Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość Siostra 22
Dziekuje Eli,rzeczywiscie są fotki embrionow. Juz sie nie dziwie czemu to tak kopie, w takiej pozycji jak ten malutki na zdjeciu z 20 tygodnia to kazdy by kopal http://www.noworodek.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=42&mode=&order=0&thold=0. Moj brzuch jest wcale niewidoczny przy postawie stojacej z lekko napietymi miesniami brzucha.Dopiero jak sobie poluzuje maxymalnie, to niezle widac, ze to ciąza, ale bez przesady, przed ciaza tez potrafilam sie dobrze wypiąć. Jedyna roznica, to ksztalt tuz nad spojeniem lonowym, okrąglutki. Nika, nareszcie poczulas, mile uczucie, prawda? Tez sobie zobacz na ten link powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Siostra 22 mamy pewnie podobna budowe ciala bo u mnie tez jak wciągnę brzuch to mało co widać dopiro jak "poluzuje" to widać. Mam dokladnie te same "objawy":)) Pozdrawiam wracam do pisania mojej magisterki:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Hej Dziewczyny, Siostra ja wczoraj sobie oglądnęłam 2 filmiki z porodu w wodzie i z cesarki i jak już jestem po cesarce tak się wypisuję z porodu - chyba, że mi dadzą narkozę - nawet przy naturalnym ;) gdyby akurat tak się miała ta ciąża rozwiązać bo jeszcze nie wiadomo .... Niestety nie udało mi się załadować filmiku z porodu naturalnego ale może Wam się uda ... Co prawda przy tym porodzie w wodzie niewiele widać jak wychodzi główka bo ... w wodzie ale może Wam się i tak nada: www.dlazdrowia.pl/index.php?dzid=56&did=183 Dota nie martw się, że jeszcze nic nie czujesz - ciągle masz prawo nic nie czuć (termin masz na 30 października tak?) - spokojnie lada moment powinno się zacząć :D Agus mam jeszcze jedno pytanie - w jakich dawkach bierzesz luteinę (przypuszczam, że dopochwową) bo ja też mam brać - właśnie czekam na dostawę z Polski ... A książeczki o noworodkach i niemowlętach to ja też polecam - fajna sprawa! Dziewczyny a co z tą "zaklinaczką dzieci" możecie mi tak króciutko napisać coś o tym (nie widziałam a tu nie bardzo mam jak- tzn. jeżeli to jest program ang. języczny to może i gdzieś tutaj w tv leci ale nie trafiłam). Super niania tu leci w tv więc to spoko. A z tymi małymi brzuszkami to fajnie Wam! Ja też miałam malutki w pierwszej ciąży (prawie go nie było widać) a teraz mój brzuchol jest taki duży jak w pierwszej ciąży w 8 miesiącu .. ale to podobno normalne przy drugiej i kolejnych ciążach :( Nika - gratulacje z powodu skopania :D ... u mnie Tatuś chodzi obrażony bo Dzidzia nie chce go kopać :D kopie mnie (oczywiście) i synka a Tatuś nie czuje nic ;) ... no właśnie nie czuje bo jak położy rękę na brzuchu to Dzidziuś ładuje ile może tylko Tatuś chyba gruboskórny :D Flowers jak wrócisz od lekarza to daj znać co i jak u Was. A właśnie i nie martw się na razie o karmienie - ja myślę, że sprawa nie jest przesądzona ale oczywiście na wszelki wypadek zapytaj lekarza - tak czy inaczej jak tylko będziesz chciała to zawsze możesz próbować karmić - tego Ci nikt nie może zabronić :D pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!! Znowu żeście się rozpisały że czytałam i czytałam... Dzisiaj byłam u swojej gin-trochę się zmartwiłam bo w yszła mi bilirubina w moczu co może świadczyc o jakiś nieprawidłowościach w pracy wątroby.Muszę więc powtórzyc badanie i jakby co to brać jakies leki.Cytologia wyszła bardzo dobrze.Lekarz nie usłyszała ruchów maleństwa ale podobno czasami trzeba godziny żeby malucha usłyszeć. Eli-pytałaś gdzie można zobaczyc brzuszki kobiet w ciąży.Ja widziałam na babyboom.pl-tam jest taki dział gdzie kobityki mogą zamieszczać zdjęcia swoich brzusiów. Dziewczyny ja kwas foliowy biorę w dawce 5mg jak wspominałam a w Maternie mam go w dawce 1mg. Moja lekarz powiedziała że narazie 5mg wystarczy ale potem będe brać 15mg. Zaraz spróbuję obejrzec ten film z porodu i pokaże go mojemu mężusiowi.Niech wie jak to wygląda i czy rzeczywiście chce przy nim być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Ewunia a czy Twoja lekarka powiedziała Ci może dlaczego takie duże dawki kwasu foliowego? Bo są naprawdę ogromniaste. A i jakie wrażenia po obejrzeniu filmików ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
acha, na razie się nie martw ta bilirubiną może kolejne badanie wyjdzie dobrze. Niestety nic nie wiem na ten temat więc nie mogę Cię inaczej pocieszyć. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) Yalu wiem, że jeszcze czas, ale tak sobie myslę, że skoro ciagle wychodzi mi wcześniejszy termin i maleństwo duże to może zaczęłoby łaskawie kopać mamusię, ale spoko cierpliwie czekam i mam swoja teorię. Mam wielki wg mnie apartament a tatuś spokojny li lubi leżeć, więc wymysliłam, że dzidzia ma to po nim :) Po co się przemęczać nie? Siostra22 nie ma za co :) jak mogę coś komus polecić, to mnie to cieszy:) Eli - fajna stronka dzieki:) Yalu - a na co masz te luteine brać? Ja brałam na podtrzymanie, bo duzo poronień w rodzinie i byłam przeziebiona a potem mialam bóle. Dopochwowo brałam na noc 1 a w okresie bóli 2 razy dziennie po jednej. Może to ci pomoże jakoś. Nie radzę brac 2 naraz - ja miałam tak dawkować na noc, ale strasznie potem za przeproszeniem ze mnie ciekło pół dnia. Ewunia faktycznie duzo tego kwasu foliowego i pod koniec ciązy ci zwiększy? A mówiła dlaczego? pozdrawiam i bilirubino precz! A co do \"niani na medal\" i \"zaklinaczki\" to fajne te programy, niestety widziałam może ze dwa razy, bo akurat w tych godzinach pracuję :( Cóż wracam do magisterki, gdybym sie za bardzo rozpisała i zapomniała jeszcze spakować, to pewnie tu juz nie zajrzę - więc jeszcze raz wszystkiego dobrego z okzaji dnia Prawie mamy ( a dlaczegoby nie? :)) oraz miłego weekednu. Pozdrowie od was Karpaty :) Na razie, buziaczki dla brzuszków PS - ech jak ja na nadrobie tę 4- dniowa nieobecność, jak tu się tyle dzieje? :) Ale może znajdę gdzies streszczenie :) Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zaklinaczka to leci teraz w telewizji? Ja kiedyś widziałam ale już dośc dawno. Jeśli leci to na jakim kanale i w jakich godzinkach? A i jeszcze jedno, jak chcecie to ja mam na kompie trzy filmiki z porodów, więc mogę wam wysłać ale musicie podac adresy. Jeden filmik- cesarka, drugi to porod naturalny a trzeci w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Filmiki wpedzily mnie w odretwienie. Chyba nie powinnam ogladac takich rzeczy bo zaczynam marzyc zeby mnie czołg przejechal jeszcze przed porodem. Niemniej jednak i tak bede ogladac, bo po prostu chce wiedziec. Poziom endorfin, ktory rzekomo wzrasta u ciezarnych mnie jakos nie podskoczyl. Zaraz mam w planie ogladac Bridget Jones 2 z kolezanką , moze mi sie lepiej zrobi. Na dodatek moj man zupelnie nie jarzy o co mi chodzi. Jest lekarzem i dla niego to norma porody,wrzaski i operacje. A z resztą czego sie mozna spodziewac po facetach, różni są. Moj mi przedstawia racjonalne argumenty typu- przeciez sama tego chciałaś. Bardzo mnie to buduje, ze az skrzydla rosną. No, ale co tam. Dobrze ze obejrze sobie komedie przed snem. I prosze Eli o podesłanie tego "naturalnego", bo cesarke i w wodzie juz widzialam (basama@wp.pl) Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
ja mam brać luteinę na krótką szyjkę. Dodatkowo miewam bolesne twardnienia brzuszka (to już fenoterol) ale luteina po to żeby wspomóc moją szyjkę - mam nadzieje, że dotrwa do terminu. bez wspomagania farmakologicznego musiałabym leżeć a przy 5-latku w domu to raczej niemożliwe. Z tymi dzieciaczkami to różnie bywa - mój synek miał taki zwyczaj np., że kopał kilka dni bez przerwy (dzień i noc) a potem zasypiał na dzień albo dwa ... A z tym, że Twoje leniwe po Tatusiu to możesz mieć racje więc tym bardziej się nie martw. Powodzenia przy pisaniu magisterki i miłego weekendu - może na świeżym powietrzu Maluszek się rozrusza. Acha, znalazłam jeszcze jeden filmik o porodzie - tyle, że po ang. ale jest pokazane wszystko - łącznie z urodzeniem łożyska: http://www.babycenter.com/plus/sneak_peek.jhtml?topic=1287352 jeżeli ktoś chce. Eli mi możesz podesłać filmiki: yalu@gazeta.pl Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Witam Moje kochane właśnie wróciłam z zakupów i jestem zalamana. Chciałam sobie kupić coś ładnego, letniego na mój brzusio i nic nie kupiłam. Załamałam sie dwa razy. Raz jak zobaczyłam ceny tych wszystkich fajowych ciuszków ciążowych. A drugi raz jak zobaczyłam rozmiary. Te wszystkie ciuchy są chyba na nastolatki w ciąży!!!! Kosmos babka podała mi ogrodniczki w któr weszłabym przed ciążą!!! pzry wzroście 173 waże teraz 76 kg( to chyba nie jest dużo??) Normalnie jestem załamana. Wyjdzie na to ze bede kupowac ciuszki w sklepie dla puszystych :)) Albo do krawcowej. A co do cen. Spodobały mi sie niebieściutkie lniane rybaczki (122 PLN) i do tego tunika - osobno a jakże-(89 PLN) normalnie Kosmos!!! Brrrr jestem okropnie zla.. Ale zaraz sobie zjem ogórka kiszonego i mi przejdzie hi hi hi:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba za wcześnie się pochwaliłam. zdaje się, że filmiki sa za duże bo nie mogę ich wysłać. Pamiętam jednak, że znalazłam je tu na forum kafeterii , na jednym z tematów dotyczących porodów. Może znajdę link to wam podeślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam stronkę. pod zdjęciami dzieci jest opcja zobacz film. Możecie sobie obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczór dziewczyny!! Yalu-filmów niestety z porodu nie obejrzałam-nie mogę ich ściągnąć sobie na kompa.Może któraś z was wie jak to zrobic bo strasznie chciała bym je zobaczyć.Ściągnęłam sobie ten program,niby film też sie zapisuje na dysku ale folder potem mam pusty jak chcę odtworzyć :( Pomóżcie bo ciekawość mnie zeżre!!! :) Co do kwasu foliowego to nie powiedziała mi narazie dlaczego tyle mam brać.To wszystko chyba zależy od lekarzy,tak jak np z USG.Ja teraz na wizycie dopytywałam sie o koleje bo strasznie jestem ciekawa jak mój brzdąc już wygląda ale niestety jeszcze prawie dwa miesiące będe musiała poczekać-skierowanie dostanę w lipcu :( Nika26-co do ciuchów ciążowych to ja nie kupuję w sklepach dla ciężarówek :) bo tam rzeczywiście ceny są zabójcze a jakoś nie bardzo mam chęć wydawac tyle kasy na coś co potem będzie leżało w szafie.Ponieważ przy 170cm ważę niecałe 54kg to praktycznie wchodzę w moje stare fatałaszki tyle że nie wszystko już daje radę dopiąć.A lato dziewczyny przed nami.Będzie cieplutko,może nawet upalnie to ja nastawiłam sie na cieniutkie sukieneczki. Nie chcę nosić nic luźnego bo jakoś siebie w tym nie widzę i raczej nie przełamię się (chcociaż wiele osób mnie namawia).Dresy odpadają,ogrodniczek też nie wcisnę na pupę :) Podobno są w ciąży bardzo wygodne ale jakoś chyba nie dam sie na nie namówić. Przymierzyłam dziś moje ulubione szpileczki i normalnie szlak mnie trafia że nie moge sie ubrać tak jak bym chciała :( Wy też tak macie? To samo z jedzeniem.Uwielbiam przysmażane pierogi a dziś ze względu na maluszka muszę jeść gotowane :( Tak samo moja ukochana jajecznica z szynką-lekarz powiedziała żeby jednak w wiekszości spozywac gotowane żarło a ja tak za smażonym przepadam-buuu!!! Ale czego się nie robi dla tego kochaego maleństwa które rozpycha się w brzuszku :) W piątek dziewczyny odbieram część wyprawki-min.łożeczko,pościel (taka słodziutka -ach!!),materacyk,kołderka,poduszeczka itp.Normalnie chyba nie da rady mnie odciągnąć od tych wszystkich śliczności!! :) Czytałam że któraś już z was kupiła łóżeczko i nie mogła się na nie napatrzeć.Ze mną chyba będzie tak samo :) Jakiś totalny szał kupowania rzeczy dla dzidzi mnie opętał!! Wszystko takie sliczne i maluśkie... Ale sie rozczuliłam :) Wczoraj mój mężuś mnie przestraszył i złapałam sie odruchowo za brzuch.Niby w przesądy powiedziałam że nie wierzę ale jakoś tak się tym przeraziłam że momentalnie wybuchłam płaczem-juz nawet zanim do mnie dotarło że jest taki przesąd.Z was też takie beksy jak ze mnie? :) Uciekam spać bo dzidziuś chyba już zasnął! Miłej nocki dziewczyny! Niech maluchy kopią ile wlezie!! miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika-26
Kochane moje napiszcie proszę gdzie kupujecie ciuszki. Czy w normalnych sklepach ale większe rozmiary, czy dla puszystych:))A może odzież ciążową. Jak byłam w sklepie to nie mogłam sie napatrzec na komplecik niebieściutki rybaczki i tunika śliczne, w sam raz na upalne dni, ale cena mnie sprowadzila na ziemie:(( juz pisalam Napiszcie prosze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
U mnie tylko jeden filmik był "pusty" ten z porodu klasycznego. Pozostałe chodziły. Ściagnęłam ten program do oglądania, zainstalowałam na kompie i normalnie szło. A może zerknij na ten link, który podałam w którymś kolejnym poście - niby jest w j. ang. ale pokazany jest dokładnie poród, łącznie z rodzeniem łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten przepiekny dzień rozpoczynający weekendzik!! Nika-26-ja ciuszki kupuję w normalnych sklepach tylko o rozmiar wieksze (38), ale tylko jeśli chodzi o spodnie lub spudniczki bo bluzeczki to normalny (36) tyle że dłuższe-tak żeby zakrywały mi brzusio :) Buciki to teraz tylko niziutkie (adidaski lub klapeczki ew.jak gdzieś wyjść trzeba to na lekkiej koturnie) A sukieneczki polecam elastyczne-ładnie przylegaja do brzuszka ale nie ściskają i są naprawde szalenie wygodne.Ale co która lubi :) Jedziemy do rodzinki na grilla-taka pogoda w sam raz żeby na świeżym powetrzu przekąsić coś smacznego i dzidziusia dotlenić. Yalu-próbowałam jeszcze raz ściągnąć ten film z porodu ale nic z tego :( Szkoda bo chcialam zobaczyc jak to naprawdę wygląda.Ale tak prawdę mówiąć dziewczyny nie przerażajcie sie tymi filmami.Każda z nas będzie rodziła inaczej,a nie zawsze coś co wygląda strasznie w rzeczywistości takie jest. Ból będzie napewno bo niestety tak musi być ale bez niepokojów :) Jakoś przeżyjemy-wkońcu nie pierwsze rodzimy :) Uciekam bo zaraz na grilla-mniam!!! Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich brzuszki tym bardziej że dziś moje panie jest nasze święto!!! Mam nadzieję że dzidziuś da mi ładny prezencik i będzie dziś kopał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ale mialam czytaniaa:)) a wiec wczoraj mialam wizyte i tak: jesli chodzi o mrowienie w lewym biodrze to powiedzial ze moze byc to wina kregoslupa,jesli chodzi o twardy brzuszek momentami to nie dobrze bo kurczy sie macica i jesli sie powtorzy to mam brac nospe i nie chodzic wtedy za duzo,poza tym wszystko oki dzidzia okolo20cm i na 100%synus:))mowil ze nieda sie pomylic penisek i jaderka bardzo widoczne,dziecie ponoc bardzo ruchliwe:))takze widzielismy go z przodu i dupcie tez nam wypial ze bylo widac jak byk jaderka i peniska:))tak wiec bardzo sie cieszymy:)))ale upaly mnie bardzo meczaaa,pozdrawiam was wszystkie i przyjemnosci bo weekendzik dlugii trwaa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Hej Dziewczyny, Ewunia - to nie mam pojęcia co u Ciebie nie tak - mi się z tego linku filmiki odtwarzają a udało Ci się może uruchomić ten drugi link (któyś z moich późniejszych postów)? - tam widać (pod koniec filmiku) poród naturalny. Co do ciuszków ciążowych to rzeczywiście strasznie drogie ... tyle, że ja mam ten problem, że jestem drobna i wszystko jest na mnie za duże albo za długie. Na razie ustrzeliłam niewiele niestety ... ale w sklepach z odzieżą dziecięcą nie kupię nic na ciężarówki :( Flowers - gratulacje!!! I teraz to sobie możemy już całkiem łapki podać :D bo u nas też chłopak. Twardnienia brzuszka nie lekceważ ale też się nie zamartwiaj - słuchaj co Ci mówi lekarz i napewno będzie dobrze! Trzymam kciuki za to (a Ty trzymaj za mnie bo ja mam to samo :( i jeszcze krótką szyjkę na dokładkę :((( ). pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
Witam wszystkie MAMUSIE!!! Ja też sie troszke załamałam asortymentem no i cenami ciuszków. Spódniczka na szeleczkach 109zł, spodnie z odpowiednim ściągaczem 139zł, bluzeczka 45zł hmmmm nie jest to najtańsze ale.... na allegro widziałam śliczna sukienkę (nowa) 65zł krótka do kolana i 75zł długa. Polecam, zaglądnijcie na allegro. Ale czy tak czy tak musze cos kupic bo w czerwcu mam obrone pracy magisterskiej (w końcu, ufffff) Ja też dość często mam twardy brzusio ale moja gin powiedziała że to wina kopniaczków hmmm... sama nie wiem z moją szyjką i łożyskiem wszystko dobrze .... hmmm popytam gin przy następnej wizycie. My niestety nie moglismy wyjechać na te cztery dni ale za to na sobote i niedziele jedziemy do Polanicy Zdrój, mam nadzieje, że wyjazd nam sie uda :))) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Ja moge wyslac Eli te dwa co mi sie sciagnely z tego linka. Tylko adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie mamuśki :) Dzisiaj tak jak przypuszczałam ruch nieduży ale zawsze przyjemnie cokolwiek poczytać:) Siostra22-mogła byś spróbować wysłac mi filmy (albo chciaż jeden) . Mój adresik: ewa20ewcia@wp.pl Dziewczyny,macie jakiś dobry sposób na zaparcia?Ja mam niestety z tym problem.Mam siedzącą pracę i nie trawię dobrze wszystkiego.Może herbatka koperkowa? Można ją pić? Zazdroszcze wam dziewczyny że już oglądałyście w wiekszości z was wasze maleństwa po raz kolejny.Ja niestety muszę czekać jeszcze do lipca-tak powiedziała lekarz więc się słucham :) Nie uważa żeby USG było potrzebne więcej niż 3 razy a pierwsze robiłam w kwietniu więc swoje muszę przecierpieć i uzbroic się w cierpliwość. Pozdrawiam wszystkie z was i życzę miłego wypoczynku.Ja niestety jutro do pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! ewunia21- fajnie że nie jestem jedyną osobą która już coś kupiła dla malucha, ale czasami się nie idzie powstrzymać . Zresztą strasznie mi sie to podoba i bardzo się przy tym rozczulam. frezja73- hahahahah karren ka - Tracy Hogg jest super a na zaklinaczke dzieci strasznie lubiałam patrzeć. Jej metody są tak proste że samemu sie na nie nie wpadnie a bardzo skuteczne !!!! Szkoda że te programy sie skończyły. Na całe szczęście nie mam zaparć i że ich nie będzie bo boję się że mogłam odziedziczyć skłonność do hemoroidów (jeśli taka skłonność istnieje) więc nic wam nie poradzę . Ale słyszałam że trzeba dużo pić płynów.. yalu - luteinę biorę jedną tabletkę na noc , a jest tam 50mg progesteronu.A biorę ją też na moją szyjkę .Ja myślałam że to u nas w Polsce opieka na d kobietami w ciązy jest do niczego ewunia 21- staraj sie nie martwić swoimi wynikami bo zawsze można brać jakieś leki , a dla dzidzi zrobimy wszystko !!!Mi ostatnio wyszedł w moczu jakiś cukier więc musiałam zrobić badanie krzywej cukrowej i nowe badanie moczu. Wyniki odbieram w poniedziałek i we wtorek do gina. nika26- ja kupiłam na razie tylko spodnie wiązane w pasie na sznurek, a kupiłam je na targu bo też uważam że ceny w sklepach są kosmiczne. A teraz zamierzam kupić sukienkę ogrodniczkę jasny kolor na lato , (oczywiście na targu) i do tego będę ubierać bluzki te co zwykle bo przecież nie będzie widac czy mi zakrywają brzuch czy nie. Ja też nie wyjeżdżam nigdzie na weekend. Ale dzisiaj byłam u teściowej na grillu, jutro niestety do pracy a w sobotę chyba przyjadą mi zamontować szafę w pokoju , i nareszcie będę miała gdzie dawać nowe rzeczy dla mojego maluszka. pozdr 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Dziewczyny a przejdą Wam te filmiki przez skrzynkę - bo mi za cholerę nie chciały nawet po spakowaniu. Te ciuchy ciążowe to rzeczywiście zgryz! A najgorsze, że przydadzą się na króko! Ale to chyba ten sam trend co z rzeczami dla Maluszków - zdzierają niemiłosiernie bo wiedzą, że trudno się oprzeć i mało kto będzie na tym oszczędzał. Sylwia jak Ci gina powiedziała, że kopniaczki są przyczyną twardnienia brzuszka i z szyjką jest wszystko ok to się nie martw. Nie każde twardnienie brzuszka jest objawem niepokojącym - trzeba to zawsze sprawdzić ale nie zawsze jest to powód do zmartwień. A i już na zapas powodzenia na obronie pracy! Ewunia te zaparcia to odwieczny koszmar ciężarnych - któraś dziewczyna wcześniej (ale niedawno) podawała swój sposób - może spróbuj...Herbatkę koperkową pewnie można (skoro mama karmiąca może..) a z tym usg to chyba rzeczywiście musisz uzbroić się w cierpliwość ... skoro to dopiero w lipcu. Chociaż w sumie zawsze możesz zrobić usg gdzie indziej jak nie będziesz mogła wytrzymać :D pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
agus - dzięki za info o luteinie :D pzdr. i miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra22, ale ja mam te filmiki sćiągnięte. Pisałam tylko, że nie mogę ich wysłac bo sa za duże i nie ida przez pocztę. Ale dzięki. Obejrzałam sobie ten filmik z urodzeniem łożyska. Perwszy raz widziałąm łożysko, jakoś mnie ten widok zaskoczył. Ale dobrze ze zobaczyłam wcześniej , przynajmniej na porodówce nie wpadnę w panikę jak urodze coś takiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TERMIN.......... PŁEĆ.....KG. NABYTE...Miasto · Mamuśka z czwórką ........................................................... *Ewunia21..............01.10.2005........................2........Warszawa .Marzenka27...........01.10.2005............................................. · Izonka.................03.10.2005............................................. ·Etkapetka.............05.10.2005........córka........4........Bydgoszcz · Ania....................07.10.2005.............................................. · Nimbla.................08.10.2005.............................................. . Siostra 22............08.10.2005...................................Wrocław · Tinker Bell............09.10.2005.................................Warszawa .Karen ka.............. 09.10.2005......................2...................... · Sylwa..................10.10.2005.............................................. *Sylwia30...............10.10.2005.....................5...............Lubin · Yalu....................11.10.2005.......synek........5............Kraków . Flowers24.............11.10.2005......synek.........5............Gostyń · Eli......................12.10.2005.......synek........4.........Ostrołęka · Mająca nadzieje....12.10.2005.......synek.........2.............Toruń .Emelle..................12.10.2005......................2,5..........Kraków * Nika-26...............12.10.2005.......................3..................... · Sylmag ................13.10.2005.........synek.........3..........Radom · Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ · Thefly..................13.10.2005.....................0,5...........Siedlce ·Marlag..................14.10.2005 ..................3,5 .........Warszawa · Molka 75...............14.10.2005....................................Kraków · Atas....................15.10.2005.............................................. .Chelleandy4............15.10.2005.................b.z.......okolice Wa-wy · Edit 31.................16.10.2005.............................................. · Agus7..................17.10.2005.....................1,5..........Katowice · Niunia20...............17.10.2005...................................Katowice .Lui27....................18.10.2005.............................................. · A ja mam termin......19.10.2005.............................................. · Frezja 73..............20.10.2005...................4.............. Szczecin · Happy 30.............. 22.10.2005.............................................. · Roxa....................22.10.2005.............................................. . Sylwia 26...............22.10.2005.............................................. · Ona 23 .................23.10.2005.........corka?........4 ......Bad Urach · Kra .....................24.10.2005...............................Zielona Góra . Angelique..............25.10.2005.....................1........................ · Janina B ...............26.10.2005.............................................. .Miśka30.................26.10.2005.................................Warszawa . Meliska ................30.10.2005......................1................Kalisz .Dota28..................30.10.2005.....................2............Jaworzno .Adamisia................31.10.2005......................3...............Puławy Sylwia mi od kopniaczkow twardnieje brzusio to mi tak od gory i troche sie krzywi,pewnie maly sie gimnastykuje,a jak macica to twardnieje spod brzuszka zdarzylo mi sie to 3 razy chyba z tydzien temu no i gin mowil ze to nie dobrze bo szyjka sie wtedy kurczy wiec nie czekac jak to sie powtorzy i brac wlasnie nospe ale naszczescie i narazie nic takiego sie nie powtorzylo. Ewunia ja mialam raz zaparcia to mi mleko pomoglo,bo moj organizm zabardzo nie trawi mleka,takze jak wypije mleko to od razu mnie przeczysci ale pij wlasnie duzo wody mineralnej i innych plynow to powinno ci pomoc. Yalu thx za gratulacje,za Ciebie rowniez trzymam kciuki. A co do tych ciuszkow ciazowych u nas tez sa strasznie drogie,jedna bluzeczka mi sie bardzo spodobala a cena to 70zl!!przesada,ale teraz w upaly to moge nosic stare letnie ciuszki i tez wam polecam allegro albo przejzyjcie sobie jakies stronki z odzieza ciazowa. Pora zmykac na słoneczko,pozdrowionka dla Wszystkich mamusiek i waszych dzieciątek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers, nie strasz mnie. Bo mi własnie tak twardnieje brzuch, od spodu. ale byłam u mojego ginekologa, zbadał mnie i stwierdzil, że wszystko w porządku i nic się złego nie dzieje. Ale fakt, nospę kazał brać. Mi powiedział, że to się zdarza na tym etapie ciązy gdy macica szybko powiększa swoją objętość i że to normalne. Ciekawe, że każdy gin ma inną teorię na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli no ja niechcialam cie przestraszyc,tylko mowilam wlasnie co moj powiedzial:)sama sie troche zlęklam,ale ja tez slyszalam ze to normalne w ciazy od paru osob,a gin mowil ze ta nospa to wlasnie po to zeby ta macice uspokoic,ja mysle ze nie musimy sie mocno zamartwiac i to przejdzie,musimy pozytywnie myslec:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Rzeczywiscie po spakowaniu to zajmuje okolo20 MB, czyli za duzo jak na 1 maila, a podzielic sie tego nie da( nie jestem specem to nie wiem, moze sie da , ale jak?) . Na pewno wam sie sciagnelo wlasnie w tej formie spakowanej, wiec trzeba po prostu rozpakowac i powinno sie odtwarzac w Subedicie. Tylko ten pierwszy z porodu naturalnego mimo ze sie sciagnal, nie da mi sie otworzyc bo pojawia sie komunikat, ze plik uszkodzony. Yalu ma chyba tak samo. A mam pytanie, ma ktorac z Was krzywy brzuszek? Moj jest od samego poczatku wiekszy po prawej stronie i to sie nie zmienia. Ale ciekawe dlaczego. Piers prawą tez mam troszke wieksza od lewej :} Niedlugo zacznie mnie przewracac na prawo, he he.Czy ma to cos wspolnego z zapatrywaniami politycznymi mojego bebika? :D Boze bron go od zarazy i polityki :)! A przed chwilą moja mama przyniosla mi ze sklepu miniaturową rozową doniczke, w ktorej na sprezynie umieszczone jest rozowe drewniane serduszko pełniące rolę spinacza, bowiem jest to trzymak na czyjes zdjecie legitymacyjne i mama moja kazala mi tam wsadzic zdjecie mojego chłopa :) :) :) Jak on to zobaczy to peknie ze smiechu, hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×