Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zoja

wprowadzanie nowych pokarmów

Polecane posty

Gość zoja

Mój syn skończył 4,5 miesiąca i niestety karmię go butelką. Zastanawiam się nad wrowadzeniem nowego do jedzonka. Mam pytanie czy np. od 5 miesiąca tzn. że dzidziuś skończył 5 m-cy czy zacząl mu się 5 m-c? od czego lepiej zacząc soczku, kaszki, kleiku? Mam pełno reklamówek i mętlik w głowie. Jak wy zaczęłyście wprowadzać nowe pokarmy i kiedy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg ksiazki ktora posiadam
to najpierw sok owocowo-warzywny raz dziennnie jedna dwie lyzeczki , i potem wiecej. na pierwszy posilek nadaja sie obok marchewki ugniecone banany.n Nastepnie gotowane ziemniaki, kalafior. Oczywiscie wprowadzac pojedynczo kazdy produkt co tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam od soczku marchewkowego, następnie gotowaną marchewkę, potem marchewkę z jabłuszkiem(surowe), potem marchewkę ugotowaną z ziemniakiem, sok jabłkowy, jabłuszko z jagodami, dynię z ziemniakami itd. Dobierałam dania tak żeby zawsze był tylko jeden nowy składnik (żeby rozpoznać ewentualną alergię). Kupuję słoiczki Hipp, jest specjalna seria dla alergików- mój synek niestety reaguuje wysypką na nowe pokarmy. KAżdy nowy składnik dawaj dopiero po kilku dniach- u mojego Michałka wysypka pojawia sie po 2 dniach od zjedzenia czegoś co go uczula. Nie dawaj na początek bananów i innych owoców południowych, bo najsilniej alergizują . Próbowałam synkowi dawać kaszkę ryżową ale nie chce tego jeść.Powodzenia i cierpliwości w karmieniu łyżeczką- polecam ceratowe sliniaki z rękawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 5 miesiąca to znaczy że skończył 4 i jest w piątym miesiącu ja zaczęłam synkowi podawać cokolwiek kiedy chciał coś innego niż mleko- pod koniec 6 miesiąca życia, do tej pory nie umiał otwierać ust do łyżeczki , krztusił aię i pluł. teraz bierze do rączki biszkopt, zajada się marchewką, bananem, ziemniaczkami, jajkiem, gotowanymi warzywami z masełkiem, skończył tydzień temu pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monnix
moja coreczka ma 9 i pol miesiaca je juz praktycznie wszystko. karmie ja piersia. zaczelam wczesniej bo miala niskie zelazo ale bylo to jabluszko a potem zupki warzywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoja, jak chcesz przyślę Ci e-mailem książkę kucharską dla maluszków, tylko napisz do mnie: violkam@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym odświeżyć temat. , moja córcia skończyła 4 miesiące, jest karmiona mieszanie (i piers i mleko modyfikowane) chce zaczac wieczorem zageszczac jej czyms mleko... ale niewiem od czego zaczac... kaszka, kleik?? mieszac z mlekiem czy od razu samo?? jak wy robilyscie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×