Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smerfik12

zmywarka - czy się opłaca proszę o wypowiedzi

Polecane posty

Gość Jóźźka
No słowo oszczędności robi swoje i od razu na taką rzecz człowiek zwraca uwagę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosteczkka
Oj tak:-) warto dokładnie wszystko sprawdzać i zwracać w sprzęcie uwagę na zużycie energii i wody wtedy możemy oszczedzać świadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka co skakała
Kobietki ,co ile zmieniacie sól i przy jakiej twardości wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka co skakała
Miało być ,co ile sypiecie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Sól się dosypuje, Anko :) Mam twardą wodę, a sól dosypuję, jak zaświeci się kontrolka ;) czyli może co 2-3 miesiące? Nie pamiętam dokładnie. Trzeba pamiętać o ustawieniu zużycia soli pod kątem twardości wody - to jest w instrukcji napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Używam tabletek, a one też mają w swoim składzie sól. A to ustawienie jest ważne, bo jak masz twardą wodę, to zmywarka się zakamieni dość szybko - tak moja znajoma miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem sama ale nie wyobrazam sobie zycia bez zmywarki. Mam 45 cm szeroka Simens. Zmywa bardzo dobrze i nie ma zaciekow. Jakie koszty nie wiem zmywam kiedy potrzebuje. Jedno musisz pamietac ze talrze musza byc ksztaltu tradycyjnego bo te inne zajmuja duzo miejsca. Do zmywarki 60 cm potrzebujesz wiecej talerzy, kubkow czy szklanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIgdy nie nastawiam program oczszednosci wody nie chce jessc na talerzu z resztkami proszku do zmywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wafelkowa12
to faktycznie fajnie pomyślane rozwiązanie i oszczędność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lexilia
Dobra zmywarka dokładnie umyje i wypłucze i zrobi to oszczędnie - jak coś się nie dopłukuje to chyba coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enoble
poza tym rzeczy umyte w zmywarce pięknie się błyszczą i są pozbawione smug. Nie to co myte ręcznie. Nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenczuczka
Posiadam malutką zmywarkę (http://matrixmedia.pl/zmywarka-indesit-dsg-051-nx-eu.html) którą wzięłam na przekór radom koleżanek, że większa jest lepsza. Bzdury, później pełna zmywarka stoi, a naczynia kisną. Ja odpalam dokładnie co dwa dni i mieszkając z partnerem jest wszystko ok. Używam finisha i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
wielkość zmywarki zależy od potrzeb, jeżeli odpowiada wam mała to nie ma sensu kupować dużej i dłużej zbierać naczynia do zmywania. Dobra zmywarka oczywiście domyje zaschnięte resztki nawet po kilku dniach. Ja mam zmywarkę whirlpool i kiedyś naczynia stały trzy dni i ładnie się domyły;-) Zależy od programów i środków, które używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enoble
w zmywarkach Whirlpool właśnie jest taka funkcja aquasteam, która z technologią 6-ty zmysłu mierzy poziom zabrudzeń i dobiera odpowiednią temperaturę zmywania. Stosowana jest do naczyń średnio lub właśnie mocno zabrudzonych. W tym programie wytwarzana jest para, która zmiękcza zabrudzenia i ułatwia ich zmywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
Owszem, opcja Steam świetnie odkaża nasze naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja zmywarka po 3 tygodniach chciała soli,teraz już po tygodniu,mam ustawione na r5,bo woda strasznie twarda,ale czy w tydzień poszłoby 1,5 kg soli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te funkcje w zmywarkach Whirlpoola są naprawdę fajne, widać że o wszystkim pomyśleli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enoble
To tak to tylko jedna z funkcji, a oczywiście jest ich dużo więcej :) sam 6-ty zmysł w sprzęcie Whirlpoola to bardzo zaawansowana technologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
Ja uważam, że sprzęt, który nie dość, że pracuje za mnie to jeszcze oszczędza mój czas i pieniądze decydowanie zasługuje na uwagę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreaaasa
No ja też tak myślę. sprzęt z nowoczesnymi technologiami to jednak zawsze coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
No i właśnie o to chodzi. Nie trzeba się przemęczać, zwracać uwagę na drobiazgi i mamy bardzo dobry efekt:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre efekty można uzyskać myjąc naczynia w zmywarce, która ma funkcje mycia parowego tak jak niektóre LG z technologią truesteam mają. Nawet delikatne naczynia można w niej myć i nie ma potrzeby wcześniejszego spłukiwania resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolonka
Zmywarki Whirlpoola oprócz technologii 6-ty zmysł mają funkcję aquasteam, który mierzy poziom zabrudzeń i dobiera temperaturę zmywania. W odpowiedniej chwili wytwarza parę by rozmiękczyć zabrudzenia i skutecznie usunąć je z powierzchni naczyń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
To prawda, nie tylko zmywarki LG mają funkcję czyszczenia parowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurka077
Te zmywarki parowe lg maja aż trzy kosze , a wysokość trzeciego kosza można regulować, tak aby uzyskać więcej miejsca na duże naczynia. Zmywarka jest pakowna i cicha, bo tylko 38dB ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludwikaa
A ile naczyń mieszczą te kosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatola_ola
Czytałam coś ostatnio o tych zmywarkach LG na parę, jak szukałam zmywarki, w której można zmywać bez wcześniejszego namaczania i spłukiwania. Czegoś takiego szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inspektorra
Ja uważam, że nie ważne jest czy jest wieloosobowa rodzina czy singiel zmywarka i tak się przyda. Jak byłam sama to zbierałam trzy dni i wszystko mi się domywało idealnie a nic nie stało na wierzchu. Bardzo duża wygoda i oszczędność pieniędzy i czasu. Ja korzystam ze zmywarki whirlpoola. Mogę polecić szczerze, bo jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zobaczyć taką zmywarkę parową w Multikinie, gdzie LG z Multikinem mają teraz akcję "Kino od kuchni" i tam będziesz mogła ją sobie z bliska zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliśka
Zmywarka to jedno z najbardziej potrzebnych urządzeń w kuchni. Nie dość, że zużywamy o wiele mniej wody to jeszcze naprawdę myjemy swoje naczynia, nie to co zwykłą gąbką „śmierdziuszką”. W zmywarce nasze naczynia nie spotkają się z bakteriami jak w zlewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×