Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Ku przestrodze Witam wszystkie Mamy chciałam w kilku słowach opowiedzieć Wam co się przytrafiło naszemu maluchowi. We czwartek poszliśmy do pulmonologa,( z przychodni,pierwszy raz nie prywatnie) i pani p... przepraszam ale najchętniej napisałabym całą litanię przekleństw zapisała mu syrop Mucosolwan w dawce 2,5ml oraz wziewy i kazała przyjść na kontrolę za tydzień. Jednak nie wzbudziła mojego zaufania i wezwałam na wizytę lekarkę (prywatnie) która jeździ do moich dzieci. Już podczas wstępnej rozmowy kazała zmniejszyć młodemu dawkę do 1ml. Potem podczas badania wszystko było OK i jak trzymałam go na przewijaku w pozycji siedzącej wywróciły mu się oczka ,zbladł i \"zjechał\'. Nastąpiło niedotlenienie mózgu na szczęscie 3 sekundowe. Dziecko \"zalało się\' to słowa lekarki, po zbyt dużej dawce leku. Jeśli w tym momecie by leżał bez opieki, spal lub przynajmniej nie bylo by przy nim nikogo dorosłego to nie wiadomo co by się stało....lepiej nie myśleć. Ja caly czas mam przed oczami jego nienaturalnie wykrzywioną buźkę. Skonsultowałam się dziś z innym lekarzem i on również przepsał by dawkę 1ml ale po opowiedzeniu co się stało zaczął bronić koleżankę (bo są z jednej przychodni). Musimy z mężem napisać pismo bo może się przytrafić to innemu dziecku, które może nie mieć tyle szczęścia. Dziewczyny czytajie ulotki informacyjne na lekach(ja tego nie zrobiłam) i kontrolujcie lekarzy. To tylko ludzie a tu chodzi o nasze dzieci. Moja lekarka nie chciala już czekać i zapisała mu zaszczyki, płacze on i ja też bo jestem panikarą ale widzę poprawę( chyba też po zmniejszeniu tych leków) Pozdrawiam i dzięki że o nas myślałyście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszęjeszcze coś miłego bo cały czas tylko o problemach, mąż nauczył mlodego kiwać główką na \"nie\" i na zadawane pytanie np czy mamusia ma jechać do fryzjera lub na zakupy z rozbrajającym uśmiechem ochoczo kręci główką nie nie nie....Chyba umiem już przesłać zdjęcia więc jak trochę w firmie mi się \"rozluźni\" (cóż za słowotwórstwo\" to może jak byście chciały pochwalę sie moim młodym no i Tusią. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megji no to dobrze, że wszytsko sie dobrze skonczyło bo rzeczywiście mogło byc tragicznie. Smiesznie to mus wygladac jak na wszytsko kiwa \"nie\" ;) Czy przyłączysz się do dzisiejszego czata? Czy dostałaś ode mnie zdjęcia bo wysłałam wczoraj lub przedwczoraj. Testuję nową stopkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów test . sorki ze zasmiecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli jeśli to śliczne brykające bobo w pościeli z miśkami jest Twoje to dostałam. Dzięki Jak robi się tą stopkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megji napisze Ci na pocztę ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka po asia_20 •Sylmag.... 10.09..KUBUŚ..🌻..2700..50cm 7,5M 8600.. 76cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..🌻..3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA..🌻..3200..53 cm 4M 7000...63cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO.🌻..3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK..🌻..2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA..🌻..3800..53cm 6M 7800...72cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK.🌻..3760.56 cm 6M...9000..75cm •Agucha 29..05.10. NATALKA..🌻..3050...50 cm 6M 6800.. 65cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..🌻..4300..59 cm 4M 7500..70cm •Eli.......... 08.10 KAMIL..🌻..3850...56 cm 6M 8300..70cm •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK..🌻..3480..56 cm 6M 7400...67cm •Emelle..... 10.10 KAROL..🌻..3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAŚ..🌻..3340..52 cm 6,5M 8100..70cm •Jokas.......10.10 Oliver..🌻..3000g..50cm 6M 7900..70cm •Delphi31... 11.10 NATALKA..🌻..3300..53 cm 6M 6500..65cm •Yalu........ 11.10 DANIEL..🌻..3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA..🌻..3850..54 cm 3M 6850...63cm •Siostra 22 13.10 MELISA..🌻..2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK..🌻..3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK..🌻..3470 ...55cm 6 M 6500 •Maggie7000..20.10 NATALKA.🌻..3700..56cm 4,5M 7210..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..🌻..4100...63 cm 6m 1000..68cm •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..🌻..3550..60 cm 6M 7075..70cm •Megji 23.10 PAWEŁEK..🌻.. 6,5M 9150 •Ona24..... 24.10 LAURA..🌻..3080...50 cm 5,5M..6300...65,5cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ..🌻..4240...60 cm 6M 2t 11400...82cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..🌻..3480....60 cm 6M 7900..71cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA..🌻..3000...57 cm 4M 6500 •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..🌻..3620..54 cm 6m 8330.. 70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja zajrze na czata choć na chwilkę jak mąż potrzyma Adaśka :) pozdr all Megji dobrze że już lepiej a co do tego konowała to faktycznie najlepiej oficjalne pismo napisać. Agus7 - jak będziesz miała chwilkę to napisz od poczatku tego posta co uciekł :D bo ciekawe jesteśmy co u was słychać !!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się wejść na czata tylko znou nie wiem jak to zrobić,... wybaczcie :) i wytłumaczcie mi proszę. Na kafeteri?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany! Ale mnie tu długo nie było a to przez to że mieliśmy poważny problem natury finansowej i dlatego nie byłam w stanie o niczym myśleć a i chęci na cokolwiek mnie opuściły. Czy dostałyście zdjęcia Wiktorci? Wysyłałam do wszystkich kilkakrotnie bo dostawłam komunikat o błędzie ale ostatnio nic takiego nie dostałam więc myslę żę chyba poszły do Was. Eli oczywiście że tobie też wysłalam zdjęcia.To że wymieniłyśmy poglądy na temat żywienia nie znaczy ze już Was \"nie lubie\" :) Wiktorcia już sama siedzi.Wprawdzie nie umie sama usiąść ale posadzona sztywno siedzi.Mówi już \"mama\" \"baba\" \"bam\" i robi jak powtarzam \'papa\" to macha rączką! Jest już taka duża i coraz mądrzejsza! Niestety nadal nie lubi jeździć w wózku przez co spacery to mały koszmarek bo chwilkę siedzi a potem zaczyna płakać,krzyczeć,wiercić się a spokojna jest tylko jak spi :) lub jak jesteśmy w miejscu gdzie kręci sie duzo ludzi,coś się dzieje i oczywiście w sklepie jak robimy zakupy. Co do jedzenia to nie mogę aż tak narzekać bo 3-4 razy dziennie zjada po około 130-150g.Cieszę sie zwłaszcza jak zje 150g zupki którą jej sama gotuję z cielęciny czy innego mięska np.indyka z marchekwą,ziemniaczkime,pietruszką i czasami daje do tego makaron.Wszystko ugotowane miksuje na papkę blenderem i mała wcina! Raz dostała od znajomego w prezencie pare sloiczków to w większości ja je zjadłam bo nie lubi tych zupek,Jedynie maliny z jagodami jak dodałam do kaszki kukurydzianej to zjadła bo tak to wszystko wypluwa.Ale to dobrze bo taniej dla mnie a zdrowiej i smaczniej dla niej :) W piątek ide z nią na kontrol to podam nowe dane do tabelki! Napiszcie mi prosze czy dostałyście ode mnie zdjęcia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia 21 nie chciałabym się mądrzyć ale w makaronie niestety tez jest gluten :( Wyślesz mi zdjęcia jeszcze raz? Nic do mnie niestety nie doszło. Megji jesli chodzi o czat to wchodzisz na ten adres co podałam wczesniej. Przed czatem uzgodnimy tu na który konkretnie czat wejdziemy. Klikasz sobie tam na dany czast i będziesz musiałą podac swój tymczasowy nick. Podamy swoje forumowe nicki zebysmy sie rozpoznały :D No i tam będziemy mogły pogadac. Zresztą sama zobaczysz. Masz moze gg? Jakbys miała problemy to do mnie zagadasz - 1614418 i bedę Cie instruowac. Mały poszedl spac. pewnie wstanei akurat na czat. Ale mam nadzieję ze się z męzem pobawi a mamie dadzą wolne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje czat tematyczny \"sztuka\". Tam widze nikt nie bywa . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czekam na was na czacie sztuka na wirtualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli chyba mi się udały te stopki.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megji no ta druga to niebardzo ;) Widze, że wybrałam zdecydowanie złą porę na ten czat bo wszystkie musiałysmy zaraz kąpac i się porochodziłysmy . Następnym razem poczatujemy po 21-ej. Co wy na to? Ale ciesze śę ze mnie nie olałyscie i się zjawilyście. :D Jakby cos to ja jeszcze tam jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Agucha 29-Przysmaki na dobranoc sa tez dla mniejszych dzieci-z bananem albo gruszkami -od 4 miesiaca, chyba smaczny, bo Nadia kilka razy zjadla z przyjemnoscia, troche tylko drogi. U nas zaparcia sie juz skonczyly, Nadia je juz zupki domowej roboty, a na podwieczorek daje jej kisielek (zagotowany soczek owocowy plus maka ziemniaczana), na drugie sniadanie owoce ze sloiczka (czarrne jagody z jablkami albo brzoskwinie), a na kolacje kaszka.Bardzo tez lubi herbatke jablkowa Hipp.Wszystko jest bardzo regularne, spanie od 20 do 7-8, trzy drzemki w dzien, no i oprocz tego wszystkiego mleko z piersi. W Turcji z nas troje ja chyba najmniej odpoczelam, bo non stop zajmowalam sie Nadia, dodatkowo stres, czy jej sie nic nie stanie, bo nie chcialabym tam wyladowac w szpitalu. Bylismy dzis na usg bioderek u innego lekarza i powiedzial, ze wszystko jest w porzadku i niepootrzebnie nosi rozworke, co za ulga! Megji-widok dziecko w takim stanie musial byc straszny, wspolczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
Witam Megji - wspolczuje tej przykrej sytuacji, na szczescie skonczylo sie dobrze. Pomysl z czatem super - ja moze kiedy indziej sie przylacze. Ale napiszcie relacje jak wam poszlo i czy udalo wam sie porozmawiac. U Karolka od niedzieli dolna jedynka toruje sobie droge do wolnosci. Poniedzialek jeszcze przemeczylismy, ale juz rano we wtorek mial goraczke i rzadkie kupki. Od 2 dni nie chce jesc, wypluwa jedzenie, staram sie dawac mu duzo do picia. Troche pomarudzi, troche sie sam soba zajmie i tak czas mija. Ostatnio kupilismy mu szelki do wozka, teraz tylko ladna pogode trzeba zamowic i ide je wyprobowac. Na ostatnie wizycie waga wyszla 8,500kg. Poprawie w tabelce. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emelle
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ....2700..50cm 7,5M 8600.. 76cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA....3050..56cm 6M 6300..64cm •Ania30.... 29.09 NATALKA....3200..53 cm 4M 7000...63cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO...3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK....2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA....3800..53cm 6M 7800...72cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK...3760.56 cm 6M...9000..75cm •Agucha 29..05.10. NATALKA....3050...50 cm 6M 6800.. 65cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA....4300..59 cm 4M 7500..70cm •Eli.......... 08.10 KAMIL....3850...56 cm 6M 8300..70cm •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK....3480..56 cm 6M 7400...67cm •Emelle..... 10.10 KAROL....3190...53 cm 7M 8500 •Thefly...... 10.10 ADAŚ....3340..52 cm 6,5M 8100..70cm •Jokas.......10.10 Oliver....3000g..50cm 6M 7900..70cm •Delphi31... 11.10 NATALKA....3300..53 cm 6M 6500..65cm •Yalu........ 11.10 DANIEL....3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA....3850..54 cm 3M 6850...63cm •Siostra 22 13.10 MELISA....2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK....3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK....3470 ...55cm 6 M 6500 •Maggie7000..20.10 NATALKA...3700..56cm 4,5M 7210..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA....4100...63 cm 6m 1000..68cm •Frezja 73. 23.10 KONRADEK....3550..60 cm 6M 7075..70cm •Megji 23.10 PAWEŁEK.... 6,5M 9150 •Ona24..... 24.10 LAURA....3080...50 cm 5,5M..6300...65,5cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ....4240...60 cm 6M 2t 11400...82cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK....3480....60 cm 6M 7900..71cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA....3000...57 cm 4M 6500 •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA....3620..54 cm 6m 8330.. 70cm Chyba mi kwiatuszki obcielo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wczorajszym totalnym wkurzeniu , jeszcze raz czytam zaległe posty i odpisuję. Ja akurat z chodzikiem jestem na nie !!! I to duże nie !!! Ostatnio spotkała mnie taka babka i chwaliła się że jej wnuczka jest prawie taka jak Sebek a już tak wspaniale chodzikuje. Chciałam jej powiedzieć że nie ma się czym chwalić ale dałam sobie spokój. Bo czywiście to że ja nie popieram chodzika, ma oznaczać że ktoś inny ma uważać tak samo. Każdy robi wg swojego uznania. Mnie bardziej się podobał i strasznie chorowałam na chodzik jeździk hipcio który zjada klocki, ale w sklepie zobaczyłam jaki on jest malutki wieć zastanawiam się czy wart swojej ceny. Miałam wrażenie że on nie jest dla dzieci tylko dla jakiejś lalki. Ale myślę że teraz jest za wcześnieżeby się nad tym zastanawiać, na wszystko przyjdzie czas. eli - mnie też strasznie zdołował artykuł o żywności, ale co zrobić i tak dalej daje słoiczki. Dzisiaj tak naprawdę po raz pierwszy przeczytałam co jest w gerberze zupce. I tak np marchew,woda, pietruszka,seler, i dwie rzeczy które nie brzmią tak groźnie to olej rzepakowy i skrobia kukurydziana. W jarzynowej z królikiem jest dodatkowo mięso z królika, ziemniaki, koperek, SOK Z BIAŁYCH WINOGORN ( a po co to tu w zupce???????????) .Natiomiast szokła mnie zupka jarzynowa (sama bez niczego) bo ma też mleko pełne w proszku (tez nie wiem po co to tu jest) i masło. Ale co zrobić , na gotowanie nie mam czasu a po drugie nie mam zaufanego sprzedawcy który miałby ekologiczne warzywa. Ale też myślę że jakby w tych słoiczkach było coś źle , to byłoby o tym głośno. A poza tym ktoś przecież ustala jakieś normy które potem producenci muszą spełniać. To tyle na ten temat , bo się strasznie rozpisałam . agucha29 - współczuje niejadka !!! Ale próbuj jej chociaż w trakcie zabawy dawać butlę. Bo mój mały lubi bawić się butlą np z herbatką to nic że potem jest mokry. sylmag- troche mnie przestraszyłaś tym bo Sebek tylko chce siedzieć i siedzi już całkiem dobrze. Nie robiłam nic na siłe , tylko on sam zaczynał po troszeczku i teraz siedzi. Ale nie raczkuje jeszcze ... Powodzenia w rehabilitacji !!! dota28- wy to pobijacie wszystkich na głowę w ilości ząbków !!!! Gratulacje za pierwsze miejsce !!!!! laura 7 - ja mam znowu do ciebie pytanie . Czy oczko może ropieć z przeciągów ? bo po tych ostatnich kroplach było już całkiem fajnie, ale potem poszliśmy do mojej siostry i trochę tam dmuchało i zaraz to oczko miał mocno zaropiałe . ą następnego dnia już było ok. Fajnie że odpoczęłaś !!! Pewnie super było !!! agucha29 - mój Sebek też ma taki rytuał, tylko rano. Jas wstaniemy i przebiorę go z nocnej pieluchy dośc mocno zasikanej. Pijemy mleczko po czym mały zaraz robi kupola w tą czystą przebraną pieluchę . I zaczynamy przebieranie od nowa !!! Ja daję tylko wit d3 , ale od czerwca czyli jak się zacznie takie porządne lato, to mam dawać vibovit do picia i wtedy odstawić vit d3. deplhi - ja jak ide do sklepu to wybieram tylko takie które mają podjazd dla wózków , bo nie mam zamiaru taszczyć tegi ciężaru. Ale nie wyobrażam sobie że nie można wejśc do sklepu z wózkiem !!!! To gdzie go zostawić ? Na dworze ? karen ka - ale miałaś przeżycia. Ale przynajmnie odpoczęłąs !!! I wprowadzam małą poprawkę bo krzyk to jest to co Olki i Sebki lubią najbardziej !!! hahahahah Ostatnio moja mama poszła z małym do kościoła to podobno tak zaczął śpiewać głośno że aż się wszyscy patrzeli , nawet siostra go pochwaliła jak pięknie śpiewa. Ale mama w końcu musiała wyjśc bo tak głośno \"śpiewał\" megi - trzymajcie się , na pewno będzie dobrze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś miał jeszcze na zbyciu kod z pampersa , to ja poprosze bo brakuje mi dwóch. Ja jeszcze raz przypominam mojego maila agamuszka@interia.pl , proszę o zdjęcia super dzieciaczków !!! Ja też bym chciała spędzić Dzień matki jakoś inaczej, ale moja dzidzia jest na to za mała , a mój mąż pewnie się nie domyśli żeby zrobić mi przyjemność. Megi – trzymam za was kciuki !!! Mocno !!!! Jokas – super z tą krabelgruppe szkoda że u nas nie ma czegoś takiego !!! Eli – mój Sebek albo jest już taki opalony ( a nie ywstawiamy go specjalnie na słońce , chocią z w słoneczne dni jest prawie cały dzień na dworze) albo to po marchewkach albo odzidziczył skórę po moim mężu. Pewnie niestety nie uda mi się pogadać z wami na czacie bo w tym tygodniu chodze na popłudnie do pracy, zobaczę w przyszłym !!! Megi – jak to czytałam to aż mi ciarki chodziły po plecach !!! Dobrze że stało się to u lekarza , a nie w domu !!! Wierzę że teraz już będzie tylko coraz lepiej i szybko mały wyzdrowieje !! A mój Sebek też lubi kiwac na nie. Najpierw kręcił głową jak np. coś mu zatrzymało się na głowie np. pielucha, ale jak zaczynał tak kręcić głową to ja mu mówiłam nie nie i ona teraz to słowo kojarzy z kręceniem głową. Teraz pokazuję mu jak się robi tak , ale jeszcze nie załapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Przepraszam,ze tak sie chowalam,ale totalny brak czasu,niestety Bartek z trudem zasypia w dzien,wlasnie mi teraz tez sie burzy wiec jak tylko zasnie to napisze co u nas:) Wczoraj tylko zdazylam wyslac fotki i to chyba nie do wszystkich wiec jak ktos nie dostal a chcialby to oczywiscie wysle:) A teraz zmykam uspic Bartka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvcxcxcc............,,,,,,,,,,dsgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggb v, fg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvcxcxcc............,,,,,,,,,,dsgggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggb v, fg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus jesli chodzi o słoczki to tak jak mówiłam ja do konca nie wierzę , że są złe. Chociaz prawda jest taka, że tego się nigdy nie dowiemy. A takie artykuły może pisac konkurencja prawda? Myślę, że bardziej wiarygodny byłby jakis test napisany po przeprowadzeniu badan na produktach WSZYSTKICH firm produkujących zywnosc dla niemowląt zrobiony przez kilka niezaleznych akredytowanych laboratoriów niż jakis artykuł napisany tylko o jednej firmie. I Pownny byc podane konkretne wyniki badan - jakie parametry zostały przekroczone itd. Poczatkowo pomyslalam ze chodiz o to, że w słoiczkach znajduje się jakas chemia albo produkt nie spelnia wymagan mikrobiologicznych, że surowce sa fatalnej jakosci, ale jakos mi się w to wiezryc nie chce. Jak jż mówiłam myślę, że byłaby ogromna afera i sprawa byłaby nagłośniona. jakos się robi programy o tym że w budlach z zapieknkami na jakichs rynkach sa nieprzestrzegane warunki sanitarne a nie mówioby się o ZYWNOSCI DLA NIEMOWLĄT wiekich firm? Poza tym gdyby jakas firma pokusilą się o nieprzestrzeganie norm i wykroczenia to konkurencja by ją natychmaist zniszczyła bo jaka matka kupiłaby wtedy po takiej aferze produkt dalej firmy? Sądzę, że ich laboratoria bardzo dokłądnie badają zarówno surowce użyte do produkcji, pólprodukt podczas produkcji jak i gotowy produkt koncowy. Taki produkt koncowy bada się tez w diu upływu daty waznosci. ( Na tej podstwie ustala się termin przydatnosci do spozycia). Poza tym firmy te mają wprowadzone systemy jakosci bo musza je miec i to jest obowiązek. Przy wprowadzonym sysemie jakosci Kazdy krok produkcji i dosłownie WSZystko jest szczegółowo zapisywane w dokumentacji i nie jets proto zrobic jakiś \"szacher macher\". Jesli zas chodzi o czytanie sklądu na słoiczku to ja robię to zawsze- z prostej przyczyny- gdyby się okazało, żemały na cos zareaguje źle muszę wiedziec co danego dnia zjadł. Olej rzepakowy to olej dobrej jakosci, skoro to zupka to musi miec jakis tłuszcz. Do wyboru mają inne oleje ( tez spotykane w składzie) masło , które zwykle dajemy w domowych obiadkach ale jakby dali do wszytskich słoiczków z zupkami czy daniami masło to automatycznie odpada im rzesza klientów- alergików. Sok winogronowy zauwązyłąm czesto dodają - fakt- nie wiem dlaczego, nie wymyslę- może dla urozmaicenia smaku po prostu? bo przeciez nie woda tylko sok....? Skrobia kukurydziana to pewnie dla zagęszczenia ale przyznam , że nie mam pewnosci. A co do mleka w proskzu to radze czytac s etykiety i unkac takiego produtktu ale jesli dziecko wykazyje reacje alergiczne na mleko i produkty mleczne. Nie chodiz o to, że zawzięcie bronię słoiczków, tylko o to, że ja patrze na to troche inaczej . Pracuję w laboratorium firmy produkującej zywnosc. I to nie w jakiej wielkiej firmie. Wiem jak to mniej wiecej wygląda. Takie skrzywienie zawodowe ;) Poszukam jakichs artykułów o słoiczkach , jak znajde cos godnego uwagi to od razu wrzucam tu linki. I obiecuję ze jak artykul będzie krytyczny to tez dam linka ; Trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to własnie moja kchana córc ia chciała Wam napisac :) Siedzi sobie ze mną przy komputerku :) Moze stworzymy forum dla naszych maluchow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedziałam że aż taka dyskusję wywołam tymi artykułami ale to co chcialam żebyście głównie miały na uwadze to to, że tam jest pełno uzupełniaczy tj. skrobia kukurydziana itp. Ja bym chciała mu bardzo w koncu dać te słoiczki co stoja w lodówce ale co z tego jak non stop coś go uczula ;( wiec pozostaje marchew ziemniak własnej roboty plus ew buraczek. Jak nie urok to sraczka ooo i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia tak mysłałam że to córa chce coś nam napisać moze na mamę sie poskarżyć :) pisz kochana pisz ciocie wszystko ci wytłumaczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to mam spore zaleglosci:) Wczoraj bardzo chcialam byc z Wami na czacie ale niestety o tej porze to moj synek baraszkuje,marudzi i trzeba go kapac,jak juz bylam wolna to bylo po 21wszej,wiec moze nastepnym razem mi sie uda:) U na z nowosci to: :)maly juz twardo siedzi,ulubiona zabawka to gazeta albo opakowanie po pampersach,potem trzeba myc raczki bo sa cale od farby drukarskiej,na tapczanie kula sie jak pileczka,niewiem skad te dzieci maja tyle energii potrafi niespac 5 godzin i silowac sie z przewracaniem na brzuch a pupcia to w powietrzu,smieszny widok:))z jedzeniem to roznie bywa ale przewaznie zje caly sloiczek obiadku i deserku,lyka juz mocno geste dania co mnie cieszy bo jeszcze nie tak dawno temu mial odruch wymiotny,kupki juz sa ladne czyli tak jak dawniej kamyszki.Razem czytamy ksiazeczki i wtedy moj synio potrafi niezle nawrzeszczec,buzia mu sie nie zamyka caly czas tylko ble ble bla baba czasem wyjdzie tez ma ma :) Ostatnio bylismy na komisji w Poznaniu stwierdzajacej niepelnosprawnosc ze wzgledu na to serduszko zebysmy dostali jaies zasilki no i czekamy na odpowiedz,w samochodzie byl na samo body i caly mokry balam sie ze go potem gdzies zawieje na dworze ale na szczescie jest zdrowy,teraz 30 maja czeka nas znowu wyjazd do Poznania na badanie serduszka no i mam nadzieje,ze wszysto bedzie dobrze i zaczna odstawiac leki,no ale zobaczymy co na to lekarze,jak narazie jest super maly niema zadnych napadow czestoskurczu a dawki sa juz minimalne wiec jest nadzieja,ze przewodzenie zaniklo,serce zdrowe i z czasem lekow juz nie bedzie trzeba wogle dawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×