Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość yalu
Chelleandy - super post! Naprawdę rewelacyjny - mam nadzieję, że się nie obrazisz ale bardzo się uśmiałam! I rozumiem ten Twój opis dnia - samo życie ... chociaż ja nie mam 3 dzieci i czwartego w drodze a jednego 5 latka i jedno w drodze... ale ten mój 5-latek to zwykł chodzić po ścianach i czasami z utęsknieniem wspominam czasy kiedy był niemowlęciem albo chciałabym go na chwilę wymienić na 2 spokojnieszych ;) I chociaż ja aktualnie muszę prowadzić raczej leżący tryb życia (bardzo krótka szyjka, 16 tc) to pozwolę sobie przytoczyć coś ku pokrzepieniu: Ojciec wraca z pracy i widzi, jak trójka jego dzieci siedzi przed domem, ciągle ubrana w piżamy i bawi się w błocie wśród pustych pudełek po chińszczyźnie, porozrzucanych po całym ogródku. Drzwi do auta żony były otwarte, podobnie jak drzwi wejściowe do domu i nie było najmniejszego śladu po psie. Mężczyzna wszedł do domu i zobaczył jeszcze większy bałagan. Lampa leżała przewrócona, a chodnik zawinięty pod samą ścianę. Na środku pokoju głośno grał telewizor na kanale z kreskówkami, a jadalnia była zarzucona zabawkami i różnymi częściami garderoby. W kuchni jej nie było. Lepiej: w zlewie stała góra naczyń, resztki śniadania były porozrzucane po stole, lodówka stała szeroko otwarta, psie jedzenie było wyrzucone na podłogę, stłuczona szklanka leżała pod stołem, a przy tylnich drzwiach była usypana kupka z piasku. Mężczyzna szybko wbiegł na schody, depcząc przy okazji kolejne zabawki i kolejne ciuchy, ale nie zważał na to, tylko szukał swojej żony. Zaniepokoił się, że może jest chora, albo że stało się coś poważnego. Zobaczył, że spod drzwi do łazienki wypływa woda. Zajrzał do środka i zobaczył mokre ręczniki na podłodze, rozlane mydło i kolejne porozrzucane zabawki. Kilometry papieru toaletowego leżały porozwijane między tym wszystkim, a lustro i ściany były wymalowane pastą do zębów. Przyspieszył kroku i wszedł do sypialni, gdzie znalazł swoją żonę, leżącą na łóżku w piżamie i czytającą książkę. Spojrzała na niego, uśmiechnęła się i zapytała jak mu minął dzień. Popatrzył na nią z niedowierzaniem i zapytał: - Co tu się dzisiaj działo? Uśmiechnęła się ponownie i odpowiedziała: - Pamiętasz, kochanie, że codziennie jak wracasz z pracy do domu, to pytasz mnie, co ja do cholery dziś robiłam? - Tak - odpowiedział z niechęcią. - Więc dziś tego nie zrobiłam. A i ucałuj Weroniczke - ja też mam urodziny 22 kwietnia :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę jesteś godna podziwu !!! Co do atas - mięśniak cały czas rośnie ale o żadnym zabiegu podczas ciąży gin nie mówił. Znam osoby, które nawet w 8 mc-u miały wycinane torbiele lub mięśniaki i wszystko odbyło się bez komplikacji, także głowa do góry. Na pewno tój Gin wie co robi. Kuje was brzuch na dole bo mnie po trochu codziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Mnie też czasami kuje, kładę się na chwile i przechodzi. Mam pytanie: czy pojawiły sie u was białe upławy? jesli tak to czy wasz gin zalecil wam jakieś czopki no i jakie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Do Sylwia30 Lekarz mi przepisal na takie dolegliwosci Pimafucin, stwierdzil ze jest najlepszy w ciazy. 3 globulki na 3 dni pod rząd. Mam pytanie do kobiet, ktore noszą okulary. Czy wada wzroku od razu przesądza o cesarskim cięciu czy mozna tez urodzic dziecko silami natury? Ja jestem krótkowidzem i mam wade -5,25. Chyba musze zrobic badanie wzroku u okulisty, wydaje mi sie ze jego opinia będzie istotna. Proszę o komentarze o wasze doswiadczenia lub waszych znajomych, ktore maja wadę wzroku i rodzily dzieci lub dopiero będą. Dzięki i ciepłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Ja jestem krótkowidzem. Koniecznie musisz iść do okulisty bo trzeba zbadać dno oka (sprawdzić w jakim stanie jest siatkówka). Mnie w pierwszej ciąży skierowali do okulisty (wtedy wada -1.5, teraz -2) bo podobno nawet przy małych wadach stan siatkówki może wykluczać poród siłami natury. Wiesz nie wiem jak jest teraz ale kiedyś obiło mi się o uszy, że od -4 to już standardowo robią cesarki ... ale lepiej chyba iść się zbadać - może zapytaj swojego ginekologa kiedy poddać się takiemu badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie !!!! Mnie tez kłuje czasami na dole brzucha ale ja to odczuwam że bolą mnie jajniki, moja gin powiedziała że jest to spowodowane małą ilością progesteronu ( mój organizm za mało wytwarza ) i dlatego jem na to duphaston. Sylwia30- upławy tez miałam ale ja używałam clotrimazol tabl. tez przez trzy dni i też przeszło. We wtorek ide do mojego gina i mam nadzieję że powie mi cos miłego o mojej szyjce i o moim dzieciątku, że znowu je zobaczę i że nareszcie wrócę do pracy, bo w domu umrę z nudów. Chociaż ostatnio uszyłam taki super kocyk z wielkim słoniem dla mojego maleństwa (kładzie sie go na podłoge i dzidzia może sie na nim bawić ). Korci mnie juz żeby kupić juz cos dla fasolki, ale jeszcze sie wstrzymam.Mamy jeszcze dużo czasu !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków · Sylmag ................13.10.2005........................2.........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce . Smagda ................13.10.2005 ....................2 ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Adamisia.................31.10.2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Teraz pisuję tu trochę rzadziej bo wróciłam do pracy po 1,5 miesięcznym zwolnieniu. Wróciłam i oazało się, ze mnie przenieśli i zmiana ta wcale nie jest taka dobra - będe teraz pracować w laboratorium mikrobilogicznym i troche mnie to martwi. :( Powiedzcie mi, czy wasze brzuszki są miękkie? Ja ostatnio zauważam twardnienie brzuszka na samym dole , wtedy wyraźnie mogę wyczuć macicę. Wydaje mi się, że to są skurcze macicy i że jest to w ciąży normalne ale troche się niepokoję. Czy wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ? · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków · Sylmag ................13.10.2005........................2,5........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Adamisia.................31.10.2005 hej hej ja na upławy brałam nystatynę tez tylko przez trzy kolejne dni wydaje mi sie ze pomogło, ale w środe ide do gina to zobaczymy co on na to powie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Dzieki, YALU. Mam wizyte u okulisty na 17.05. Przypada w 4,5 miesiaca ciazy, mam nadzieje, ze nie za wczesnie. Zreszta na 05.05 ide do gina, wiec jego tez zapytam. Jak bede wiedziala cos wiecej, podziele sie na forum. Przypomnialo mi sie, ze moja znajoma tez miala podobna wade i miala cesarskie ciecie, z gory o nim wiedziala. Przeraza mnie tylko to, ze podobno po cc nie mozna karmic malucha ani przytulac przez dzien czy dwa. Ale pocieszam sie tym, ze moj lekarz ma doswiadczenie z cc, takze nie bedzie zle. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Emelle, Po cesarce nie jest tak źle (ja miałam cesarkę bo dzidziuś okazał się za duży jak dla mnie) i to nie prawda, że nie można dziecka przytulać ani karmić przez kilka dni. Zaplanowane cesarki robią teraz bez narkozy przy tzw. znieczuleniu zewnątrzoponowym (zzo) - tak, że jesteś cały czas przytomna ale bólu nie odczuwasz i zaraz po wyjęciu dzidziusia pokazują go mamie a często "przytulają" nawet do twarzy. Co do karmienia to nie powiem Ci dokładnie po jakim czasie dostaniesz dziecko do karmienia (w różnych szpitalach jest różnie) ale napewno nie będziesz czekać na to kilka dni. Przypuszczam, że to jest kwestia kilku godzin (dokładnie nie wiem bo moja cesarka nie była zaplanowana i miałam narkozę bo dzidziuś był już przyduszony po kilkunastu godzinach skurczy i kilku godzinach parcia). Ja swojego szkraba dostałam do opieki po kilkunastu godzinach od cesarki i do wyjścia ze szpitala miałam go cały czas przy sobie, a dziewczyny po cearce w znieczuleniu zzo też miały dzieci dość szybko przy sobie. Tak, że głowa do góry - będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Październikówki!!! Trafiam do Was dopiero dziś, ale lepiej późno niż wcale :))) Mój termin na powiększenie rodzinki to 1.10!!! Sama jestem z 1.09 żeby było ciekawiej :) Pozdrawiam Wasze brzusia i prosze o dopisanie mnie do listy. Do miłego napisania!!! Marzena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką .......? .Marzenka27...........01.10.2005 · Izonka.................03.10.2005 ·Etkapetka.............05.10.2005.......................4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005 · Nimbla.................08.10.2005 · Tinker Bell............09.10.2005................................Warszawa .Karen ka............... 09.10.2005......................2 · Sylwa..................10.10.2005 · Yalu....................11.10.2005......................4..........Kraków · Eli......................12.10.2005.......................3.........Ostrołęka · Mająca nadzieje......12.10.2005......................2..........Toruń .Emelle....................12.10.2005......................2,5.......Kraków · Sylmag ................13.10.2005........................2,5........Radom · Zuzanna 31............13.10.2005 · Thefly..................13.10.2005.....................0,5.........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Sylwia 30...............14.10.2005...............1....Lubin/ dolnośląskie · Molka 75................14.10.2005.................................Kraków · Atas.....................15.10.2005 .Chelleandy4.............15.10.2005.................b.z.....okolice Wa-wy · Edit 31..................16.10.2005 · Agus7...................17.10.2005.................................Katowice · Niunia20................17.10.2005.................................Katowice .Lui27.....................18.10.2005 · A ja mam termin.......19.10.2005 · Frezja 73................20.10.2005 · Happy 30............... 22.10.2005 · Roxa.....................22.10.2005 . Sylwia 26................22.10.2005 · Ona 23 ..................23.10.2005...................Bad Urach/ Niemcy · Kra ......................24.10.2005............................Zielona Góra . Angelique...............25.10.2005.....................1 · Janina B ................26.10.2005 . Meliska .................30.10.2005......................1..........Kalisz .Adamisia.................31.10.2005 Hej dziewczyny! I jak, czujecie już ruchy? A jak sie czujecie? Macie jakieś nowe objawy? Mnie ostatnio zaczyna troszkę męczyć zgaga. A dziś w pracy mało brakowało a bym zemdlała. Na szczęscie przestałam wymiotować i zaczęłam wchodzić do kuchni. :) Pozdrowionka mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziekuje za dopisanie na liście :) Co do ruchów to juz kilka razy czułam jak mi się coś przesuwa pod skórą, ale w sumie trudno na 100% uznać, że to jest to. Ale przyjemne to było... :) Chodzę już w ogrodniczkach, ponieważ sie nie dopinam. Mdłości prawie ustapiły, niskie cisnienie już mnie tak nie dręczy. Teraz jedyną moja zmorą są naderwane wiązadła i związane z tym bóle podbrzusza. Bardzo czekam na połówkowe usg, bo juz dawno malca nie widziałam, ostatnio 3 miesiące temu. Teraz już 18 tc leci i czekam na ruchy, kopniaczki no i na usg, bo bardzo chcę poznać płeć. A Wy dziewczeta chcecie poznać płeć maluszka? Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia26
CZESC DZIEWCZYNY Ostatnio malo tu zagladalam,ale same jakies dziwne rzeczy sie u mnie dzieja.Wczoraj bylam u mojej gin i dostalam skierowanie na usg i jeszcze wczoraj udalo mi sie to zrobic.lekarz,ktory mi to zrobil wykryl u mnie lewy jajni zamieniony w torbiel,powiedzial,ze pewnie czeka mnie operacja,po dlugim majowym weekendzie mam sie zglosic do szpitala,z dzieckiem jest wszystko w porzadku. sluchajcie tak sie boje jestem zalamana,moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji,i moglaby mi cos wiecej na ten temat napisac Do ATAS czytalam ze ty masz miec operacje,moze moglabys mi pomoc POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka !!! Dzisiaj byłam u mojej gi , i nareszcie wracam do pracy. Szyjka jest nie zmieniona czyli nie skraca sie dalej. ale teraz musze na siebie i na dzidzię bardzo uważać, żeby to sie nie zmieniło. Oczywiście to oznacza czestsze kontrole u lekarza ale to nic. marzenka 27-ja jeszcze nie czuje żadnych ruchów ale brzuszek mam mały więc chyba mam czas , ale juz sie nie moge doczekać. Ja tez juz nie chodzę w starych spodniach bo sprezentowała mi moja mama fajne na sznurku , ale fajne bo moge w nich chodzic do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezja73
czesc mamunie, mnie tez dawno tu nie było, ale tez miałam duzo zajec. Nie wiem w jaki sposb uzupełnic tabelke, czy trzeba cała przepisywac? czy uzupełnia tylko eli, nie za bardzo wiem, wrazie czego ja przytyłam...4 kg, nie wiem czemu reszta takniewiele, a ja tak duz. fakt nie miałam mdłości tylko wilczy apetyt od razu ale starałam sie byc rozsadna i "zastepowac" rózne rzeczy w rozny sposob. U mnie wszystko ok, tylko wkurzaja mnie lekarze, czy u was tez tak załują skierowan na badania i robia wszystko zeby dac je raz na trzy miesiace? strasznie mnie to denerwuje, dziwna oszczednosc Byłam na wizycie tydzien temu, z usg sie wstrzymalismy zx moim lekarzem bo było by to 4 ,i postanowiismy poczekac na ok.20 tydzien, z jednej strony nie chciałam denerwowac dzidzi, ale z drugiej strasznie chcielismy ja zobaczyc, bo juz by było chyba wiadomo ,na kogo czekamy . Wszystko jest w porzadku chociaz czasem tez mnie cos kluje - dostała no-spa, tak podobno moze yc z wielu powodów: wszystkie jelita sie przesuwaja, organizm nie nadaza z produkcja hormonów itd. chociaz niepokoi mnie, ze głownie z prawej strony jakby wyrostek, mam to obserwowac:(( a tak eszystko gucio. Dzidzia mysle ze spokojnie ma juz ok.10-15 cm, poniewaz 16.03 miała 3, cm :30.03-5 cm no i tak jakjuz chyba wiekszosc z Was drogie mamusie - proble ciuchowy, na ciazowe za wczesnie, na "swoje" za późno, jak sobie z tym radzicie? bo chyba to nie sztuka kupowac ciuchy o rozmiar lub dwa wieksze, bo za chwile bedzie tak samo, mysle ze ten okres przejsciowy jest w tej kwestii najgorszy. Czy Wasze brzuszki tez najbardziej widoczne sa wieczorem? pozdrawiam serdecznie i sciskam wszystkie mamusie i ich brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w sprawie uzupełniania tabelki- wystarczy przekopiowac tą istniejącą dopisując swoje dane. Frezja 73 , jeśli chodzi o ciuchy to rzeczywiście większośc z nas już pewnie \"wyrosła\" ze swoich ubrań. Ja kupiłam sobie spodnie ciązowe, ale za bardzo nie widać , ze są ciążowe bo się je reguluje w pasie za pomocą gumki na guziczku w taki sposób, ze już teraz je noszę i sa dla mnie dobre. A jesli chodzi o badania to mój gin tez niestety wysyła mnie na nie co 3 miesiące . Twierdzi, ze to wystarczy. Też mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Dziewczyny, ja ostatnio odkrylam przypadkowo, ze w sklepach z odziezą indyjską mozna kupic całkiem ciekawe rzeczy dla ciężarnych. Fakt, że pojedyncze, ale zawsze to cos. Np. znalazlam dla siebie spódnicę z cienkiego jeansu, na gumkach z boku, wiec mam teraz luz w pasie i nic mnie nie uciska jak siedze. Nie jest typowo ciązowa, wiec mozna spokojnie nosic i później. Widzialam tez ładne kolorowe bluzeczki na lato, takie z wycięciem na brzuch, z bawełny. I mają bardzo ciekawe metki z napisami: 'Me and my baby' albo 'Motherhood anouncement'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też już tylko spodnie na sznurek albo swoje rozpięte na maxa i na to tunika :) Wymiotuję już tylko raz na tydzień, brzusz ek dosłownie parę dni temu się pojawił jako taki ;) A i jeszcze coś ciekawego. Zona mojego dentysty (która a propos jest też dentystką) zwierzyła mi się, że podczas swojej ciąży przyjmowała w tabletkach fluor (który przepisał jej bez problemu ginekolog)i uważa, że to uchroniło ją przed kłopotami z uzębieniem a u maluszka pochwaliła się, że ani jeden mleczak nie był chory co więcej były tak mocne, że jak wyżynały się stałe to nie chciały wypadać i trzeba było niektóre wyrywać. A i kolor stałych jest śnieżnobiały :) I co Wy na to ? Czy uważacie to za przesadę czy może też przyjmujecie ? Pytam bo sama się zastanawiam nad przyjmowaniem. --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też już tylko spodnie na sznurek albo swoje rozpięte na maxa i na to tunika :) Wymiotuję już tylko raz na tydzień, brzusz ek dosłownie parę dni temu się pojawił jako taki ;) A i jeszcze coś ciekawego. Zona mojego dentysty (która a propos jest też dentystką) zwierzyła mi się, że podczas swojej ciąży przyjmowała w tabletkach fluor (który przepisał jej bez problemu ginekolog)i uważa, że to uchroniło ją przed kłopotami z uzębieniem a u maluszka pochwaliła się, że ani jeden mleczak nie był chory co więcej były tak mocne, że jak wyżynały się stałe to nie chciały wypadać i trzeba było niektóre wyrywać. A i kolor stałych jest śnieżnobiały :) I co Wy na to ? Czy uważacie to za przesadę czy może też przyjmujecie ? Pytam bo sama się zastanawiam nad przyjmowaniem. --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie spimy kolezanki
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki.jak dobrze że u wszystkich jest ok!!!!! u mnie też. narazie nietyję (w kg.),ale brzuszek mi rośnie.w pierwszej ciąży na tym etapie był mniejszy,ale mój lekarz powiedzial że w drugiej ciąży jest to normalne.trzymajcie się.powodzonka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
A ja podopno tyję w oczach. Przytyłam 2,5 kilo 17 tc ale brzuiszek mam juz okrągly. W ciszki stare to juz od miesiaca sie nie mieszcze. 11. 05 ide do gina mam nadzieje ze z dziia wszystko ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to dziewczyny tyje w oczach :( Zaczął mi sie 18 tydzien, aż sie boje kolejnej wizyty :) Martwi mnie to, że nie czuję jeszcze ruchów - chcialabym wiedzieć że z tym maleństwem jest wszystko dobrze no i je poczuć... Czasem mi coś zapuka (tak dziwnie), ale nie wiem czy to to ... Pozdrawiam Was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Cześć Dziewczyny, Co do tego fluoru to nie wiem ...hm hm ... wiesz ja dentystą nie jestem ale wiem, że nadmiar fluoru może bardziej zaszkodzić niż jego niedomiar (podobnie jest w przypadku większości witamin). W każdym razie ja w poprzedniej ciąży nie brałam a i w tej nie zamierzam. Jakiś większych kłopotów z zębami ani w ciąży ani po nie miałam, a mój synek też ma śliczne i zdrowe ząbki. Nie martw się, że jeszcze nie czujesz ruchów dzidzi - masz jeszcze czas. Ja za pierwszym razem wyraźnie poczułam dopiero w 20 tc, pomimo, że jestem drobna i szczupła a dziecko było duże jak na swój wiek ciążowy. Tzn. wcześniej pewnie coś czułam ale nie umiałam tego zidentyfikować (dopiero teraz "zaskoczyłam" jak się czuje to trzepotanie motyla itd). Pozdrawiam i życzę prędko kopniaczków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne okreslenie trzepotania motyla :) Ja własnie to czasem czuje, cos mi pulsuje pod skórą, więc to jest to :)))) świetnie :))) A czy pozycja w jakiej znajduje sie ciężarna ma wpływ na czucie ruchów dziecka? Bo gdy siedzę najczęściej to czuję. A o kopniaczkach wciąż marzę.... Pozdrowienia@!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Sylwi 26
Chcialabym Ci jakos pomoc ale niestety nic nie wiem na temat torbieli, ale jesli moge Ci cos poradzic to postaraj sie nie denerwowac i nie zyc w strachu bo to udziela sie dziecku. Musisz wierzyc ze jestes pod dobra opieka i ze lakarze wiedza co robia i wiedza kiedy co zrobic. Jednak doskonale rozumiem Twoj strach i zaniepokojenie. Bede trzymac kciuki za Ciebie i Twoje malenstwo. Do wszytskich pozostalych Od jakiegos czasu mialam zamiar przylaczyc sie do tego forum, ale po lekturze ostatnich postow postanowilam dac sobie spokoj. Jak same widzicie jedna z waszych kolezanek pisze ze ma problem, ze czegos sie boi i zadnej z was nie chce sie napiasc dwoch slow pociechy dla niej. W kolko tylko: ja moj brzuch, moje spodnie, moje ciuchy, moj apetyt, moje kilogramy, moje centymetry... Wydawalo mi sie zawsze ze forum o ciazy to oprocz wymiany informacji tez zwajemne wspieranie sie. Wspieranie ktore szczegolnie jest potrzebne przyszlej matce gdy pojawiaja sie problemy, a tymczasem to forum to blog kazdej z was o wlasnej ciazy. Ja, ja, ja, moj, moj, moj... Nie pisze tego zeby kogos urazic lub obrazic. Pisze to po to abyscie sie zastanowily czy jesli z wszymi ciazami zacznie sie zle dziac, pojawia sie komplikacje a was ogaranie starach to czy po tym jak wystosujecie apel na forum o pomoc i nikt na niego nie odpowie to czy nadal bedziecie uwazac to forum za cos fajnego? A juz szczegolnmie smutne jest to co napisala -majaca nadzieje- czyli „jak dobrze ze u wszytskich jest OK” Majaca nadzieje - gdybys dobrzez przeczytala strone to zobaczylabys post Sylwii i jej wielkie wolanie o wsparcie: POMOZCIE!!!!!!!! Oczywiscie nie masz obowiazku odpowiadac na posty, ale przynajmniej nie pisz ze jest OK, gdy tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osoby , która napisała do Sylwi 26. Przede wszystkim to po to ten topik istnieje abyśmy tu mogły mówić o swoich ciążach, swoich uczuciach związanych z nią i się nią cieszyć. W tym celu ten topik powstał! Odnośnie Twoich słów krytyki naszych postaw: . A nie uważasz , że osoba, która nie ma takich problemów moze nie być w stanie odpowiedzieć na pytanie? Ja na przykład nie mam pojęcia o takich problemach i zielonego pojęcia z czym sie taka torbiel w ciązy wiąże. Myslę , ze jedynie lekarz jest w stanie tu pomóc. Z tego co napisałaś wywnioskowałam, ze napisałaś po raz pierwszy. ładne wejście- pierwszy post i od razu krytyka wszystkich osób piszących na tym forum. Jesli uważasz, że nie jest to miejsce na pisanie o ciązach, brzuszkach i własnych odczuciach to może pomyliłaś topik? Sylwia Odezwałam się do Ciebiedopiero po powyższym poście ale jak już wyżej napisałam ja nic nie wiem na temat torbieli i nie jestem w stanie Ci w żaden sposób pomóc. Prawdopodobnie inne osoby tu piszące też nie skoro nikt nie reaguje na Twoj post. Myslę, ze skoro się takie operacje w ciążach przeprowadza to po to aby dziecku pomóc, aby wszystko przebiegało dobrze. Powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem i dowiedzieć się z czym sie taka operacja wiąże, czy jest konieczna itp. Myślę, ze nikt skuteczniej niż on nie jest w stanie Cie pocieszyć. Ja wierzę, ze będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia 26
do osoby ktora do mnie napisala Wiesz ja zagadzam sie z toba w 100 procentach,mialam takie samo wrazenie,ze tak naprawde nikt nie zareagowal na to co napisalam, chocby jakies slowa otuchy.ja wiem ,ze wiele z was nie wie nic o tym,ale chociaz kilka slow pocieszenia.Ja codziennie patrze po kilka razy na dzien i sprawdzam,czy ktos do mnie napisal,ale coz?? BARDZO Ci dziekuje za pocieszenie.. Bylam dzisiaj u lekarza,i niestety,bez operacji sie nie obedzie,dostalam skierowanie do szpitala,mam sie zglosic w srode.LEKARKA POWIEDZIALA,ze nie ma zagrozenia dla dziecka,ono rozwija sie prawidlowo i wszystko jest z malenstwem dobrze.Chodzi o to ,ze ten torbiel bedzie mi przeszkadzal przy porodzie i nie bede mogla urodzic,lub moze peknac,a to juz bedzie duze zagrozenie dla mnie,gdyby sie tak stalo.Ale bardzo sie boje,wiem,ze nie moge sie denerwowac,ale czasami nie da sie o tym nie myslec.Mysle,ze bedziecie za mnie trzymac kciuki,zeby sie wszystko powiodlo. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×