Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Gość ania 30
Fajnie macie ,że wyjeżdżacie sobie na wczasy napiszcie potem czy byłyście nad morzem czy nad jeziorem jak reagują ludzie na ciężarną na plaży.Ja jak gdzieś jestem to wydaje mi się,że wszyscy się na mnie patrzą jestem dumna ze swojego stanu,ale ludzie czasami mnie drażnią.Czy spotykacie się z tym ,że np. sąsiedzi pytają was o płeć dziecka bo mnie się to zdarza.Sylwia 30 powiem ci że mnie się wydaje,że lekarze na koniec ciąży dlatego każą przychodzić co tydzień bo wiedzą,że niedługo stracą pacjenkę a co za tym idzie dochód finansowy.Przecież kiedy już dzidziuś się urodzi do gin. chodzi się głównie na kontrole a teraz to oni wiedzą że nam zależy i musimy przyjść.Miałam koleżankę która na wizyty chodziła trochę nie regularnie jej gin. była bardzo z tego nie zadowolona.Cóż pozostaje tylko płacić ,my to robimy dla naszych dzieci lekarze niestety nawet za pieniądze często nie spełniają naszych oczekiwań.Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_20
Cześć mamuśki i dzidziole:) Kurcze mam ostatnio jakieś dziwne kłucia w żołądku.Zaczyna sie wieczorem i kłuje przez całą noc.Byłam dziś u lekarza i powiedziała że mam sobie rennie kupić i tyle.Kupiłam zobaczymy czy pomoże bo nie spałam już 4 noce!!! Dota28 Usg robiłam w katowicach na żelaznej w provicie.Bardzo sympatyczna lekarka.Ja robiłam też dokładną kardiografię i zapłaciłam 200zł + 30 za nagranie płytki,bez kardiografii 150+30. polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
No mam chwilkę ... Z tym naszym pogotowiem to rzeczywiście różnie bywa - my w takich podbramkowych sytuacjach w Polsce jak mi się coś działo albo dziecko nam gorączkowało i chorowało to pędziliśmy na ostry dyżur albo do całodobowej przychodni i już na kogo trafisz ale jak człowiek jest sam w domu i mu się coś dzieje to naprawdę problem. Ja np. teraz cały czas pozostaje w kontakcie gg z mężem - jak się źle czuje to od razu piszę i wtedy on jest czujny i mnie sprawdza - jak się za długo nie odzywam to alarm ;) Karen ka - współczuję serdecznie astmy - pilnuj się Dziewczyno bo to nie przelewki. Jeżeli chodzi o częstość wizyt u gin. to pod koniec ciąży zwiększa się - ja poprzednio w 9 miesiącu miałam wizyty co najmniej raz w tygodniu o ile nie częściej (co 3-4 dni). Chodziłam prywatnie więc nas trochę skrobło ALE lekarz za każdym razem robił krótkie usg i sprawdzał łożysko, wody, tętno i położenie dziecka oraz jego rozmiar (wszystko w cenie wizyty nic dodatkowo), a że 3 tygodnie przed porodem paskudnie się rozchorowałam to również leczył mnie na gardło i oskrzela - w sumie doelczyłam się 2-3 dni przed porodem bo infekcja była paskudna a ilość leków ograniczona ze względu na zbliżający się poród (rónież bez dodatkowych opłat). Wreszcie miałam fuksa bo jak przyszłam do szpitala rodzić to on zaczynał 24 godzinny dyżur. W sumie więc wydaje mi się że nic nie przepłaciliśmy a lekarz zajął się mną super- za poród i opiekę w szpitalu już nie płaciliśmy mu dodatkowo. Tutaj jest podobnie z wizytami (więc to chyba wszędzie kontrolują bardziej pod koniec ciąży) - już mam wizyty co 3 tygodnie, a następna ma być już za 2... A poza tym to muszę się pochwalić, że w końcu kupiliśmy wózek od razu z fotelikiem samochodowym - model ten co chcieliśmy ale inny kolor :( za to była duża obniżka więc sporo kasy zaoszczędziliśmy. Mamy też kombinezon na zimę, kocyki i sporo ubranek - pozostało łóżeczko i te wszystkie drobiazgi - najbardziej wnerwiające zakupy ;) ale prać to wszystko będę dopiero pod koniec września (albo mężuś wypierze jak ja nie zdążę) no to kończę bo się rozpisałam. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam wszystkim!!! dota28 i yalu-dziękuję za życzenia!!!! :) dota28: zazdroszcze Ci!!! też bym chętnie wyjechała sobie nad morze albo w góry,ale niestety brak finansów no i mężuś niedostanie urlopu! :( uciekam już spać!! pa! pa! :) 🌼 ❤️ śpijcie słodko ze swoimi dzidziami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie7000
Hej Dziewczynki:) Ostatnio wybraliśmy się na przejażdżkę po sklepach dla dzieci, żeby rozeznać się co i za ile itp. I kurcze z tymi zakupami to wcale nie taka prosta sparwa, wszystkiego jest tyle, że trudno się zdecydować, a ja nie mam pojęcia co będzie najlepsze. I tak mam pytanko odnośnie mateacyka do łóżeczka. Jaki polecacie? Gryka-kokos, czy pianka -kokos i czy warto kupować taki solidny, gruby z odpinanym pokrowcem czy dobra będzie też jego chudsza wesja? Może macie już jakieś doświadczenie, lub wiecie co jest najlepsze... byłabym wdzięczna za podopowiedź:) Asia_20 jak tam Twoje kłucia, mam nadzieję, ze przeszły:) Yalu- czy Twój wózek jest wielofunkcyjny- czyli gondola ze spacerówką + nosidełko? Ja mieszkam w bloku bez windy i tak się zastanawiam co zrobić, zeby wóżek był lekki i praktyczny. Dota28- życzę udanego wypoczynku!!!! Pozdrawiam serdecznie Maggie7000 ( dziś zaczynamy 30 tydzień !!!!! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_20
Hej dziewczyny! Maggie7000 nie mam szczerze mówiąc pojęcia o tym który materac będzie lepszy. Ja dostałam łóżeczko już z materacem od kuzynki więc mam problem z głowy. A żołądek jak bolał tak boli...mój tata stwierdził że chyba mam wrzody bo jego tak samo bolało. A dzidziolowi chyba przeszkadza ta pogoda,raz słońce raz deszcz bo coś jest dzisiaj niespokojny... Dziewczyny czy wy też tak szybko się męczycie na spacerach? Bo ja strasznie,nigdy nie miałam z kondycją problemu a teraz przejdę parę kroków i już mam dość i tak jakoś w boku coś zaczyna dokuczać. Mam pytanie nie orientujecie się może jak to jest gdy jest się na L4 powyżej 6 miesięcy??Bo ja jestem od początku marca i mój lekarz stwierdził że musi mnie położyć na kilka dni do szpitala żeby uzasadnić to że nie mogę pracować.A jak minie 6 miesięcy na l4 to wyśle mnie na jakiś zasiłek rehabilitacyjny.Bez sensu...trzeba rehabilitować kobietę w ciąży żeby urodziła :/???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
WITAM!! maggie7000 - w sprawie materacyków czytałam ostatnio w "mam dziecko" generalnie jest tak, że jesli jest choc niewielka sznsa na to, ze dziecko bedzie alergikiem to najlepiej kupic piankowy.... ale oczywiscie to indywidualna sprawa kazdego rodzica. asia_20 ja wlasnie przeszlam akcje ZUS. Mi 180 dni zwolnienia mija 30 sierpnia, zus przeslam mi trzy dokumenty do wypelnienia dla mnie, dla zakladu pracy i dla lekarza, musialam jeszcze dolaczyc ksero karty ciąży i karty tej, ktora jest u lekarza.Dokumenty nalezy zlożyć 30 dni przed terminem uplywu 180 dni. Moja gin nie mowila nic o lezeniu w szpitalu ale wiem ze przy kazdej wizycie (mimo ze nic mi nie było) dopisywala troche wiecej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Odnośnie materacyka w najnowszym numerze ;MAM DZIECKO;ten temat jest szeroko opisany,np.materacyk z trawy morskiej jest nie wskazany dla dzieci ze skłonnością do alergii ,tylko skąd to wcześniej wiedzieć-prawda.Są też materacyki z lateksu,pianki poliretanowej i włókna kokosowego.Podano tam też ceny,które wachają się od 65zł do nawet 299 zł ,ale to już chyba lekka przesada.Ja mam materacyk po starszym synku, który był wykonany poprostu z gąbki,ale chyba kupię nowy bo tamten kilka lat już leżał.W sierpniu mam zamiar przejrzeć to wszystko co mam po synku ,a we wrześniu kupować to czego brakuje.Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Cześć, Maggie - my z podobnych względów jak Ty kupiliśmy wózek Peg Perego Pliko P3 - to jest spacerówka składana jak parasolka, która waży ok. 7 kg. Można do niej dokupić gondolkę Navetta (wtedy masz wózek głęboki) oraz kompatybilny fotelik samochodowy z bazą do samochodu. Rama wózka jest aluminiowa. Z tego co sprawdzałam lżejsza jest tylko Aria tej samej firmy ale ona nie składa się jak parasolka. Nie wiem czy Ci pomogłam - dodam tylko, że nie brałam pod uwagę naszych polskich firm (chociaż bardzo podobał mi się Deltim Focus) bo tutaj takiego wózka nie kupię. Jeżeli chodzi o materacyk to wydaje mi się, że trudno jest przewidzieć alergie u dziecka i takie coś chyba dopiero w praniu wyjdzie... napewno, ze względu na kręgosłup dziecka, trzeba pamiętać o tym żeby materacyk był twardy - dlatego my poprzednio kupiliśmy materacyk gryczano-kokosowy. Teraz kupujemy łóżeczko turystyczne i chcemy dokupić do niego zwykły materacyk ale nie wiem jakie tutaj mamy opcje - musimy się rozglądnąć. Co do zwolnienia lekarskiego nie mam pojęcia. Asia może nie masz jeszcze wrzodów nie martw się. Przecież Dzidzia uciska teraz na wszystko z żołądkiem włącznie i treść pokarmowa cofa się do przełyku (jak mi to kiedyś wytłumaczył ślicznie jeden gastrolog) - stąd zgagi i niestrawność u ciężarnych. Staraj się jeść w małych porcjach ale częściej, eliminuj te produkty po których jest Ci gorzej i spróbuj jakoś neutralizować kwasy żołądkowe (np. mlekiem) albo przepisanym Ci przez lekarza rennie. Mi kiedyś, jak karmiłam pierwszego synka, ten gastrolog dał na te atrakce tlenek magnezu - byskawicznie rozpuszcza się w żołądku i neutralizuje kwasy. Teraz zażywam magnez w tej postaci od 3 miesiąca ciąży i jak do tej pory nie mam (odpukać) zgag ani żadnych podobnych atrakcji ... oraz zaparć ;) Mam nadzieję, że Ci szybko przejdzie. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! witam dzidzie!!! ❤️ 🌼 asia_20: ja jestem na zwolnieniu od początku ciąży i właśnie niedawno wypęłniałam papiery odnośnie przedłużenia chorobowego.o szpitalu mój lekarz nic niemówił ale przy każdej wizycie dopisywał nieistniejące zagrożenia tak że teraz mógł napisać że ciąża była zagrożona(a to się nazywa zasiłek rehabilitacyjny bo taki papiery jak my wypełniałyśmy to zrobione są dla wszystkich chorych). pa!pa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Witam wszystkie mamusie wakacje jak widać w pełni bo ;spokój na fali; znowu zapowiadają upały więc trudne dni przed nami ,ale to przecież lato więc kiedy ma być ciepło jak nie teraz.Fajnie dziewczyny że sobie kupiłyście wózeczki takie jak chciałyście,ja spróbuję odrestaurować wózek po synku i zobaczę co z tego wyjdzie.Teraz fajny wózek to prawdziwy sprzęt ma wiele funkcji kilka lat temu takich nie było, albo ja nie spotkałam.Napiszcie proszę w jakich strojach chodzicie czy w spodniach czy w ciążowych sukienkach,bo ja to się jakoś sobie w niczym nie podobam-pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
no i forum praktycznie zamarło :( ale fakt nie ma się co dziwić - wakacje ;) Ania ja chodzę tylko i wyłącznie w spodniach/rybaczkach/krótkich spodenkach - nie mam ani jednej sukienki ani spódnicy ciążowej bo po pierwsze tutaj nie mogę kupić na siebie rozmiaru ciążowego (wszystko dużo za duże) a po drugie te wzory i kolory tutaj za bardzo krzyczą jak dla mnie. Nie mam jednak żadnych ogrodniczek bo źle mi się takie ubiera i wydaje mi się, że one bardzo pogrubiają kobiety w ciąży. Dużo zgrabniej moim zdaniem wygląda się w zwykłych spodniach z odpowiednimi wstawkami, gumkami itd. na brzuszek no i fajna bluzeczka do tego. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej !!! mająca nadzieję - wszystkiego dobrego i przede wszystkim zdrówka !!! Trochę spóźnione te życzenia ale za to szczere !!! sylwia30- podobno ostatni miesiąc ciąży taki jest i trzeba często chodzić do lokarza , ja na razie się tym nie interesowałam i mój gin mnie też nie informował. Ale zobaczymy !!! dota28 - miłego urlopku !!! pewnie znowu sie spóźniłam !!! ania30- ja dzisiaj byłam na ogródku a że mamy taki mały basenik nadmuchiwany to postanowiłam sobie pięknie usiąść w wodzie i poczytać książkę. Przechodzący ludzie pewnie się patrzyli lae mnie to nie wzrusza !!! A o płeć pyta mnie każdy, ale wszystkim mówię to samo czyli że piękne dziecko się urodzi . Nie powiedziałam nikomu i wiemy tylko z mężem a jakiejś babie którą ledwie znam będę się spowiadać. Ale dużo ludzi mówi mi że wyglądam na chłopca. maggie7000 - co do materacyka to mam piankowo kokosowy ale tylko dlatego że kupiłam taki do znajomych razem z łóżeczkiem . Chyba ważne jest aby nie był za miękki. A co do pokrowca to wydaje mi się ze wystarczy kupić taką ceratkę pod prześcieradło to materaz się nie zabrudzi. asia 20 - z tym L4 to nie mam pojęcia bo sama dopiero zaczynam ... ania- ja chodzę w sukience na szelkach ale jak tylko wracam do domu to ubieram się w koszulkę i spódnicę która się fajnie rozciąga, jest lekka i nie ugniata brzuszka .i tak też chodze po ogródku !!! A teraz trohcę wiadomości !!! Byłam u gi , moja szyjka jest w porządku, a co do tych mokrych upławów to sprawdziła papierkiem lakmusowym i też jest ok. Ale kazała się obserwować . I jak mi sie uda to w aptece kupie sobie taki papierek i spróbuję sama sprawdzić . Ale ostatnio mi sie to nie przydarza więc może się skończyło . Po drugie powiedziała mi że moge nie trzymać moczu i to również może być to . Posłuchałyśmy bicia serca mojeg maleństwa a raczej próbowałyśmy bo dzidzia się rozszalała i skakała tak że brzuch mi latał na wszystkie strony. Gi stwierdziła że się jeszcze w życiu nabiegam za tym moin dzieckiem . I oczwyiście jestem na L4. Resztę dopiszę póxniej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję !!! Dzisiaj spędziłam prawie cały dzień na ogródku , z moją mamą i siostrą , fajnie bo przynjamniej się nie nudzę jak mój mąż jest w pracy. A co do mojego męża to rozmawiałam z nim ale tak naprawdę nie wiem czy to wszystko do niego dotarło !!! On mi mówi że jestem strasznie zmierzła ale ja tak wcale nie uważam . tylko on sobie robi co chce wcale nie patrząc na mnie . I jego zainteresowanie się ciążą polega na tym że jak idę do lekarza to się spyta i co tam ? Ale mam go w nosie !!! Teraz będę odpoczywać dla mojej dzidzi i dużo czasu spędzać na dworze, na słonku i na świeżym powietrzu !!!! Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i poprawiam tabelkę !!! NICK................... ..TERMIN...... PŁEĆ....KG..NABYTE...Miasto..imię • Mamuśka z czwórką .......................................................... •Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa •Marzenka27...........01.10.2005............................................. •Izonka.................03.10.2005............................................. •Etkapetka.............05.10.2005....córka........11..........Bydgoszcz •Ania....................07.10.2005.............................................. •Pati25..................07.10.2005.....................................Lublin •Nimbla.................08.10.2005.............................................. •Siostra 22............08.10.2005........Córa75%.... 3.........Wrocław •Tinker Bell............09.10.2005...............................Warszawa •Karen ka.............. 09.10.2005......syn ...........7 ........Wlochy •Thefly..................09.10.2005......synek....3,5............Siedlce •Sylwa..................10.10.2005.............................................. •Sylwia30...............10.10.2005......córcia......11.......Lubin..Kalina •Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków •Flowers24.............11.10.2005.....synek.......7.........Gostyń *Sylwia26................12.10.2005....synek......8.5.....Warszawa •Eli......................12.10.2005......synek.....11....Ostrołęka..Adaś? •Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......9....Toruń...Mikołaj?? •Emelle.................12.10.2005......synek.....7,1......Kraków •Nika-26...............12.10.2005....................3..................... •Sylmag ................13.10.2005......synek......6......Radom (Jakub) •Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ •Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa •Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków •Rusałka78..............14.10.2005......................................... •Atas....................15.10.2005.............................................. •Edit 31...............16.10.2005......corka..........6......Trojmiasto •Agus7..................17.10.2005....synek.......10,7.......Katowice asia_20..................17.10.2005...synek........8.........Katowice •Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice •Lui27....................18.10.2005...................................... •Frezja 3..............20.10.2005.................4..........Szczecin •Happy 30............22.10.2005.............................................. •Roxa....................22.10.2005............................................. •Ona23 .................23.10.2005.....corka....7 ..Bad Urach..LAURA •Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra •Angelique..............25.10.2005..................1....................... •JaninaB ...............26.10.2005.............................................. •Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa •ewcia26.................28.10.2005.................4............Białystok •Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz •Dota28..................30.10.2005................6............Jaworzno •Adamisia................31.10.2005.................3.... Rosnę rosnę - to mówi moja dzidzia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Agus - fajnie, że wszystko w porządku. Możesz mi napisać coś więcej o tych papierkach? Tzn. czy to ma jakąś specjalną nazwę czyli o co się pytać? Wysłałabym moją mamę żeby mi kupiła i tu podesłała. Rozumiem, że wody płodowe mają inny odczyn (pH) niż mocz albo wydzielina z pochwy - nie wiesz jaki to jest odczyn? z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasza tabelka
NICK................... ..TERMIN...... PŁEĆ....KG..NABYTE...Miasto..imię • Mamuśka z czwórką .......................................................... •Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa •Marzenka27...........01.10.2005............................................. •Izonka.................03.10.2005............................................. •Etkapetka.............05.10.2005....córka........11..........Bydgoszcz •Ania....................07.10.2005.............................................. •Pati25..................07.10.2005.....................................Lublin •Nimbla.................08.10.2005.............................................. •Siostra 22............08.10.2005........Córa75%.... 3.........Wrocław •Tinker Bell............09.10.2005...............................Warszawa •Karen ka.............. 09.10.2005......syn ...........7 ........Wlochy •Thefly..................09.10.2005......synek....3,5............Siedlce •Sylwa..................10.10.2005.............................................. •Sylwia30...............10.10.2005......córcia......11.......Lubin..Kalina •Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków •Flowers24.............11.10.2005.....synek.......7.........Gostyń *Sylwia26................12.10.2005....synek......8.5.....Warszawa •Eli......................12.10.2005......synek.....11....Ostrołęka..Adaś? •Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......9....Toruń...Mikołaj?? •Emelle.................12.10.2005......synek.....7,1......Kraków •Nika-26...............12.10.2005....................3..................... •Sylmag ................13.10.2005......synek......6......Radom (Jakub) •Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ •Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa •Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków •Rusałka78..............14.10.2005......................................... •Atas....................15.10.2005.............................................. •Edit 31...............16.10.2005......corka..........6......Trojmiasto •Agus7..................17.10.2005....synek.......10,7.......Katowice asia_20..................17.10.2005...synek........8.........Katowice •Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice •Lui27....................18.10.2005...................................... •Frezja 3..............20.10.2005.................4..........Szczecin •Happy 30............22.10.2005.............................................. •Roxa....................22.10.2005............................................. •Ona23 .................23.10.2005.....corka....10 ..Bad Urach..LAURA •Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra •Angelique..............25.10.2005..................1....................... •JaninaB ...............26.10.2005.............................................. •Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa •ewcia26.................28.10.2005.................4............Białystok •Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz •Dota28..................30.10.2005................6............Jaworzno •Adamisia................31.10.2005.................3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! ostatnio męczą nmie myśli jak ja sobie poradze z dwoma bąblami???? przecież jak ja urodzę to mój Mati będzie miał dopiero 2 latka (będzie jeszcze taki malutki). i boję się czy go niezaniedbam w okazywaniu uczuć????? czy będę umiała rozdzielić je na dwoje dzieci???? czy którejś z was też dokucza tzw.rwanie nóg???(tak jak na zmianę pogody się odczuwa). bo ja czasami niemogę sobie z tym poradzić!!! :( . macie może na to jakiś sposób??? pozdrowienia dla was i dla dzidz!!!!! :) :) ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwiedziłam przed chwilką topik \"termin maj\" no i znalazłam coś fajnego!!! mam nadzieje że autorka (Rubina) nieobrazi się!!?? no i mam nadzieje że wam też się spodoba :) \"NAJWSPANIALSZY ANIOŁ\" Oczekując dnia narodzin, chłopiec zwraca się do Boga: Jutro posyłasz mnie na ziemie, ale jak ja tam będę żył? Jestem zbyt mały i bezbronny?” Bóg odpowiedział: “Spośród wielu aniołów wybralem jednego dla Ciebie. Twój anioł będzie czekał na Ciebie i zaopiekuje się Tobą.” Chłopiec pyta dalej: Ale powiedz co będę tam robił? Tutaj w niebie nic nie robie, tylko śmieję się i śpiewam ze szczescia.” Bóg odpowiedział: “Twój anioł będzie śpiewał dla Ciebie i będzie się do Ciebie uśmiechał każdego dnia. Bedziesz czuł jego milość, a nieogarnione szczęście wypełni Twoje serce.” Ponownie chłopiec pyta: “ Jak ja zrozumiem ludzi, ktorzy będą mowić do mnie nieznanym językiem? Bóg odpowiedzial: “Od twego anioła usłyszysz wiele cudownych i serdecznych słów, jakich nigdy nie słyszałeś. Z wielką cierpliwością i troską będzie Cię uczył jak je wymawiać.” Chłopiec zapytuje: “A co powinienem zrobić, gdy zechce porozmawiac z Toba?” Bóg odpowiedzial: Twój anioł złoży Twoje rączki i będzie się modlił z Tobą.” Chłopiec zastanawia sie: “Słyszałem, że na ziemi jest wielu złych ludzi. Kto mnie przed nimi obroni?’ Bóg odpowiedział: Twój anioł będzie Cię bronił, gotowy oddać życie za Ciebie.” Mówi chłopiec: “Ale na zawsze pozostanę już smutny, bo nigdy Cię już nie zobaczę.” Bóg odrzekł : “Twój anioł zawsze będzie Ci o mnie mówił i pokaże Ci drogę, którą wrócisz do mnie, chociaż ja i tak zawsze będę przy Tobie.” W niebie zapanowala cisza, a na ziemi dały się słyszeć głosy i wtedy chlopiec pospiesznie zapytał: “Boże, jeśli już muszę opuścić niebo, to powiedz mi jakie jest imie mojego anioła?” Odpowiedział mu Bog: “Jej imie nie jest ważne. Będziesz ją wołał po prostu – MAMO.” wzruszające!!!???? prawda?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie7000
Hej Dziewczyny:) Odnośnie materacyka, chyba kupimy gryka-kokos-chudszą wersję( chyba nie ma co przesadzać) kiedyś tego nie było i wychowałyśmy się na zwykłych i wszystko jest oki. Asia_20- odnośnie spacerów, to u mnie różnie bywa. Niby się nie męczę, ale często łapią mnie kłucia lub takie ciągnięcie w brzuchu i trochę się tego przestraszyłam.Teraz częsciej jeżdżę samochodem:) Ania 30 - ja chodzę w sukienkach ( gdy jest upał) -lub zakładam spódnicę na gumkę i zwykłą bluzkę ( na ramiączkach).A jak jest chłodniej to ubieram spodnie ( biodrówki) , bluzkę i coś na to np. bluzę czy rozpinany sweter. Ogólnie nie jest źle, ale czasem chciałabym już nie wyglądać jak hipcio:) Jeszcze miesiące...... uff Agus7 co do tego baseniku to był extra pomysł, sama bym w takim posiedziała i gapiący się ludzie na pewno też mieli taką ochotę:) Co do tych upławów to dobrze, że wszystko jest ok! To najważniejsze:) Dziewczyny już coraz bliżej.... boicie się trochę ? Chodz mi o poród? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie7000
Mająca nadzieję- rzeczywiście słodka ta historyjka:) NICK................... ..TERMIN...... PŁEĆ....KG..NABYTE...Miasto..imię • Mamuśka z czwórką .......................................................... •Ewunia21..............01.10.2005................................Warszawa •Marzenka27...........01.10.2005............................................. •Izonka.................03.10.2005............................................. •Etkapetka.............05.10.2005....córka........11..........Bydgoszcz •Ania....................07.10.2005.............................................. •Pati25..................07.10.2005.....................................Lublin •Nimbla.................08.10.2005.............................................. •Siostra 22............08.10.2005........Córa75%.... 3.........Wrocław •Tinker Bell............09.10.2005...............................Warszawa •Karen ka.............. 09.10.2005......syn ...........7 ........Wlochy •Thefly..................09.10.2005......synek....3,5............Siedlce •Sylwa..................10.10.2005.............................................. •Sylwia30...............10.10.2005......córcia......11.......Lubin..Kalina •Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków •Flowers24.............11.10.2005.....synek.......7.........Gostyń *Sylwia26................12.10.2005....synek......8.5.....Warszawa •Eli......................12.10.2005......synek.....11....Ostrołęka..Adaś? •Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......9....Toruń...Mikołaj?? •Emelle.................12.10.2005......synek.....7,1......Kraków •Nika-26...............12.10.2005....................3..................... •Sylmag ................13.10.2005......synek......6......Radom (Jakub) •Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ •Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa •Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków •Rusałka78..............14.10.2005......................................... •Atas....................15.10.2005.............................................. •Edit 31...............16.10.2005......corka..........6......Trojmiasto •Agus7..................17.10.2005....synek.......10,7.......Katowice asia_20..................17.10.2005...synek........8.........Katowice •Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice •Lui27....................18.10.2005...................................... •Frezja 3..............20.10.2005.................4..........Szczecin •Happy 30............22.10.2005.............................................. •Roxa....................22.10.2005............................................. •Ona23 .................23.10.2005.....corka....10 ..Bad Urach..LAURA •Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra •Angelique..............25.10.2005..................1....................... •JaninaB ...............26.10.2005.............................................. •Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa •ewcia26.................28.10.2005.................4............Białystok •Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz •Dota28..................30.10.2005................6............Jaworzno •Adamisia................31.10.2005.................3.... •Maggie7000................11.10.2005.............7.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia30
mająca nadzieje - już to kiedys czytałam ale to prawda bardzo wzruszające :) Ja tez mam "rwanie nóg" np: wczoraj, myslama ze nie wytrzymam az sobie poplakalam, a co mi tam :) do tego doszla jeszcze zgaga wrrr... myslalam ze oszaleje. Na rwące nogi pomógł mi mąż, rozmasowal mi i przeszlo a na zgage pomogla woda, piłam jej duuużo ;) bylo juz za pozno na zakup migdalow. Mnie tez czasami nachodzi bojazn czy sobie poradze, chociaz nie mam mlodszej latorośli ale podziwiam mamy, które maja dzieciaczki z taką niewielką różnicą wieku. Pozdrowienia dla mamuś i dzidziuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaca nadzieje
:( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka !!!yalu - nie wiem sama jak te papierki się nazywają , mówią na nie lakmusowe ale zaraz idę do apteki to ci napisze wieczorem jak to się fachowo zwie i czy można kupić. Ja jak mi gi sprawdziła ph pochwy to miałam kolorek zielony, podobno wody mają niebieski. Ale zapytam pani w aptece . mająca nadzieje- ja też mam takie oczucia w nogach ale miałam je już dawno, i niestety nie znam na nie skutecznego lekarstwa bo u mnie nie zawsze jest to związne z pogodą. A co do bąbli to na razie się nie martw na zapas , jakoś to będzie i przede wszystkim nie zapominaj o swoim Mati, bo maluszek sam nie pozwoli żebyś o nim zapomniała. i fajne te opowiadanko .... Wzruszyłam się .... ,..........Beczę .... No juz przestałam !!! Zaraz idę na ogródek i znowu basenik ... I leniuchowanie !!! Pozdrawiwm wszystkie brzusie !!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka !!!yalu - nie wiem sama jak te papierki się nazywają , mówią na nie lakmusowe ale zaraz idę do apteki to ci napisze wieczorem jak to się fachowo zwie i czy można kupić. Ja jak mi gi sprawdziła ph pochwy to miałam kolorek zielony, podobno wody mają niebieski. Ale zapytam pani w aptece . mająca nadzieje- ja też mam takie oczucia w nogach ale miałam je już dawno, i niestety nie znam na nie skutecznego lekarstwa bo u mnie nie zawsze jest to związne z pogodą. A co do bąbli to na razie się nie martw na zapas , jakoś to będzie i przede wszystkim nie zapominaj o swoim Mati, bo maluszek sam nie pozwoli żebyś o nim zapomniała. i fajne te opowiadanko .... Wzruszyłam się .... ,..........Beczę .... No juz przestałam !!! Zaraz idę na ogródek i znowu basenik ... I leniuchowanie !!! Pozdrawiwm wszystkie brzusie !!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki! Dzisiaj wrocilam ze szpitala po raz drugi,w piatek w nocy wyladowalam i troszke polezalam,mam teraz malo czasu,ale w poniedzialek wszystko wam opisze ładnie.Okazuje sie ze cukier w normie i znowu badali mi serce,mialam zalozonego holtera przez dobe i wyszedl oki i dwa razy dziennie szlam na ktg i sluchalam serduszka dziecka i badali skurcze,z dzidzia oki a u mnie to tez niby oki ale teraz musze oddac kompa w rece meza wiec od poniedzialku tu znowu zawitam i wam ze szczegolami wszystko opisze:))) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Flowers - wystraszylas mnie tym szpitalem, ale skoro wszystko ok to sie ciesze. Jesli zrobili Ci holtera i wyszedl OK to masz przynajmniej pewnosc ze nie masz arytmii, ktora troche by skomplikowala ciaze i porod. Teraz bedziesz bardziej spokojna. Majaca nadzieje – dzieki za ten wpis. Oby moj synek widzial naprawde we mnie aniola. Bede sie starac! Ania 30 – pytalas o ciuchy. Ja kupilam dwie pary takich spodni za kolanko. To na co nie zwrocilam uwagi to, ze nie sa to biodrowki (za ktorymi nie przepadalam nigdy – ale teraz chyba zmienilabym zdanie) tylko takie krawieckie dzielo ktore zakrywa mi caly brzuch i konczy sie praktycznie pod biustem. Pomimo ze sa z cienkiego materialu, to i tak sie czuje w nich opatulona jakbym nosila na sobie namiot. Teraz to i tak sie tym za bradzo nie przejmuje bo i tak leze do polowy sierpnia w wyrku. Tzn powinnam ale czasami glupie pomysly mi przychodza do glowy (ale o tym za chwile) Wracajac jeszcze do spodni, to uprzedzona przez wszytstkie doswiadczone mamy ze po porodzie przez jakis okres czasu ma sie brzuch jak mniej wiecej w 6 misiacu ciazy zakpuilam jeszcze jedne. Specjalne ciazowe popielate dzinsy, bo obawiam sie ze w pazdzierniku na te krotkie portki moze byc za zimno. Potem mnie dopiero w domu mnie olsnilo, ze przeciez do poczatku 7 miesiaca chodzilam w swoich ciuchach, wiec pozniej powinnam sie jakos zmiescic, nie? No ale na wypadek gdybym sie nie miala zmiesic to jestem przygotowana. Nie bez znaczenia byl rowniez fakt, ze dorwalam te pantalony na 60 proc wyprzedazy. No i to ze byly takie cudne. A teraz pochwale sie Wam jaka ze mnie kretynka. Po tygodniu lezenia w lozku tak sie tym znudzilam ze postanowilam sie wybrac do pewnego sklepiku o ktorym ktos mi opowiadal a ktory znajduje sie dosc blisko mojego domu. Sklepik malutki ale ma niesamowity wybor ciuchow dla dzieci. Od noworodkow do 5-7 latkow. Do tego rozne kocyki, przescieradla, narzutki itd... Tylko ze nie sprawdzilam temperatury na zewnatrz ktora skoczyla do 38. Nie uzglednilam w tej swojej wycieczce oslabienia po tygodniu spedzonym w pozycji horyzontalnej i tej cholernej temperatury! Dowloklam sie tam jakos, ale w tym sklepie godzine do siebie dochodzilam (dzieki Bogu ze byla klimatyzacja i specjalne krzeselka dla przyszlych mam). Wlascicielka tego miejsca okazala sie super kobieta. Wytlumaczyla mi mnostwo spraw zwiaznych z ubieraniem dzieci. I zaskoczyla mnie ciagle powtarzanym zadniem: „Pamietaj nie daj sobie w roznych sklepach wmowic ze potrzebne ci bedzie to cale badziewie ktore jest w sprzedazy! Wcale nie bedziesz potrzebowac az tyle ciuchow ile beda ci probowac wciskac.” Zapytala mnie co juz mam i gdy odpowiedzialam to podsumowala ze wytarczy, bo to co potem okaze sie niezbedne dokupie jak maly sie urodzi. Powiedziala mi cos o czym nie mialam pojecia a mianowice ze moge zapytac lekarza w przyszlym tyg podczas robienia USG przewidywana wage i wzrost dziecka w chwili narodzin! Podobno w tych aparatach jest taka opcja. Powiedzial ze jesli wyjdzie np 58 cm to po co mi rozmiar zero czyli 47-54? No wlasnie, po co. No chyba ze ten moj maly niecerpliwy Pimpek wypcha sie na swiat wczesniej. Teraz chyba wiem dlaczego ten sklepik jest tak popularny wsrod mlodych mam. Pewnie tak jak ja maja wrazenie ze ona naprawde chce nam sensownie doradzic jak wydac pieniadze a nie wcisnac wszystko co ma na polkach. A i jeszcze dala mi nr telef do swojej przyjaciolki ktora pracuje na OIOMie dla noworodkow w szpitalu w ktorym bede rodzic. Oczywiscie zyczyla mi i ja sobie rowniez zebysmy z dzieckiem nawet na oczy nie ujrzeli tego oddzialu, ale gdy tylko bede miala potrzebe o cos dopytac to mam do nie dzownic i powolac sie na te kobiete. Niesamowita babka. Dotarcie do domu to bylo jak przejscie Sahary o suchym pysku. Do domu 200 m a ja wrocilam jak zabiedzona szkapa po wyscigu na wielkiej pardubickiej. Myslalam ze ducha wyzione!!!! Nigdy wiecej takich wycieczek. Dzisiaj 41 stopni. Gotuje sie w sosie wlasnym i najchetniej wskoczylabym do lodowki na poleczke. Pozdrawiam ....... cieplo :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Agus dzięki serdeczne - to już wiem wszystko jak to są papierki lakmusowe :) Flowers Biedaczysko - co się znowu działo? Mam nadzieję, że do końca to już dociągniesz bez takich przebojów. Mająca Nadzieję - super tekścik :D przeczytałam Synkowi i się strasznie przejął. Ale zanim skończyłam czytać (tzn. zanim doszłam, że chodzi o Mamę) zapytał czy On też ma takiego Anioła i jaki On jest - tak mnie wtedy ścisnęło, że musiałam zażartować bo ryczałabym za moment jak bóbr (a On jeszcze nie rozumie huśtawek hormonalnych ;) i pewnie by się wystraszył co się stało ) - powiedziałam, że każdy ma Anioła Stróża a ten Jego napewno ma stopery w uszach (bo ta moja Latorośl strasznie gadatliwa i buzia mu się nie zamyka) ;) ;) ;) i że dodatkowo każde dziecko ma na Ziemi drugiego Anioła... i skończyłam czytać tekst ;) Karen ka - ta babka w tym sklepiku to rewelacyjna! Ale uważaj z tymi wypadami bo nie ma żartów zwłaszcza jak u Ciebie taki upał. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boże dzisiaj znowu taki żar z nieba się leje!!! :( ja chyba tego niewytrzymam. ta wczorajsza temperatura chyba też zle działała na mojego Mateusza bo przez cały dzień był marudny i strasznie mi dał w kość!!! :( jak ja marze o ochłodzeniu!!!!! karen ka -szkoda że u nas niema takiej obsługi w sklepach. a ztymi wypadami w taką temperature na dworze to uważaj!!! jeszcze byś zasłabła i dopiero by było!!! Flowers24 -oj Ty masz przejścia!! ale dobrze że wszystko ok!! pozdrawiam was dziewuszki!!! nieprzegrzejcie się! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×