Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elcik

Mamy dzieci z lipca 2004

Polecane posty

u mnie chyba też nici z normy bo Pawel zasnął w kuchni...:O:O:O dlatego wysłalam zdjęcia już dziś ;) objadlam sie i wali ode mnie czosnkiem, bo zapiekanki byly z sosem czosnkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę się myć, bo jakos niekumata jestem i oczy mi się zamykają:o a jutro pewnie wybiorę się do lekarza z dzieciakami, bo Julce ciągle oczy ropieją, a Mateuszowi nawracają bóle w boku, chyba tym, co się ma wątrobę:( Może jakieś badania z krwi mu zleci, albo coś, bo tak na macanie, to nic nie stwierdziłą, ale tez nie badała go w momencie, jak go bolała:O:O Oby to nie było nic poważnego Może jeszcze zajrzę, ale jakby nie, to dobranoc wszystkim;) Może Emilka będzie dziś miała dobrą noc:) Oby, i inne dzieciaki też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko zeemilka już nie jadała w nocy:O a teraz jej daję butle bo siębudzi, a jak zje to jest troche spokoju emilka dzisiaj tez wstaa o 5 i chciała się juzbawic, musiałam jej mówic że jest ciemno i wszyscy jeszcze śpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęica jeszcze obejrzałam, super są te w lustrze i te zlistkiem w plenerze:) a czym Oliwka jest tak umazana?? czy to jakas marmolada, czy czekolada??? no suuuuuper po prostu te fotki:) I violkam, masz zdecydowanie za piękne włosy:p:D:D:D Takie śliczne sprężynki, które Cię pewnie wkurzają, ale ja bardzo chciałabym takie mieć, a żadna trwała nigdy na moich włosach się nie udała, więc tylko mogę pomarzyć:) No to idę marzyć do łóżka:) pa👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, bo to trochę za wysoko:O:O mam nadzieje, ze nie, ale koniecznie trzeba to sprawdzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszo, sylwek, jakbym była jasnowidzem z tej wspólnej godziny:D:D:D ale to chyba komputer za wolno pracuje;) Idę już, bo Robert czycha na kompa;) DOBRANOC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Wam tylko buziaki posyłam przed kąpielką:) właśnie wróciłam z Pimpkiem z kina plan lotu:) super film pozdrowionka i oby Dzidki nie budziły!!!!!!!! dobranocka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu mnie odłaczyłoi nie miałam dostepua chciałam ayi napisacdobranoc i zebyjąjulka nie budziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja dziś pospałam że ho ho - już przed 7.00 Oliwia sie obudziła, pewnie przez to przesunięcie godziny... Cieszę się że zdjęcia się podobały, mnie też, dlatego szybko wam wysłałam. Oliwia jadła ptasie mleczko i tak się umazała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneti
Witam wszystkich! :D Moja Oliwka jest z maja 2004 Czytam to co tu piszecie i widzę że nie jestem odosobniona w tym że moje dziecko się budzi w nocy i wstaje czasami b. wcześnie i już po spaniu. Już się zastanawiałam czy to normalne, czy może tylko nasza Oliwcia taka jest. Ciekawe ile to jeszcze potrwa bo naprawdę czasami jestem wykończona. Pozdrawiam wszystkich :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Aya, wykrakałaś :( Szukamy nowej opiekunki :O Wczoraj zadzwoniła ta i mówi, że znalazła se inną pracę w domu dziecka z rejestracją i to będzie to pół roku, które jej do emerytury brakuje. Ja to rozumiem, ale czemu cipa nie powiedziała wcześniej?! Podesłała nam swoją sąsiadkę (jakaś 25 letnia dziumdzia) jako kandydatkę na opiekunkę i ta nam powiedziała, że ona z nią już 3 tygdnie wcześniej roozmawiała, czy by ją nie zastąpiła w pacy u nas. A mnie wczoraj przez telefon mówiła, że dopiero w piątek się dowiedziała o tej nowej pracy. Ale wiedziała małpa, bo dlatego zostawiła nam klucze do mieszkania, a zabrała wszytskie swoje rzeczy, które normalnie zostawaiała u nas. Nie miała odwagi powiedzieć wprost. Z tą nową umówilismy się na środę (bo jesteśmy w sytuacji bez wyjscia), ale mnie się ta kobieta nie za bardzo podoba. Będziemy teraz szukać z ogłoszeń z gratki. Ale kurwa mać, przecież jest opiekunka na pojutrze już potrzebna, a jutro święto do cholery! Wiecie co, słów mi brak.... Wpadnę później tutaj bo mąz goni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć aneti, to wstawanie nocne jeszcze pewnie trochę potrwa, niestety;) Mamo fasolki, ja wcale nie chciałam wykrakiwać i nawet przez myśl mi nie przeszło, ze taka dojrzała w sumie osoba, może wam taki numer wywinąć:( bezsensowne zawracanie dupy po prostu:( i znowu Michał się będzie musiał do nowej opiekunki przyzwyczajać:( Ludzie to są bez pijęcia zupełnie:(:( mogła przecież uprzedzić, ze szuka pracy, to wy szukalibyście innej i po kłopocie, przecież opieka nad dzieciek, to nie koszenie trawnika, które każdy może wykonać:O:O:O acha, wieczorem jeszcze dwa razy, mimo wszystko było:D:D:D czyli, jak dziś dobrze pójdzie, to biorę Platynkę i już:p:D:D:D Dzwoniłam do przychodni od świtu, ale chyba nieczynna dziś, więc poprosiłam lekarkę, zeby przyjechała do nas, no i okazało się, ze te zaropiałe oczka Julki, to od zatok, które jej się przyblokowały, no i generalnie kataru nie ma:O:O, no i Mati też ma zatoki zawalone, a ten brzuszek, a właściwie bok mu wymacała na wszystkie strony inic...dała skierowanie na badanie moczu i usg na razie;) Robiłyscie może kiedyś pierogi?? bo tak mnie chęć naszła:o wprawdzie zawsze robi moja mama, ale jak jej się zapytam, jak się robi, to ona zrobi za mnie, jak wszystko zresztą, więc wolę zapytać kogoś nienadgorliwego;):D:D:D Bo to będzie mój pierwszy raz, jakby co;):O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, jadę dziś kupić buciki Julce do chodzenia po domu, bo z tych o rozm. 22 już wyrosła:O:O:O Tym razem kupię całkiem innej firmy, ale trochę tańsze, więc ciekawe, jak się będą sprawować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak mnie nie przegonił tylko pracuje na kartce :D Zdjęcia superowe, najbardziej podobają mi się te z parku. Violkam ja zapomniałam o życzeniach dla Ciebie :O :) Mamuniu mnie się też ten film całkiem całkiem podobał, w każdym razie naprawdę trzymał w napięciu. Tylko ja nie byłam w kinie a na kompie z mężem oglądaliśmy go przedwczoraj. Wiecie co, wczoraj zrobiliśmy sobie na kolację sajgonki. Pyszne wyszły, prawie nie do odróżnienia od tych u wietnamca kupionych. Pierwszy raz robiliśmy. POlecam, tylko ciężko dostać niektóre składniki, ten papier ryżowy np. albo grzyby Mun. U nas tylko w Geant widziałam. Roberta rozbolała głowa po seksie, ho ho ho :D To co Ty mu Aya zrobiłaś? Podobno u faceta w czasie orgazmu ciśnienie skurczowe może osiągnąć chwilowo nawet 260 mmHg! U nas odpukać nocki spokojne :) Współczuję Wam dziewczyny. A Michał już zupełnie sam zasypia, nie trzeba siedzieć przy nim w pokoju. Ktoś pytał o kozaki. U nas też ceny niebotyczne, to znaczy kozaki ze skóry najtańsze ok 300 zł. No chyba, że nie ze skóry ale to badziewki. Moja siostra raz kupiła i jej pozłaziła ta \"skóra\". Coś jeszcze miałam napisać, ale nie pamiętam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AYa ja robiłam pierogi, ale muszę już uciekać bo obiecałam siostrze, że będę u niej 12.10 bo jedziemy do sklepu. Tylko, że ja nie mam przepisu żadnego tylko tak na wyczucie robię. Bo ciasto to tylko mąka i woda i jajko niektórzy dodają, ja też dodaję ;) A to co miałąm napisać to do Daga_25, ale to tez jak wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekam, na opis pierogów, tak mniej więcej i mam nadzieję, ze z mięchem robiłąś, albo obojętnie z czym, ale napisz mi jak to się w ogóle robi i co zrobić, zeby sie nie lepiło do palców:O:O Poczekam cierpliwie, bo dopiero jutro bym zrobiła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jestem :) Daga_25, prawidłowa ciąża nie jest przeciwskazaniem do seksu. Wszystko zależy też od tego jak się czujesz po. Jeśli nic się nie dzieje, nie boli Cię brzuch to nic sie nie powinno stać. Ale pisałaś, że leżałaś w szpitalu, że coś się działo z ciążą, było jakieś zagrożenie. Zapytaj najlepiej swojego ginekologa, on orientuje się w przebiegu Twojej ciąży i powie czy można i czego ewentualnie unikać. Ja we wczesnej ciąży miałam tak, że sam stosunek spoko, ale jeśli miałam orgazm to bolał mnie potem brzuch i taki ciężar czułam dziwny. Ale jakoś się wstydziłam spytać o to mojego pana doktora :O :O :O Aya: farsz do pierogów z mięsem: ok 1kg wołowiny z rosołu, 1 średnio-duża ugotowana marchewka, 3-4 ugotowane suszone grzyby, 2 duze pokrojone w kostkę i podsmażone cebule wymieszać (przedtem wszystko oprócz cebuli zmielić w maszynce), dodać 1 lub 2 jajka, posolić, popieprzyć. Mnie wychodzi zwykle ten farsz taki suchy poniewać mam psychiczne opory przed zmieleniem tych wszystkich tłuszczów z mięsa i wywalam je, a jednak żeby pierogi były dobre to sporo tłuszczu powinno w nich być. Jeśli chodzi o ciasto to trzeba wymieszać mąkę, 1 jajko, wodę przegotowaną letnią i dodać trochę oleju. Ja tak robię, sa przepisy z roztopionym masłem lub w ogóle bez niczego. Jak dobrze wyrobisz, (rzeba dość długo aż ciasto będzie elastyczne i jednolite)to nie będzie się lepić do palców. Na poczatku to ciasto wygląda beznadziejnie i można w rozpacz wpaść ale się wyrabia. Z tej ilości wychodzi ok 40 takich dużych pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki, mamo fasolki, jak Robert zdecyduje sie iść po tę wołowinę, to może jutro zrobię, no chyba, ze jej nie będzie:O:O A czym wycinasz pierogi z ciasta? robisz kwadraty, czy koła, bo moja mama robi zawsze szklanką, ale jak dla mnie na początek, to jakby małe się wydaje, żeby to jeszcze farszem załadować i zlepić:O Ale może przesadzam:O A farsz na ruskie, to wiesz jaki? bo Mati najbardziej ruskie lubi;) wiem, ze ser bialy i cebula chyba, ale nie wiem, czy coś jeszcze i ile:O:O Pewnie jak kilka razy sie zrobi, to potem wszystko na oko, ale wolałabym żeby mi nie zostało farszu, ani tym bardziej brakło:O:O sorry, ze tak nie składnie piszę, ale jednocześnie musze gadać z Mateuszem, który mi zakłada słuchawki na uszy z jakimiś dziecinnymi piosenkami i zadaje tysiace przeróżnych pytń:O:O no to idę sobie na razie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na zakupach, kupiłam czapkę z szalikiem dla Oliwii, taką jak chciałam - całą białą. No i dwie pary ocieplanych spodenek, tzn. jedną parę moja mama kupiła Oliwii - z polaru, a drugie ja - takie sztruksy ocieplane polarkiem. Jeszcze w środę muszę kozaczki kupić, bo jak się nie pospieszę to rozmiaru nie dostanę. No i wybieram się na zakupy takie dla siebie, ale to pod koniec tygodnia. Mamo fasolki, współczuję, nieźle Was załatwiła ta opiekunka. Mam nadzieję że szybko Michałek przyzwyczai się do nowej i ta was już nie wystawi... Jeśli chodzi o pierogi to muszą być pyszne, sama bym robiła ale nie mam w domu maszynki do mielenia :( Muszę sobie jakąś sprawić, może na święta?... A gdzież się podziewa Amamen? Czyżby dziś miała basen? :D ;):P Aya byłam dziś w Rossmannie i sprawdziłam cenę pieluszek. Tych bordowych, bo są jeszcze żółte. No więc mała paczka tych od 9 kg kosztuje 17,99zł a duża (54 sztuki) - 31,99 zł. To 10 zł mniej niż Pampersy. Witam mamę Oliwii!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ruskie lubię najbardziej. Na 50 dag białego sera półtłustego biorę 5 średnich ziemniaków (średnio dużych raczej) i 4 średnie cebule. Ziemniaki trzeba ugotować i skręcic w maszynce razem z tym serem, ale ja je po prostu tłuczkiem do ziemniaków rozgniatam i ser też, aż sie zrobi jednolita masa. Cebule pokrojone w kosteczkę podsmażone trzeba dodać, sól i pieprz i 1 jajko, ale niekoniecznie to jajko. Ja mam takie specjalne pudełeczko metalowe któym wycinam pierogi. To znaczy ono nie jest specjalne kupione do pierogów tylko ja mam je tylko do tego celu, a jest po jakichs cukierkach lemon coś tam. (przeraża mnie już któryś raz to, jak się uwsteczniam w pisaniu, bo ja brałam udział w konkursach polonistycznych :classic_cool: ) Pierogi wycinane szklanką są fajne, takie malutkie ale mnie szlag trafia jak mam to lepić. Te moje są dużo większe. Z tego farszu na ruskie wychodzi ok 30 większych pierogów, pod warunkiem że się te ścinki po wykrojeniu z placka ponownie zagniata w kulkę i tak aż się ciasto skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o proporcje w ruskich pierogac,h w zależności jak lubisz dasz więcej sera lub ziemniaków. Niektórzy lubią takie bardzo serowe, ja wolę jak czuć że są ziemniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! ale cyrk z tą opiekunka, co za baba wredna- gorąco współczuję :( najgorzej to chyba nie tylko dla Was, ale i dla Małego, dzieci chyba nie są zbyt ufne w stosunku do nowych osób, moje żaby na początku trochę się wstydziły Pani Stasi a może nawet bały? na pewno szybko znajdziecie kogoś zaufanego, rozpuśćcie wici wśród znajomych, zawsze to lepiej ktoś z polecenia, niż np. z gazety:( pozdrowionka dla nowej Młodej Mamuni- głowa do góry- tutaj wiele z nas marzy od dawna o całej przespanej nocy:) a ja to chyba najbardziej:) :) :) przy mojej wersji podwójnej zawsze mogę na którąś liczyć- jak jedna śpi, to zawsze druga nie:( no amamen to na amen już chyba popływała, nie zagląda, albo taka zmęczona;) albo jeszcze remontowo sprząta:) super zdjątka- dziękuję- najładniejsze te jesienne z parku, a ptasie mleczko- widać po pysiu- musiało być rzeczywiście pyszne:) aż Ci pozazdrościłam i jutro zabieram moje żabska do parku:) tam teraz tak kolorowo!!!! pozdrowionka i buziaki dla wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro jednak nie zrobię, bo się okazało, ze robert wziął do sklepu listę zakupów, ale nie wziął kasy:( No przecież, jak dziecko, jak mu do łapy nie wcisnę, to sam nie pomysli Ale zrobię na pewno, jutro nie, ale pojutrze, a najdalej w weekend, bo chyba na pierwszy raz, to lepiej, jak Robert zajmie się moimi nieocenionymi pomocnikami;):D:D:D no tak, zapomniałam o ziemniakach do ruskich:classic_cool: Mamo fasolki, ja też kiedyś pięknie i poprawnie pisałam:O, ale do było przed erą internetu:classic_cool::D:D:D:D te mięsne sobie wydrukowałam, a teraz podrukuje resztę;) Wielkie dzięki, na pewno będą pyszne, o ile uda mi sie je pozlepiać:O acha, i wiem, o jaki rozmiar tej formy chodzi do wycinania, to mam chyba podobną filiżankę, raczej mega filiżankę;):D:D:D Jejku, znowu mnie przyblokowało, znaczy zatoki:( cuję, jakby mi głowę miało rozsadzić😭😭 podbieram Mateuszowi bioparox, bo mu dziś lekarka przepisała, ale jak na razie bez skutku:( nienawidzę tak się czuć, choć do moich warunków w pracy to z jednej strony idealnie, bo nic nie czuję;) Amamen, to chyba ratuje tego ratownika po doskonaleniu:p ani nie raczy zajrzeć:( no chyba, ze jak przenieśli kompa do Niki, to Niki postanowiła, ze jak u niej w pokoju, to już jest jej i mamy nie dopuści:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ale beznadziejnie z tą opiekunką:Oobyście kogos odpowiedniego znaleźli;) a co do pierogów to ja dolewam wrzącej wody, takiej co się dopiero gotowała, bo wtedy pierogi sa miękkie, a nie takie twarde ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo fasolki --> ja czuję ze chyba przesadzam pytając co chwile o coś, ale kurdze, ciągle mnie cos niepokoi a tak sie ciesze ze Ty tu jestes i moge zadawac pytania... jak jestem nachalna to mozesz mnie wyzwac, ja zrozumiem... mam takie białawe gęste upławy, wyglądają jak ścięte białko, nic nie swędzi, nie piecze, nie boli.. czy tak moze byc? i jeśli chodzi o moją szyjke macicy... wiem ze to głupie pytac o cos takiego, ale przez jakis czas stosowałam globulki wiec zawsze miałam okazje ją \"wybadac\" i tak mi to zostało do dzis... no wiec ona nie jest zamknięta wg mnie, tzn jak ją dotkne to tam jest takie otwarte wgłebienie, dołek taki, a kiedys ona była zamknięta rozumiesz?? glupi mi... ale kogo mam zapytac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga_25, co do szyjki to prawie na 100% bez żadnego badania mogę powiedzieć, że jest ok. :) SZyjka jest w ciązy bardzo miękka, rozpulchniona, są nawet pewne objawy nazwane nazwiskami mądrych panów doktorów polegające na tym, że można wybadać konkretne miękkie miejsca na szyjce i trzonie macicy w danym tyg. ciąży. Pamiętam zresztą jak sama byłam w ciąży i brałam dopochwowo luteinę, że ją parę razy wepchnęłam \"do szyjki\" i w dużym stresie usiłowałam wyciągać :D :D :D Tak naprawdę to szyjka jest zamknięta a to jest złudzenie. A co do upławów to zależy jak to wygląda. Na kontrolnej wizycie ginekolog zobaczy (albo mu powiedz) i da jakieś globulki przeciwgrzybicze albo stwierdzi, że to niegroźne. W ciąży pewien rodzaj upławów jest fizjologią, przezroczysto białawe, niezbyt gęste. Z tą dziumdziowatą opiekunką umówiliśmy się na środę bo nie mamy wyjścia, a dziś dzwoniliśmy po ogłoszeniach i na środę i czwartek jesteśmy z trzema kandydatkami umówieni. Wśród znajomych nie ma nikogo kto by się podjał tego, bo już poprzednio szukaliśmy. To jest koszmar jakiś! Na jutro nikt przyjść nie chciał bo święto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×