Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... *Ewunia21..............01.10.2005........................2........Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................1,5..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................2............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Flowers, co do brania nospy to chyba nie jest ona w żadnej sposób groźna dla dziecka i mozna ją brać codziennie. Ja też mam brac jak mi brzuszek twardnieje ale zapytalam czy dopiero wtedy czy brac zapobiegawczo. Usłyszałam \"3 x dziennie po 1\" Czyli zapobiegawczo. A póżniej za parę dni sprawdzić czy nie ustąpiło. Moja koleżanka brała nospę codziennie od 7 miesiąca na zalecenie lekarza bo miała skurcze. Ewunia. Ale Ty się nie denerwuj! Nie ma sensu się denerwować , bo i tak nic Ci to nie da a może być to ze szkodą dla dziecka ( Niestety mi też się zdarza denerwować ale staram się często relaksować). Czytałam, że jest to bardzo niekorzystne. Teraz powinnyśmy być odpręzone bo dziecko przejmuje nasze nastroje i czuje się tak jak my się czujemy. A jak się tak przyzwyczai do stresu to później zamiast spać całymi dniami jak aniołek to może płakać i się denerwować. Usmiechnij się i przestać się denerwować :) A jeśli chodzi o to czucie ruchów dziecka w pozycji na plecach, to rzeczywiście ja też zaczęłam czuć ruchy w tej pozycji ale teraz już czuję w każdej, idąc, siedząc, stojąc... Ale czytałam ze mniej więcej od 20 tygodnia ciązy należy unikać częstego i dłudiego leżenia na plecach ( np spania) bo w tej pozycji jest ucisk na jakąś tętnicę czy żyłę i może to doprowadzać nawet do omdleń kobiety w ciązy , no i do niedotlenienia dziecka. Najlepiej leżeć na lewym boku. Podobno. A i mam dobrą wiadomośc dla dziewczyn, które jeszcze nie czują ruchów dziecka. Wyczytałam, że wprawdzie więszkośc z nas poczuje ruchy w 18-20 tyg, te ktore już mają dzieci- wcześniej ale zdarzają się przypadki, że mimo , że dziecko ma się dobrze rusza się, wierci i kopie to matka tego nie odczuwa ze względu na słebe unerwienie macicy. Zdarzają się kobiety, które zaczynają czuć ruchy w 30 tygodniu! czasem wcześniej sa w stanie obserwować falowanie i uwypuklanie brzucha ale nic przy tym nie czując. Może więc poobserwujcie swoje brzuszki. A na pewno się nie marwtcie. Ciekawa jestm jak takie słabe unerwienie macicy ma się do bólów przy porodzie? Mająca nadzieję, dawno Cie tu nie widziałam.. Jak się dzidzia rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli thx za rade,a o lezeniu na pleckach masz racje bo tez to juz slyszalam,tzn.o omdleniach akurat nic mi sie nie obilo o uszka ale o tym ze dziecko sie wtedy przydusza i moze dojsc do niedotlenienia oraz ze wskazane jest lezenie na lewym boku to slyszalam pare razy:) Ja juz czuje takie porzadniejsze kopki,nawet jak patrze na brzusio to widac fale:))mały chyba odczul ze sie ochlodzilo i spadla temp.bo zrobil sie o wiele bardziej ruchliwszy,wczoraj caly dzien i jeszcze wieczorem zaserwowal mi dawke kopniakow:)) Mająca nadzieję odkąd ja tu dołączyłam to rzeczywiscie Ciebie tu nie było widać a jak juz zrobilas tabeleczke to moglas pare slowek napisac jak z twoim malenstwem:))tu bardzo milo czyta sie każdą wypowiedz:)) Dzisiaj Dzień Dziecka:))jakis maly drobiazg moznaby dac naszym bebikom:))hmm..przejde sie na zakupki. Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy. Dośc długo sie nie odzywałam, ale mnie nie było w pracy, a z braku internetu w domu, nie mogłam do was pisać. Za to miałam terz co czytać. wszystkim dzidziom wszystkiego najlepszego w dzisiejszym dniu. A tak poz tym to nie bardzo wiem na czym sie skupić wzgledem tych wszystkich wypowiedzi, które przeczytałam. Napewno dobrze jest spać na lewym boku, wiem to z doświadczenia w poprzedniej ciązy, a żeby wam było wygodniej drogie mamy to wkładajcie sobie pomiedzy nogi jakąś druga poduszkę, lub zwijajcie kołdre. można też połozyć poduszke pod kolana ja sie śpi na boku. Ja strasznie nie moge sie doczekac kiedy będę wiedziała czy to chłopak czy dziewczyna, a na usg ide dopiero za 2 tygodnie. Mam jednak przeczucie że to będzie chłopak i to drugi.Ale najważniejsze żeby było zdrowiutkie. A co do kopniaczków, to brzuszek rusza sie całkiem nieźle, a i tatuś wreszcie stwierdził że teraz to napewno dzidzia i dała znac tacie że jest, bo wcześniej nie bardzo chciała kopać jak tata dotykał brzuszka. A te panie które jeszcze nie czują ruchów- głowa do góry, jak zaczna kopac to bedziecie chciały żeby chociac na troche dały spokój. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamacie!! Wy też myslicie żeby kupić coś maleństwu z okazji dnia dziecka ?? Wkońcu to najprawdziwsze dziecko tyle że w brzusiu. Kupię chyba jakis drobiazg.Małe rzeczy są takie śliczne dla maluszków.Ostatnio kupiłam maleńkie błękitne skarpeteczki ściągane na sznureczki z zakończeniem małych puszystych kuleczek.Śliczne!!! 15 czerwca odbieramy wózeczek dla dzidzi.Już zamówiony, niebiesko-błękitny.normalnie odkąd kupilismy pierwszą rzecz dla maleństwa ogarnął nas szał zakupów. coś dziewczyny ostatnio zrobiło sie tu dość pusto.Piszcie chociaż dłuższe wypowiedzi to będzie co poczytać. Mająca nadzieję-napisz coś o swoim maleństwie,chociaż kilka słówek. Chciałam ostatnio kupic sobie krem na rozstępy.Zobaczyłam w katalogu Aventu fajny kremik. Ale jak poszłam do apteki to aż mnie zatkało-70zł!!! chyba skończy się na Gerberze albo tym Flisanie czy jakoś tak.Guzdram się z zakupem jego a przecież juz powinnam zacząć go stosować na brzusio, biust i uda.Boję się że ponieważ jestem szczupła to mogę miec straszne rozstepy.Wczoraj policzyłam z ciekawości ile już wydałam na lekarza,leki i badania.Od marca całe 800zł!! A przecież ile jeszcze przede mną... Co do leżenia na plecach to na szczęście kładę się tak tylko na chwilkę a spię głównie tylko na lewym boku :) Poduszkę tez wkładam sobie między nogi bo tak wygodniej.Mojego maluszka też już widać jak sie porusza.Brzusio wtedy wytraźnie rosnie z jednej strony i widac wyraźnie jak kopie. Eli-już sie przestaję denerwować bo masz rację-maluch to tez odczówa i wtedy bardziej kopie a nie chcę żęby był nieszczęśliwy :) Pozdrawiam wszystkie mamcie.Najlepsze życzenia dla maleństw z okazji ich święta :) Niech wszystkie urodzą się zdrowiutkie i w terminie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewinia21
Ostatnio mialam poprawic tabelkę a wkleiłam taką samą :) No to teraz to naprawiam (chodził o poprawę kilogramów-nic nie przytyłam) Zastanawiam się czy wpisac -2kg czy zostawic puste :) NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... *Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................1,5..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................2............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Najwyzszy czas na krem od rozstepow. Kolezanka, malutka i chudziutka uzywala juz od 3 miesiaca dwa razy dziennie i mowi ze dzieki temu nie ma rozstepow, tylko pare nitek na udach, bo zaniedbala. A jej kuzynka zaczela uzywac za pozno, bo dopiero jak brzuch juz zacząl sie rozciagac i to niestety bylo juz nie do powstrzymania. To nie musi byc extra krem, wazne zeby byl jakikolwiek od rozstepow i zeby sie nam chcialo wmasowac to rano i wieczorem. To nie zajmuje duzo czasu a jest zbawienne dla skory (nie bedzie swedziec przy rozciganiu) no i chyba dziecko taki szybki masaz tez uwaza za relax. Ja wzielam sobie do serca te rady i kremuje sie prawie dwa razy dziennie, no chyba ze mi sie bardzo nie chce. Aha, no i nie nalezy zapominac o biuscie. Zaniedbac skóre latwo, a potem jest juz za pozno zeby to naprawic, bo nastepuja powazne zmiany w "ukolagenowaniu" skory. A ja bym chciala zachowac w miare mozliwosci kondycje mojego biustu jak najdluzej, bo duzy jest i bez ciazy, jeszcze troche, a bede go miala do pasa :D A zatem apeluje dla naszego osobistego dobra- nie dajmy sie naszej skorze zdeformowac teraz, to dluzej sie pocieszymy jej ładnym wygladem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
A co sie stało z załozycielką naszego tematu, Tinker bell? Kiedy była ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rozstepów to ja niestety już mam liczne grono :( Ale tylko na piersiach. Smaruję się kremem na rozstępy Ziaji \"mamma mia\", specjalnie dla kobiet w ciązy i to już od poczatku 4 miesiąca. Ale gdy zaczynałam smarowac to częśc już niestety była :( Te nowo powtsałe są prawie niewidoczne. Rozstepy na piersiach to zniosa bo będzie je oglądal tylko mój mąz , no i mały ;) Mam nadzieję, że nie zrobią się na brzuszku bo to będzie większy problem. No zobaczymy. A wy nie macie rozstępów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ponownie Ja też używam kremów Ziaji na rozstępy, i jak na razie jest ok, nie widze w ogóle rozstępików. Po poprzedniej ciązy niestey zostały mi niewielkie na piersiach, ale że sa po spodem biustu, to ich nie widać. Za to wszedł mi jakis straszny ból w prawy pośladek, i normalnie nie mogę chodzić.A tak marzy mi sie pójśćie spać, że nie macie pojęcia, kołderka, jasieczek..... No ale na szczęście zaraz spadam do domku, po ciężkim dniu pracy. Trzymajcie sie drogie mamy do juterka. Ps. Jadę kupic coś mojemu synkowi na to jego swięto i ciekawe czy sie powstrzymam od kupna czegos dla tego nienarodzonego berbecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusałka78
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE!!!!!!!!!!!!!! Jestem tu pierwszy raz. Termin porodu 14.10. mam do Was pytanie: Czy siedzenie przy komputerze nie szkodzi naszym maleństwom? Mój mąż mnie przegania od komputera bo gdzieś wyczytał że to jest szkodliwe? p.s Z zawodu jestem położną, jakbyście miały jakieś pytania to może będe w stanie Wam pomóc. Pozdrawiam i ściskam brzuszki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie, że mamy tu położną. Rusałko, noto zasypiemy Cie pewnie milionem pytań. A z jakiego jesteś miasta? Jeśli chodzi o siedzenie przy komputerze to może nie jest to najlepszy sposób spędzania przez nas czasu ale podobno 4 godziny dziennie mozna spokojnie spedzac w ten sposób. A spotkałam się też z opinią ze 8. Na pewno im mniej tym lepiej. Ja spędzam sporo czasu przy komputerze bo jestem na zwolnieniu i sie bardzo nudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusałka78
Eli zaraz pokaże mojemu mężowi twoją odpowiedz...może da mi wreszcie spokój!!!!!!!! Obecnie mieszkam w Rybniku.Od stycznia nie pracuje bo mam od początku problemy z ciążą, już w sumie 2 miesiące przeleżałam w szpitalu i zamiast tyć to schudłam 6 kg. Ale trzeba być dobrej myśli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! flowers24- z tym brzusiem to lepiej zapytać lekarza bo może za dużo tych tabletek, ale nic sie nie martw gi na pewno odpowie na twoje pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości. ewunia21- mnie ostatnio w autobusie chyba chciał ustąpić miejsca jakis dziadek ale nie zapytał tylko tak dziwnie patrzył, ale ja przykleiłam się do otwartego okna bo było tak gorąco więc nawet nie myślałam żeby usiąść. nic się nie martw bo każdy chyba ma jakieś swoje problemy i nie da się tego uniknąć nawet w ciązy, a chciało by się. Moja dzidzia na razie tylko delikatnie zapukała to tylko raz więc nie wiem jeszcze jak pozycja jej odpowiada a jaka nie. Wczoraj byłam u gi i poogladałam moje maleństwo chociaż trochę , bo sobie leżało bardzo spokojnie nie nie chciało sie obrócić. Niestety łożysko sie nie dźwigło więc możliwy jest poród przez cesarkę. Rusałko jak to jest przy porodzie przy nisko ułożonym łożysku ? Od razu cesarka czy najpierw próbują naturalnie ? Wyniki cukru we krwi i moczu wyszły mi dobre i całe szczęście, natomiast gi powiedziała mi że mam lekko twardy brzuch i zwiększyła dawkę luteiny , teraz mam jeśc dwie. pozdrowienia dla mam !!! I ŻYCZENIA DLA WSZYSTKICH NASZYCH DZIDZIUSIÓW Z OKAZJI DNIA DZIECKA !~!!!!!!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha !!! Przytyłam w ciągu trzech tygodni 2,700 KG czyli dzidzia rosnie !!!!!! NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... *Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................4,2..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................2............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuszki w dzień ich świeta :) i oczywiście dzielne mamusie noszące oweż Brzuszki :)) Szczególnie pragnę powitać majacanadzieje i rusalke78 :), a to z powodu, że jeszcze się nie znamy. Byłam dzisiaj u gina i jak zwykle stwierdzil tylko, że wszystko ok, a na moje pytania o konkrety jak zwykle ze swoim dziwactwem stwierdził, że przecież nie będzie się zachwycał, że jest super. Ech ci lekarze :( Mam tylko infekcje drog moczowych, która musze wyleczyć do nastepnej wizyty:( Ale spoko za tydzień idziemy z męzusiem na USG połówkowe i wtedy go pomolestujemy o wymiary i wagę i bicie serduszka i co nam tam jeszcze przyjdzie do łepetynek. Oprócz płci, bo my troche niedzisiejsi jestesmy i chcemy mieć niespodziankę :) A nospa jest nieszkodliwa w ciąży, mój gin za każda wizyta mi wtłacza do głowy (a przeciez ja inteligentna jestem :)), że mam ją miec zawsze!!! przy sobie. Więc dzisiaj go zapytałam czy mam zademonstrować stan posiadania w torebce, więc zaczął sie śmiać :) Bo jak tylko zaczyna cosik boleć to od razu łykać i najczęściej zapobiegnie wcześniejszemu poronieniu lub porodowi. Tak więc noście ja Brzuchatki :) Denerwować sie nie denerwujcie bo i po co? ja sama nerwus okropny jestem, ale teraz w ciaży staram się uprawiać filozofię zwaną \"tumiwisizmem\" i nawet działa. Często uśmiecham sie też do moich nieznośnych i głupawych uczniów i do kochanego męzusia i też działa. Oczywiście na plus :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... *Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................1,5..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Mój apel chyba przyniósł rezultat bo zrobiło się bardziej ruchliwie na naszym topicu :) Również witam rusałkę78. Co do Twojego pytania o siedzenie przed kompem w ciąży to możesz powiedziec mężowi że napewno komputer jako taki nie zaszkodzi.Sama osobiście pracuję przez 8 godzin przy komputerze i jakoś żyję.Tu nie chodzi o komputer i tak jak niektórzy mówią \"szkodliwe promieniowanie\" bo to nie prawda.To nie lata 60.Teraz wszystko jest bezpieczniejsze niż kiedyś.Chodzi o to żeby nie siedziec za długo w jednej pozycji bo samo długotrwałe siedzenie jest szkodliwe a nie komputer.Ja w pracy staram się często wstawać,spacerować na przerwach,zmieniać pozycję i tyle.Jeśli długo nie siedzisz przed kompem to nic ci nie zaszkodzi. Rusałko skąd jesteś? Bo wpisałam Cię na naszą listę a brakuje miejscowości. Dota28-ja też chyba jestem nie dzisiejsza bo płci też nie chciała bym znać.Niestety mój mężuś nie wyobrażą sobie żeby nie wiedzieć i chcąc czy nie chcąc musze ja poznać.Lekarz teoretycznie mógł by powiedziec tylko jemu ale chyba by mnie skręcało z ciekawści i świadomości tego że on wie :) To chyba na tyle dziewczyny.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005............................................ · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................1,5..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005............................................ · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005....................4,2..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusałka78
Do Ewuni21 jestem z Rybnika. Tak się zastanawiam czy któraś z Was myśli już o porodzie!!!!! Jeśli tak to zdecydowałybyście się na poród rodzinny a może w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
Wczoraj byłam na USG połówkowym wybrałam się do Pruszkowa tam robia 3D niesamowite przezycie i mam super zdjęcia synusia A co najwazniejsze jak do tej pory wszystko jest w porządku. USG wykonywał fajny lekarz męczył nas pól godziny ale wszystko dokładnie pokazał i wyjaśnił NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... ·Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........5,5 ....Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........4.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek........4,5..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków ·Rusałka78..............14.10.2005............................................ · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005..............b.z.........okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005....................4,2..........Katowice ·Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005............................................. · A ja mam termin......19.10.2005........................................ · Frezja 73..............20.10.2005...................4..............Szczecin · Happy 30..............22.10.2005.............................................. ·Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia26...............22.10.2005.............................................. · Ona23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......BadUrach · Kra .....................24.10.2005..............................Zielona Góra .Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · JaninaB ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005................................Warszawa .Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................3............Jaworzo .Adamisia................31.10.2005......................3.............Puławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
A i maluszek ma 445 g i 23 cm i chyba będzie Kubuś albo Hubert (trwaja jeszcze negocjacje) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam NA wstępie pozdrawiam nowo przybyłe mamy i cieszę się,że jedną z nich jest położna, która napewno wiele nam pomoże. Mam pytanko do Sylmag - gdzie w pruszkowie robiłaś to usg połówkowe i czy to droga impreza? Jeśli chodzi o wybór metody rodzenia to stawiam raczej na poród naturalny, ale pewnie ze znieczuleniem bo niestety jestem lękliwa dziewczynką. na poród w wodzie chyba nie bardzo mnie stac w Warszawie. A jak ty sie zapatrujesz rusałko na porody ze znieczuleniem i na te wodne. Z doświadczenia napewno wiesz jak kobiety wybieraja i co wolą, no i jakie rozwiazanie jest ogólnie lepsze. Pozdrawiam i życzemiłego dnia, chociaż pogoda w stolicy nieciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
to strona tego gabinetu w którym robiłam USG www.contenta.pl/ U dr Makowskiego koszt to 160 zł dostałam pełny opis dzidziusia 12 fotek i film na dvd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamusie:)) Ja rowniez ciesze sie ze jest tu miedzy nami polozna,przynajmniej ciut wiecej sie dowiemy:))Ja rowniez wybieram porod naturalny i chociaz tez jestem bardzo lekliwa to jednak niechce znieczulenia,jakos chyba przezyje:))A na temat komputera to rowniez slyszalam ze on nie szkodzi naszym malenstwom tylko od czasu do czasu warto sie od niego oderwac:)a ja z tego ze siedze w domku i rowniez strasznie sie nudze czasami to komputer do min15:00 wlączony:))A te mamusie co niechca znac płci to sie nie martwcie JESTEScie DZISIEJSZE :))tylko ze ja to bym z ciekawosci chyba umarła,bo jadac na usg to o niczym innym nie myslalam jak o tym aby dzidzia byla kochana i pokazala co tam ma:)) A co do porodu w wodzie to ja slyszalam ze jest nawet bardzo wskazany bo w wodzie macica sie rozluznia a dzidzia w brzuszku tez jest w wodzie takze podobno nawet warto po porodzie ale po jakism chyba odstepie czasu jechac na basen i zeby dziecko mialo kontakt z woda itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylmag teraz to ci pozazdroscic,weszlam na ta stronke,zdjecia z usg superrr i dają filmik na dvd to juz wogle super sprawaa,fajna pamiątka potem dzidzi bedziesz mogla pokazac,kurde swiat ale poszedl do przodu my jak sie rodzili to ale byla bieda w kraju,a teraz baby to mozna tak super ubrac w ciuszki i wogole ze szok:)) pozdrowionka i przyjemnego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylmag, dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedź. Juz obejzaam sobie stronke o tym gabinecie, zdjecia sa rewelacyjne. a cena nie odstrasz aż tak bardzo, jęsli za 160 zł miałaś badanie i film na cd i jeszcze tyle zdjęć. Normalnie super. Teraz musze to pokazac mężowi, mam nadzieje ze mu tez sie spodoba i będzie chciał iść. Co do pracy przy komputerze o którym tyle piszecie, to naprawde chyba nie jest dla nas szkodliwe, o ile bedziemy przy nim siedziały z umiarem i robiły sobie od czasu do czasu przerwy. ja narazie cały czas pracuje przy komputerze, może oczy toche bolą ale wtedy wiadomo że trzeba się odpręzyć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Dziewczyny, chcialam was zapytac czy zdarza sie wam nierówne bicie serca odkąd jestescie w ciązy? Ja to odczuwam od miesiąca, takie kołatanie serca. Jak leżę na lewym boku to az w uszach odczuwam te uderzenia. Moj lekarz przepisal mi Aspargin, 2x po 1 tabl. Chyba mi sie nic nie poprawilo. Zalecił zbadanie serca i zrobienie EKG. Czy któraś z was robiła takie badanie? Przez ostatnie upały zauważyłam ze puchną mi nogi. To chyba normalne w ciązy. Więc po pracy (siedząca w biurze) staram sie odświeżyć je zimnym przysznicem i potem trzymam do góry na polepszenie krążenia. Idę dzisiaj do lekarza, pierwszy raz z mężem. Jestem bardzo ciekawa co wyjdzie na USG, czy dzidzia będzie chciała nam zdradzić swoją płeć. No i jak sie ma w swoim domku. Napiszę jutro więcej. Tymczasem trzymajcie sie zdrowo i pogodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
i jeszcze jedno pytanko: Czy będziecie sie zapisywać do szkoły rodzenia? Jezeli tak to od którego miesiące mozna chodzić? Dzięki z góry za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×