Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gdzie w Trójmieście można zrobić ten test na beta hCG? Chodzi mi o prywatną dobrą klinikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, pytanie jakich tu wiele i mimo, ze wszystkie wypowiedzi przeczytałam to i tak w końcu nie umiem sie ustosunkowac do tego ktore mogło by mnie dotyczyc. 21 lipca (sobota) wpadka- pękła prezerwatywa, Postinor zazyty po 6h a drugi w poniedziałek (moja głupota- nie przeczytanie ulotki do końca- już zawsze bede czytac ulotki!!!) okres/krwawienie dostałam 27 lipca- a normalnie powinnam dostać 8 sierpnia (mam cykle 30 dniowe). Przed wpadką miałam juz przepisane tabletki Yasminelle i miałam je zecząc brac właśnie od 8 sierpnia, jednak zaczełam je juz brac kiedy wystąpiło to krwawienie, ale od drugiego dnia -bo nie byłam pewna pierwszego dnia czy to jest okres, czy tylko takie plamienie po Postinorze- wiec zarzyłam drugiego dnia. I teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam zaczynając brac Yasminelle juz teraz i kiedy bede w \"pełni\" zabezpieczona? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigulki zaczelas brac dobrze. Jednak w zwiazku z tym, ze to pierwsze opakowanie, radzilabym Ci dla swietego spokoju dodatkowo sie zabezpieczac przez pierwszych 14 dni. Poza tym wszystko jest ok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonoaa
Salmah pomocy na nogach pojawily mi sie takie czerwone plamki, lekarz dermatolog przepisal mi na nie 2 mascie : Clotrimazolum i Travocort (Skład leku 1 g kremu zawiera 10 mg azotanu izokonazolu i 1 mg walerianianu diflukortolonu. ) moje pytanie jest nastepujace czy stosowanie tych kremow obniza skutecznosc tabletek antykocepcyjnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka to sa masci przeciwgrzybiczne, Clotrimazol stosuje sie takze jako globulki dopochwowe w infekcjach. Nie wplywaja na skutecznosc pigulek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam problem... wczoraj kochalam sie z chlopakiem, 15 dzien cyklu, chyba wiadomo co to oznacza, prawdopodobnie dni płodne, zawsze tak mam, jednak w tym cyklu nie mam praktycznie w ogole śluzu. nie wiem co jest grane, dlatego ciezko mi okreslic czy to juz plodne czy nie... Ale pomijam to na chwile kochalismy sie z gumka, byl wytrysk, co chwile sprawdzal czy nie schodzi, wszystko bylo ok, nagle po wszytskim ja schodze z niego 9kochalismy sie na jaźdzca) patrze a tu gumka pekla i jest zalozona do polowy penisa. Od razu panika i placz. Tylko nie rozumiemy, dlaczego skoro pekla, tyle spermy wycieklo na mojego chlopaka, na jego nogi, na posciel. Zastanawiamy sie kiedy pekla. On twierdzi że czul pod koniec, kiedy z Niego schodzilam, wtedy pekla, ale mimo wszytsko byl we mnie i pekla. Chcialam isć dzisiaj do gina, bylam ale akurat dzis nieczynne :( co ja mam zrobic cholera! :( jutro pojde, ale moja kolezanka byla po postinor, to gin ja zbadala i nie chciala dac, niechetnie daja... ale wydaje mi sie ze to ostatnia deska ratunku. A moj chlopak sadzi ze niemozliwe, bo sperma byla poza mna. No tak al w momencie gdy wyszla, gumka byla peknieta w polowie penisa, wiec pekla we mnie. Sama ni wiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_guska
po 6 dniach od zazycia postinoru dostalam krwawienia...bardzo podobnego do okresu,silny bol brzucha i dosyc obfity....ale jedna rzecz mnie nie pokoi strasznie bola mnie piersi..:( czy to moze byc od postinoru??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka69, może powinnaś jechać do szpitala? Normalnie przedstawić całą sytuację. Powinni wypisać receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Salmah mam problem ostatnio kochałam sie z chłopakiem i pekła gumka 2 dni pózniej dostałam okres i zaczełam stosowac plastry..czy jest duże prawdopodobieństwo ze moge byc w ciązy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiadałam wam już moją historję, teraz czas na ciąg dalszy - mam za sobą dwa testy ciążowe płytkowe, oba wskazały wynik negatywny. Dziś dostałam okres, 27 dni od krawienia po postinorze. Wygląda na to że moja wpadka zakończy się \'happy endem\', ale żeby mieć 100% pewności, po miesiączce wykonam jeszcze badanie krwi i umówię się na wizytę u gina. Dość mam tych nerwów, nie życzę takich nawet najgorszemu wrogowi. Przerzucam się na tabletki! Dziewczyny, jestem z wami całym serduchem. Pozdrawiam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiunia26598
Czy zmaiana klimatu ma wpływ na okres? Ja mam długie nieregularne cykle do 40 dni. Zastanawiam sie czy zmiana klimatu opóźni czy przyspieszy u mnie okres....co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!Potrzebuje pomocy i szybkiej odpowiedzi. 4 sierpnia wpadlam z chlopakiem, pekla nam gumka, nie zabezpieczam sie, ale po 14 godzinach wzielam 1 tabletke Norlevo, ktora przepisal mi lekarz. Dokladnie po 4 dniach dostalam krwawienia, a okres skonczyl mi sie 5 sierpnia, wiec cos jest nie tak ...:( Boje sie ze wpadlam a mam 18 lat, wiec nie chce sobie zmarnowac zycia ... Napiszcie prosze, jakie jest prawdopodobienstwo zajcia w ciaze, boje sie strasznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kasiu, nie jesteś w ciąży. To że pojawiło się to krwawienie to efekt uboczny leku, który przyjęłaś. Tak się dzieje po lekach tego rodzaju czyli POstinorze czy Escapelle. To że miałas to krwawienie po miesiaczce to jest czysty zbieg okolicznosci bo takie krwawienie pojawia sie od 3 do 6 dnia po przyjeciu tabletki nizaleznie od tego w jakim dniu cyklu jestes. Pamietaj jednak zeby liczyc kolejny cykl nie od miesiaczki która miałas tylko od tego krwawienia.Czyli pierwszy dzien krwawienia po tabletce to pierwszy dzien cyklu. Wszystko jest jak najbardziej ok wierz mi.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Nino, powiem Ci z doświadczenia że nie ma takiego prawdopodobieństwa. Skoro po wpadce dostałaś okres za 2 dni to znaczy że miałasś już wtedy dni niepłodne. Nie martw się.Wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie tak wydaje, ale wielkie dzieki za szybko odpowiedz. Dobrze ze jest takie forum i ludzie, ktorzy pomagaja bo inaczej to nie wiem jak bym sie czula ... wielkie dzieki jeszcze raz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgie
Cześć dziewczyny, czytałam ten wątek od początku (przebiłam sie przez kilkadziesiąt pierwszych stron). Moja wpadka strasznie mnie zaskoczyla, bo nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo, a mam juz prawie 34 lata. Pękła nam gumka, trudno powiedziec w jakim momencie, wyglądalo to tak jakby w trakcie wyjmowania, bo cala zawartość wyleciala tuż za mną, ale pewnie trochę się wydostało do środka. Wydaje mi się (właściwie jestem pewna, bo juz dość dobrze znam swoje ciało i mam bóle owulacyjne), że to było trochę powyzej 48 h po owulacji. Niby w dzien owulacji tez sie kochalismy, ale nie było zadnych problemów z gumką (chociaż teraz to mam jakąś obsesję na punkcie ewentualnych błedów przy zakładaniu gumki (czyli że część wydzieliny z mojego faceta mogło znależć się na gumce). W każdym razie totalna panika, od razu do apteki, odmowa wydania Postinoru bez recepty, więc zaaplikowalam sobie w samochodzie Patentex oval (niby po ptakach, ale tak na wszelki wypadek ; gumka byla ze srodkiem plemnikobójczym). Wieczorem tego dnia, więc po upływie 8 godz. Postinor, druga tabl. zgodnie z ulotką. Dziś powinnam mieć okres, ale nic się nie dzieje, trochę pobolewają mnie jajniki i okropnie, ale to okropnie bolą mnie persi. Ja już mam 2 dzieci, karmiłam dość długo i gruczoły mam takie bardzo wyraźne przed okresem, ale teraz to takie typowo ciążowe są. Dlatego strasznie panikowalam, dziś robiłam test i wyszedł negatywny. Mam nadzieję że jest ok. Po tym zdarzeniu gumka pękła nam znów (ale już dni niepłodne, i na początku stosunku), a wczoraj zsunęła się i została we mnie. Z tym, że teraz to już jestem spokojna, bo wiadomo, że 3 dni po owulacji aż do okresu to już luzik. Śluz niepłodny. Dziewczyny, ja w ogóle nie miałam pojęcia że takie historie z gumkami to się tak często zdarzają, już tyle lat używamy i nigdy nie było problemów, a teraz jakieś fatum.... W każdym razie wszystkim dziękuję za ten wątek, bo mi pomógł przetrwać te trudne dni. Trzymam kciuki za was wszystkie. Aha, ja nie miałam żadnego krwawienia po przyjęciu tabletek, tylko właśnie następnego dnia piersi mi zaczęły dokuczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Gorgi: czy uważasz że klimat wpływa na okres? Chodzi mi o pytanie dziewczyny trochę wyżej na które nie umiem odpowiedziec. Skoro masz juz swoje lata i pewne doswiadczenie moze wiesz cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgie
Hmmm... sama nie wiem, przez kilka lat byłam na tabsach, akurat jak dużo jeździłam. Generalnie mi się nigdy nic nie przestawiało, ale po ostatnm pobycie nad morzem (straszne emocje bo duuuuuużo seksu, wyjazd bez dzieci ;-D ) cykl mi się skrócił o jakieś 2-3 dni. Czyli nigdy nic nie wiadomo, może tak być na pewno, w końcu wszędzie o tym mówią, że wyjazdy mogą wpłynąć na cykl. Moja koleżanka zawsze tak reaguje. Aha - wracając do mojego przypadku - wczoraj późnym wieczorem zaczęłam plamić, miałam już takie bóle okresowe (łagodne), ale full okresu nadal nie mam, z tym że mi się tak czasem zdarza, że plamię przez 1-2 dni i potem dopiero pełne krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Georgie dzieki za odpowiedz. Z tym że z tego wynika ze ty masz regularne cykle a ta dziewczyna pewnie jest młoda i nigdy nic nie wiadomo. Tym bardziej ze słyszałam że długi cykl zazwyczaj w takich przypadkach się jeszcze wydłuża. Słyszałas cos o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łyna
Cześc dziewczyny. Słuchajcie ja też mam problem. mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette i mam pytanie. Brałam przez 2 miesiące bez przerwy żeby nie mieć okresu bo byłam na wakacjach. Przez 4 ostatnie dni brania drugiej paczki zaczęłam lekko plamić na brązowo a potem to już były w tym przebłyski krwi. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę i nic się nie zmieniło tzn plamię tak jak plamiłam. Czy mam sie spodziewac normalnego okresu czy to plamienie to już jest okres? Kiedy to może się zamienic w normalne krwawienie. Georgi może mi pomożesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
czy po wzieciu postinoru moge uprawiac seks? np 3 dni pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
odpowie mi ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgie
no niestety, nie możesz. Jeśli jestes już po owulacji to powinno być ok, ale jeśli postinor brałaś przed owulacją, to jest bardzo prawdopodobne, że hormony przesunęły ci owulacje, więc nie ryzykuj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łyna
Georgie pomóż mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
ale z zabezpieczeniem. pytam tylko czy nic mi sie tam nie popsuje :) oczywiscie z prezerwatywa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa83
to jak dowiem sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgie
łyna, myślę, że to nie okres tylko zwykłe plamienie jako skutek uboczny tabletek. Ja tabsy brałam już bardzo dawno temu, i okres miałam chyba po 2 dniach od ostatniej tabl., więc u ciebie pewnie okres też powinien wystąpić po zwykłym czasie. A te tabl. to są jednofazowe? (sorry, zupełnie nie jestem na czasie, teraz myślałam o tabletkach, ale kurcze boję sie spadku libido i tej suchości, jak kiedyś miałam). A normalnie, po tych pigułkach, okres masz obfity, czy raczej taki skąpy? Ciekawa, ja chyba pisałam wyżej, że seks po kilku (chyba 3) dniach po Postinorze u mnie zaistniał ;D, ale znów pękła gumka (k@rwa).... Z tym, że u mnie było już kilka (chyba 5 dni) po owulacji, więc spoko, nie martiłam się tym za bardzo. Także, odpowiadając na twoje pytanie, możesz, nic się nie stanie, ale ja był zastosowała jakąś super ochronę, czyli np. globulki plus gumka plus zakończenie nie w środku ;D Tak na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łyna
Tak to są tabletki jednofazowe. Wiesz co ja je biorę ostatni miesiąć już bo nie służyły mi dobrze. Okres miałam słabszy i krótszy, ale tak jak mówisz suchość i ból podczas seksu spowodowany właśnie tą suchościa no i zupełny brak ochoty na seks. Masakra. Czyli mówisz że okres dostane normalnie? Zawsze miałam na 4 dzień po ostatniej tabletce.Ale mam wrażenie że to już z tego krwawienie się robi i kurde nie wiem jak to liczyć. Tzn od kiedy liczyć cykl od plamienia czy od mom,entu kiedy dostane konkrestny okres......jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×