Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość kassska
-Czy chcesz zapamietac, jak wygladam?-zapytal gladzac jej glowe. -Nie-odpowiedziala.-Ja przeciez pamietam. Mam Ciebie calego w moim sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassska
-Czy chcesz zapamietac, jak wygladam?-zapytal gladzac jej glowe. -Nie-odpowiedziala.-Ja przeciez pamietam. Mam Ciebie calego w moim sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassska
-Czy chcesz zapamietac, jak wygladam?-zapytal gladzac jej glowe. -Nie-odpowiedziala.-Ja przeciez pamietam. Mam Ciebie calego w moim sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjg
Nie martw się, już niedługo wrócę, żebyś za bardzo się nie stęskniła. Zaopiekuj się moim sercem - zostawiłem je przy tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cardia
Gdyby nie internet, nie wiedzialbym ze na swiecie jest tylu idiotow. [S. Lem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorzucę swoje
"do jakich bezsensownygh rzeczy zmusza nas to idiotyczne słowo duma" /cienka czerwona linia/ "wiekszosc ludzi łączy się równie przypadkowo jak drzewa, które wyrastają obok siebie i rosną splatajac się gałęzmi" /kłębowisko żmij/ "to, czego nie powiesz, nie moze ci zaszkodzić" "-myśli pan, że ona sięzmieni? -wszyscy się zmieniają.nie wiem jednak czy zmieni się tak, jak ty byś chciał" /wieczor w Bizancjum/ "byłeś w raju i go nie rozpoznałeś" /demon i panna prym/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innamoratissima
w tym cieniu jest tyle słońca że mogę całe oczy zanurzyć w złotym bogactwie w tym deszczu jest tyle pogody że mogę wysuszyć mokre przylgłe do policzków włosy w tym dniu jest tyle przyszłości że ręce toną po łokcie więc rękoma pełnymi dnia mówię — kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
Świat składa się ze schodów. Jedni się po nich pną do góry, inni spadają na dół. Gdybaniem można się zamęczyć. Być albo nie być. ZAstanów się, czy chcesz żyć, czy zamierzasz stworzyć własną wersję pułapki(...). Utopić się czy się nie utopić. W końcu przychodzi taki moment, że trzeba paść na kolana i upokorzyć się. Prosić o wybaczenie Boga Ojca. (...)Ale moje nogi, do jasnej ch******, ugiąć się w kolananch. Wally Lamb- "to wiem na pewno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
sorry, poprawka. W końcu przychodzi taki moment, że trzeba paść na kolana i upokorzyć się. Prosić o wybaczenie Boga Ojca. (...)Ale moje nogi, do jasnej ch******, nie chciały ugiąć się w kolananch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariatkaaa16
..Mimo, że ludzie posługują się coraz doskonalszą techniką i są coraz lepiej zorganizowani, nie stali się lepsi niż ich przodkowie. Są od nich po prostu sprawniejsi, zawówno w czynieniu dobra, jak i zła." Z kisążki do historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
Wszędzie można mieć przyjaciół. Zależy to tylko od człowieka. I ja ich miałem także nawet na tej wyspie, chociaż byłem sam i w ciągu wielu lat nie widziałem ludzkiej twarzy. Wszędzie można mieć przyjaciół. - Ty, Polly, jesteś mimo wszystko szczęśliwsza ode mnie - powiedział gładząc nastroszony czub ptaka. - Masz maleńką główkę i nie musisz myśleć. Robinson Kruzoe Daniela Defoe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francaa
*"Świat zrobił z niej dziwke,teraz ona zrobi z niego burdel" *Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż. Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż *Is it progress if a cannibal uses a fork? *You'll never get to Heaven, if your scared of getting high *"Kto rzuca kamień w górę, rzuca go na swoją głowę" *" umrzeć przyjdzie gdy sie kochało wielkie sprawy głupią miłością.." *"Nadwrażliwosc to moj wrog, przerost duszy nad rozumem." *"Ucichło.Cos szeptali. Na ziemie padli. Płakali"? *Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta. *"Ten, który walczy z potworami winien uważać by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy na ciebie" *Some people just want to watch the world burn *How could I Have a will so weak with a mind so strong? *"Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać" *I am so high, I can hear heaven But heaven Don't hear me *I biegnę i gonie życie swoje! O nie, nie! Nie zabijaj teraz mnie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> *"Wielki, czarny sen Rzuca na mnie cienie; Świat gdzieś znika ten, O zaśnij, pragnienie! Nic nie widzi wzrok, Pamięć moja ginie; Duszę kryje mrok W tej dziwnej godzinie! Jestem niby łódź Falą kołysana; Pragnień mych nie budź, Nocy nie przespana!" 1 *"Była Lo, rankiem gdy stała, metr i czterdzieści osiem wzrostu" *"Jeśli znajdziesz się na dnie to przede wszystkim przestań kopać" *"Rudzika w klatce uwięzienie, Wprawia niebiosa w oburzenie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cichutka07
"życie jest śmiechu warte, więc się śmieję" - Pertoniusz "Quo Vadis"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia8999
Szedłbym teraz przez ściany gdybym wiedział że wogule istniejesz .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxOnaxxx
Niedaleko stąd żyła sobie dziewczynka. Ot taka - zwyczajna jakich wiele na tym świecie. Cóż można o niej jeszcze powiedzieć? Zawsze uśmiechnięta, ni ładna ni brzydka, otoczona wianuszkiem znajomych, potrafiła rozbawić, pocieszyć, wysłuchać... Dziewczynka od zawsze miała w sobie ogromne pokłady wiary, ludzi czasem już nudził ten wrodzony optymizm dziewczynki, ale ona sie nie poddawała, zarażała nim każdego Wierzyła w Boga, w ludzi i cały ten świat, miała mnóstwo nadziei na lepsze jutro, na lepszą godzinę, minutę... Dziewczynka miała również miłość: ... kochał ja Bóg, rodzice, przyjaciele, ona również bardzo ich kochała i potrzebowała i... w zasadzie dziewczynka miałaby wszystko gdyby nie to, że darzyła wielkim uczuciem pewnego chłopca. Kochała go całym sercem, cała duszą, jak tylko potrafiła i tak naprawdę o wiele bardziej. Ta nieodwzajemniona miłość była jak wielka rysa na czystej tafli lodu, jak szkiełko wybite z witraża, jak puzzle bez jednego elementu... Ale dziewczynka nie załamywała się, nie płakała przy ludziach, nie narzekała. Starała się mimo wszystko przekonać ludzi, że świat jest piękny ale... czasem sama wątpiła, że jej słowa są prawdą. Całymi wieczorami płakała, właśnie dlatego, że wierzyła, tak bardzo chciała przytulić się do owego chłopca, choćby przez chwilkę usłyszeć jego ciepły głos skierowany właśnie do niej, poczuć bicie serduszka, dotyk dłoni... ale tego nie miała, wtedy nie mogła mieć. Dziewczynka jednak ufała Panu Bogu. Wiedziała. Ba! ... Niczego nie była tak pewna jak tego, że Jezus jej pomoże. Pisała listy do Aniołków Do Boga Do losu Do przeznaczenia... Wiedziała, że z Panem nie zginie, że przyjdzie dzień w którym wtuli się w ramię ukochanego. Wierzyła tak mocno, iż wiara dodała jej skrzydeł, dokonała cudu, sprawiła, że coś nieosiągalnego stało się spełnionym marzeniem. Jednak ciągle zadawała pytanie DLACZEGO? Po co ten ból, czym sobie zasłużyła... Teraz dziewczynka jest najszczęśliwsza kobietą na świecie, przynajmniej tak się czuje. Ma u boku ukochanego mężczyznę, to na jego ramieniu budzi się i zasypia, z nim je kolację i go kocha jeszcze milion razy bardziej niż przedtem. Może godzinami wpatrywać sie w jego romantyczne, ciemne jak kawa i słodkie jak toffi oczy. Już wie, że tylko w ten sposób:... czekając cierpliwie, nie poddając się, w smutku, cierpieniu, rozgoryczeniu i bólu... tylko zaznając tego teraz potrafi docenić to, że on przy niej jest. Cieszyć się każdą sekundą spędzoną przy nim. Nie mają dużo pieniędzy, ani domu z basenem, ale mimo wszystko są największymi bogaczami - mają siebie. To wiara sprawiła ten cud, pozwoliła tym młodym ludziom doczekać sie na siebie, połączyć dwie dusze, okazać największe szczęście, jego pełnię. Prawdziwą miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
"W pogoni za rozumem" "Cholerny, pieprzony, zasyfiony śmierdziel z piekła rodem. Mam nadzieję, że upadnie mordą na jeża." "Jesteś mi winien przyjaźń? Kochany -Nie chcę być z kimś dlatego, że jest mi coś winien - oznajmiłam z determinacją - Mam najlepszych, najbardziej lojalnych, najmądrzejszych, najbystrzejszych, najbardziej troskliwych, pomocnych przyjaciół na świecie. I gdybym miała być twoją przyjaciółką po tym, jak mnie potraktowałeś...to miałbyś wielkie szczęście."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francaa
- You still wake up sometimes, don't you? Wake up in the dark and hear the screaming of the lambs... - Yes, - And you thing if you save poor Katherine you can make them stop, don't you? You think if Katherine lives you won't wake up in the dark ever again to the awful screaming of the lambs? -I don't know, I don't know - Thank you Clarice, thank you...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
NIKT JESZCZE NIE WIE CZY STARE SŁOŃCE ZARYSUJE NOWY DZIEŃ BLASZANY HUK PRÓBUJE DOSTAĆ SIĘ PRZEZ SZYBY, W MIĘKKI SEN NA ULICY WRZESZCZĄ PSY HERBATA WZNIOSŁA KRZYK, U SĄSIADA ANI JEDNA DROGA NIE PROWADZI MNIE Z POWROTEM W NOC I NIBY WSZYSTKO JEST TAK JAK POWINNO BYĆ ZA CHWILĘ ZBUDZI MNIE SZARY ŚWIT TYLKO DLACZEGO JA Z TAKIM NIELUDZKIM STRACHEM NIE POTRAFIĘ ŻYĆ TRUDNO TO ZROZUMIEĆ LECZ NIC NIE DAJE SIŁY BY ŻYĆ JAKAŚ MISTERNA CZĘŚĆ W KONSTRUKCJI ZDARZEŃ PĘKŁA CHCIAŁEM ZREPEROWAĆ ŚWIAT A OTO WIDZĘ, ŻE SAM JESTEM JEDNYM Z TYCH CHOLERNYCH DRANI I ŚWIŃ SZEROKA DROGA NIE BYŁA MOJA JASNA SIŁA UTRACONA OTO DLACZEGO TAK NISKO UPADA KTO NIE WYPEŁNIŁ SWEGO CZASU W POKORZE OTO DLACZEGO TAK SIĘ OBAWIAM ŻE ZA MINUTĘ TRZEBA BĘDZIE WSTAWAĆ I ŻYĆ ZAPRZEPASZCZONE SIŁY WIELKIEJ ARMII ŚWIĘTYCH ZNAKÓW NIEPOŻĄDANE MYŚLI KLĘSKA WIARY FALE STRACHU Z NIEODWRACALNYM SKUTKIEM BURZĄ TRWAŁY, SENNY AZYL I OTO TRZEBA BĘDZIE DUMNYM KROKIEM IŚĆ BEZ TWARZY W KOLEJNY DZIEŃ, W KOLEJNY DZIEŃ... Coma- zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków. *sorry za caps locka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzasss
* Wyrzucić z siebie cały zgiełk rozterek, myśli i wątpliwości. Wyspowiadać się, wymyślić sobie pokutę i nie musieć przyrzekać poprawy, trochę usprawiedliwić, trochę się pożalić, ale przede wszystkim przekonać się, że to nieprawda, iż ona jest z Księżyca a cała reszta z Jupitera. * Ona nie wierzy w miłość. Nawet w tą do Boga. * Bo teraz są nie tylko dobre czasy na preparaty typu wash'n'go, ale także na męski preparaty typu fuck'n'go. * A potem potłukł jej duszę. * Żyła bez mężczyzn. Tzn. bez mężczyzn, którzy byliby na tyle sensowni, aby choć przez chwilę pomyślała, że mogłaby chcieć, aby ją dotknęli. * Bo swój świat wyznaczają ludzie, których się spotyka, zdarzenia w których się uczestniczy i wspomnienia, które chce się mieć. * Miłość oprócz tego, że jest powinna być jeszcze piękna. Aby mogła przetrwać, musi być szlachetna. Może być trudna, ale nie może być niewłaściwa. Moja była niewłaściwa. * Zaczęła głośno się śmiać. Mimo potwornego bólu. Przejdę tę łąkę.... – pomyślała – przejdę całą... sama... bez Jej pomocy. * Można modlić się nie wierząc w Boga. * Bliskość jest w dzisiejszych czasach tak rzadka, że aż magiczna. * Dwa razy w życiu zaślepiona swoim zakochaniem, nie dostrzegła żadnych skaz w mężczyznach, którzy ją wybrali, oszukiwali latami i porzucili. * Słowa są największym oszustwem, na jakie faceci nas nabierają. Myślałaś, że poznałaś anioła, bo mówi do ciebie wszystkie te cholernie ważne słowa? Głupia. Anioły po prostu są, nie muszą nic mówić, nie udają, że cię znają. Nie muszą. Są, gdy ich potrzebujesz. Anioły są tylko dla ciebie. * Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to Ty... * Z pewnością nie wie, jak bardzo jego zachwyt nad życiem pomógł mi znaleźć nowy sens w moim. * I proszę, uważaj na słowa. Nawet tęsknota może być nieodwzajemniona. * Bo 'tęsknić' i 'czekać' to prawie to samo. Pod warunkiem, że czekając się tęskni, a tęskniąc czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Kiedy kochasz jest ładna pogoda. Wiatr i deszcz też są przyjemne. Bo kochasz. \" \" Prawdziwa miłość zdarza się tylko wtedy, gdy jest sumą wszystkich miłości. \" \" Mój ukochany musi mnie kochać ponad życie. \" \" - Zostawiłam otwarte okno. - Tyle otwartych okien, a tak mało czasu. \" Cytaty z filmu \"Casanova\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
"Był on naprawdę jak okręt, któremu burza łamała maszty, rwała liny, żagle, którym rzucała od chmur na dno mozrza, w który biła falą, pluła pianą- a który jednak zawinął do portu..." Sieniewicz- "Latarnik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melodramatyczna
*Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień... *Czasy są ciężkie dla marzycieli. *Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec. *Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia. *Lepiej zajmować się bliźnimi niż krasnalem ogrodowym. *Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem. *Nino się spóźnia. Amelia widzi tylko dwa wytłumaczenia. Pierwsze: nie znalazł zdjęcia. Drugie: nie zdążył go poskładać, ponieważ trzej groźni recydywiści, którzy napadli na bank porwali go jako zakładnika. Udało im się zgubić policyjny pościg, ale Nino spowodował wypadek. Kiedy odzyskał przytomność nic nie pamiętał. Zabrał go kierowca ciężarówki, były więzień. Biorąc Nina za uciekiniera wsadził go na statek płynący do Stambułu. Tam Nino spotkał afgańskich awanturników i pojechał z nimi wykraść sowieckie głowice nuklearne. Ich ciężarówka wpadła na minę przy granicy z Tadżykistanem. On jeden przeżył. Przygarnęli go mieszkańcy górskiej wioski, gdzie przyłączył się do mudżahedinów. Ale Amelia nie zamierza się denerwować z powodu faceta, który do końca życia będzie jadł barszcz i nosił doniczkę na głowie. *Pan by nie mógł być warzywem – nawet karczoch ma serce. *Szczęście jest jak Tour de France – długo czekasz, a potem chwila i go nie ma. Kiedy się zjawia, trzeba je łapać. *– Wierzy pani w cuda? – Tak, ale nie dzisiaj. *Życie jest próbą spektaklu, który nigdy się nie odbędzie. *To będzie dzień w kolorze pomarańczy. Amelia. Ahh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadOw.
'Ona była obca. Przybyła z baśni piękniejszej niż nasza. Udało jej się jednak przedostać do naszej rzeczywistości, może dlatego, że tu czekało na nią jakieś ważne zadanie, może miała nas ocalić przed tym, co niektórzy nazywają 'szarą codziennością'. Wierzyłem, że istnieje tylko jedno życie i tylko jedna rzeczywistość. Jednakże istniały przynajmniej dwa rodzaje ludzi. Dziewczyna z Pomarańczami i my, wszyscy inni.' "Dziewczyna z pomarańczami" - J.Gaarder "Kocha się coś, co się zna, a ja nie mam o tobie żadnego pojęcia, jesteś dla mnie czymś obcym i przypadkowym. Nie umiem cię kochac i nawet nie wiem, czy będę umiała." "Ono"- D.Terakowska "Po kilku pierwszych spotkaniach zgodziłabym się polować z nim na szczury w południowym bronxie, gdyby o to poprosił. jak się spodziewałam, kompletnie straciłam dla niego głowę. " "Pan Fiddlehead"- J. Carroll. "Z miłością jest jak z kolką nerwową. Dopóki cię nie chwyci atak, nawet sobie nie wyobrażasz, co to takiego. A gdy Ci o tym opowiadają, nie wierzysz." "Pani Jeziora"- A. Sapkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melodramatyczna
– A ty jak się masz? – spytał Puchatek? – Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał. Mój dziadek widział kiedyś ser tego samego koloru... Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było Myśl, myśl, myśl. Wiesz, Prosiaczku... miłość jest wtedy... kiedy kogoś lubimy... za bardzo – Puchatku? – Tak Prosiaczku? – Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś. – Powiedz, Puchatku – rzekł wreszcie Prosiaczek – co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana? – Mówię: „Co też dziś będzie na śniadanie?” – odpowiedział Puchatek. – A co ty mówisz, Prosiaczku? – Ja mówię: „Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego”. Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu. – To na jedno wychodzi – powiedział. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu. Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że ktoś bzyka, a jedyny powód bzykania, jaki znam, to ten, że się jest pszczołą. Kubuś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaM.
''Do wszystkich statków na morzu, do wszystkich portów. Do krewnych, przyjaciół i nieznajomych. To przesłanie i modlitwa ... Podróże pozwoliły mi odkryć wielką prawdę. Życie podarowało mi to o co tak wielu zabiega, lecz tak niewielu odnajduje – osobę, która była mi przeznaczona. Bratnią duszę... Bogactwo najprostszych zalet ... Odnalazłam port, będący moim domem. I ani wiatr, ani kłopoty, ani nawet śmierć nie mogły zburzyć tego domu. Modlę się by wszystkim było dane zaznać takiej miłości i być przez nią uzdrowionym. Jeśli moja modlitwa zostanie wysłuchana znikną winy i wzajemne żale ... i przyjdzie kres wszelkiej złości. Proszę Cię o to Boże. Amen. '' z filmu 'List w butelce'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aazmathtlen.pl
witam;) czy ktoś moze sie orientuje skad byl cytat : " Wszystko co było przede mną jest wieczne, i ja też bede żył wiecznie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" -Kim na koniec staje się książę? - Wciąż jest księciem. Niezależnie od tego jak ufał ludziom, ile dał z siebie i ze swoich dóbr. Na koniec książę jest i zawsze pozostanie po prostu księciem. Zawsze będzie inny.\" \" Pewnego razu pod magicznym nocnym niebem bezczelna mała dziewczynka dorosła w Białym Domu. Ale tak naprawdę odnalazła dom, gdy go opuściła. Wróci na wiosnę, gdy znowu zakwitną wiśnie. Powietrze wypełni zapach miłości. \" Z filmu \"Córka prezydenta\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulkaaaa
Na świecie jest teraz tyle pól bitewnych - ilu ludzi zginie? Ile grobów będzie trzeba, by ich wszystkich pochować? Wydało mi się w tej chwili, że nasz pojedynczy grób ogarnie kiedyś cały świat. Jestem taki zmęczony, mam serce pełne łez. A więc wygnano mnie z miejsca bez wyjścia, w którym mnie przedtem uwięziono. Ale gdzie indziej też będę jak w więzieniu. I nigdy nie uda mi się uciec. Wszędzie czekają cierpliwie silne palce i potężne ręce, by wycisnąć ze mnie życie, zadusić na śmierć. Kezaburo Oe; Zerwać pąki, zabić dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona.i jej wszystko
"Juliette zapaliła kilka świec i w salonie rozbłysło łagodne światło, które niestety przypomniało jej ich pierwszą miłosną noc. Czym prędzej odegnała od siebie te myśli. To nie jest odpowiednia chwila na sentymenty. Zarzucała sobie, że uwierzyła w miłość, podczas gdy dobrze wiedziała, jakie kryje zasadzki i rozczarowania. Bedąc osobą oczytaną, powinna była raczej posłuchać ostrzeżeń Kanta i Stendhala: MIŁOŚĆ POWODUJE UDRĘKĘ I CIERPIENIE; MIŁOŚĆ JEST TYLKO SŁUDNYM SŁOŃCEM, NARKOTYKIEM, KTÓRY NAS ODURZA. Wydaje nam sie, że kochamy kogoś za to, kim jest, ale w rzeczywistości kochamy tylko ideę miłosci" z ksiązki "uratuj mnie" >>nie wiem czy było. ale osobiscie zafascynowała mnie ksiązka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×