Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Ewnuia bardzo zdolna coreczka:)my oczywiscie wysztko rozumiemy co Wiktoria pisze:) No wlasnie co do tych sloiczkow,ja wierze ze tam niema chemii,tzn.tlumacze sobie ze jakby tam nawalili jakis paskudztw a dzieciaki by sie pochorowaly to te irmy mialy by niezly syf,ale czasem rzeczywiscie jak widze te niektore przysmaki to nie wygladaja na apetyczne,maz obiecal ze kupi mi robot a warzywka nie dlugo beda z dzialki wiec zaczne sama robic bo troche te sloiczki ciagna po kieszeni,wiec Ewunia ty gotujesz malej od pocztaku sama wiec bardzo prosze jak znajdziesz czas to napisz przepis,jak robisz zupki itp. bo kucharka ze mnie marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus7 oczko moze ropiec od przeciagow,u nas czesto to sie zdarzalo i po rumianku nie chcialo przejsc,znajoma polecila mi zebym przemyla zwykla czarna cherbata,no wiec najpierw zmieszalam czarna z rumiankiem i nic,potem sama czarna i rzeczywiscie w koncu przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wysłalm babcie z Wiki na spacerek a sama pół godzinki siedziałam w wannie! Ale relaks! Czuję się jak nowo narodzona bo dotychczas to tylko szybki prysznic i pod kołdrę spać :) Co do słoiczków to nie uważam że jest tam coś złego co mogło by zaszkodzić maluchowi.Nie kupuję ich bo jestem staroświecka mimo młodego wieku i wolę sama coś upichcić.Przyznam się że zdarza mi się kupić sloiczek malin z jagodami a to dlatego że niestety świeżych w sklepach nie ma a jabłka nie będe ciągle jej dawać więc dla urozmaicenia kupię czasami ale i tak mieszam z kaszką kukurydzianą żeby było pożywniejsze bo ta nasza kruszynka to taka mała i drobna pchełka więc jak już karmie to czymś treściwym. Ale jak tylko jagody i maliny się zaczną to pędem na bazarek albo od dziadków wezmę i świeżutkie będe dawać.Poza tym np.mięska właduję do zupki tyle ile chce czyli dosyc dużo a w słoiczkach napewno jest mniej droższego produktu a pewnie więcej warzyw i innych rzeczy. Flowers-co do przepisów to ja np. gotuję ok.15-20dag mięska (cielęcina,indyk albo wieprzowina) razem z jedną marchewką,kawałkiem pietruszki (nie za duzo bo pietruszka odwadnia i ma za wyrazisty smak),wrzucam też średniego ziemniaczka i jak już sie wszystkie rzeczy się ugotują to razem z niewielką ilością wywaru miksuję. Pozdrawiam.Mala wrociła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas idą kolejne ząbki :) I juz mam odpowiedz czemu ostatnio nie chce spac, rzadziej jada i jets nadpobudliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałyście mój ostatni suwaczek w stopce? Moje małżenstwo trwa 1000 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie. Nasz komp załapał jakiegoś wirusa i musieliśmy od nowa wgrywać windowsa (już nie wspomne że nie mam ani jednego programu w kompie,trzeba wszystko wgrywać od początku:( ).Prosiłabym o wpis do tabelki 66,5cm waga 7600.Ostatnio Stefanek stał się jeszcze bardziej rozgadany niż był, mówi już ba-ba, da-da, daj, baj, laj i ostatnio nawet ma-ba i ta-ta.Śmieje się do męża że ma to po mamie:) Stysia mój Szkrabik też je skarpetki, a jak mu smakuje ... malina.Jeśli chodzi o tabletki to jeśli się zaczyna brać po porodzie odrazu to można brać bez wystąpienia okresu. Eli nie krzycz tak na mnie :) Ja poprostu wyraziłam swoje zdanie.Jak się robi na lilypie te suwaczki??Bo ja kiedyś próbowałam, ale coś mi nie wyszło.Jak możesz to prześlij przez gg, masz mój numer?? Sylmag a te ćwiczenia rehabilitant Wam polecił?? Megji życze Pawełkowi dużo zdrówka i masz racje co do lekarzy.No i poproszę o zdjęcia:) Agucha my byliśmy w tamtych okolicach w zeszłe wakacje,w Międzyzdrojach.A w tym roku jeszcze nie wiem gdzie pojedziemy, w każdym bądz razie zazdroszczę Ci bardzo. Ewunia ja nie dostałam zdjęć:( Flowers od Ciebie też fotek nie dostałam:( Thefly dajesz już Małemu mięsko w zupce?? Kończe dziewczyny i lece z Małym na spacer.Do zabaczonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli czytałam te artykuły które przesłałaś.Jak zobaczyłam ile jest różnych\"E\' i do czego nawet dodają to mi się włosy na głowie zjeżyły.A ja nieraz takie świństwa jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! My już po wizycie u lekarza.Poprosze o wpis do tabelki: Waga:6640kg Wzrost: 65cm Myslałam że mała waży już 7kg ale niestety.Mimo tego że karmię ją 3-4 razy i to dosyć treściwymi posiłkami to waga drgnęła tylko nieznacznie.Nie wiem co jest :( W każdym razie lekarka poleciła dawać małej mąkę z żółtkiem i sokiem owocowym.Nie mam pojęcia jak to się robi.Przez to że mała płakała zapomniałam zapytać.Może któraś z Was wie jak owe coś przyrządzić? Była bym wdzięczna. Lekarka poleciła też zrobic małej badanie moczu i krwi-przypuszczam że po to aby zobaczyć czy przez to że mała jest taka drobniutka to czy morfologia w porządku. W dalszym ciągu mam ją karmić tak jak karmiłam + to mączne coś i zupki mięsne podawać dwa razy dziennie (chociaż do tej pory tak robiłam, może nie codziennie ale przeważnie) Zapytałam panią doktór jak mam pobrać mocz (wykręcić pampersa ;) ? ) Podobno w aptece są specjalne woreczki do pobierania tylko mam zanaczyć że dla dziewczynki :) Normalnie aż się boję z małą iśc na to pobranie krwi bo wiem że będzie bardzo płakała.do tej pory kłuta była tylko domięśniowo a teraz będzie dożylnie :( Chyba sama się tam z nią razem popłaczę :) Pozdrawiam! Spróbuję powysyłać zdjęcia jeszcze raz do wszystkich-może tym razem się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia 21 czekam na zdjęcia ;) Strasznie mnie dziwi, że kazała podawac mączne produkty bo mąka zawiera gluten. Ewunia moze skunsultuj to z innym lekarzem? Chodziło o zwyklą mąkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie napisałam że chodziło o mąkę ziemniaczaną bo ze zwykłą rzeczywiście nie można bo zawiera ten gluten. Dziewczyny nie wiecie jak to się przyrządza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że jesli chodzi o podniesienie kalorycznosci potrw to wystarczy ze zagęścisz nią zupkę lub danie w taki sam sposób jak zagęszcza sie sosy - przez dodanie jej do ugotowanej zupki . Wczesniej trzeba ją rozrobić z niewielką iloscią zupki aby nie powstały kluchy. Ja bym tak podala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa, a żółtko - ugotowalabym jajko na twardo ( koniecznie) i dodałabym roztare do zupki. Dobra zmykam bo widze, że ostatnio tylko ja tu pisuję i pewnie macie mnie po dziurki w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam tylko tabelkę ze zmianami tygrysicy i ewuni bo stoi nade mną jak kat mój mąż i wrzeszczy żeby kąpać małego i nic nie pisać :( buuu •Sylmag.... 10.09..KUBUŚ..🌻..2700..50cm 7,5M 8600.. 76cm •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..🌻..3050..56cm 7,5M 6640..65cm •Ania30.... 29.09 NATALKA..🌻..3200..53 cm 4M 7000...63cm •Karen ka..29.09 ALESSANDRO.🌻..3520..52cm 5,5M..8300..69cm •Flowers24 30.09 BARTEK..🌻..2900..53cm..6M 7500...70cm •Laura7 ....03.10 NADIA..🌻..3800..53cm 6M 7800...72cm •Mająca nadzieje 4.10 KAMILEK.🌻..3760.56 cm 6M...9000..75cm •Agucha 29..05.10. NATALKA..🌻..3050...50 cm 6M 6800.. 65cm •Mama Natalki 06.10. NATALKA..🌻..4300..59 cm 4M 7500..70cm •Eli.......... 08.10 KAMIL..🌻..3850...56 cm 6M 8300..70cm •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK..🌻..3480..56 cm 7M 7600...66,5cm •Emelle..... 10.10 KAROL..🌻..3190...53 cm 5M 7710 •Thefly...... 10.10 ADAŚ..🌻..3340..52 cm 6,5M 8100..70cm •Jokas.......10.10 Oliver..🌻..3000g..50cm 6M 7900..70cm •Delphi31... 11.10 NATALKA..🌻..3300..53 cm 6M 6500..65cm •Yalu........ 11.10 DANIEL..🌻..3960..52 cm 3M 6900 •Maja....... 12.10 MAJA..🌻..3850..54 cm 3M 6850...63cm •Siostra 22 13.10 MELISA..🌻..2600..50 cm 4540....60cm •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK..🌻..3300.52 cm 4M 7000 65cm •Waga 77.. 16.10 FRANEK..🌻..3470 ...55cm 6 M 6500 •Maggie7000..20.10 NATALKA.🌻..3700..56cm 4,5M 7210..67cm •Sylwia30.. 21.10 KALINA..🌻..4100...63 cm 6m 1000..68cm •Frezja 73. 23.10 KONRADEK..🌻..3550..60 cm 6M 7075..70cm •Megji 23.10 PAWEŁEK..🌻.. 6,5M 9150 •Ona24..... 24.10 LAURA..🌻..3080...50 cm 5,5M..6300...65,5cm •asia_20... 25.10 ARTUŚ..🌻..4240...60 cm 6M 2t 11400...82cm •Dota28.... 26.10 KONRADEK..🌻..3480....60 cm 6M 7900..71cm •ewcia26.. 30.10 JULECZKA..🌻..3000...57 cm 4M 6500 •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA..🌻..3620..54 cm 6m 8330.. 70cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewunia to chodzi o kisielek z zółtka mąki ziemniaczanej i soku owocowego a dokłądnie jak sie robi to się dopytam doczytam i dam znać uciekam tera juz kąpac naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frezja73
cześć dziewczyny, nie wiem co jest grane może coś poradzicie. Konradkowi od kilku dni a dzisiaj szczególnie strasznie się ulewa. Jak był całkiem malutki to tak nie ulewał, a teraz dosłownie co pare minut. Nie jadł nic nowego, jego menu dzisiaj to: 6:30 mleko,ok. 9:30 kaszka bananowa mleczno-ryzowa z odorbina owoców. Później w miedzyczasie, herbatka koperkowa lub ruminakowa i chrupki kukurydziane, deser jabłka z waniliią: ok.14 jedna pierś, ok.16-obiadek warzywa z kurczakiem i słiwką, znowu chrupek kukurydziany i odrobina bobofruta z winogron ijabłek. Nie wiem co jest grane, nic nowego nie jadł, czy tak może być na zęb? wczoraj odkryliśmy ze ma właśnie drugiego sliczna jedyneczke:)) jakbyscie coś mogły poradzic to dajcie proszę znać, jestem troche wystraszona bo to nic fajnego tak co pare minut widziec ze jest mu "niemiło" dodam że nic więcej mu nie jest nie ma gorączki, chociaż jest bardzo marudny:(( a mieliśmy iść dzisiaj do kina;(( pierwszy raz od roku, no ale cóż nie zostawię go tak,m mniejsza o kino bylybym wiedziała ze nic poważniejszego się nie dzieje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezja nie mam pojęcia od czego to może tak się ulewać, ale jeśli nie przejdzie to najlepiej chyba lekarza się zapytać i być spokojniejszą.My też z mężem mieliśmy spędzić dziś miłe popołudnie, a tymczasem mąż jeszce pracuje:( Eli nie lubisz mnie już, że mi nie odpisujesz?? Kobietki jak byście mogły to prześlijcie mi od nowa numery gg, bo niestety skasowały się przez tego wirusa:( Ewunia my jak byliśmy w szpitalu z tym uwypuklonym ciemiączkiem, to mały przy pobieraniu krwi bardzo płakał, bo wogóle nie chciała lecieć,taka gęsta.Woreczek też miał, bardzo przydatna rzecz dla takich Maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysicaa własnie wysłałam Ci wiadomosc na gg. Pozdrawiam. Oczywiscie , że Cię lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flowrs - bardzo się cieszę że z małym jest wyszstko ok i leki skutkują. Najgorsze już za wami !!! Więc będzie coraz lepiej !!! i Spróbuję małemu przemywać to oczko herbatą , a rumiankiem nie zawsze pomaga bo podobno uczula. eli -zaraz będę czytać te artykułey, dzięki !!! A my też już mamy drugiego zęba czyli już wiem czemu tak marudził ostatnio. Teraz tylko muszę poszukać szczoteczki dla maluchów i zaczynamy czyszczenie. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki założyłam dla nas chat:)Jest na stronie www.polchat.pl.Pokój nazywa się \"Dzidzie z pazdziernika 2005\".Mam nadzieje że będziemy z niego często korzystały.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysica- ja poproszę o więcej instrukcji, bo weszłam na tą stronę a takiego pokoju nie znalazłam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylmag
tygrysicaaa tak ćwiczenia nam zaleciła pani doktor ćwiczymy codziennie w domu i dwa razy w tygodniu z rehabilitantem Kubcio sie buntuje i nie chce ćwiczyc ale musi za dwa miesiace idziemy do kontroli myśle że bedzie wszystko dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chat był i się zmył.Coś wychodzą jakieś błędy więc narazie wstrzymany chat.Podziałam jutro i napisze co dalej.Miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ! Nie mam za bardzo sił juz na pisanie zdazylam tylko poczytac o czym piszecie :) ewunia21 jestesmy w podobnej sytuacji, moja mala tez bardzo wolno przybiera :( 28 kwietnia wazyla niecale 7 kg a 2 dni temu wazylam ja u kolezanki na elektronicznej wadze i jest rowne 7 kilo czyli prawie nic nie przybrala :( My byłysmy juz na morfologi i nie masz sie kapletnie czego obawiac krew jest pobierana z paluszka a do pobierania maja taki specjalny zestaw . Czyms na ksztalt pistolecika kluja maluszka , moja nawet nie zauwazyla tego bo jest to delikatne uklucie a pozniej tylko wyciskaja kilka kropel krwi do probowki ( przynajmniej u nas tak to wygladalo) jedna siostra jej pobierala a druga ja zagadywala tak ze Natalka nawet nie zauwazyla tego. A tez przezywalam to okropnie , balam sie ze bedzie ryk. Nam niestety wyszla lekka anemia i dostalysmy zelazo do picia, dantejskie sceny odchodza przy piciu go ale moj niejadek ma tak ze wszystkim co trzeba wlac do buzi. Pod koniec miesiaca idzemy na wazenie i na morfologie znowu sprawdzic czy cos sie zmienilo. Ostatnio troche sie poprawilo z tym jedzeniem cos tam zawsze wcisne jej , najlepiej wchodzi jedzonko podczas kapieli i podczas zabawy. Nie dostałam żadnych zdjęć :(:( tylko od Eli przychodza regularnie dziekuje i prosze o zdjecia pozostalych maluszkow !!! Dobrej nocki jutro wiecej napisze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba mi się udało.Niech któraś jutro sprawdzi i napisze.Wchodzicie na stronę www.polchat.pl, zakładacie sobie nick i wybieracie liste chatów.Wybieracie kategorię inne, klikacie nie na aktywne tylko na wszystkie (ale nie to po prawej tylko po lewej stronie) zakres liter A-F, zaznaczacie też po lewej stronie alfabetycznie i wciskacie ok.I powinno być na któreś ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowers i Agus-Jezeli moge cos wtracic ze swojego punktu widzenia do przemywanie oczka dziecka jakakolwiek herbata chyba nie wyjdzie mu na dobra.Jakie dzialanie mialaby miec herbata? Przeciwbakteryjne? Jezeli juz chcecie przemywac, to przegotowana woda lub sola fizjologiczna. Nie sadze tez, ze przeciag mialby wywolywac ropienie oka-to chyba jakis zabobon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura mojemu Stefankowi ropiało oczko po porodzie chyba przez prawie dwa miesiące.Położna kazała przemywać solą fizjologiczną i rumiankiem, ale to wogóle nie pomagało.Natomiast pomogło na prze4mian herbata mocna i właśnie zwykła woda.Pozdrawiam. P.S.Czy ktoś już sprawdzał czy działa chat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fresja czy to na pewno ulewanie czy wymioty? ( Przy wuymiotach dziecko ma odruch wymiotny i wyraźnie się męczy )Bo jak wymiotuje i trwa to nadal to lepiej idz do lekarza. Tygrysicaaa ja byłam na czacie ale trudno sprawdzic czy działa jak sie jets tam samej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×