Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
aya

Wycinanie migdałków

Polecane posty

Gość apeleka9
Anna ale zobacz, że może być również dobra strona wycięcia u Ciebie migdałków .Może przestaniesz palić :) To może być również plus ! Wejdź sobie również na tę stronę: http://migdalki.net.pl/ Znajduje się tutaj dobry artykuł o tym jaką dietę możesz stosować po usunięciu migdałków. Co do papierosów. To mój wujek palil i miał usuwane migdałki ale lekarz powiedział mu,że musi odczekać tak ok 2 miesięcy. Tak wiec nie ma zmiłuj wujek czekał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna 26 lat
Witam wszystkich bez migdałowców:) w poniedziałek mija miesiąc od wycięcia i powiem wam czuję się rewelacyjnie. Fakt, że jeszcze coś tam się odczuje ale oddycha się o wiele lepiej. A od tego czasu złapał mnie tylko 2 dniowy katar (z racji tego, że dzieci do przedszkola przynoszą). Więc teraz śmiało powiem NIE ŻAŁUJĘ SWOJEJ DECYZJI O WYWALENIU TEGO ŚWIŃSTWA:):) Co do palenia na razie wytrzymuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jest wypunktowane, w jakich sytuacjach migdałki kwalifkują się do leczenia farmakologicznego, w jakich do przycięcia, a w jakich do całkowitego wycięcia: http://kurzlink.de/wycinaniemigdalkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak sie martwisz to idź z dzieckiem gdzieś, gdzie naprawdę znają się na rzeczy. Może np do www.pco-poznan.pl/ . Zabieg nie ejst inwazyjny, ale lekarze tutaj na pewno opowiedzą dokładnie jak to ma wyglądać i dobrze się Wami zajmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Podnoszę temat - mamy łódzkiego, opolskiego, okolic gdzie byliście z dziećmi na zabiegu? Syn ma 5 lat, musi mieć wycięty 3 migdał, podciete boczne i drenaż uszu... Terminy są straszne na NFZ :/ słyszałam o Bełchatowie, Chorzowie, Kluczborku (w tym ostatnim właśnie najdłuższe terminy), sama nie wiem gdzie najlepiej się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam 20 lat i jestem miesiąc po wycięciu 3 migdałków. Zabieg odbył się w znieczuleniu miejscowym i sam zabieg nie był aż tak zły, było to trochę niekomfortowe. Byłam po głupim Jasiu dodatkowo wiec nie ogarnialam momentami co się wokół mnie dzieje. Po zabiegu ból był straszny a jedzenie i picie sprawiało mi trudności jeszcze przez kolejne 2 tygodnie przez co bardzo schudłam. Na szczęście ketonal w tej sytuacji działa cuda, wiec brałam go w porze obiadowej aby móc cokolwiek zjeść. Niestety nie ma żadnej reguły na to jak się to przechodzi bo jest to każdego indywidualna sprawa i niektórych może boleć a inni powiedzą ze było strasznie dlatego skoro Lekarz mówi ze trzeba, lepiej poddać się zabiegowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, 14 dni temu mam wycięte migdały. Od wczoraj piecze mnie język i mam kremowy nalot na języku. Wie ktoś może co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w wieku dwoch lat cos tam wycieli z tych migdalkow, w wieku 6 wycieli wszystko... w przeciagu 20 nastepnych lat problem chorego gardla mnie nie dotyczyl i wciaz tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wycinane wszystkie migdały we śerode co była z racji tego że mam 17 lat to miałam zostać do piątku bo im starsza osoba tym gorzej się goi i większe ryzyko powikłań mniejsze dzjeci jak wszystko okej to na drugi dzień po zabiegu wypuszczają w niektórych szpitalach całkiem tego samego miałam zostać bo dalej leże w szpitalu ale jutro raczej już dzisiaj na 99 procent ide do domu a zostałam dłużej bo po zabiegu miałam powiklania to znaczy dwa razy krwawiłam (wymiotowałam krwią samą nie że z wymiocinami)i wracałam na blok operacyjny raz od razu po wybudzeniu z narkozy na sali wybudzeń po rozintubowaniu przynajmniej tak mi się wydaje bo mało co pamiętam tylko że nie dałam rady się ruszyć i przez chwile jak wyjeli tą rurke to oddychać a potem nie wiem co się działo drugi raz jak już się wybudziłam drugi raz już z tej narkozy chwile tam poleżałam i przewieźli mnie na sale tyko nie moją a bliżej pielęgniarek w razie czego i z tego już wszystko pamiętam i znowu tylko wwieźli mnie na sale powiedziałam że nie dobrze mi pielęgniarka powiedziała żebym na bok się położyła i podłożyła miske tylko to zrobiła znowu zaczełam wymiotować krwią zawołała lekarza zbadał mnie i poszedł zadzwonić na blok stanął w takim miejscu że wszystko słyszałam nie do końca wszystko bo tylko jak z pielęgniarką rozmawiał jak przez telefon nie ale nie złe miejsce se wybrali powiedział że chcą czekać z przewiezieniem mnie bo mają jeszcze dwa zabiegi i że może mi przejdzie i on stwierdził że potem może być za późno nieźle mnie nastraszył i przewieźli mnie całą droge wymiotowałam i potem już pamiętam jak mnie usypiali i już się jak obudziłam na sali wybudzeń wtedy spędziłam już troche więcej czasu żeby w razie czego nie musieli wieść mnie z powrotem ale było już okej i wróciłam na swoją sale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My również byliśmy na wycinaniu migdałków. Do tego szpitala trafiłam z 4-letnim synkiem. Operacja wycięcia 3 migdałka z drenażem uszu. Mały bardzo się denerwował i stresował wizytą. O dziwo, na miejscu wszystko się zmieniło. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona! Od samego progu przyjęły nas przemiłe Panie z rejestracji. Następnie sympatyczny lekarz, który ma świetną rękę do najmłodszych, przeprowadził ze mną dokładny wywiad, a jego rzeczowe odpowiedzi dodatkowo pozwoliły nam się uspokoić. Wszystko przebiegło dokładnie tak, jak powinno - minimalny stres dla dziecka, mało bólu i dużo wsparcia. A co najważniejsze już po wszystkim! Serdecznie polecam szpital Orthos 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×