Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monika24

odciagniete mleko,pytanie dla mnie wazne,prosze o pomoc

Polecane posty

dziewczyny nigdy nie odciagalam pokarmu ,nie bylo takiej potrzeby,juto musze mala zostawic na pare godzin,wiec prosze pomozcie mi bo nie wiem ,jak teraz odciagne pokarm to jak dam go do lodowki czy mozna go bedzie jutro podac malej? jak dlugo mozna trzymac odciagniete mleko,bardzo licze na wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w lodówce w wysterylizowanej butelce - 48 godzin, w zamrazalniku lodówki - 2 tyg. , a w zamrazalce do trzech miesięcym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w lodówce w wysterylizowanej butelce - 48 godzin, w zamrazalniku lodówki - 2 tyg. , a w zamrazalce do trzech miesięcym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalko
Calkowicie zgadzam się z moja poprzedniczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iraz jeszcze ucz sie glupia
Żywienie sztuczne niemowląt W tym sposobie żywienia mleko matki jest zastąpione mlekiem krowim. Nie używa się już mieszanek opartych na mleku krowim rozcieńczonym. Dla zapobiegania ujemnym skutkom karmienia mlekiem, używa się obecnie szeroko dostępnych mieszanek z mleka modyfikowanego, których skład jest w mniejszym lub większym stopniu upodobniony do mleka kobiecego. Istnieją dwa rodzaje mleka modyfikowanego: przystosowane składem dla dzieci w pierwszych dniach i tygodniach życia niemowlęcia (mleko początkowe) oraz mleko przeznaczone dla niemowląt po 4-tym miesiącu życia (mleko następne) (Bebiko, Laktowit, Bebilon Aptamil, Humana, Nan i inne). Mieszanki mleczne zawierają mleko modyfikowane oraz dodatek kleiku ryżowego lub gryczanego (Bebiko 2R, Bebiko 2GR, Laktowit 2R/2GR i inne). Dziecku karmionemu sztucznie mlekiem modyfikowanym podajemy w 4-tym miesiącu życia soki owocowe (z jabłek, marchwi). W 5-tym miesiącu wprowadza się mieszanki mleczne z dodatkiem ryżu, kaszy gryczanej lub kukurydzy (bez glutenu) oraz zupę jarzynową. W 6-tym miesiącu dodajemy do zupy przetarte mięso (indyk, kurczak). Pieczywo (żytnie, pszenne) - zawierające gluten wprowadzamy w 10 miesiącu. Do końca 1 roku życia dziecko powinno otrzymywać mleko modyfikowane. Nie jest zalecane karmienie niemowląt i małych dzieci mlekiem krowim tzw. "prosto od krowy". Starszym dzieciom możemy podawać mleko pasteryzowane pakowane w kartonie. Woda używana do uzupełnienia proszku mlecznego powinna być bardzo dobrej jakości. Powinna być pozbawiona bakterii chorobotwórczych, szkodliwych azotów i azotynów oraz nadmiaru soli mineralnych. U najmniejszych dzieci, jeśli muszą być karmione sztucznie, najlepiej używać wody butelkowanej przeznaczonej dla niemowląt. >> Rozwój psychomotoryczny dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opko
j a mieszkam w stanach i z tego co mnie uczono to mleko odciagniete mozna przechowywac w lodowce do 7 dni ,bez lodowki do 7 godzin w warunkach normalnych tzn temp.pokojowa, ja tak robilam i moj bobas nigdy nie mial problemow ,mleko moze sie rozdzielic ale to tylko dlatego ze nie jest pasteryzowane jednak wystarczy wstrzasnac butelka i podgrzac,pozdfrawiam, hej encyklopedia a ty masz dzieci czy tak tylko rad udzielasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opko
nigdy tez nie musialam podawac synkowi witaminy d,moje mleko wystarczalo zeby rozwijal sie bardzo dobrze,nadal rosnie jak na drozdzach i nie ma zadnych niedoborow,takze bez przesady,pozatym autorka tematu nie pytala o zalety karmienia piersia,chyba kazda kobieta ktora sie na to decyduje zna zalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że mleko po takim czasie będzie zdatne do spożycia. Ważne jest to w jaki sposób to mleko będzie podgrzane, aby nie straciło właściwości odżywczych. Proponuję podgrzewacz marki Lovi. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko w lodówce do 24h , w tem. pokojeowej do 8 h. Jak chcesz sporo odciągnąć to radzę Ci żebyś najpierw koniuszkami palców lekko ciągła sutka imitując przy tym ssanie dziecka , kiedy zacznie cię mrowić odciągaj , jak zacznie już mało lecieć to powtórz to . Ja tak robiłąm przez 6 miesięcy bo dziecko zle ciągło . Mówią że jak zaczynasz odciągać to pokarmu będzie coraz mniej ,a ja tym sposobem "nauczyłąm" piersi żeby produkowały coraz więcej mleka :) polecam ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×