Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

asiek78

Fenoterol...

Polecane posty

Ja w czwartek trafiłam do szpitala, przedwczesny poród zagrażający. Jestem w 23 tyg. Dwa dni wcześniej odczuwałam delikatne skurcze i twardnienie brzucha, gin dała mi nospe, magnez i luteinę. A jakby się coś działo to miałam od razu zgłosić się na oddział. Niestety, leki nie pomogły i zaczęłam plamić, ból był coraz mocniejszy. Przez 3 dni dostawałam kroplówkę MgSO4. A przez cały pobyt 2x1 Luteinę, 6x1 Fenoterol, 3x1 Ispotin, 3x2 Cyclonaminę. We wtorek mnie wypuścili. Teraz biorę 4x1 Fenoterol, 3x1 Ispotin, 2x1 Luteinę, 3x1 Magnez. Pod wieczór jak się kładę, to czuję jak brzuch się napina i jest to trochę nieprzyjemne. Muszę liczyć te twardnienia, bo jeżeli będą występować więcej niż 10 razy na dobę, to znów mam się wstawić w szpitalu. Za tydzień do kontroli, mam nadzieję, że wszystko będzie już ok. A po leku też mam drżenie rąk. Ale jakoś da się z tym wytrzymać. Po kroplówce to myślałam, że palą mnie na żywca od środka. Okropne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Dziewczyny, prosze napiszcie co o tym myślicie, bo jestem troche skołowana. Wlasnie zaczełam 32 tc, brzuch twardnieje mi od 23 bardzo często, kilka razy na godzine, mimo brania nospy 3x2 i luteiny 2x2, ale jak dotąd szyjka mi się nie skracała. W tym tygodniu jakoś gorzej się czułam i po tym jak cały wieczór brzuch twardniał mi co 5 min, regularnie, pojechałam wystraszona na izbę przyjęć. Pani doktor mnie zbadała i powiedziała ze szyjka jest długa i zamknięta a brzuch twardnieje bo jestem bardzo szczupła a dziecko duze jak na ten tydzień i bardzo ruchliwe. Mimo to przepisała mi fenoterol 4x0,5 tabletki. I teraz nie wiem wiem czy mam brać te tabletki, skoro szyjka sie nie skraca, a moj lekarz prowadzacy jak dotąd wyraźnie unikał przepisania mi mocniejszego leku. Wizyte mam za tydzień a tabletki mam zalecone juz i nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucccy- skoro lekarz zapisał Ci fenoterol,to go bierz.To,ze do tej pory szyjka Ci sie nie skróciła nie znaczy,ze tak zostanie do produ-ona w kazdej chwili moze Ci sie zaczac skracac.Najwazniejsze,aby donosic ciaze do bezpiecznego tygodnia. Ja fenoterol brałam od jakiegos 25tyg ciazy ,bo miałam skurcze.Czułam sie po nim fatalnie,ale dla mnie najwazniejsze było dobro mojego synka.Urodziłam w skonczonym 37tyg,poniewaz odeszły mi wody.A jeszcze wspomne ze leżałam w szpitalu od 35tyg ciazy. Takze bierz fenoterol,on nie zaszkodzi a pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O..sia
lucyyoy84 na Twoim miejscu brałabym bez zastanowienia. Mi też twardniał brzuch, nawet doliczylam się 12 razy na GODZINĘ!! niektóre kobietki tak mają, ja też miałam bardzo ruchliwe i duże dziecko, brałam fenoterol 8x1 i inne specyfiki, mimo to twardnial dalej, ale szyjka sie nie skracała, ale leżałam plackiem. Jak juz wcześniej pisałam, kiedy odstawiłam fenoterol w 36+0 nic sie nie działo i miałam poród wywoływany w 41+1 :) Pozdrawiam i przestrzegaj zaleceń lekarza a będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama babelkow
Dziewczyno bierz to dla dobra Ciebie i dziecka.Ja w kazdej ciazy go bralam widac taka uroda mojej macicy w tej ostatniej dostalam go w 28 tyg ciazy blizniaczej donosilam na nim do 34+5 potem lekarze w szpitalu zdecydowali ze mozna go odstawic ,urodzilam 26h pozniej dwoch zdrowych chlopcow.Co do skracania mnie na fenoterolu sie szyjka skrocila prawie do zera ciezar noszonego dziecka jednak robi swoje, a skurcze trzeba powstrzymac bo urodzisz wczesniaka bez przygotowania.Ja w tym 28 tc dostalam sterydy na rozwoj pluc wiec bylam spokojniejsza no i lezalam plackiem dobrze ze w domu:) w 33 tyg polozyli mnie do szpitala w oczekiwaniu na porod i tyle.Wszystkie dzieci mam zdrowe wiec nie miej obaw,kazde dziecko po fenoterolu jakie znam rozwija sie normalnie i jest zdrowe a uwierz jest ich troche:D Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
No biore już biore. Czy oprócz isoptinu brałyście też magnez? Mam od dwóch dni skurcze nóg i rąk i zastanawiam się czy magnez można brać na własną rękę przy tych lekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Czekaj spokojnie na 38 tc a fenoterol nie zaszkodzi, już po tym wszytskim co przeczytałam jestem tego pewna. Ale warto być w kontakcie z drugim lekarzem i jasno przedstawić mu sytuacje, że masz wątpliwości itd. Moze Cie uspokoi. Ja przez pierwsze dwa dni na fenoterolu nie mialam twardnien a wczoraj znow sie zaczęły :( chyba organizm się tak szybko przyzwyczaił bo skutki uboczne też ustały. Wiem ze nie mozna takich rzeczy robic na wlasną reke, ale moze piwinnam zwiekszyc dawkę? wizyta dopiero za tydzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizytę dopiero 17.04 będę wtedy akurat pierwszy dzień w 37 tygodniu ciąży. Datę porodu mam wyznaczoną na 16.05 przez lekarza prowadzącego, ale ten drugi z którym się konsultowałam powiedział, że spokojnie już bym mogła rodzić, bo dziecko jest gotowe. Poza tym powiedział, że powinnam zmniejszać dawkę fentorelu bo blokowanie zbyt długo porodu może się bardzo źle skończyć :( W każdym bądź razie jestem bardzo bojowo nastawiona i nie dam się tym razem zbyć mojego ginowi, bo on ciągle powtarza SPOKOJNIE, MAMY CZAS. ... Co do dawkowania fenoterolu to to uważam, że spokojnie możesz sobie nawet doraźnie zwiększyć dawkę. Ja czasami jak miałam stresujące sytuacje np wizytę u dentysty to sobie zwiększałam. Teraz jestem na etapie zmniejszania, zeszłam z 4 na 3 :) a brzuch prawie w ogóle nie twardnieje. Czasami trzeba po prostu wsłuchać się w swój organizm a na lekarzy brać poprawkę, bo każdy gada co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Też tak sobie pomyślałam, ze mogę sobie zwiększyć dawkę w granicach zdrowego rozsądku ale byłam wczoraj u lekarza i powiedział, że dawka którą biorę 6x0.5 jest już największa i większe podaje się już w kroplówce (co mnie zdziwiło bo przecież dużo dziewczyn pisze że bierze więcej). No i dostałam skierowanie do szpitala bo dodatkowo zaniepokoiła go wielkość dziecka, które jest już o miesiąc za duże :( i prawdopodobnie od tego brzuch twardnieje, bo macica nie nadąża, mój brzuszek jest bardzo mały. Ehh ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 31
Witajcie, mam pytanie, jak u Was wygląda to stawianie się macicy? Czy tylko twardnieje Wam brzuch i po chwili popuszcza? Pytam bo ja mam tak, że najpierw czuję taki niepokój,szybsze bicie serca, potem czuję, że mi brzuch twardnieje trzyma 2-3 sekundy i puszcza, a potem najczęściej mam wzdęcia.Dodatkowo mam nerwicę, biorę fenoterol i zastanawiam się, czy ja nie mam tych skurczy na tle nerwowym? Czy biorąc fenoterol można pić melisę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Ja odczuwam zdecydowanie czesciej napinanie sie brzuszka jak jestem zdenerwowana wiec mysle ze psychika ma duze znaczenie, a melise pije od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na waszym miejscu nie zwiekszala dawki samodzielnie,on ma wplyw na serce waszego malucha.ja bralam w szpitalu i jak podlaczali mnie do ktg to tetno skakalo do 220, lekarza wezwali i szybko usg robili.i mi odstawili i potem bylo juz ok z tetnem.poprostu po tym leku maly dostal tachykardii.wiec uwazajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 31
Dzięki Lucyy- trzymam kciuki żeby nam się wszystkim udało.To na noc będę piła sobie meliskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 31
Dziewczyny a ile dni po zażyciu fenoterolu zauważyłyście poprawę? I czy skurczy nie było albo były rzadkie aż do rozwiązania? Ja biorę fenoterol od czwartku, w piątek i sobote było ok natomiast dzisiaj po południu snów się pojawiło twardnienie brzuszka, trawło po 2-3 sekundy. Wzięłam tabletki, napiłam się melisy i zobaczymy. Cały czas się zastanawiam nad tym, czy to nie są wzdęcia, bo potem mam gazy, szczególnie, że teraz święta więc jadłam jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Ja biore fenoterol tylko nieco ponad tydziec wiec duzo nie powiem, ale u mnie tak jak juz pisalam zaczal dzialac odrazu ale na 3 dzien brzuch znow zaczal sie napinac. Jesli chodzi o wzdecia to ciezko je pomylic z twardnieniem brzucha moim zdaniem, natomiast moze twardniec przez wzdecia, gdy gazy w jelitach uciskają macice i ona sie stawia, tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez ponad tydzień miałam podawany fenoterol dożylnie, zanim sytuacja się u mnie ustabilizowała i udało mi się przejść na tabletki. Które po kolejnych chyba dwóch tygodniach odstawiłam w 36 tc, a poród miałam wywoływany trzy tygodnie później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elilka 31
Lucyy- a masz dalej te skurcze? Co na to Twój lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
No wlasnie w piatek dostalam skierowanie do szpitala mimo ze z szyjką wszystko ok. Nie wiem czy te skierowanie tylko ze wzgledu na to ze fenoterol slabo dziala czy tez dlatego ze dzidzia jest o miesiac za duza, rosnie w zastraszajacym tepie. Jutro powinnam sie udac na izbe przyjec, ale zastanawiam sie czy nie poczekac do czwartku bo mam wizyte u mojego lekarza prowadzacego - skierowanie dostalam od innego, do ktorego poszlam bo sie niepokoilam a byl wolny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie cały czas kusi żeby odstawić ten fenoterol, po konsultacji u innego lekarza dowiedziałam się, że w moim przypadku nie ma potrzeby brania tego specyfiku. Lucyy moje dziecko też rośnie w zastraszającym tempie. W 35 tc miał 3300 g. Z jednej strony się cieszę a z drugiej boję. Na tym etapie czuje że nie powinnam brać fenoterolu bo to szkodzi bardziej dziecku niż jakbym je miała urodzić. Swoją drogą ciekawe czy prawdą jest że 50% kobiet po odstawieniu fenoterolu rodzi w drugiej dobie? Poza tym strasznie się boję porodu lekarz sugeruje cesarkę ale póki co ciągle mnie zwodzi i nie mam pewności jak to się odbędzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lycyyy84
Ja wlasnie po 2 tyg wyszlam ze szpitala, w sumie nie wiem po co tam lezalam, fenoterol biore nadal, ale fakt ze brzuch mi sie mniej napina przez te lezenie. Faktycznie 3500 w 35 to wielki :) moj w 33 mial 2700, od tego czasu boje sie duzo jesc, szczegolnie slodyczy, tylko ze ja jestem chudziutka, waze teraz 60 kg i juz nic nie tyje. Ja mysle ze jeszcze dwa tygodnie pobiore fenoterol i odstawie, bedzie wtedy 37 tc i mam nadzieje ze odrazu urodze zanim dzidzia bedzie za duza, bo ja dodatkowo mam maloplytkowosc ciazowa i nie moge za bardzo miec cesarki wiec jakos musze z siebie wycisnac tego olbrzyma, a biodra mam waziutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rozumiem. Ja przed ciążą ważyłam 54 kg przy 172 cm a teraz ... brrrrr duuuuuużo więcej. Moje ciało diamentralnie się zmieniło i niestety w 9 mcu wyszły rozstępy, bo niestety w talii przybyło 50 cm :( Wkażdym bądź razie dzisiaj wieczorem biorę ostatnią dawkę fenoterolu i jestem strasznie podekscytowana. BAAAAAAARDZO chciałabym już urodzić. Czuję że jestem gotowa. tyle że prawdopodobnie będzie cc. Luccy, ale 2 tyg, w szpitalu szczerze ci współczuje, ja po 4 dniach wyszłam strasznie wymęczona psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Daj znać ile po odstawieniu urodziłaś :) i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już po :) 29.04 urodziłam przez cc synka 3950 i 60 cm:) 3 dni po odstawieniu zaczęły się małe skurcze, ale lekarz stwierdził, że nie ma no co czekać. Dziecko zdrowiusieńkie. Powodzenia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Super, gratulacje! :) A próbowałaś urodzić naturalnie czy od razu cesarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Ile dzidzia miała wg USG przed samym porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu cesarka. Dziecko duże do tego położenie skośne. Generalnie bezstresowy i bezbolesny poród:) Pierwsze dwie doby po troszkę ciężkie, ale i tak się cieszę że miałam cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam robione usg jakoś w 35 tygodniu a urodziłam w 38. W 35 bobasek miał ok 3500 a po urodzeniu 3950 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam robione usg jakoś w 35 tygodniu a urodziłam w 38. W 35 bobasek miał ok 3500 a po urodzeniu 3950 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucyyy84
Ja jutro ostatni dzień biorę fenoterol i jestem ciekawa co będzie, ale nie czuję jakbym miała wkrótce rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
Witam mam nadzieje ze mi pomozecie .... przed wczoraj caly dzien pobolewal mnie brzuch .... rowniez kłucie w podbrzuszu po obu stronach .... jak wracalam ze sklepu z siatka nie byla ciezko 3-4 kg ... i kłucie tez czulam ... bylam wczoraj u lekarza z szyjka jest wszystko ok ale stwierdzil ze skoro czuje juz takie pobolewanie to przepisał mi wlasnie fenoterol ... jeszcze go nie wziełam bo wczoraj nic mnie nie bolalo dzisiaj tez ... wiec nie wiem czy jest sens ... nie chce sie faszerowac lekami i dziecka ... moze to tylko z przemeczenia nie wiem co o tym myslec zeby od razu brac ten fenoterol ... hm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×