może będzie dobrze. po następnej miesiaczce chcę iść do gina prywatnie to może powie mi coś mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ja założyłam mirenę 2 lata temu ( 5 miesięcy po porodzie). Jestem bardzo zadowolona. Nie mogłam zażywać tabletek z uwagi na nadcisnienie oraz hormony. W tej chwili mam nie mam okresu tylko niewielkie plamienie ( nie wymagające nawet wkładek ) przez 1 dzień. Naprawdę komfort. Zakładanie trochę bolało, ale da się wytrzymać. Warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja wkładkę mam od miesiąca i jestem bardzo zadowolona mąż nic nie zauważył w czasie stosunku. Przyznam wam się że z wkłdką mam większą przyjemność. Za założenie i za wkładkę zapłaciłam 250 zł troszkę bolało ale mam takiego delikatnego ginekologa że dało się wytrzymać. Polecam wkładkę ma się spotkuj na 5 lat i kase sie zaoszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kśkaa
m_ala nie taki diabeł straszny;-)) Przyczyna dosyc prozaiczna, stan zapalny jak sie okazało. A już myslałam że wkladka mi sie przesunęła.Globulki i antybiotyk powinny pomóc. POzdrawiam ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
to szybkiego pozbycia sie zapalenia kskaa, ja jeszcze poczekam na wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pan ktroe stosuja Mirene: A jak z waszym libido? Bo ja uzywam pigulek i zauwazylam ze jest znacznie obnizone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kśkaa
do kikker przy tabletkach prawie w ogóle nie miałam ochoty na seks.Ale po założeniu spiralki sytuacja się zmieniła i to bardzo, na lepsze, nawet jeśli chodzi o intensywność doznań :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiawa
Witam. Dziewczyny, które macie multiload cu250. Mam pytanie czy przy tych wkładkach macie bardziej bolesne miesiączki i większe krwawienia??? Jestem w momencie decyzji czy multiload, Omege czy zaszaleć z Mireną, ale nie wiem czy jest sens bo róznica w kosztach duża. Czekam na informacje. Z góry dziekuję! kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
podsuma: założyłam multiload cu 18.02. po 7 dniach miesiączki, krwawiłam po tym jeszcze 7 dni, po kolejnych 7 dniach pojawiło się następne krwawienie, które trwało do 09.03. kiedy to się skończy? może za tydzień znowu się zacznie? do tej pory miałam regularne miesiączki w cyklu 32 dni i 6 dni krwawień, zastanawiam się jak to będzie dalej... przy tym czuję lekki ból ciągły, boli bardziej to miejsce po cięciu cesarskim. w co ja się wpakowałam? a miało być bez problemowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do Edzia! Czy lekarz zalecił Ci dodatkową antykoncepcję w początkowym okresie po założeniu wkładki? MAm wkładkę od 2 tygodni ale cały czas zastanwiam sie nad skutecznością j ej działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po doświadczeniach z różnymi rodzajami antykoncepcji, uważam Mirenę za błogosławieństwo. Parę lat temu miałam założoną spiralę (o ile pamiętam cooperT), do której nie mogłam się przyzwyczaić. Cały czas miałam plamienia na pograniczu krwawień. Była to rzeczywiście bardzo skuteczna forma antykoncepcji, bo zapewniała nieustanną abstynencję seksualną. Po założeniu Mireny miałam bardzo krótko niewielkie plamienie i tyle. Dodatkowa jej zaletą jest to, że miesiączki sa bardzo słabe, a u większości kobiet również rzadziej występują. No i 5 lat spokoju! Zakładanie spirali nie jest bezbolesne ale daje się wytrzymać. Lekarz powinien uprzedzić, zeby zakładać podczas miesiączki. Warto też go poprosić, żeby krótko przyciął nitki, króre wychodzą z szyjki macicy. Po miesiącu warto skontrolować położenie wkładki przy pomocy USG. Jedyny wyraźny minus to cena. Ja zapłaciłam 1000 zł z założeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarnina moze Ty mi odpowiesz , czy lekarz zalecał Ci dodatkową metodę antykoncepcji w pierwszym miesiący po założeniu? MAm założoną wkładkę z miedzią i oczywiście rozmawiałam z lekarzem o jej skuteczności ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się czegoś od osób które stosuja tę metodę. Z jednej strony pisze się o skuteczności wkładki załozonej po stosunku (bez zabezpieczenia) a z drugiej lekarz zakłada mi wkładkęw trakcie krwawienia i informuje, zęprzez pierwszy miesiac to jakby jej nie było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tarnina moze Ty mi odpowiesz , czy lekarz zalecał Ci dodatkową metodę antykoncepcji w pierwszym miesiący po założeniu? MAm założoną wkładkę z miedzią i oczywiście rozmawiałam z lekarzem o jej skuteczności ale mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się czegoś od osób które stosuja tę metodę. Z jednej strony pisze się o skuteczności wkładki załozonej po stosunku (bez zabezpieczenia) a z drugiej lekarz zakłada mi wkładkęw trakcie krwawienia i informuje, zęprzez pierwszy miesiac to jakby jej nie było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że przez pierwszy miesiąc warto używać prezerwatyw. Nie słyszałam co prawda o potrzebie dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego, jednak zaraz po założeniu wkładki zwiększa się ryzyko infekcji z powodu rozszerzenia i podrażnienia kanału szyjki macicy. Podobne ryzyko występuje także przy uprawianiu seksu w czasie miesiączki. To tylko miesiąc, więc chyba lepiej się przemęczyć niz ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaiva
Ja wróce do tematu,który juz został poruszony,jednk nie było wielu odpowiedzi ,a mianowicie LIBIDO.... jak z nim jest przy Mirenie? Wczesniej stosowałam antykoncepcje doustna, moje libido spadło do 0 :( to była głóna przyczyna odstawienie pigułek, po co mi one, jesli i tak współzyłam raz na "ruski rok". Libido wróciło po jakichs 2 miesiącach. Teraz myslę o Mirenie,ale jesli ma się powtórzyc ta sama sytuacja (hormony jednak w niej są) to wolę zwykłą wkładke. Prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hebe
Witajcie! Ja mam założona spirale pomimo, iż jestem nieródka. Rozmawiałam wcześniej z ginekologiem w kwestii wyboru wkładki. Uświadomiła mi, że Mirena jest nie tyle dla tych kobiet co rodziły, ale tych co maja poważne problemy zdrowotne...z jajnikami, krwawieniami itp. Dlatego zastanawiem sie czemu większość z Was tak by chciała ją mieć... Droższe nie zawsze znaczy lepsze... Z drugiej strony szczegółowych opinii i tak należałoby zasiegać u gina bo każdy reaguje inaczej. Pozdrowienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hebe
Niekoniecznie.Mirena podobno jest najbardziej skuteczną wkładką. Nie mam jakiś specjalnych problemów zdrowotnych. Mój ginekolog zakłada tą wkładkę od początku,jak tylko się pojawiła ,żadna z kobiet nie zaszła w ciążę.Wśród moich znajomych jest trójka dzieci "z wkładek"innego rodzaju ,osobiście wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirena jest RÓWNIEŻ dla kobiet z problemami zdrowotnymi. Pomaga w okresie premenopauzy i minimalizuje ryzyko endometriozy. Jeśli chodzi o libido, to nie zauważyłam obniżenia, co w przypadku tabletek rzeczywiście dawało sie odczuć. Do Hebe: nie sądzę, żeby kwestia posiadania najdroższej wkładki na rynku miała tutaj jakiekolwiek znaczenie. Przede wszyskim chodzi o skuteczność i brak powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja już wcześniej pisałam,że mam założoną Mirenę od 2 lat, właśnie z uwagi na stan zdrowia ( nadciśnienie ). Jestem z niej zadowolona, nic mi się nie dzieje i tak jak moja poprzedniczka nie sądzę , że tutaj cena ma jakieś wyjątkowe znaczenie. W końcu każda z nas na pewno bierze pod uwagę stan zdrowia i jej skuteczność. Poza tym oszczędzasz na podpaskach?! Jeżeli chodzi o sex to również nic się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_ala
nie było mnie trochę ale czułam się przez ten czas strasznie, kolejne krwawienie i ból brzucha a jeśli nie krwawię to przynajmniej plemię, takich mamy specjalistów. kurka i po co mi to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti 28
mam założoną wkładkę od roku ,ostatnio współżyłam podczas dni płodnych i boję się że mogłam zajść w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia 76
Czesc ! Ja mam zalozona wkladke od ponad 4 lat i tez wspolzyje w dni plode i jest ok. Zabezpieczenie jest bardzo pewne . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×