Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość WegeZaden problem

tiara

Polecane posty

To samo dtyczy \"homo nie wiadomo\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo dtyczy \"homo nie wiadomo\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Meadow! O mleczku napisze jutro, duzo czasu by mi to zajelo a wlasnie wychodze na kolacyjke z mezem:) W kazdym razie o mleku dowiedzialam sie od pediatry moich dzieci, ktora dala mi do przeczytania ksiazke dr Tomasza Nocunia, ktorego zreszta ktos cytowal w poprzednim topicu, ksiazka nosi tytul \"Lepsze zdrowie dla kazdej kobiety\"- jest rewelacyjna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamunka*** - aha :D :D :D Dziekuje za uswiadomienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meadow, o mleku możesz poczytać tutaj: http://integra.xtr.pl/teksty/pijmleko.htm - to artykuł, który narobił trochę szumu O mleku jest też trochę książek: http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html (głupia strona, ale tylko tu znalazłam te tytuły w komplecie) Tiara, " Jamunko ale ja bardzo chetnie dowiem sie czegos wiecej na temat twojej ideologii." Tiara, ale ja tu tylko gotuję :) A tak na serio, to mam wrażenie, że nie powinnam o tym mówić tutaj. O wege-ideologii itd. było już w tamtym topiku, a tu po prostu sobie gotujemy i jest miło. Bo to są jednak smutne sprawy... Tiara, a nie bałaś się alergii dzieci na mleko sojowe ? Bo soja to jednak jest chyba częsty alergen. (moja siostra ma córeczkę bezmleczną - alergia - i boi się dawać jej mleko z soi, nawet nie próbowała) Co fajnego miałyście dzisiaj na kolację ? Bo ja placki ziemniaczane. Ot, taka bardzo dziwaczna wegetariańska potrawa :P ;) pozdr. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolacja to brukselka z zasmażką :D Uwielbiam brukselkę, ostatnio pochłaniam ją kilogramami :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie, to byla ta, ktora gotowalam ;) Zjadlam ja troche wczesniej ale to chyba byla moj kolacja bo kiepsko sie czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojoj, biedulka :( Trzymaj się jakoś Może wypij jakąś miętę /rumianek, jeśli to np. brzuch Ja po tych plackach też jakoś nieszczególnie mam, za ciężkie chyba (1,5 godziny przy patelni stałam, czujesz?...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamunko dziękuje za linki. O szkodliwosci mleka usłyszałam po raz pierwszy jakies 15 lat temu od kolezanki - wegetarianki z którą chodziłam na treningi sztuk walki, miała świetną kondycję, nie chorowała. Czytałam też książke Michała Tombaka \"Droga do zdrowia\". Mam do Was jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o piciu dużej ilości czerwonej herbaty wogóle a pu-erh w szczególności. Czy może wypłukiwac mikroelementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie balam sie podawania mleka sojowego, podawalam w proszku takie dla dzieci, nic sie dzialo za to po mleczku krowim- wysypki, biegunki, zle samopoczucie. Ja wczoraj bylam z mezem na kolacji nie byla wegetarianska, zjadlam rybke- pieczonego pstraga ale obiadek w green wayu- krokiet z kapusta, maz zjadl samosy a dzieci nalesniki- gotowac wczoraj mi sie nie chcialo. Dzis tez nie chce mi sie gotowac ale musze:( robie smazone serki camembert, takie w panierce z zurawinka, szybkie danie do tego surowki i fasolka szparagowa. na kolacje robie salatke: Ukladam warstwowo: por,jajo,ananasy,kukurydze, tarty zolty ser wiem, wiem dzis bardzo u mnie serowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli o mleku juz pisac nie musze:) Krupnik jęczmienny z soczewica Składniki: 1 szklanka kaszy jęczmiennej 6 szklanek wody 1 posiekana cebula 3 drobno pokrojone marchewki 1 szklanka soczewicy 1 butelka soku wielowarzywnego 1 opakowanie mrozonej mieszanki warzywnej (najlepiej pomidor, cukinia, papryka) 2 szklanki obranych i pokrojonych pieczarek 6 zabków czosnku Przyprawy: 1 lisć laurowy 1 łyżka suszonej bazylii 1 łyżka suszonego tymianku 1 łyżka oregano szczypta pieprzu Ugotować kaszę w 3 szklankach wody. Ugotować cebulę, marchew, przyprawy i soczewicę (ok.20 minut). Dodać sok warzywny, mrożonkę, pieczarki, zmiażdżony czosnek, ewentualnie pieprz. Gotować około 10 minut, aż warzywa będa miękkie. Dodać kaszę i gotować jeszcze przez 5 minut. To moj jutrzejszy obiadek- przepis z ksiazki:) uwielbiam ta zupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzies slyszalam, ze soki w kartonie robione sa z proszku, to prawda? Najczesciej choc nie czesto (bo uwielbiam wode) pijam soki w butelce brak czasu i lenistwo nie pozwalaja mi robic soczkow samodzielnie.Jesli chodzi o czerwona herbatke to nie mam pojecia. Ostatno widzialam jakis program w tv i tam mowiono o herbacie bialej- podobno najzdrowsza niestety rowniez najdrozsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamunko Znów nie było kalafiora! No cóz zima. Teraz jestem na zwolnieniu bo Malutkiej wychodzą czwórki i ma gorączkę, ale niedaleko pracy mam taki fajny warzywniak, a tam kalafior jest na pewno, wiec nabędę. Baaardzo fajny topik. :) Tiara - dla Ciebie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki, ktore jedza rybki: Jesli jadacie paluszki rybne, to nie kupujcie tych pakowanych (Kapitan Iglo, Zlote Dukaty itp), bo one sa robione z mielonych ryb, i nie wiadomo co tam pakuja. Najlepsze sa takie na wage, one sa robione z filetow, po prostu filet jest krojony na paluszki. Wiem to od pana z zaufanego sklepu rybnego. I kupuje tylko takie, nawet bardziej sie oplaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojoj, tylko nie o rybach, proszę... :( :( Tiara, zazdroszczę Ci Green Way'a na miejscu. Ja do najbliższego mam 30 km. Bardzo lubię te lokale (sprawdziłam już kilka), co ciekawe 90% stołujących się tam to osoby "mięsne" i zawsze jest ruch (chyba im smakuje?) :) Nie wiem czy soki z kartonu są z proszku, na pewno są z koncentratów (pytanie w jakiej postaci jest ten koncentrat). W ogóle to koszmarek - soki niby z warzyw /owoców ale w stopniu najwyższego przetworzenia. I zapakowane w najbardziej nieekologiczny, nienaturalny "tetra-pak". No i te syntetyczne witaminy, cukier, brrr... Tiara, a rozejrzyj się za sokami jednodniowymi "MarWit" z marchewki. W szklanych butelkach, można znaleźć w sklepach z warzywami. Bez cukru, nie są pasteryzowane. To jeszcze kawałek od własnoręcznie robionych, ale już nie taki duży :) My sobie czasami idziemy na łatwiznę i kupujemy zamiast robić :) Jeśli ktoś chciałby robić własne soki, to zdecydowanie najzdrowsze są: * sama marchew * marchew + seler * burak + jabłko oraz tzw. Napój Życia czyli: * marchew + burak + cytryna (na jedną osobę: 3-4 marchewki, buraka pół, cytryny ćwiartka. Rozcieńczyć wodą przegotowaną ostudzoną. W miarę przyzwyczajania się do smaku, można zwiększyć ilość buraka). Ten sok ma dobry wpływ na obraz hemoglobiny we krwi. O czerwonej herbacie też niestety nie potrafię nic powiedzieć. Powiedzcie, ale szczerze: smakuje Wam czerwona ? Bo mnie lekko odrzuca zapach :) Meadow, nie martw się tym kalafiorem :) Bo jak się rozczarujesz tą potrawą, to będzie mi głupio że z takim poświęceniem szukałaś. Tiara, do tego krupniku to jaka soczewica konkretnie ? Zielona, czerwona, brązowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj jadłam deserek, więc podzielę się z Wami: LODY BEZMLECZNE * opakowanie truskawek mrożonych * banany - 2 duże lub 3 małe, bardzo dojrzałe (mają być słodkie) * cukier waniliowy Truskawki rozmrozić (byle nie do etapu mokrej ciapy) -- najlepiej na durszlaku. Banany podzielić na kawałki. Zmiksować jedno z drugim. Dodać cukier waniliowy w ilości jaka nam odpowiada, wymieszać. I do zamrażalnika :) Z podanej ilości wychodzą 3 salaterki / 4 pucharki. Aha, lepiej żeby zamrażalnik nie był nastawiony na maxa, bo po wyjęciu deser będzie wyglądał jak z krainy wiecznych śniegów - trzeba czekać nawet godzinę aż puści. Przydaje się w napadach głodu na coś słodkiego :) wystarczy sięgnąć do zamrażalnika :) pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol 1
jamunka***, powinnas, przygotowac pomieszczenie o wymiarach 2m x 1m ,glebokosc ok 70 cm ... popelnic samobojstwo najlepeij lezac, przedtem wlaczyc agregat chlodniczy, nie zapomniec o dekoracji zielenina, i czekac na reinkarnacje, w postaci krowy:) zycze sukcesu... Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doc6
jamunka*** "można zwiększyć ilość buraka). Ten sok ma dobry wpływ na obraz hemoglobiny we krwi." .............. masz wszystkich za glupcow? moze jeszcze czerwone wino dodasz, bo barwa ta sama... Nie masz pojecia, --- to nie wypowiadaj sie, Burak jestes sama, sok z buraka nie ma zadnego wplywu na zdrowotny stan naszej krwi, o HEMOGLOBINIE nawet nie wspominajac, ...OSLE w wegetarianskiej postaci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Boze, wiedzialam! Wiedzialam ze i tu sie to \"cos\" przypląta... I znow podobny styl. Czyzby...? :P Sok z burakow faktycznie przyspiesza wytwarzanie czerwonych krwinek, i chocbys sie bardzo staral czerwony klonie, to tego nie zmienisz!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ugotowałam dzisiaj cos takiego cebulę zeszklic i dodać 2 łyżeczki słodkiej papryki, pomieszać, dodać pokrojoną świezą paprykę, zalać wodą, dodać surowe ziemniaki - sporo, przecier pomidorowy, sól, pieprz, majeranek, czosnek i gotować aż ziemniaki będa miękkie, na koncu można zagęścić sos łyżeczką słodkiej papryki i dodac szczypte ostrej. Pycha! Dziewczyny Proponuję ignorować wpisy prawie medyków = doc 6 = eli sucks = karol, bo sie nie odczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniam, Meadow :D Smaka mi narobilas, znow jestem glodna 😭 ;) Ziemniaczki w kosteczke, tak? :classic_cool: Lubie takie jedzonko :D Ide do kuchni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachni Ziemniaki raczej w łódeczkę, wcale nie muszą być pokrojone na małe kawałki, wtedy ładniej potrawa wygląda na talezu. To jest tradycyjne danie kuchni bułgarskiej czy wegierskiej - nie pamietam, w kazdym razie w tamtych rejonach tym się zajadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiara Dajesz dzieciom mleko sojowe z proszku, czy gotowe? Strasznie drogie jest to płynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doc6 do Kachni
"Sok z burakow faktycznie przyspiesza wytwarzanie czerwonych krwinek, i chocbys sie bardzo staral czerwony klonie, to tego nie zmienisz!!! " Durniu, moze i anemie sie leczy soczkiem z burakow? Faktycznie, to jestes ignorantem w tej sprawie, Co znaczy Kachni? (Nie Kaska?) czyli kto?, albo co? To , ze zablokujesz osle moj pseudonim, nie znaczy, ze wygrales... a z "baba" masz tyle wspolnego, ze ogladasz fotki i myslisz jak by tu sie zmienic, bo na faceta brakuje tobie czegos... nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma innej rady, trzeba ignorowac :D:D:D Alez sie rozindyczyl nasz srednio rozwiniety kolega hehe :D:D:D Meadow - dzieki 🌻 Czekam na nastepne przepisy :) Pozdrawiam Was cieplo, Dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klonie, nie masz odwagi podpisać się swoim prawdziwym nickiem ?? Tchórz jesteś (Kachni, jak dla mnie to nie kolega ale raczej koleżanka z ościennego kraju :P ) Dobra, od tej pory ignor Podrzucę coś z przepisów tak szybko jak się da teraz uciekam, pozdrowionka ❤️ 🖐️ 🖐️ aha, właśnie wykańczam ostatni mrożony deserek truskawkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doc6 do Kachni
"Rozindyczyl sie, sredni rozwoj itp" Co sam reprezentujesz poza znamionami spermy z tylu gaci i kalu z przodu?... Buraki i krew czlowieka... Badz dalej Bu-pedalem (zdazylem przeczytac" ostrzezenie") ciesze sie tylko, ze swiat to nie homoseksualisci , a normalni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamunka, z mrozonych truskaweczek? Mniami. Juz nie moge sie doczekac owocow - malin, truskawek, czeresni... ach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doc6 do Kachni
"Mniami" mowia tez kilenci? nadzieja , ze tak :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×