Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smerfik12

zmywarka - czy się opłaca proszę o wypowiedzi

Polecane posty

Gość kikamagika
pomywaczka z klasą OK.nie mam zamiaru spierac sie na temat mycia garnków ,tylko po prostu chodzi mi o to,ze ja majac zmywarke musiałabym miec naparwde duzo garnkow i innych rzeczy abym była zadowolona z posiadania zmywarki.Abym nei wsciekała sie,ze potrzebuje akurattej rzeczy ktora znajduje sie w zmywarce i czeka na umycie. Widocznie Wy macie duże kuchanie w ktorych znajduje sie mnóstwo szafek i macie dużą ilośc garnkow etc. Ja mam mała ilosc,ale za to dobrej jakości. Jedynie talerzy i sztućców,różnorakich u mnie pod dostatek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikamagika
Phoebe20--Trudno,trace wode,energie,NIc na to nie poradze,takie życie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Kikamagika - z Twoimi deskami to szaleństwo... wygląda na jakieś natręctwo. Założę się że brzydziłabyś się kroić pieczywo na desce do mięsa. W sumie Twoja sprawa, po pierwsze nie szkodzić:) To jak jest, czyli do kanapek, kroisz chleb na jednej, warzywa na drugiej a wędliny na trzeciej a na czwartej przygotowujesz te kanapki, czyli smarowanie masełkiem i przekładanie z pozostałych 3 desek???????????? Jezu miły czyli ogórki do kanapek na jednej a marchew do obiadu na innej? Szukałaś gdzieś pomocy czy uważasz że jej nie potrzebujesz? Rodzina nie uważa że jesteś... stuknięta? Przepraszam, nie chcę urazić! Ciekawi mnie co miało wpływ na wykształcenia takich nawyków. Intrygujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam czekam na rachunek pierwszy od czasu kiedy ją używam tak czy siak ale jest duza wygoda co by nie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszi2
kikamagika, a pralki też nie używasz? skoro nie pracujesz i siedzisz w domu jak napisałaś? ja mam kuchnię małą, meble zrobione na zamówienie i jeszcze stół okrągły się mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikamagika
pomywaczka z klasą :-) moze jestem stuknieta :-) ale nie uwazam to za natręctwo.Po prostu tak mam zaplanowane i moi domownicy szt.2 dostosowuja sie do tego. Deski do surowego miesa są tylko do tego produktu przeznaczone. I nie wpłyneło na moje postepowanie nic .Po prostu tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarka dobra rzecz
i opłaca sie, myje w niej wszystko! gary, tary, talerze, sztucce, poprostu wszystko, i jestem zadowolona, zmywarke wstawiemy raz na dzien-dwa, i jest w bani, teraz tak sie rozleniwilismy, ze ustalilismy zasade, kto kiedy rozladowuje, hehehehhe nie potrafilabym bez niej juz teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Kikamagika, rozumiem doskonale, w takim razie uważam ze i tak powinnaś mieć zmywarkę na te naczynia i sztućce.:)))))) Nie mam dużej kuchni, razem 3mb zabudowy samych szafek góra +dół. Poddaję się! Też mam swoje grzeszki, np. nie cierpię korzystać drugi raz z jednego talerza czy filiżanki, np kanapka a za 20 min. kolejna, ale talerz musi być nowy. To samo z resztą zastawy.:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko powtórzę mój zachwyt nad moją boszunią :) Raz-zmywa bez gadania,kogo kolej.Dwa-mam bojler-więc zauważam rzeczywisty spadek zużycia energii elektrycznej.Trzy-spadek zużycia wody.Moja bosia ma 45 cm,puszczana co dzień.Wielbię ją miłością leniwca.Ona myje,ja siedzę na necie :D Nikt mi nie wmówi,że taką ilość naczyń mogę zmyć 14-20 l wody(w zależności od programu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszi2
Ja też kocham moją bosię, nawet do niej "przemawiam-ty moje cudeńko". Moja myje w 6,5l, chyba,że ustawię inny program to więcej. To już moja druga zmywarka,ale pierwsza tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikamagika
pomywaczka z klasą--gdybym pracowała,to może bym sie uparła na tą zmywarkę,anwet przy takmałym metrażu kuchni i małą iloscią garnkow i innych rzeczy.Ale na dzien dzisiejszy zmywrka nie jest mi potrzebna. Nie umiałabym zyc bez pralki autom.,bez robota kuchennego ,bez telefonu stacjonarnego,mimo,ze kazdy z nas (szt.3)ma komórkę,bez telewizora,bez komputera i internetu,i wielu jeszcze innych rzeczy,ale bez zmywarki na razie wytrzymuję,moze jak sie zacznę starzeć bardziej,to wtedy zamarzy mi sie ona i kupimy ją. Jedynmie co chciałabym miec ,amiec nie bede ze wzgl.na to,ze gdybym to miała,to rachunki by podeszły do góry :-) to suszarka na pranie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym suszarki nie chciała, bo gniecie ubrania, a ja nie znoszę prasować jak dobrze strzepnę i równo powieszę, to chowam prosto z suszarki do szafy ale zmywarki do bym nie oddała za żadne skarby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Kropla drąży skałę... :-D Najpierw suszarka a później:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikamagika
pomywaczka z klasą :-) nie ,ja suszarki nie będę miała nigdy,no chyba,ze zostaniemy milionerami i nie będą nas obchodziły rachunki.Ale wtedy to nie myslielibysmy nic z sprzetow miec,bo zatrudnilibyśmy osobe do prac domwoych ,a ona mogła by sie tam obejsc bez tego i owego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jakie rachunki??? przecież twoja praca to też jakaś wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszarka fajna rzecz
szczegolnie w bloku, nie wyobrazam sobie teraz rozkladac suszarki w przedpokoju i zawieszac plachtami przescieradel, poszew, recznikow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwie mam strych nad mieszkaniem,więc suszarka mnie nie dotyczy:) Jednego jestem pewna,zmywarka wychodzi taniej.Z realnego punktu.A jeśli doliczymy swoje godziny :D Sorki,ale roboczogodzina to średnio 15 zeta.Minimum.Dziwię się,że tego nie wliczacie.Macie tyle czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
Czasami trzeba włożyć więcej pracy własnej, zwłaszcza jeśli ma się na nią czas, żeby pieniądze w portfelu zostały. Musiałam rzucuć śwaitło na pobudki ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszi2
To ile Wy za prąd płacicie,że tak strasznie na wszystkim oszczędzacie? Odkąd mam zmywarkę za wodę i prąd płacę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomywaczka z klasą
jaszi nie upraszczaj aż tak mocno... W kwestii oszczędności chodzi o suszarkę do ubrań a jeśli chodzi o zmywarkę to mam wrażenie że piszesz nie na temat. Nie uogólniaj, KTO oszczędza i to "AŻ TAK STRASZNIE" i dlaczego "NA WSZYSTKIM".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszi2
Czemu nie na temat? piszecie na zasadzie- chciałabym a boje się. Po drugie wątek jest na temat Czy się opłaca zmywarkę. O suszarce w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloł.piszemy tu o zaletach zmywarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rachunek za prąd
No to ja jeszcze napiszę, że kuchnię mam malutką, i żeby wstawić zmywarkę 45 cm musiałam się nieźle nagłowić, żeby wszystko się pomieściło, ale zmywarkę po prostu musiałam mieć! Co do zasobów talerzy, garnków, sztućców itp. Talerzy mam serwis na 12 osób, sztućców na co dzień używamy 6 kompletów, garnki mam dwa (i jeden duży używany raz na ruski rok), dwa rondelki i trzy patelnie. Kilka desek (wyróżniam tylko tę do krojenia surowego mięsa, innych używam zamiennie do wszystkich innych czynności, nie wyobrażam sobie robienia kanapki przy użyciu 4 różnych desek :o) i inne kuchenne sprzęty typu blender, miski, wałki, tłuczki, wszelakie noże, itp. Nie piszę o kieliszkach i innych szkłach i porcelanach, bo to po pierwsze nie codziennie jest w użyciu, a po drugie, niektóre nie nadają się do zmywarki. Zmywarka moja przy dwóch osobach chodzi co drugi dzień, ręcznie myję tylko drewniane rzeczy, bo nie lubię ich wstawiać do zmywarki. Czasami umyję garnek, jak mi jest potrzebny, ale ponieważ nie gotuję trzydaniowych obiadów na co dzień, więc zazwyczaj garnki dopycham do zmywarki i spokojnie mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Również mam małą kuchnię, ale tej przyjemności posiadania zmywarki nie mogłam sobie odmówić. Kolejnym problemem było nazbieranie pieniędzy na to cudowne urządzenie, dlatego jednak postawiłam zakup zmywarki w Internecie. Dobrze, że istnieją takie sklepy jak magicznaplaneta.pl gdzie mogłam kupić dobrą zmywarkę za 830 zł. W domu przydaje się bardzo, no i zauważyłam, że jest mniejsze zużycie wody. Także na pewno opłaca się mieć taki sprzęt w swojej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
opłaca się.można cały dzień ładować taką zmywarke i na wieczór włączasz. no i mniej za wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diff
Zmywarka na pewno oszczędza wodę. Do spłukania jednego sztućca, talerza, szklanki wykorzystuje się zbyt dużo wody. Zmywarka na jedno mycie zużywa 10-15 litrów wody. Myjąc ręcznie najczęściej pobieramy do 6 razy więcej wody przy takiej samej liczbie naczyń. Wiadomo, że urządzenie kosztuje sporo, jednak wybierając odpowiedni, mało awaryjny model możemy być pewni, że taka inwestycja nam się zwróci. Przyjmując oszczędność na poziomie 55 litrów (jak kupimy zmywarkę), większe mycie naczyń 25 razy w miesiącu (rodzina 4 osobowa), obliczenia będą następujące: 55x25=1380 litrów (naczynia myje się ciepłą wodą, więc koszt za 1m3 ok. 18zł) 1,38*18*12 = ok. 300 zł rocznie oszczędzamy. 4 lata i zwraca nam się zmywarka. Więcej porad o oszczęzdaniu wody i energii znajdziemy tutaj: http://toniepotrzebne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowy
Te 10 desek to chyba jakies prowo. Ja mam dwie do miesa i do reszty hahahha a zmywara sie oplaca szczegolnie ja mam nocna taryfe to nastawiam o 22 za pol darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poou
Jeżeli ktoś ma dość stania godzinami przy zlewie jak ja to chyba trzeba kupić.. tylko teraz problem jaką? doradzicie coś?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×