Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tinker Bell

Termin na pazdziernik 2005

Polecane posty

Eli pierwszego dnia nauki samodzielnego zasypiania spedzilam z malym 1,5 h. Najpierw go wykapalam, dalam butelke i polozylam do luzeczka. Oczywiscie wstal i plakal. Ja mu tlumaczylam, ze mama jest tutaj i nigdzie nie idzie, wzielam ksiazeczke i zaczelam mu czytac. Oczywiscie ten caly czas stal, ale nie plakal. Pozniej polozylam go jeszcze raz i wowczas zaczal plakac, a ja glaskalam go po glowce i tlumaczylam mu, ze mama jest tutaj i nigdzie nie idzie. Potem zgasilam swiatlo i trzymalam go za reke az zasnal. Jak wyszlam to mnie wolal. Po kilku razach wchodzenia i uspakajania go usnal. Drugi dzien wygladal lepiej bo dal sie polozyc i pil mleko i nie wstawal. Jak mnie wolal to na lezaco. Dzisiaj usypianie trwalo 20 min co uwazam za swoj may sukces. Z tym usypianiem w sypialni i przenoszeiem to byla dla mnie tragedia. A teraz myjemy sie, daje mu jesc, czytam ksiazeczke gasze swiatloi chwile jeszcze czekam i wychodze. Czasami mnie jeszcze wola to wowczas glszcze go po glowie i znowu wychodze. Dzisiaj jest 4 dzien nauki i idze nam coraz lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre23
witam my tez od jakis dwoch tygodni uczymy sie spac w lozeczku bez kolysania. na poczatku polozylam ja do lozka po 20 jak byla ma maxa zmeczona aby nie protestowala, polozylam i spiewalam, glaskalam i po 10 minutach zasnela.i tak do dzis i popoludniu tez tak robie, juz konsekwentnie, nie ma kolysania juz na szczescie.ale ona nie przesypia jeszcze calych nocek, choc ostatnio dwie przespala ale nadal sie budzi.wtedy ja klade znowu i juz dawno nic do picia i jedzenia w nocy nie dostaje.ale i tak sie ciesze ze sama zasypia.a za dwa miechy jakies sprobuje aby sama zasypiala juz bezemnie, klade i wychodze, ciekawe czy wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z samodzielnym usypianiem gorzej niz zle.. mala zawodzi i wyje do czasu az o malo nie zemdleje..do tego oplacze i oslini sie cala.. pozniej mam tylko wyrzuty sumienia ze dziecko tak mecze, a ona krzyczy: mamamamama az mi sie serce kraje.. trwa to nawet do 2h juz wszyscy sasiedzi sie pytali czy jest chora.. mam dosc :( W zasadzie na spanie nie moge sie skarzyc, bo przesypia cale noce od czasu jak daje jej rozcienczone soczki owocowe w dzien ( ok.11 mca zycia), bo wczesniej miala problemy z wyproznianiem sie..W dzien tez jest grzeczna, bawi sie ladnie, dobrze je..No trudno.. Z lepszych wiadonmosc moj maz dostal do swojego szefa automat do robienia kawy, cappucino , espresso itd o wartosci 3000 € i od dzis szalejemy :) Do sniadania byla cafe crema.. cud-miod :D Jego szef przewiduje ze do ok. pol roku da mu taki wiekszy automat z tych duzych co normalnie stoja na dworcach badz zapleczach socjalnych.. Juz ten jest taki wielki,ze sama nie wiem gdzie ten wiekszy postawimy. Do kuchni juz nie wejdzie.. Istny obled :P Nadal szukamy kwatery na urlop i wszyscy spiewaja od nas troje na tydzien z jedzeniem od 2500 zl.. Chyba pojedziemy w ciemno, bo tak sa duzo lepsze oferty. milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
http://www.nestle.pl/dziecko/-konkurs Thefly napisz nam jak minęła wizyta u lekarza żeby tylko wszystko było dobrze. A gus no to Sebuś fajne robi porządki ale pewnie u kazdej z nas w domu codziennie takie pobojowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie sie wierzyc nie chce, że na północy kraju zima na całego:), u nas taka wiosna! Ptaszki świergoczą, temperatura prawie +10 stopni, kwiatki z pakami na grządkach - szok!!! u nas nic nowego, mały tylko z dnia na dzień coraz sprytniejszy:) coaz więcej pokazuje i próbuje mówić: dośc to jest do, a dziękuję - dzie:) itp. Poza tym jednego dnia lepiej, drugiego gorzej, w zależności od zębów, niestety pewnie pójdą ze trzy miechy jak nic. Z jedzeniem nadal koszmar! Najgorzej, że jak ja jestem w domu, to mało co zje, jak byłam na zajęciach w weekend to zjadł i w sobote i w niedzielę obiad. Ale wieczorem i rano o jedzeniu poza cycem czegokolwiek nie ma mowy:( Dzisiaj pierwszy raz mam zamiar dać mu pomidorówkę, ciekawe, czy spróbuje chociaż. Chwilwo uznaje nadal tylko rosół z makaronem. Jeśli chodzi o histerie, to owszem miewa, ale ja to ignoruję i zazwyczaj mu przechodzi po chwili. Na szczęście na podłogę sie nie rzuca, bo chyba ja szału bym dostała. On ogólnie należy do tych grzecznych dzieci, bo chyba rodząc sie wiedzial, że mama nerwus:) Myć zębów nie chce:( chyba przez ząbkowanie, bo wczesniej mył ładnie. Agus, Eli dzieki za zdjęcia - chłopaki rosną;) muszę zrzucić nasze i też Wam pośle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usypianie nadal w naszym łózku i przenoszenie do jego łóżeczka, ale tak do 3, 4 śpi u siebie z 1 lub 2 pobudkami niestety:( a potam śpi z nami. Ja najpierw musze go odstawić od piersi żeby go tam uspić, bo zajada i najczęściej usypia przytulony do mnie. Laura, Eli - kosmetyki dla dzieci z Avonu sa dopiero dla 2-latków, mają dużo składników zapachowych, które mogą uczulać. ja obcięłam Konradkowi włsoki, poza tym ma proste więc problemu nie ma. Natomisat pamiętam z dzieciństwa jak mama płukała mi włsoki po myciu wodą z dodatkiem zwykłego octu i lepiej sie je czesało i były mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dota podobno wodą z octem się płukało zeby były błyszczące. Nie wiem czy ma to jednak pozytywny wplyw na stan włosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z usypianiem jest w porzadku,maly ladnie zasypia w lozeczku,a ja udaje ze ide tez spac i klade sie obok w lozku,wtedy maly spokojnie zasypia i jeszcze kaze sie przykrywac kolderka:) Z jedzeniem minely klopoty odkad pozwolilam mu zeby jadl sam,wtedy on wylawia co sie da z miesczki i jedzonko wedruje po calej kuchni a ja w tym czasie dokarmiam go lyzeczka:) Ja tez dalam mu nie dawno pomidoroki z lanymi kluseczkami to tak mu smakowala ze podjadl na obiad,na drugi dzien na saniadanie i obiad:) A ja z mezem w transie ogladania skazany na smierc,ogladamy juz druga serie i sciagamy kolejne odcinki a maja nakrecic 6 czy nawet 7 serii wiec niezle sie wciagnelismy:) co do tematu wloskow to potrzebowalabym wlasnie rady,bo maly ma matowe wlosy i niewiem jak temu zaradzic,wiec jak cos wiecie to piszcie,ten ocet to troche sie boje nakladac na wloski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ordynator mocno się zjeżyła że od razu po upadku nie przyjechaliśmy na Izbę Przyjęć no i dała skierowanie na rentgen i na usg bo wg niej da się jeszcze przez ciemiączko u niego zrobić (nie zarosło jeszcze ze wzg na te przeboje z wapnem i wit D) ale na fundusz to dopiero nas zapisali na 2 kwietnia wiec pewnie by już do tej pory zaroszło biedulkowi więc biegniemy w czwartek prywatnie to zrobi. Pocieszający jest fakt że po dzisiejszym przeswietleniu babeczka która je robiła powiedziała że wyszło i że jak tak zerknęła to nie widzi nic niepokojącego (za 2 dni wynik z opisem).Mały się spłakał na rentgenie straszliwie . A jakie plany na jutrzejsze Walentynki.?My wybieramy się z naszymi drużbami na koncert \"Wytańczyć miłość\"naszej lokalnej grupy tanecznej, która w sumie podbija świat- Caro Dance a potem jakaś pizza piwo te sprawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było wybaczcie nawał obowiązków mnie przerasta chwilami :) U nas ze spaniem różnie bywa. Był czas że Natalka pięknie zasypiala juz w lozeczku ale kiedys mialam duzo do zrobienia wieczorem i chcialam ja jak najszybciej uspic wiec zalulalam ja na rekach i wszystko diabli wzieli musialam od nowa ja uczyc zasypiac w lozeczku ale juz nie zasypia tak latwo i szybko jak wczesniej. To był mój błąd. Z jedzeniem jest tak jak ze spaniem czyli róznie cos tam zawsze zje ale żeby sama sie upomniala o jedzenie to mozna zapomniec. Zauwazylam ze uwielbia wsadzic sie na kolana do ktoregos z nas jak jemy i buszowac w naszych talerzach cos tam zawsze zjadajac przy okazji :) Eli Kamilek naprawde rosnie w oczach skubaniec :) Thefly trzymamy kciuki żeby przeswietlenie nie wykazało nic niepokojącego !!! Moja Natka miała dzisiaj typowy pechowy 13 zaliczyła chyba z 10 upadków jak nigdy przycisnela sobie palec szuflada, nabiła guza na czole dosłownie co chwile była syrena dobrze że ten dzien sie juz konczy.... Dziewczyny czy macie jakis sprawdzony sposob na pozbycie sie sladu po flamastrze na materiale ???? Moje dziecko zrobiło mi grafiti na najlepszej bluzce buuuuu. Wysyłam kilka zdjęć tej mojej małej rozrabiary :) Spokojnej nocki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my Walentynki w domciu :( mąż pracuje do późna :( na starośc sobie odbijemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej !! ja znowu się trochę opuściłam w pisaniu, ale widzę że dużo nie naprodukowałyście. Sebek ostatnio nauczył się złościć i zaciska rączki i aż się trzęsie i wyje. Ale ja myślę że to jest kolejny etap do przejścia , tylko trzeba nie odpuszczać !!! A moja mama też rozpuszcza małego, i moje słowa do niej nie docierają. np dzisiaj mały rozpłakał się bo mnie uderzył , i ja mu mówię że zrobił źle, a moja mama już chodź cię przytulę ale nie pozwoliłam jej na to. Ale pewnie jak mnie nie ma to i tak tak robi. szkoda gadać !!! ale to akurat był taki mały błąd, na większe się nie godzę i czasami do niej dociera. jejeku jak czytam o waszych postępach z usypianiem to aż mi wstyd bo ja już dawno mówiłam że uczę Sebka spać w łóżeczku i .... dalej śpi ze mną. Ale ja ostatnio jestem tak zmęczona że nie mam sił walczyc z nim o to jeszcze. Zresztą nie czuję się taka samotna jak z nim śpię i mogę go przytulić. ania- dzięki za konkurs , tylko jeśli któraś bierze w nim udział to patrzcie bo tam są wybrane kody , tak jak kiedyś w pampersie a moje plany na walentynki ? cóż , został mi tylko Sebuś ... agucha - Sebek na całe szczęście po ubraniach nie pisze , za to uwielbia ściany i u mojej mamy ma pole do popisu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agucha sprobuj popryskac to lakierem do wlsow i wyprac. Tak schodzil mi dlugois z ubran moze to i tobie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dawno mnie tu nie bylo ale zaczelam prace od 1 lutego i teraz juz wogole czasu brak na wszystko. zuzka zajmuje sie mama bo przeszla na emeryture a szymon chodzi do przedszkola Laura moja zuza ma liche wloski wiec nic ci na to nie doradze ale jak ja bylam mala to mama najpierw moczyla grzebien pod woda i rozczesywala mi wloski na mokro moze i wam ten sposob pomoze Agus moge ci tylko powiedziec ze takie pobojowisko u nas w domu to standart ja mam dwa \"aniolki\" ktore dbaja zeby mamusi sie nie nudzilo :) Agucha ja tez slyszalam ze lakier do wlosow jest dobry na plamy z dlugopisow i flamastrow ewentualnie jeszcze jeden sposob to czyszczenie plynem uniwersalnym takim typu Ajax ale nie probowalam Ja problemow z usypianiem zuzy nie mam od bardzo dawna chyba od 7 miesiaca zasypia sama maja wspolny pokoj z braciszkiem wiec jedno w lozeczku drugie na tapczaniku a ja z nimi siedze i czekam az zasna :) zuzka przesypia przewaznie cale noce no chyba ze chce sie napic to wtedy marudzi co do jej apetytu tez nie moge narzekaccalym dniem rusza buzia i wiecznie cos przezowa:) w niedziele zjada nawet dwie kluchy i oczywiscie miecho :)a zupy to podstawa uwielbia szpinakowa wcina az jej sie uszy trzesa mamy swietna zabawe z zuza bo uwielbia sie stroic jak tylko ubiore jej cos nowego to chodzi dumna i mowi \"ach, ach\" nowe slowko ktorego nauczyla ja moja mama to \"kotek\" na nocnik tez juz siada i nawet do niego siusia mysle ze do lata pozbedziemy sie pampersow nauczyla sie ostatnio ze jak cos chce to przychodzi do mnie i z glosnym mama mama ciagnie mnie za reke i prowadzi pokazac co chce mala madrala 🌼 ja walentynki tez oczywiscie w domu wiec przyokazji chcialabym wam zlozyc najserdeczniejsze zyczonka Życie przynosi nam wiele sytuacji czasami niosą ze sobą szczęście, a czasami smutek. Nadchodzi dzień Walentynek, dlatego chcę życzyć wam jak najwęcej tych szczęśliwych dni, wesołych chwil i wielu wspaniałych przyjaciół. pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy kolejne dwa zebule:) Z okazji Walentynek Dla Wszystkich Duzo Miłosci zyczy Bartus i Flowers 🌻 Fajny ten konkurs,maly pije mleczko z nestle wiec na cosik tam uzbieramy kody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre 23
oh stysia ty to masz złote dziecko, samo spi, przesypia nocki, siusia do nocnika, gratuluje!!! jokasia dzieki za rade co plamy z dlugopisu, mamy tez kilka takich bluzek i niewiedzilam, ale ja to jeszcze mloda koza wiec skad mam wiedziec hehee. a ja zgubilam klucze do auta i mieszkania ale wczoraj ktos do urzedu przyniosl wiec naszczescie nie trzeba dorabiac. a plany na walentynki ...jak zwykle jakas restauracja i do domku. milego dnia agucha dostalas fotki wkoncu czy jescze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus mój mały tez spi ze mną. Lub z mężem. Ja nie ucze go samodzielnego zasypiania. Myslę, że przyjdzie taki czas ze będzie gotowy to będe o tym wiedziała. Nic na siłę. Lubię z nim spać ;) Ale za to mam zamiar niedlugo zabrac mu smoka. Całą bitą noc spi ze smokiem w buzi. Pewnie będzie cięzko. Może w ten weekend spróbujemy. A walentynki spędzam... standardowo w pracy :( mamo szczęsciaro nie odzywasz się... napisz nam jak Ci się pracuje. A mi się ten konkurs z tego linka od Ani nie otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Eli chodzi o sklepik niebieskiego misia w tym konkursie. Thefly to dobrze ze wszystko jest na dobrej drodze,bedzie dobrze zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też kolejne dwa ząbki ale i tak wygląda jak bezzębny dziadek bo mamy cztery jedybnki i dwie górne czwórki:) W piątek idziemy do gastrologa no i mam nadzieję że powie nam że po prostu ten typ tak ma( tzn waży 9 kg) i nie musimy już do niej przychodzić Flowers w piątek byłam na szpitalnej w przychodni (bo ja tam chodzę do lekarza ze sobą:) i faktycznie tych dzieci tam tyle że nie można prawie na korytarz wejść..... Chciałam wam właśnie napisać że znowu można wysyłać kody do Nestle po nagrody ale jak widzę już wiecie..... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jak tam po walentynkach? u nas spokojnie bo maz wczesniej musial wyjsc do pracy paczki kulac :) no wlasnie smacznych paczkow :) celebre co do tego zlotego dziecka jej poprostu jest latwiej bo ma starszego brata wiec w ielu rzeczach go nasladuje popalic nam zato daje w dzien ciagle w ruchu :) a do noicnika siusia tylko jak sie ja posadzi ale nie wola jeszcze wiec raczej lata w pampersach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu kolejny zabek,maly ma wysyp zabkow w tym miesiacu wyszly mu 3 a w sumie to w jednym tygodniu,razem mamy 9 zebusiow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Dota dzięki za fotki Konradka,nie bałas się że talerz z rosołem wyląduje na podłodze?A i nie wiedziałam ze macie psa bo to chyba wasz prawda na tym zdjęciu na sankach. Natalcia robi dzisiaj ze mną pączki i pieczemy całego kurczaka na obiad takze mamy zjęć dużo i chyba nic więcej nie napiszemy życzymy miłego łasuchowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celebre 23
wiatm nasza corcia zlapala jakis kaszel i mamy w domu teraz chorubsko.kaszle ze spac nie moze, do tego katar.naszczescie nie ma gorączki ale pierwszy raz nie mogilśmy w nocy spać bo się budziła co 30 minut.biedna.jak nie bedzie do jutra lepiej to do lekarza muszę isć.narazie daje syrop i krople do nosa. a pozatym to dziś idę z koleżanką na piwko bo tu w niemczech w ten właśnie czwartek kobiety mają wyjście.jestem ciekawa czy jokasia gdzies idzie i jescze jedna koleżanka była z niemiec jak dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byliśmy na szczepieniu. Podaje aktualne wymiary do tabelki : waga 9200, wzrost 75cm, 6 zebów. Dziekuje za wpis :) Niestety Natalka mocno mi w nocy zagorączkowała :( teraz tez ją troche trzyma a te wszystkie poprzednie szczepienia przechodzila bez zadnych sensacji, ta sama szczepionka skojażona, wczoraj widac było po niej ze sie zle czula, zawsze taka zywiolowa i wesola a tu nagle smutna, kulała na nozke i pokazywala ze ja boli :( zal mi jej było bidulki :( Mam nadzieje ze jutro juz bedzie ok. Na szczescie za oknem pogoda paskudna wiec przynajmniej nie szkoda w domu siedziec. Kurcze te plamy po flamastrze ani rusz niczym nie moge wwygonic ani lakier nie pomaga ani zadne wybielacze buuu bluzka do kosza :( Celebre zdjec nie dostalam. Ile pączusiow zaliczyłyście? Ja az 2 :D puki co. Teściowa przyniosła jeszcze ciepłe to grzechem było nie zjeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stysia 74- fajnie że masz pracę !!! eli - ja weszłam na tej stronie http://www.nestle.pl/dziecko/ i na stronie głównej jest opis promocji ja też biorę w nim udział. Zaliczyłam 4 pączki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Flowers ja robiłam mniej wiecej według tego przepisuhttp://gotowanie.onet.pl/2422,0,1,paczki,ksiazka_przepis.html tylko dałam 3 zółtka i jedno jajko całe ale możesz zrobić tez z 6 zóltek niektórzy dają jeszcze więcej ,w różnych przepisach różnie podają z tych składników wyszło mi 16 dużych pączków sporo jeszcze na dzisiaj zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Ja jeszcze zółtka z cukrem miksuje na piane i taka puszysta mase dodaje do maki-tam nie jest to napisane ale tak się powinno zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
•Sylmag.... 10.09..KUBUŚ....2700..50cm 🌻 11M 9600.. 87cm..3z •Ewunia21. 24.09 WIKTORIA..3050..56cm 🌻 12M 7600.68cm..6z •Ania30.... 29.09 NATALKA....3200..53 cm🌻 16M 9700...80cm..12z •Karen ka..29.09 ALESSANDRO...3520..52cm 🌻 13M 11300...79 cm..6z •Flowers24 30.09 BARTEK....2900..53cm.. 🌻 15M 9100 ... 73cm..9z •Laura7 ....03.10 NADIA....3800..53cm 🌻 15M 11000...84cm..14z •Agucha 29 ..05.10 NATALKA..3050..50cm 🌻 15M 9200..75cm..6z •Eli.......... 08.10 KAMILEK....3850..56 cm 🌻 15M 11500..81cm...16z •tygrysicaa. 09.10 STEFANEK..3480.56 cm 🌻 13M 8700..71cm..7z •Emelle..... 10.10 KAROL....3190...53 cm 🌻 10M 9100…………2z •Thefly...... 10.10 ADAŚ....3340..52 cm 🌻 15M 10500..80cm..9z •Jokas.......10.10 Oliver....3000..50cm 🌻 15M 10125..80cm..12z •Mama szczęściara.10.10.Michałek...3950.57cm 🌻 15M 12000.82cm..10z •Delphi31... 11.10 NATALKA....3300..53 cm 🌻 12M 8600..76cm..8z •Agus7..... 13.10 SEBASTIANEK....3300.52 cm 🌻 15M 10400 80cm..8z •Waga 77.. 16.10 FRANEK....3470 ...55cm 🌻 15M 9000..75cm..6z •Maggie7000..20.10 NATALKA .. 3700.. 55 cm. 🌻 10 M 9200..72 cm..6z •Sylwia30.. 21.10 KALINA....4100...63 cm 🌻 15M 12500..77cm..6z •Frezja 73.. 23.10 KONRADEK....3550..60 cm 🌻 6M 7075..70cm..2z •Megji…… 23.10 PAWEŁEK.... 3360..35 cm 🌻 10,5M 1030..4z •Ona25..... 24.10 LAURA....3080...50 cm 🌻 15M..8700...74 cm..8z •Celebre23..24.10 LAURA....4010..53cm 🌻 15M.. 11600 80 cm..16z •asia_20... 25.10 ARTUŚ....4240...60 cm 🌻 15M 12700…98cm..8z •Dota28.... 26.10 KONRADEK....3480...60 cm 🌻 15M 9900..81cm.16z •ewcia26.. 30.10 JULECZKA....3000...57 cm 🌻 12M 9500..73cm..10z •stysia 74.. 04.11 ZUZANNA....3620..54 cm 🌻 15M 12000. 86cm..8z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×