Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

witam mamusie i dzidzie ❤️ 🌼 tak dzisiaj zerknęłam w kalendarz i stwierdziłam że w drugie urodziny mojego Mateuszka będzie mi się kończył 36 tydzień ciąży!!! aż się boję czy nieurodzę w ten dzień!!!! (17.09.) bo będzie mnie czekało tyle przygotowań! już teraz jak coś troszkę porobię to mnie łapią dziwne skórcze a co dopiero pózniej!!!??? :( (najwyżej zostawię gości i pojadę rodzić!!! będą mieli drugą okazję do opijania :) :) :) ). mam nadzieje że mój mąż dotrzyma słowa i będzie robił wszystko (prawie) za mnie!! :) ale torbę to pewnie na ten dzień spakuje!!! trzymajcie się!!! pa! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie7000
Mająca nadzieję Ja już wziełam się za pranie rzeczy dla maluszka. I zaczynam pakować się do szpitala- wiem, ze jeszcze dużo czasu, ale jak czasem twardnieje mi brzuch i pomyślę, że miałabym jechać do szpiatala, to nie wiedziałabym co wziąć. A tłumaczyć mężowi- co gdzie jest.....wolę sama się spakować i czekać ze spokojną głową:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia 23
Hej październikóweczki? Jak tam samopoczucie, czytam trohe wasze opowieści i mam pytanko: Co to znaczy jak twardnieje mi brzusio? Czy to źle? Mam nadzieje żę nie, a poza tym mam do was pytanko czy można nam pić napoje gazowane bo ja czasem pije i ie zastanawiam czy one nie szkodzą dzidzi???? Jak możecie to poradzcie....... PA POZDROWIONKA dla wszystkich brzuchatek9;;;;;;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Witam was wszystkie. Maggie 7000 ja leczę zęby w ciąży bo lepiej teraz mieć wszystkie wyleczone niż póżniej mieć kłopot przy maluchu czasami są takie dzieci,że na godzinę z kimś trudno zostawić.U nas w ogóle jest tak,że trzeba kartę ciąży mieć podstęplowaną przez stomatologa bo inaczej kierują na septyk w szpitalu. Karenka może spróbuję z tymi ćwiczeniami Pilatesa,ale ja sama to jestem trochę leniwa może aerobik w grupie bardziej by mnie mobilizował. Mająca nadzieję też niedawno urządzałam synkowi urodziny wszystkie wypieki robiłam sama ale jeśli masz twardnienia brzucha to lepiej się nie przemęczaj może kup coś w cukierni i nie noś synka. Monia 23 odradzam ci napoje gazowane zwłaszcza teraz w końcówce najlepsza woda to ;muszynianka; bogata w magnez i inne składniki bardzo dla nas wskazane. Dota 28 w zupełności się z tobą zgadzam komentarze typu : ale masz duży brzuch kiedy wreszcie urodzisz: są całkowicie nie na miejscu dziecko swoje w brzuszku wysiedzieć musi ale też nie lubię tych spojrzeń cóż nie ma się co przejmować najwazniejsze są inne sprawy pozdrawiam brzusie słonecznie.Też macie takie kłucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Maggie - ja musze sie wybrać do dentysty, ale ciagle zwlekam :(, trochę ze strachu, trochę z lenistwa (drugi koniec miasta i niewygodny dojazd), ale na pewno załatwie to przed porodem. Majaca nadzieje - pooszczędzaj sie troszkę i donoś chociaż do 37 :) Męza wykorzystaj, pewnie nie za czesto sie to zdarza :) Ja tez zaczynam sie po sklepach rozglądać co i gdzie kupić dla siebie i dzieciaczka do szpitala, bo jakby tak czasem postanowił maluch się wybrac przed czasem na zewnatrz i zerwac z rodzinna tradycja, to ja wole miec torbe spakowana przez siebie nie przez meza. monia 23 twardnienia brzuszka nie sa dobre, chyba, ze mylimy je z tzw. skurczami Braxtona- Hicks\'a (pieron wie jak sie to pisze ), które sa całkowicie naturalne po 24 tc. gazowanego tez nie polecam, bo zatrzymuje wode w organiźmie i rozpycha jelta. Ale nie powiem jak mnie czasem weźmie, to upijam mężowi ze dwa łyki świństwa zwanego colą. Kłuć chyba nie mam, ale łapią mnie kolki czasami. A leniwiec ze mnie. Ech od kiedy mam prawko to wożę swój tyłek kiedy tylko mogę :):) Inna sprawa, że do centrum mimo bliskiego jego położenia to dojazd mam nieciekawy, a u mnie jeden kiepsko zaopatrzony sklep :( pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie7000
Monia23 Odnośnie twardnienia brzucha- pytałam wczoraj o to mojego gina. Powiedział, że jeśli raz na jakiś czas tak sie dzieje- to normalne, bo macica musi się obkurczyć, ale gorzej jeśli tak się robi kilka razy w ciągu godziny. Wtedy .....hmm nie wiem co trzeba robić. Jakoś zmieniliśmy temat i nie zapomniałam go zapytać. Mój gin zacząl mnie już powoli przygotowywać do porodu.Tzn. powiedział kiedy należy jechać bezzłocznie do szpitala: 1. jeśli przestanę czuć ruchy dziecka 2. jeśli zobaczę krwawienie 3. jesli zobaczę wody płodowe Jak tak mówił mi o tych czynnikch to uświadomiłam sobie, że poród już naprawdę niedługo:) Odnośnie napojów gazowanych- to chyba lepiej ich nie pić. Nie mają żadnych witamin, ani minerałów, a sporo substancji słodzacych i konserwantów. Lepiej soczek, lub ziołową herbatkę. Chociaż szczerze mówiąc to ja sporo piję czarnej herbaty. I codziennie strzelam sobie kawkę- to dla mnie ogromna przyjemność, bo uwielbiam zapach i smak kawy. Czy Wy też pijecie kawę i herbatę? Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Wczoraj przezylam najdluzsze 10 sekund w swoim zyciu. Wyszlam wlasnie spod prysznica, lezalam na lozku jak mnie pan Bog stworzyl i smarowalam jakies mazidla na brzuchu gdy nagle moje lozko zaczelo sie przemieszczac, lampa przy suficie zaczela krecic piruety a moje dzownki feng shui ktorych nie jest w stanie rozruszac nawet przeciag zaczely wybrzmiewac jakas swoja melodia. Dopiero po jakis 5 sekundach dotarlo do mnie ze to trzesienie ziemi i myslalam ze umre ze strachu. Pierwszy raz cos takiego przezylam. Najgorsze w tym bylo to ze nie wiedzialam czy to sie za 5 sekund skonczy czy pogorszy i sufit zacznie mi sie sypac na glowe. Mieszkamy na 8 pietrze i do tej pory bardzo mi sie to podobalo, bo nie mmay nad soba juz nikogo kto stuka nam obcasami o 6 rano, z okna piekny widok na park, komary zbyt leniwe i nie wylatuja tak wysoko.... same plusy. A wczoraj uswiadomilam sobie, ze zbieganie z 8 pietra w razie niebezpieczenstwa z brzuchem to nie takie hop siup. Tym bardziej gdy jest w takim neglizu jak ja wczoraj. Gdy juz sie wszytsko uspokilo to w 2 minuty bylam ubrana i mialam wysuszone wlosy. Nie zdejmowalam butow i ubran do poznej nocy, gdy uslyszalam o wstrzasach wtornych. Maz mi tlumaczyl ze te drugie beda slabiutkie i ich nie poczuje ale nie dawalam sie przekonac. Chcialam spac w ubraniu i butach. Ogladalam w zyciu 6 milionow filmow katastroficznych i wszystkie razem wziete nie wywarly na mnie takiego wrazenia jak to spacerujace lozko na ktorym sie wczoraj znalazlam. Bloki maja to do siebie, ze im wyzsze pietro tym bardziej husta. Wiec ja sie pohustalam wczoraj tak ze mi na cale zycie wystarczy. Mam nadzieje ze Maly tego mojego stresu nie odczul, ale pierwszy raz w zyciu mi sie serce ze strachu zatrzymalo. Cala noc zle spalam, bo pod skora caly czas mi spacerowal strach. Maggie 7000 ja kawe pije owszem bo mam fiola na punkcie espresso, ale przerzucilam sie na bezkofeinowa. Ja kawe pijam wlasnie dla jej smaku i zapachu a nie dla pobudzenia wiec bezkofeinowa zalatwia sprawe. Herbate mocna uwielbiam, ale nie pilam jej od czerwca, bo za goraco. Przyznam ze przy karmieniu trudno mi bedzie z niej zrezygnowac, ale podobno mocna herbata pobudza dzieci wiec bede musiala zrezygnowac. Skoro zrezygnowalam z niej dla wlasnej wygody (bo picie jej grozilo mi roztopieniem sie) to tym bardziej wytrzymam jedna zime dla dobra i spokojnego snu Malego. Dziewczyny z tymi tekstami to teraz rozumiem. Moi rodzice mieszkaj na wsi a tam wsrod ludzi jezykowy folklor nie zna granic. Kiedy przytylam ok 20 kg po kilku tyg kuracji sterydami ulubionym tekstem wiejskich bab bylo „Alezes sie upasla” A poniewaz do potulnych nie naleze potrafilam odpowiedziec „No pani tez do szczuplych nie nalezy” albo „No to teraz przynajmniej wygladamy podobnie” Powiedzialm tak ze 4 razy i nikt juz sie na komentowanie nie odwazyl. Te komentarze byly przykre wlasnie dlatego ze takie moje gabaryty nie byly wynikiem obzarstwa tylko choroby a nikt na to nie bral poprawki. Wiec jesli nikt nie bierze poprawki na to ze mamy urodzic dzieci a nie jak ktoras z Was napisala mrowki to wierze ze takie chamskie odzywki moga wyprowadzic z rownowagi. Yalu gdzie sie podziewasz? Jak tam Twoje samopoczucie? Mam nadzieje, ze lekarz nie wpedza Cie w depresje. Glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka !!! Dzisiaj wróciłam od rodzinki więc postaram się wszystko nadrobić, jak na razie czytam i odpisuję. Dota28- ja też nie wiem jeszcze co do szpitala czy będę tam na pewno rodzić.Ale pewnie na twoim miejscu też bym nie jeździła gdzieś daleko. I tak nikt ci nie zagwarantuje że będzie super i będziesz zadowolona. maja- Ja ogólnie w życiu tez nie mam zwyczaju narzekania na zdrowie, ale za to narzekam na męża. Więc chyba to naprawdę zależy od osoby. a co do ciąży to ja naprawdę czuję się dobrze mimo tych wszystkich problemów. Trochę teraz zaczyna być mi ciężko ale szczerze mówiąć cieszę się z tego nawet z ruchów i kopniaków mojej dzidzi. I każdą rzecz jestem w stanie znieść dla mojego maleństwa. sylmag - piszesz że w ciągu trzech tygodni przytyłaś 2 kg. Ja teraz aż się boję iść do mojej gi w przyszły wtorek, bo chyba pobiłam rekord w tyciu. Na wsi u mojej rodzinki poprostu się obżerałam !!!! Ciekawe ile mi przybyło !!!! A teraz jak już wróciłam będę chciała skończyć moje zakupy i też pomyślę o torbie do szpitala. A moja dzidzia jak sobie tak nieporządnie siądę czyli jestem zgarbiona - uwielbia wkładać mi coś pod żebra chyba nóżki. Albo gniecie mi żołądek !!! I zaraz się prostuję !!! I strasznie lubi wypychać coś może tyłeczek albo plecki i wtedy tak strasznie naciąga mi się skóra. mająca nadzieję- uważaj na siebie i troszeczkę przystopuj z szaleństwami z twoim synkiem . Bo już nie dużo nam zostało i fajnie byłoby donosić ciążę do końca. I na pewno dla dzidzi najlepiej !!! flowers24- trzymaj się !!! Już naprawdę niedużo nam zostało i trzeba wszystko znieść dla naszych pociech !!! yalu - naprawdę współczuję ci tego lekarza bo ważne jest abyś do niego miała zaufanie .Ale chyba nie masz wyjścia, bo bez sensu jest teraz zmiana a nie wiadomo czy na lepsze. dota28- ten twój lekarz to przesadził bo powinien się zapytać czy chcesz znać płeć . Ale nic sie nie martw ja też niby wiem ale wcale się tym nie przejmuję bo biorę pod uwagę możliwośc pomyłki lekarza. Ale pewnie nie ma pomyłki bo to było usg trójwymiarowe. Już niedługo wszystko się okaże !!! A moja dzidzia też ma długie nogi i ogólnie jest duża , a mój mąż mnie wkurza i pyta się po kim to dziecko jest takie duże ? A co do badanie glukozy to niestety mam w innych jednostkach . Ale ty nie martw się na zapas bo jakby było cos nie tak to gi by powiedział. delphi 31- współczuję lekarzy !! Ja chyba bym ich skopała !!! Nie dośc że dostają kasę za każdego pacjenta , to przecież oni powinni rozumieć kobiety w ciąży . Ja na całe szczeście jestem zadowolona z mojej gi , chociaż ja nie popieram łykania tabletek i myślałm że ciążę przeżyję bez nich . Ale to nie wyszło i mam nadzieję że nie zaszkodziły dzidzi, a raczej pomogły. Muszę mieć do niej zaufanie !!!! frezja73 - ale macie przeżycia!!! Ja mojemu mężowi lepiej nic nie zlecam bo u niego to różnie. Ale miał już jakieś 3 miesiące temu poprawić karnisz i do tej pory jeszcze nie jest zrobiony. Chciałabym żeby zdążył do października ale nie wiem co z tego będzie. A przecież sama tego nie zrobię!!1 Oprócz tego miał załatwić pożyczkę bo jeszcze chciałam zrobić przed porodem przedpokój ale nie wiem co z tego będzie. Nie ma to jak żonka załatwia !!! Ale teraz sam musi sobie dać radę !!! ania30- ja nikomu nie zdradziłam płci mojego dziecka , wiem tylko ja i mój mąż. Ale raczej większość mówi że będzie chłopak bo tak wyglądam. A ja nie chcę żeby ktoś właśnie rozpowiadał wszystkim dookoła co będzie , bo niestety mieszkam w małej dzielnicy Katowic i tu wiadomości rozchodzą się błyskawicznie !!! karen ka - całe szczęście że te upławy to nic groźnego, a ja to nawet nie mam koszuli do szpitala. Ale zamierzam już zacząc to kupować i szykować !!A mnie u ludzi najbardziej denerwuje u wszystkich ludzi właśnie to że najpierw pada pytanie czy znam płeć tak jak gdyby to było najważniejsze i rzadko pojawia się jakieś inne pytanie np. jak się czuję czy o termin . Dlatego mnie to wkurza !!! I odpowiadam co do płci że zdrowe dziecko i tym zamykam im buzie !!! ania30- ja też myślałam że mojemu mężowi też przejdzie ale jakos przestaję w to wierzyć, bo teraz nie było mnie przez tydzień w domu i myślałam że jak wrócę to coś się zmieni choć trochę ale nawet nie było pytania jak się czuję. Co prawda widzieliśmy się dzisiaj przez godzinę bo potem poszedł do pracy . Może to jutro nadrobi ale w to nie wierzę !!! maggie7000- ja byłam ostatnio u dentysty ale nie brałam znieczulenia bo to miało być raz dwa. Niestety młoda babka chyba po studiach znęcała się nade mną godzinę że aż płakałam . Nigdy do niej więcej nie pójdę !!!1 Ja jestem u dentysty straszna panikara więc na razie nie chodzę tylko zacznę po urodzeniu . Ale mnie żaden nie boli !!! A torbę do szpitala to też spakuję sama albo przynajmniej mu ułoże wszystko na półce a resztę napiszę na liście, bo pewnie przynosił by mi jeszcze rzeczy dwa tygodnie po moim wyjściu ze szpitala. Tak samo naszykuje mu pościel i rzeczy do przygotowania żeby wszystko było tak jak chcę gotowe na przyjęcie maluszka. A łóżeczko musi złożyć już sam !!!1 Chyba da sobie rade? karen ka - ale masz przeżycia !!! Ja bym chyba schowała się pod łóżko ale w naszym stanie to jest niemożliwe!! Na pewno dzidzi twój strach nie zaszkodził !!! Ja kawy nie pję , Herbat też mało, a raczej owocowe ale z mineralnej gazowanej nie zrezygnuję !!! Odpisałam w miarę możliwości !!! I mam już dość !!! Idę spać !!! pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDIT31
NICK................... ..TERMIN...... PŁEĆ....KG..NABYTE...Miasto..imię •Mamuśka z czwórką .......................................................... •Ewunia21.............01.10.2005..córeczka..3...Warszawa Wiktoria •Marzenka27...........01.10.2005............................................. •Izonka.................03.10.2005............................................. •Etkapetka.............05.10.2005....córka........11..........Bydgoszcz •Ania30.................05.10.2005....córka....12.......lodzkie...Ewelina •Ania....................07.10.2005.............................................. •Pati25..................07.10.2005.....................................Lublin •Nimbla.................08.10.2005.............................................. •Siostra 22............08.10.2005........Córa75%.... 3.........Wrocław •Sylwia30...............08.10.2005......córcia......13.......Lubin..Kalina •Tinker Bell............09.10.2005...............................Warszawa •Karen ka.............. 09.10.2005......syn ...........7 ........Wlochy •Thefly.................09.10.2005......synek........8.......Siedlce...Adaś •Sylwa..................10.10.2005.............................................. •Monia23.............10.10.2005.........corka.......15................ •Yalu....................11.10.2005......synek....14.........Kraków •Flowers24.............11.10.2005.....synek.......7.........Gostyń •Maggie7000............11.10.2005..................7........................ •Sylwia26................12.10.2005....synek......8.5.....Warszawa •Eli......................12.10.2005......synek.....11....Ostrołęka..Adaś? •Mająca nadzieje....12.10.2005......synek......12....Toruń...Mikołaj?? •Emelle.................12.10.2005......synek....10.....Kraków...Karol •Nika-26...............12.10.2005....................3..................... •Sylmag ................13.10.2005......synek......9......Radom Jakub •Zuzanna 31...........13.10.2005............................................ •Marlag..................14.10.2005 ...............3,5 ....Warszawa •Molka 75...............14.10.2005..........................Kraków •Rusałka78..............14.10.2005......................................... •Atas....................15.10.2005.............................................. •Maja....................15.10.2005.....corka.....9..............Lublin.... •Edit 31...............16.10.2005......corka..13.LILIANNA.Trojmiasto •Agus7..................17.10.2005....synek.......13..........Katowice •asia_20..................17.10.2005...synek........8.........Katowice •Niunia20...............17.10.2005..........................Katowice •Ola23....................17.10.2005......................................... •Lui27....................18.10.2005...................................... •Frezja 73........20.10.2005.(ew.14.10) synek konrad...10..Szczecin •Delphi31.............20.10.2005..........................12...Lublin •Happy 30............22.10.2005.............................................. •Roxa....................22.10.2005............................................. •Ona23 .................23.10.2005.....corka....10 ..Bad Urach..LAURA •Kra .....................24.10.2005.............................Zielona Góra •Angelique..............25.10.2005..................1....................... •JaninaB ...............26.10.2005.............................................. •Miśka30.................26.10.2005..............................Warszawa •ewcia26.................28.10.2005.................4............Białystok •Meliska ................30.10.2005..................1...............Kalisz •Dota28..................30.10.2005................7,5............Jaworzno •Adamisia................31.10.2005.................3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu mi przybyło na wadze!!!! i imię dla dzidzi też nam się zmieniło z Mikołaja na Karolka lub Kamila, bo naszemu Mateuszkowi Mikołaj kojarzy się z Gwiazdorem i choinką!!! :) :) :) .......NICK............TERMIN..... PŁEĆ....KG.....MIASTO.......IMIĘ... •Mam. z czwórką ......?.............?........?..........?..............?....... •Ewunia21..........01.10.05.....córka.....3...Warszawa....Wiktoria.. •Marzenka27.......01.10.05........?........?..........?..............?....... •Izonka..............03.10.05........?........?..........?..............?....... •Etkapetka.........05.10.05.....córka.....1....Bydgoszcz.......?........ •Ania30..............05.10.05.....córka....12....łodzkie........Ewelina.. •Ania.................07.10.05........?.........?.........?..............?....... •Pati25..............07.10.05........?.........?.....Lublin............?....... •Nimbla..............08.10.05........?.........?.........?..............?....... •Siostra 22.........08.10.05......córa75%..3....Wrocław.........?....... •Sylwia30...........08.10.05......córcia...13.....Lubin.........Kalina.... •Tinker Bell.........09.10.05........?.........?.....Warszawa.......?....... •Karen ka.......... 09.10.05......syn .......7 ....Wlochy...........?....... •Thefly..............09.10.05......synek.....8.....Siedlce.........Adaś.... •Sylwa..............10.10.05.........?.........?........?...............?........ •Monia23..........10.10.05.......corka....15.......?................?....... •Yalu...............11.10.05.......synek....14.....Kraków..........?....... •Flowers24........11.10.05......synek......7.....Gostyń...........?....... •Maggie7000.....11.10.05..........?.........7..........?.............?....... •Sylwia26.........12.10.05.......synek....8.5.....Warszawa......?....... •Eli.................12.10.05......synek.....11......Ostrołęka......Adaś?.. •Mająca nadzieje12.10.05.....synek.....14......Toruń..Karol lub Kamil. •Emelle............12.10.05.......synek.....10......Kraków........Karol.. •Nika-26..........12.10.05..........?.........3..........?...............?...... •Sylmag ...........13.10.05.......synek.....9........Radom.......Jakub... •Zuzanna 31.....13.10.05..........?..........?..........?...............?..... •Marlag...........14.10.05 .........?........3,5 ......Warszawa......?..... •Molka 75........14.10.05...........?..........?..........Kraków.......?..... •Rusałka78......14.10.05...........?..........?..............?............?..... •Atas.............15.10.05...........?..........?..............?.............?.... •Maja.............15.10.05.......corka.......9..........Lublin...........?.... •Edit 31..........16.10.05.......corka......13.......Trojmiasto..Lilianna. •Agus7...........17.10.05........synek.....13.........Katowice.......?..... •asia_20.........17.10.05........synek......8.........Katowice.......?..... •Niunia20........17.10.05...........?.........?..........Katowice.......?.... •Ola23............17.10.05...........?.........?...............?............?..... •Lui27............18.10.05...........?.........?...............?.............?.... •Frezja 73......20.10.05.(ew.14.10) syn.10........Szczecin...Konrad.. •Delphi31........20.10.05...........?........12..........Lublin...........?.... •Happy 30.......22.10.05...........?.........?..............?..............?.... •Roxa............22.10.05............?.........?.............?...............?... •Ona23 .........23.10.05.........corka.....10 .......Bad Urach...Laura.. •Kra .............24.10.05............?.........?........Zielona Góra......?... •Angelique......25.10.05............?.........1.............?...............?... •JaninaB ........26.10.05...........?..........?..............?...............?.. •Miśka30........26.10.05...........?..........?........Warszawa.........?... •ewcia26........28.10.05...........?.........4.........Białystok..........?.. •Meliska ........30.10.05...........?.........1..........Kalisz..............?.. •Dota28.........30.10.05...........?.......7,5........Jaworzno..........?.. •Adamisia.......31.10.05...........?.........3...............?..............?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u gin. w poniedziałek przytyłam juz całe 10,5 kg teraz juz 60,5 kg lekarka twierdzi ze dziecko bedzie dosc duze czyli okolo 4 kg juz sie zaczynam bac porodu jak ja go przecisne przez siebie teraz nie moge sie doczekac USG bo jade dzis na 17. A martwio mnie moja hemoglobina bo juz mi spada do 10 ,1 mam przepisany Tardyferon ale nie za bardzo moge go lykac bo mam po nim biegunki :-( ciekawe czy wam tez tak spada hemoglobina?? no i kazala mi jeszcze pic wapno zeby nie odwapnily mi sie kosci :-) A tak wogóle to pocieszyla mnie pani doktor faktem ze urodze chyba szybciej moze na koniec wrzesnia :-) i jeszcze jedno mam jakies niskie cisnienie teraz 100/70 w zwiazku z czym caly czas chce mi sie spac a ja dalej chodze do pracy a tu sie nie da spac!!! No i napisze jeszcze jak wroce z USG co tam u malenstwa slychac chociaz sadzac po ruchach wcale to juz nie malenstwo A kawe pije jedna z mlekiem rano, hernbate natomiast bardzo rzadko bomi po prostu nie smakuje, chyba ze ICe Tee Nestle ta jest pyszna No i mam straszna ochote na alkohol napilabym sie winka jakiegos ,campari, bayleysa albo ziumnego piwa....a mam urodzic córeczke ...co z niej za ziółko rosnie ze na takie rzeczy mnie namawia :-)))) Ale pani doktor mi powiedziala ze lampke wina czasami mozna zwlaszcza jak mam takie niskie cisnienie wiec w niedziele pomoczylam usta w czerwonym ....myslicie ze nie powinnam ? (to było tak na oko z 50 ml)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej To ja sobie dzis ponarzekam. Cos sie we mnie zmienilo po tym jak pohustalam sie w swoim lozku. Jestem jakas niespokojna, chce mi sie plakac (a nie daje rady) i czuje sie samotna jak bezdomny pies. Od meza nie moge wymagac wiecej bo jest cudowny i stara sie mnie podniesc na duchu, ale potrzebuje tez innych kontaktow. Osoby ktore tu znam sa na wakacjach. Z rodzicami slysze sie raz na jakis czas telefonicznie. Przyjaciolki.... szkoda slow. Juz od kilku miesiecy w kolko powtarzaja „Jestem zbyt zapracowana. Nie mam czasu pisac” No tak. Wszystko jest do bani. Chce mi sie wyc. Czuje sie od kilku dni jakbym zyla w jakiejs izolatce. Jak ja Wam zazdroszcze tych wypadow na wies do rodziny. Spotkan z przyjaciolmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Hej. Wczoraj byłam u mojego gin. powiedział,że skróciła się szyjka i mam rozwarcie na 1 cm kazał przyjść za 2 tygodnie i prowadzić tryb życia kanapowo łóżkowy.Nie chce dawać mi żadnych silnych leków bo moje ciśnienie jest w granicach normy a np. Fenoterol dodatkowo je podwyższa. Mówi żeby dotrwać do 36 lub 37 tygodnia i można bez obaw rodzić,strach zagląda mi w oczy a tu jeszcze tyle rzeczy do kupienia i zrobienia.Fakt,że przez ostatnie 2 tyg. specjalnie się nie oszczędzałam lubię wyjść na świeże powietrze amieszkam na 3 piętrze więc wchodzenie jest trochę uciążliwe. Karenka w jakim mieście mieszkasz bo zapomniałam? Maggie 7000 ja kawy to w ogóle nigdy nie piję a herbatę to słabą też żadko bardzo lubię ;Muszyniankę; Pozdrawiam was wszystkie idę poleżeć bo od wczoraj wystraszyłam się nie na żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karen ka nie doluj sie,rozmawiaj sobie z dzidzia,kazda z nas ma od czasu do czasu takiego dola,ja po malu na glowe dostaje,od samego ranka do 16 jestem sama,bo mezus w pracy,jak przychodzi to czasem musi cos robic na kompie,jakies robotki,a wogle to popoludnie i wieczory tak zleca ze jak klade sie spac to sobie mowie : i znowu jutro prawie caly dzien sama. Ale staram sie czyms zajac,rozmawiam sobie z dzidzia,puszczam nam muzyczke,potem juz blizej 15 to zabieram sie za obiadek i tak jakos staram sie nie dolowac.Dzisiaj sobie wyjelam wszystkie ciuszki i ukladalam rozmiarami i tak sobie myslalam ze jeszcze troszke i nie bede sie nudzic nie bede sama tylko z naszym bobaskiem:)) Dzisiaj mam wizyte,zastanawiam sie czy bede miec usg i ile przytylam,bo brzusio mi chyba znowu urosl,niewiem jak Wy,ale mi sie wydaje ze troche mi sie opuscil juz brzusio,aaa i musze dzis spytac lekarza ile juz ta moja dzidzia wazy i mierzy:))) Strasznie mi dzisiaj gorąco i troche mnie przeraza ta jazda do Leszna bo dobre45minut jedziemy:( ale butle z woda juz chlodze,bez wody sie nie ruszam,nawet jak ide po zakupki to pitko pod pache i ide:))troche mi to sily dodaje:)) Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
właśnie odebrałam wyniki badań i mam podwyższone wartości AST,ALT czy wiecie moze co to moze oznaczać? Podobno coś z wątroba nie tak ale co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Sylmag - to zależy od tego ile są podwyższone i jak inne parametry wątrobowe. Najlepiej szybciutko do lekarza i zapytaj - tylko lekarz jest w stanie określić czy to jest już cholestaza ciążowa czy nie no i w razie czego podjąć leczenie. A swędzi Cię skóra? Bo to jest typowy objaw ... a ja leżakuję bo już inaczej się nie da - skurcze są bardzo często i coraz mocniejsze (bardziej bolesne) - wkoło bajzel ale trudno - Dzidzia ważniejsza a koniecznie chce donosić. Karen ka - głowa do góry - ten dół napewno ma coś wspólnego z Twoim ostatnim przeżyciem (szczerze współczuję), przyjaciółkami się nie przejmuj i olej (bo widocznie to nie znowu aż takie przyjaciółki skoro chwilki czasu nie mają dla Ciebie), pociesz się, że nie jesteś sama (ja też od roku nie widziałam znajomych i rodziny) i już niedługo a wszystko Ci się zmieni - BObas przewróci Twój świat do góry nogami i takie rzeczy przestaną mieć znaczenie. Trzymam kciuki za zbliżające się wizyty - oby wszystko było ok. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
ast-54 norma do 40 alt-79 norma do 38 a swedzi mnie brzuch ale to prawie przez całą ciążę Wizyte u lekarz mam w piatek ale chyba nie wytrzymam i pobiegne jutro a ta chlestaza to bardzo niebezpieczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yalu
Sylmag - chyba niechcący Cie nastraszyłam - sorki. No te wyniki masz faktycznie trochę podwyższone (ale nie powiem Ci czy to coś oznacza i ewentualnie co bo lekarzem nie jestem) a ta cholestaza to mi tak wpadła do głowy bo w pierwszej ciąży leżałam w szpitalu z dziewczyną, która to miała ale ona miała wyniki powyżej setki i swędziało ją tak że cały czas się drapała do krwi, poza tym ostatnio o tym czytałam i mi się skojarzyło ... ale teraz znowu trochę powertowałam i taki świąd skóry to może też być jak dziecko uciska na wątrobę - zalecają przy tym leżenie na lewym boku żeby "zepchnąć" dziecko z wątroby. Poczekaj może jednak do tego piątku bo ten dzień różnicy nie zrobi a lekarz napewno powie Ci wszystko co i jak. Jeszcze raz sorki jeżeli namieszałam i daj znać co i jak po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Yalu - dobrze, ze sie pokazalas, bo juz mialam maile slac rozpaczliwe :):) odpoczywaj wiec, jakos wytzrymasz te kilka tygodni jeszcze:):) karen ka - wspołczuje przezyc, :( ja z moja choroba lokomocyjna chybabym zwariowala dodatkowo :(, ale to jest wlasnie plus naszego zapyzialego kraju - to sie praktycznie nie zdarza. A co do znajomych, to tez powoli zastanawiam sie czy sa tacy jak myslalam, przynajmniej niektorzy :( Kurcze dyrekcja nie chce mojego powrotu przed porodem, jak ja to wytrzymam? zanudzę sie na smierć :( Ale jeszcze sie nie zdecydowalam:) Maja - ja mam wyniki na granicy z morfologii, jeszcze nie nieszczescie. A jesli chopdzi o winko, to mysle, ze odrobinka nie zaszkodzi, a czerwone wytrwane polepsza krew :) kawy nie lubie, herbaty tez nie, chyba, ze owocowa to pijam, ale rzadko, bo goraco. Mineralna najlepsza mi sie zdaje. Ania - trzymaj sie jakos, juz niedlugo :):) Pocieszam was, a sama nie wiem jak tam moja szyjka dowiem sie w przyszlym tygodniu :) Sylmag - bedzie dobrze. Trzymam kciuki. :) Ja tez ciągle na lekkich dołach jadę, ale staram sie wychodzic z domu jak najczęściej, bo w domu nerwowo nie wytrzymuję, chociaż tyle w nim roboty. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus7 - masz racje, rzadko kiedy ktos najpierw zapyta jak sie czujemy :(:(. A mezem sie nie przejmuj, moj tez ostatnio troche zarobiony jest i nie ma ochoty z dzieciatkiem gadac czy tez o nim rozmawiac. A jesli chodzi o pytanie jak sie czuje, to w ciagu calej ciazy zapytal moze 1 raz. Mysle, ze pokocha dzieciatko szybko i przejdzie mu. Faceci czesto tak reaguje jak nie do konca sa pewni swoich mozliwosci. Moze on po prostu sie boi tej odpowiedzialnosci? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie7000
Karen ka- to rzeczywiscie musiało być straszne przeżycie. A odnośnie znajomych- to niestety tak z nimi jest.Nagle przestają mieć czas...ale nie zamartwiaj się tym, bo Twojej dzidzi też jest smutno. Staraj się we wszystkim znależć dobre strony, choć to nie jest łatwe.Ale niedługo będzie z Tobą bobas i nic innego nie będzie miało dla Ciebie znaczenia. Maja- to w sumie mało przytyłaś, 10,5 co to jest? Ja już 13 mam do przodu, ale nie przejmuję się wagą, wiem, że schudnę jak już dzidziuś będzie na świecie. Jak po USG? Co do winka- to na pewno nie zaszkodzi. Mój gin powiedział, że wszystko w ciąży można, byle z umiarem i lampka wina nie jest grzechem. Poza tym wino ma dużo dobrych właściwości, także uważam, ze spokojnie mozesz jeśli masz ochotę. Ania30 musisz się teraz oszczędzać, ale ten czas leci, i pomyśleć, ze za 3 tyg. mozemy już rodzić bez obaw:) Wytrzymamy!!! Ja właśnie zamierzam oszczędzać się do skończenia 36 tyg. ale potem...mam juz zaplanowane pranie dywanu, mycie okiem( o ile będzie ładna pogoda) i mnóstwo innych prac, bo dom zapuścił się już trochę. A chciałbym, zeby było pięknie, gdy przyniesiemy nowego lokatora. miłego dnia życzę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO to byam na tym USG, powqrzałam sie troche bo mnie drażni jak sie umówie na godzine a na miejscu okazuje sie ze godzine jeszcze mam czekac..no i byłam umówiona na 17 a do gabinetu weszlam o 18.20 , pan doktor ma szczescie ze byl bardzo mily i grzeczny i wszystko dokladnie obejzal i mi wytlumaczył: dzidzka ma 48 cm dlugosci i orientacyjnie wazy 2500 serduszko bije jej jak dzwon (bo potwierdzil po raz drugi ze to kobieta) bardzo sie ciesze bo mam juz synka wiec bedzie parka :-) ) Duzo rzeczy sprawdzal, przeplyw krwi pepowinowej , budowe serca, nerki ,żoladek , pęcherz, długosci poszczegolnych kosci, struktury wewnatrzczaszkowe, czy nie jest okrecona pepowina, ulozenie jest juz takie jak do porodu, szyjka skrocona do 41 mm ale zamknieta, no i jeszcze rozne inne rzeczy ale wszystkiego nie spamietalam, w kazdym badz razie wszystko chyba ok A wiecie raz bylam u takiego partacza na USG który mowil na zasadzie rece sa nogi sa serce bije 70 zł do widzenia, wyszlam taka wqrzona ze szok.. A moj mąz dzis mi powiedzial bardzo fajny komplement jak szlam do pracy ze mam klase i nawet w takim stanie umiem sie ubiorac tak ze wygladam jak modelka i na buzi ze tak swiezo ... Bede miała udany dzien...tego i wam zycze..i jak najwiecej milych slow od męża bo wiem sama po sobie ze nie da sie czuc rewelacyjnie w takim stanie , gdy cos ciagle uwiera, pali, dusi.... Jeszcze raz bardzo udanego dzionka wszystkim forumkowiczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_20
cześć dziewczyny mało sie ostatnio odzywałam bo jakoś mi sie w domu nie układa i szczerze nie miałam siły...Kupiliśmy z mężem już kilka rzeczy dla malucha wózek i myślałam że wszystko się jakoś ułoży przyjechałam na początku tyg do rodziców on do mnie we wtorek po pracy dojechał i znów sie pokłóciliśmy ale tym razem usłyszałam że DZIECKO KTÓREGO SIĘ SPODZIEWAM NIE JEST JEGO.......pojechał do domu ja zostałam tu i nie mamy ze sobą kontaktu...cały świat runął w gruzach jak on mógł mi coś takiego powiedzieć własnej żonie...?!A tak sie cieszyłam jeszce tylko kilka tygodni do porodu z dzidzią wszystko w pozadku a tu coś takiego...nie wiem co robić na pewno ja sie do niego nie odezwe nie powiedział nawet przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delphi 31
Witajcie:) Byłam wczoraj u gina, chyba 4 w historii mojej ciązy..Tym razem udało się, był miły pełen szacunku, wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.Profesjonalista:) Fakt że po moich przejściach z lekarzami postanowiłam byc cwana tak jak i oni. Już na początku wizyty powiedziałam że chciałabym aby poprowadził mi ciążę do końca i oczywiście decyduję się tylko na prywatne wizyty a ponadto chciałabym aby był przy porodzie (oczywiście za kasę). Oczka się mu zaświeciły i był wzorem doktora Judyma. Kasa otwiera wszystkie drzwi. Z moim idealizmem ciężko było mi to zrozumieć, ale świat niestety nie jest w barwach tęczy. I ja przeciwniczka łapówek i skorumpowanych gnoi i instytucji sama mam zamiar brać w tym udział. Ale tutaj już nie chodzi o moje poglądy tylko o zdrowie i życie mojego Aniołka. Także nareszcie mam poczucie bezpieczeństwa że jestem pod fachową opieką i nikt nie traktuje mnie jak śmiecia tylko jak Kobietę:) Dota 28 co do owoców mam unikać tych które zawierają dużo cukru np bananów, a raczej nie unikać tylko jeść w miarę rozsądnie.Masz rację co do imienia, chyba nasz kraj nie dorósł jeszcze abym mojego Aniołka nazwała Delfina. Także dalej myślę. Maggie 7000 co do kawy pije jedną dziennie rano, rzuciłam palenie (paliłam 10 lat także dla mnie było to ogromne wyrzeczenie, ale już jest dobrze). Wszystkiego nie mogę sobie odmawiać bo i tak żyję jak asceta:) także za inne trudy nagrodą jest właśnie ta poranna kawa. Karenka jak czytałam Twoją relację z trzęsienia ziemi to aż mnie ciary przeszły!! Współczuję, to musiał być ogromny stres, ale żadna z nas tego do końca nie zrozumie bo w Polsce blokowiska nie są chwiejne.Mam nadzieję żę wszystkie wstrząsy będa cię omijać.Nieźle poradziłaś sobie z tymi wścibskimi babami, ja do potulnych także nie należę i potrafię prosto w oczy powiedzieć sąsiadce która o mało się nie przewróci przez własne nogi patrząc na mnie , no i co pani tak się patrzy? w czymś pomóc? ją zatyka i przez tydzień spokój od babsztyla :) co do samotności mhm to nie są prawdziwi przyjaciele, życzę Ci spotkania wielu wspaniałych ludzi, a jak Ci smutno masz tutaj nas ok 30 kobitek takich samych jak Ty. Pisz śamiło o swoich problemach, pocieszymy i poradzimy.Ja na szczęście mam kilku sprawdzonych Przyjaciół któzy są ze mną przez cały czas, za co im bardzo dziękuje. A do wszystkich które odczuwają samotność. My już nigdy nie będziemy same..Mamy pod sercem najwspanialszą istotę która obdarzy nas bezwarunkową miłością.. Maja Spadek hemoglobiny w III trymestrze to podobno norma, ja mam 10.5 i biore Hemofer. Podziwiam Cię że jeszcze pracujesz. Ania 30 oszczędzaj się. Ja mieszkam na 4 piętrze więc wiem co to znaczy. Asia 20 mhm przeczytałam co napisałaś i wyobrażam sobie jak się czujesz..Usłyszeć to od własnego mężą mhm chyba czeka was poważna rozmowa, brak zaufania w związku to tragedia, jego egoizm jeszcze większa..Myśl tylko o sobie i o dziecku. Stres w ciąży może wywołać przedwczesny poród. Moja koleżanka z tego powodu urodziłam miesiąc wcześniej. Ja mam nadzieję że Jego oświeci jakaś gwiazda a jak nie to niech mu spadnie na łeb.Mam nadzieję że wszystko się ułoży. Znowu się rozpisałam... Wszyskiego naj naj dla Was i Maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A taki piekny dzień miałam miec, dopuki nie spotkalam kolejnej zyczliwej kolezanki...wiecie jak mnie przywitala : O Boze jak ty wygladasz nigdy bym Cie nie poznala!!! Zrobilo mi sie strasznie milo a ona zrobila oczy jakbym przytyla 50 a nie 10 kg, ludzie sa okropni, słow brakuje na takie teksty ...:-(((( A tobie Asiu 20 bardzo wspólczuje ze maz tak cie potraktowal, mysle ze nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele przykrosci ci sprawia, trzymam kciuki zeby to wszystko było przejsciowe i zeby szybko zrozumial ze powinien byc blisko Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A taki piekny dzień miałam miec, dopuki nie spotkalam kolejnej zyczliwej kolezanki...wiecie jak mnie przywitala : O Boze jak ty wygladasz nigdy bym Cie nie poznala!!! Zrobilo mi sie strasznie milo a ona zrobila oczy jakbym przytyla 50 a nie 10 kg, ludzie sa okropni, słow brakuje na takie teksty ...:-(((( A tobie Asiu 20 bardzo wspólczuje ze maz tak cie potraktowal, mysle ze nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele przykrosci ci sprawia, trzymam kciuki zeby to wszystko było przejsciowe i zeby szybko zrozumial ze powinien byc blisko Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! dziewczyny już niewiem co mam robić??!!! mam takie bóle brzucha że szok!!!! :( niemogę ani chodzić, ani siedzieć ani leżeć!!! :( a przy nachylaniu ból niedozniesienia!!! :( :( :( mam nadzieje że nietrafię do szpitala :( Asiu 20 -szczerze Ci współczuję!!!! nawet sobie niewyobrażam jak się czujesz. trzymaj się dzielnie! mam nadzieje że to przejściowe problemy!!!! pozdrawiam was wszystkie! pa! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
Dzien dobry, dziewczyny, ale Wam naopowiadam jak bede miala nastepnyma razem troche czasu.Jestem w Anglii i wiele rzeczy mnie tu zaskoczylo odnosnie prowadzenia ciazy.Po pierwsze- kobieta ciezarna na oczy tu ginekologa nie widzi przez okres calej ciazy! Ciekawe, prawda? Pozrdawiam mocno z centrum wspierania czarnoskorych( korzystam tu z internetu chociaz jestem biala jak Szwedka:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siostra 22
.......NICK............TERMIN..... PŁEĆ....KG.....MIASTO.......IMIĘ... •Mam. z czwórką ......?.............?........?..........?..............?....... •Ewunia21..........01.10.05.....córka.....3...Warszawa....Wiktoria.. •Marzenka27.......01.10.05........?........?..........?..............?....... •Izonka..............03.10.05........?........?..........?..............?....... •Etkapetka.........05.10.05.....córka.....1....Bydgoszcz.......?........ •Ania30..............05.10.05.....córka....12....łodzkie........Ewelina.. •Ania.................07.10.05........?.........?.........?..............?....... •Pati25..............07.10.05........?.........?.....Lublin............?....... •Nimbla..............08.10.05........?.........?.........?..............?....... •Siostra 22.........08.10.05......córa75%..4....Wrocław.........?....... •Sylwia30...........08.10.05......córcia...13.....Lubin.........Kalina.... •Tinker Bell.........09.10.05........?.........?.....Warszawa.......?....... •Karen ka.......... 09.10.05......syn .......7 ....Wlochy...........?....... •Thefly..............09.10.05......synek.....8.....Siedlce.........Adaś.... •Sylwa..............10.10.05.........?.........?........?...............?........ •Monia23..........10.10.05.......corka....15.......?................?....... •Yalu...............11.10.05.......synek....14.....Kraków..........?....... •Flowers24........11.10.05......synek......7.....Gostyń...........?....... •Maggie7000.....11.10.05..........?.........7..........?.............?....... •Sylwia26.........12.10.05.......synek....8.5.....Warszawa......?....... •Eli.................12.10.05......synek.....11......Ostrołęka......Adaś?.. •Mająca nadzieje12.10.05.....synek.....14......Toruń..Karol lub Kamil. •Emelle............12.10.05.......synek.....10......Kraków........Karol.. •Nika-26..........12.10.05..........?.........3..........?...............?...... •Sylmag ...........13.10.05.......synek.....9........Radom.......Jakub... •Zuzanna 31.....13.10.05..........?..........?..........?...............?..... •Marlag...........14.10.05 .........?........3,5 ......Warszawa......?..... •Molka 75........14.10.05...........?..........?..........Kraków.......?..... •Rusałka78......14.10.05...........?..........?..............?............?..... •Atas.............15.10.05...........?..........?..............?.............?.... •Maja.............15.10.05.......corka.......9..........Lublin...........?.... •Edit 31..........16.10.05.......corka......13.......Trojmiasto..Lilianna. •Agus7...........17.10.05........synek.....13.........Katowice.......?..... •asia_20.........17.10.05........synek......8.........Katowice.......?..... •Niunia20........17.10.05...........?.........?..........Katowice.......?.... •Ola23............17.10.05...........?.........?...............?............?..... •Lui27............18.10.05...........?.........?...............?.............?.... •Frezja 73......20.10.05.(ew.14.10) syn.10........Szczecin...Konrad.. •Delphi31........20.10.05...........?........12..........Lublin...........?.... •Happy 30.......22.10.05...........?.........?..............?..............?.... •Roxa............22.10.05............?.........?.............?...............?... •Ona23 .........23.10.05.........corka.....10 .......Bad Urach...Laura.. •Kra .............24.10.05............?.........?........Zielona Góra......?... •Angelique......25.10.05............?.........1.............?...............?... •JaninaB ........26.10.05...........?..........?..............?...............?.. •Miśka30........26.10.05...........?..........?........Warszawa.........?... •ewcia26........28.10.05...........?.........4.........Białystok..........?.. •Meliska ........30.10.05...........?.........1..........Kalisz..............?.. •Dota28.........30.10.05...........?.......7,5........Jaworzno..........?.. •Adamisia.......31.10.05...........?.........3...............?..............?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestescie kochane! Dzieki Wam za slowa wsparcia i pociechy. Naparwde tego potrzebowalam. Yalu chyba masz racje, mysle ze to jakas forma stresu po tym bujaniu bloku tak sie u mnie objawila w postaci dolka. Zyje sobie spokojnie i radosnie w swiecie malych ciuszkow, kolysanek ktore bede spiewac i nagle w 10 sekund kazdym nerwem ciala dociera do mnie swiadomosc jakie wszystko jest kruche. Od tamtego dnia nie moge nawet patrzec na wiadomosci w TV bo ryczec mi sie chce jak widze te powodzie w Europie i to jak ludzie traca dobytek zycia. Ubezpieczenie ubezpieczeniem. Pieniadze wszystkiego nie odkupia. Teraz jednak jest juz OK. Wczoraj obudzilam sie z placzem na koncu nosa, ale w koncu odreagowalam i przeszlo. W jakims wywiadzie (chyba z Mandaryna) przeczytalam takie slowa „kobieta w ciazy powinna miec 9-miesieczny immunitet na swirowanie” i ja sie z tym zgadzam. Mialam do tej pory 3 swirujace zagrania zlego humoru i niepotrzebnych nerwow i ten jeden dolek o ktorym pisalam w tym tyg, wiec chyba srednia nie wychodzi tak zle. Uwazam ze grzechem by bylo gdybym na cokolwiek narzekala. Czuje sie dobrze, nic mnie nie kluje, nie piecze, nie swedzi, nie puchnie a zatem los sie ze mna laskawie obchodzi. I ja to doceniam i za to dziekuje Opatrznosci. Wiec nawet gdyby dolek mial mnie znowu dopasc to i tak ogolnie rzecz biorac jest dobrze i trzeba sie wziac w garsc. Jednak Wasza obecnosc duzo dla mnie znaczy i dziekuje Wam ze znalazlyscie czas i ochote zeby mnie przywrocic do pionu. Z tymi przyjaciolmi to jakos tak wyszlo, ze czas i odleglosc rozluznily wiezy. A chyba przez to swoje ciazowe przewrazliwienie bardziej to odczuwam niz kiedykolwiek wczesniej. Najwazniejsze ze moja najblizsza przyjaciolka ma czas i energie do tego zeby caly czas podtrzymywac kontakt. I to maje daje sile. Wczoraj wisialam prawie godzine na telefonie z moja szwagierka (czy zona brata mojego meza to dla mnie szwagierka? gubie sie w tym), ktora ma termin na 5 wrzesnia i tak sobie rozmawialysmy na wiadomy temat. A dzisiaj rano dostalismy wiadomosc ze odeszly jej wody i ze juz jest w szpitalu. Wiec juz dzis lub jutro mala Giorgia pojawi sie na swiecie. To tez mi poprawilo humor. Maggie7000 ty z tym praniem dywanu nie przesadzaj! Slyszalam ze srodki do prania dywanow i wykladzin naleza do jednych z najbardziej toksycznych a wiadomo ze nam toksycznych oparow wdychac nie wolno!! Moja mam zanosi do pralni i za 40 zl przynosi do domu jak nowy. Wiec moze warto zaplacic a oszczedzic troche pluca. Przemysl to. Delphi ciesze sie ze w koncu znalazalas normalnego lekarza. Nie wiedzialam ze mozna sobie wybrac lekarza i zazyczyc jego obecnosci przy porodzie. Czy on normalnie pracuje w szpistalu w ktorym bedziesz rodzic? Czy tez masz po prostu prawo przyjsc ze swoim ginekologiem? Yalu balaganem to ty sie nie przejmuj bo to najmniejszy problem. Lez, wypoczywaj i razem z nami licz dni. Maja ciesze sie ze USG dobrze wyszlo i ze jestes zadowolona. My tez raz trafilismy na takiego co to tylko o nodze, rece, i nosku cos tam wspomnial. Nie wiem czy to byl kretyn czy taki luzak. A „zyczliwa” kolezanka sie nie przejmuj. To pewnie ten typ co lubi odreagowywac swoje kompleksy na kims i dzis padlo na Ciebie. Flowers jak poszla wizyta? Mam nadzieje ze dotarlas bez przeszkod. Dota 28 jak tylko masz ochote to wychodz z domu. Bo potem to bedziemy troche uziemione i potrzeba bycia z malenstwem i byc moze niekorzystna aura. Prace domowe nie zajac – nie uciekna. Ja tez odkad dostalam pozwolenie na wstanie z wyrka ciagle gdzies chodze. Dzisiaj zaliczylam dzien targowy w naszej dzielnicy i kupilam druga posciel do wozka zeby miec na zmiane. A wiec lacze przyjemne z pozytecznym Majaca nadzieje a co lekarz mowi na te bole? Takie silne bole to chyba nie sa tak do konca w normie. No nie wiem. Asia 20 chcialabym napisac cos co by Ci poprawilo humor, ale az trudno mi znalezc slowa. Domyslam sie ze jest Ci zle. Zycze Ci zeby maz troche przemyslal swoje postepowanie i poprawil sie na przyszlosc. Ania30 mieszkam w Rzymie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×